Şimdi Ara

(353. Dönem Kasım 2013)İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN / HATAY (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
16
Favori
121.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • devrelerim bende Aksaray'dan gidiyorum. hepinize hayırlı tezkereler şimdiden. yardımcı olmaya çalışan üst devrelerimize de teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devrelerim ben de muğladan katılacağım inşallah yanınıza aslen konyalıyım. Aksaraylı kardeşlerimlede tanışmak isterim orada 13 yılım aksarayda geçti.

Üsame YÜZERLER

Meslek : Elektrik-Elektronil Müh.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yousame -- 26 Ekim 2013; 13:26:35 >
  • Keyifler biraz kaçtı devrem.Önceki sayfada,daha önce askerliğini İskenderun'da yapmış bir arkadaşın yazdıklarından dolayı.Dedikleri doğruysa işimiz var.Sorularımızı cevaplarsa biraz rahatlarız belki.
  • Karakuvvetlerin de uzman Çavuş olarak görev yapan arkadaşımla görüştüm, Deniz kuvvetleri sizin için 10 kat daha iyi dedi, diğerlerine göre rahat bir askerlik yapar gelirsin dedi. Aralıkta gitmeyi sıkıntı etmiyorsanız Hatay kışın gidebileceğimiz en iyi yer. Sonuçta diğer düşebilecek ihtimallere göre değerlendirin. 1 ay acemilikte zaten kimse nöbet tutmayacak adam gibi, sonraki 4 ay da bir şekilde geçecek. Bahriyeli olmanın da farklılığını unutmayalım.
  • Selam devreler..

Sevk Bitiş:
    18/12/2013
    Celp Dönemi
    KASIM 2013
    Eğitim BirliğiİSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Celp Grubu2Esas BirliğiİSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    KuvvetDENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    KISA_DÖNEM ER
    Sınıf: MUHAFIZ
    Sevk Başlangıç16/12/2013

Şimdi öncelikle hepimize şimdiden hayırlı teskereler dilerim..
    Ben Hataylıyım ve İskenderun ile Serinyol arasındaki farkı en iyi ben bilirim galiba..
    Dayım İskenderunda yaptı bahriyeli olarak iki defa Amerika bir defa İtalyaya gitti ve askerliği bitti..
    Çok rahat yani, İskenderun da çok güzel bir ilçe arkadaşlar yazmış güzel şehir diye falan zaten..
    Serinyola gelelim namı kendinden önde gidiyor duymuşsunuzdur insanı fiziksel olarak ve psikolojik olarak ne kadar zorlayabilirsiniz.?
    Serinyolda iki hatta üç katını düşün
    Ucu bucağı olmayan sazlıklar ve yabani otlar var, en basitinden oraya eğitime gelen erler onları yoluyor araçsız, elleriyle haftalarca..
    En ufak hatada çarşı izni iptal zaten merkeze yetişmek için en az bi yarım saat yol tepmen gerekiyor o ayrı dert tabi..
    o da yetmez nöbet tutuyorsunuz, tam her şey bitti artık uyumalıyım daha dur nereye hadi kalk temizlik var..
    Gibi gibi..
    Benim en büyük korkum önce serinyol sonra manisaydı ..
    Şükürler olsun ki bence Türkiyenin en rahat yeri İskenderun geldi..
    Ne kadar rahat desek de şu bir gerçek orada eğitim göreceğiz..
    Ne biliyim illaki zorlandığımız zamanlar olacaktır..
    Facebook olayından da haberdar ederseniz sevinirim ..
    Da şu muhafız olayı nedir yahu:))
    Hoşçakalın arkadaşlar..

• FlameSplasher kullanıcısına yanıt
    Mutlaka zorlukları olacak devrem, sivil hayattan bir anda disiplini yüksek bir yere gireceğiz,zorlanacağız ama karacılara göre daha rahat olacağız. Ağustos-Eylül döneminde gidenlerden haber alabilsek keşke, kafamız daha da netleşir.

Excel tablosu yapalım mı, ne dersiniz ? Herkesin bilgilerinin yazdığı, kimin hangi saatte/günde gideceğini topladığımız bir tablo.
  • beyler şimdi benim aklıma takılan çoğumuzun acemide ustada orası gözüküyo fakat dağıtım yapılcakmı o akavadanmı yazıyo yani yada yazmayanlarda neden yazmıo bu konuda tam net bilgisi olan varsa aydınlatsın bizi
  • Hocam konuyu açan arkadaş bunu ilk mesajında editlese de olabilir.Senin dediğin gibi excel de olabilir.Yalnız çoğu kişinin ne zaman gideceği belli değil sanırım.Pazartesi günü şubeye teslim tarihlerini soracağım.16-18 Aralık tarihleri arasında istediğimiz gün ve saatte gidebiliyor muyuz onu öğreneyim.Bazı arkadaşlar sülüs kağıdında belirtilen tarihte gidilecek yazmışlar.Onun dışında diğer bilgileri bir yerde toplamamız güzel olur.
  • Bu arada sormak istiyorum aranızda denizle ilgili bi bölüm mezunu kimse var mı ?
    Ben Balıkçılık tekno. muhendisiyim ve önceki dönemlerde %99 bizim bölum bahriyeli oluyordu fakat bu dönem sadece ben varım...en azından bildiğim kadarıyla...
  • Merhaba arkadaşlar,hepimize hayırlı olsun.
    Eğitim Birliği İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Esas Birliği İSKENDERUN DZ. ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf MUHAFIZ
    Celp Dönemi KASIM 2013
    Celp Grubu 2

Zonguldaklıyım. Ankarada oturuyorum. Hepimiz için en iyisi olur inşallah..
  • 342/2 donem askeriligimi orada yaptım ben sormak istediklerinizi sorabilirsiniz bilmeniz gereken 100 kişiden yaklaşık 3 kişi iskenderun er eğiitim alayında kalacak onlar kimler kantinci fotografçı ögretmen her öğretmende degil tabiki kalani dagitilacak
  • ttrapper kullanıcısına yanıt
    Dağıtım yerleri hakkında bilgin var mı?
    Sevk tarihleri 16-18 Aralık bu tarihler arasında istediğimiz gün ve saatte gidebiliyor muyuz?Yoksa tarih ve saat belli mi?
    Bir de sana zahmet olmazsa neler götürmemiz gerektiğini yazar mısın?Mesela arkadaşın biri mukavva getirin dedi.Böyle ilginç şeyler lazım oluyor mu gerçekten?
  • dağıtım yerleri

İstanbul, Ankara, Bartın, Zonguldak, İzmir, Muğla, Mersin, Çanakkale tabiki İskenderun'da da kalabilirsin.

sevk tarihi herkezi ikamet ettigi yere göre verilecektir herkez ayni gün orada olacak orasi kesindir

Birliğin ikamet adresine uzaklığına göre verilen dağıtım izni bu (yol izni – 800km altında 1 gün, 800-1600km 2 gün, 1600 km üzeri 3 gün yol izni verilir)

örnek sen istanbulda ikamet ediyorsun istanbul iskendeurn arasi 1110km 800km geçtigi için 2 gün önce sevk alacaksin benim bilgim bu şekilde
  • bende varım listeye ekledim kendimi...koğuşlar bölükler giriş yaptığımız sıraya göre hazırlanıyormuş sanırım...günü ve saati anlaşsakta olur :) orada birbirimizin işini kolaylaştırabiliriz.aynı yolun yolcusuyuz:)
  • ayni anda teslim olursaniz ayni koğuşa ayni bölüğe düşersiniz hatta alt üst bile yatmaniz yüksek ihtimal :)
  • ikinci gruplar sülüsü aralıktamı alıcak.yoksa ilk gruplarla alabilirmiyiz bizde.işyeri ile bağlarımı koparmak istiyorum...
  • Eğitim Birliği İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY Celp Grubu2
    Esas BirliğiİSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY Kuvvet DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞIStatüKISA_DÖNEM ERSınıfMUHAFIZ
    bende varım arkadaşlar
  • muğla'dan katılıyorum arkadaşlar yarışmaya. aralık çıkmasından dolayı bir çoğunuz gibi üzgünüm ben de. oraya gidince tekrardan dağıtım olma ihtimali var deniliyor bu konu hakkında net bilgisi olan var mı acaba? bi de DH ciler olarak tanışalım diye düşünüyorum saygılar :)
  • jsv kullanıcısına yanıt
    Devrem tekrardan dağıtım olayı varmış.Askerliğini orada yapan herkes tekrardan dağıtım yapılıyor yazmış.Aynı birlikte az kişi kalıyormuş.
  • beyler orda daha önce askerlik yapan bi abimle konuştum dediğine göre kış dönemi son derece iyi oluyomuş yaz dönemine göre birde ne almamız gerektiğini sordum söyle sıralayım
    -iki tane küçük kilit (kundura ve bavul için)
    -ortopedik ayakkabı tabanlığı
    -yara bandı ve ortası delik nasır bandı dedi kundura vurmasına karşı
    -telefon kartı bolca al dedi
    -duş jeli, şampuan, diş fırçası ve macunu
    - ayak pudrası
    - boyun cüzdanı (onlar veriyomuş fakat siz yinede alın dedi)
    -traş bıçağı ve köpüğü
    - küçük pilli lamba (çok işe yarar dedi)
    - horlamaya karşı kulak tıkacı kendi horluyosa burun bandı :))
    birde devreler orda girdiğimiz gün kırmızı kart alcakmışız hepimiz askeriye içine özel paralarıiçine yükleyip istediğin gibi kullanıyomussun ama çok yükleme çaldırma dedi şifre yokmuş bu kartlarda içeride akbank varmış birer tane hesap kartı öneririm
    askeriyedende verilenler iki çift çorap kışlık değilmiş atlet kilot 2 şer veya birer tane lacivert bi valiz sabun ve sabunluk diş fırcası macun koymak için bi kap birde dikiş takımı dedi şu an için öğrendiklerim bunlar herkese ankaradan selamlar

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.