Şimdi Ara

rk3188 overclock ile 1.6ghz oluyor. 1.92ghz nasıl olacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar arctablet sitesi rk3188 işlemcili bir mini android cihazın gücünü 1.8'den 1.92'ye çıkartmış.
    http://www.arctablet.com/blog/featured/rockchip-rk3188-cpu-overclock-to-1-8ghz-up-1-92-ghz-ugoos-ug007b-minipc/

ben u30gt2 tabletime antutu cpu overclock yüklediğimde 1.6 ghz hıza sahip oluyor.
    1.8'e bari çıkabilseydik. :)
    adamlar antutu yazılımı kullanmış.
    bunu nasıl başarmış?

ben nasıl 1.8ghz hız elde edebilirim?

• Ona uygun bir kernel gerekir. Oc programlarında kernelin izin verdiği kadar olan frekansları görebilirsiniz.
  • anladım.
    demek o yüzden ben en fazla 1.6ghzyi görebiliyorum.
    halbuki cihazın işlemcisi 1.8ghz hız destekliyor.

ben tabletime çeşit çeşit rom yükledim ama hiçbirinde 1.8'i görmedim.
    bahsettiğin bu değişikliği ben yapabilir miyim?
    bu işlem için kolay bir arayüz program var mı?
    yoksa terminale girip kodlarla mı çözmem gerekiyor?
    bilgin var mı?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buraktas.

Ona uygun bir kernel gerekir. Oc programlarında kernelin izin verdiği kadar olan frekansları görebilirsiniz.

sanırım aradığım program bu.
    http://dorimanx.shine.sk/
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemmetin

anladım.
    demek o yüzden ben en fazla 1.6ghzyi görebiliyorum.
    halbuki cihazın işlemcisi 1.8ghz hız destekliyor.

ben tabletime çeşit çeşit rom yükledim ama hiçbirinde 1.8'i görmedim.
    bahsettiğin bu değişikliği ben yapabilir miyim?
    bu işlem için kolay bir arayüz program var mı?
    yoksa terminale girip kodlarla mı çözmem gerekiyor?
    bilgin var mı?...

Kernel derlemek benim bildiğim kadarıyla oldukça bilgi gerektiren bir iş. O yüzden yazılımcı değilseniz bence pek uğraşmayın. Ayrıca oc işleminin bataryaya da etkisi oldukça fazla olacaktır. Sizin cihazınıza uygun olmayan bir kerneli sakın atmaya çalışmayın cihaz açılmaz hale gelebilir. Romların bazıları modifiye edilmiş kerneller kullanılarak yapıldığı için o özellik olabilir açıklamalardan anlayabilirsiniz.

En son attığınız link gördüğüm kadarıyla galaxy s2 için. Siz denemeye çalışmayın.

• teşekkür ederim.
  • quote:

teşekkür ederim.

Rica ederim.
  • Tabletler kapalı kutulardır ve zaten herkes makul frekanslarda bile cihazının ısındığından şikayet eder.

Günümüzün işlecileri ise artık gereksiz derecede hızlılar ama bir o kadar da narinler. Bir tüketim çılgınlığı almış başını gitmekte...

Bu sebepten uzun ömürlü bir tabletiniz olsun istiyorsanız bu tarz olaylara girmenizi tavsiye etmem çünkü sonu pişmanlıktır.

Ben halen dual core işlemcili tabletimi bile saat hızını düşürerek kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Tabletler kapalı kutulardır ve zaten herkes makul frekanslarda bile cihazının ısındığından şikayet eder.

Günümüzün işlecileri ise artık gereksiz derecede hızlılar ama bir o kadar da narinler. Bir tüketim çılgınlığı almış başını gitmekte...

Bu sebepten uzun ömürlü bir tabletiniz olsun istiyorsanız bu tarz olaylara girmenizi tavsiye etmem çünkü sonu pişmanlıktır.

teşekkür ederim.
    söylediklerinizde haklısınız fakat
    stabil işlemi frekansındaki performans ile 1.6ghz'ye ayarlayınca oluşan performans acayip artıyor.
    özellikle oyun açılışlarında.

gerçi xplosed ile oyunları oynarken istediğim verimi alıyorum ama 1.9mhz ile nasıl olacak merak ediyorum :)

cihazın ısınması konusunda da haklısınız. cihaz el yakıyor :)
    şuan cpu master ile oyun oynamadan önce işlemciyi 1600mhzye ayarlayıp oyundan sonra tekrar standart hale getiriyorum.
    yarım aklımla kendimce çözüm ürettim. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Tabletler kapalı kutulardır ve zaten herkes makul frekanslarda bile cihazının ısındığından şikayet eder.

teşekkür ederim.
    söylediklerinizde haklısınız fakat
    stabil işlemi frekansındaki performans ile 1.6ghz'ye ayarlayınca oluşan performans acayip artıyor.
    özellikle oyun açılışlarında.

gerçi xplosed ile oyunları oynarken istediğim verimi alıyorum ama 1.9mhz ile nasıl olacak merak ediyorum :)

cihazın ısınması konusunda da haklısınız. cihaz el yakıyor :)
    şuan cpu master ile oyun oynamadan önce işlemciyi 1600mhzye ayarlayıp oyundan sonra tekrar standart hale getiriyorum.
    yarım aklımla kendimce çözüm ürettim. :)

Dediğim ve sizin de farkında olduğunuz gibi bu iş gereksiz bir macera, yol yakınken dönün

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.