Şimdi Ara

Mac Pro Aralık ayında satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mac Pro Aralık ayında satışa çıkıyor

Apple'ın en güçlü ürünü konumunda olan ve genelde profesyoneller tarafından tercih edilen Mac Pro, ilginç silindirik tasarımı ile ilk kez Haziran ayında boy göstermişti. Model önceki günkü iPad etkinliğinde resmen lanse edildi.

Mac Pro modelinin bileşenleri Uzak Doğulu tedarik zincirlerinden elde ediliyor olsa da ürün ABD'de birleştiriliyor. Apple'ın daha fazla Mac ürününü ABD'de birleştirmeyi planladığı bir süredir dile getirilmekteydi.

Mac Pro baz modelinde 3.7GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Intel Xeon işlemci kullanılıyor. Turbo Boost ile hız 3.9GHz seviyesine çıkabiliyor. Üründe iki adet FirePro D300 grafik kartı ter alırken, 12GB RAM yanında 256GB SSD bulunuyor. Baz modelin fiyatı 3000$ ve Aralık ayında satışa sunulacak. 

3.5GHz saat hızında çalışan 6 çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, çift 3GB video bellekli FirePro D500 grafik birimi, 16GB RAM ve 256GB PCIe tabanlı SSD konfigürasyonu ise 4000$ fiyat etiketine sahip. Cihaz FirePro D700 grafik birimi, 12 çekirdekli Xeon E işlemci, 64GB DRAM ve 1TB SSD'ye kadar yükseltilebiliyor.

Yeni Mac Pro, PCIe tabanlı flash depolama birimi ile 1.2GBps'e kadar okuma hızları sunabiliyor. 1866MHz hızında çalışan ECC DDR3 RAM ve 4 kanal kontrolcüsü ile bant genişliği 60GBPS'e kadar çıkıyor. Böylece Mac Pro tam çözünürlükte 4K videoları akıcı bir şekilde düzenlenebiliyor ve izlenebiliyor. Cihazda 6 adet Thunderbolt 2 girişi bulunuyor. 

Cihaz Mac Mini kadar sessiz çalışıyor ve önceki nesle göre yüzde 70 daha az enerji harcıyor. Böylece daha az karbon salınımına neden oluyor. 

• Ölmeden önce alinacak 100 şeyden biri... Sirf tipi için alinir

• Os X'in stabilitesini düşünürsek bu cihaz tam evladiyelik bir şey olmuş..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gereksiz pahalı diye düşünüyorum. Hele ki bizim memlekete gelince fiyatı ne kadar olur düşünmek bile istemiyorum.
  • Çok başarılı ve kullanışlı olsa da , keşke Quadro serisinden de alternatif olsaymış.Driver ve bazı konularda daha başarılı ve optimizeler.

• 12 çekirdekli Intel Xeon 5
    3 gb lık 2 tane ekran kartı 3 gb x 2
    64 GB RAM
    1 TB SSD(hdd değil ssd)

la bide os x in verimliliğini satabilliğini sayarsak

yuh lan uzaya çıkar bu

• Karbon salınımı derken ? Egzoz emisyonu felan mı :))))

• quote:

Orijinalden alıntı: 28tatar

Gereksiz pahalı diye düşünüyorum. Hele ki bizim memlekete gelince fiyatı ne kadar olur düşünmek bile istemiyorum.

Türkiye'de apple ait hiç bir ürün ucuz değil ki :d çok kötü bir durum o açıdan ama yapacak birşey yoktur.

Gereksizlik kısmı biraz zevkler ve renkler bölümüne giriyor bence benim çok hoşuma giden bir ürün şahsen

tipi ve şekli oldukça güzel görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Çok başarılı ve kullanışlı olsa da , keşke Quadro serisinden de alternatif olsaymış.Driver ve bazı konularda daha başarılı ve optimizeler.

Hocam MacOSX işletim sistemi openCL'e destek vermektedir.Amd'de aynı şekilde.
    Bu yüzden emin olun FirePro çok daha iyi bir seçim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tümör

12 çekirdekli Intel Xeon 5
    64 GB RAM
    1 TB SSD(hdd değil ssd)

yuh lan uzaya çıkar bu

Aynen. NASA bilgisayarı
  • Yalniz boyutlar cok iyi, parasini biriktirmis bir ogrenci icin evladiyelik bir bilgisayar

• ben daha çok türkiye fiyatı ne olur onu merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Tümör

12 çekirdekli Intel Xeon 5
    64 GB RAM
    1 TB SSD(hdd değil ssd)

yuh lan uzaya çıkar bu

yahu dur masraf çıkarma hocam ya
  • Burda 10binden toslarlar artık.

• 3000$... Ben biraz bekleyeyim, Mac Pro elden ayaktan düşünce alırım.
  • Harika tasarim, apple kendine yakisani yapti bir kez daha, ayrica steve sonrasi icin guzel bir gelisme..

• bu çöp değil çöp kovası

• quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

Ölmeden önce alinacak 100 şeyden biri... Sirf tipi için alinir

Sırf o tip yüzünden dünyanın en kolay upgrade edilebilir kasasından bu anlamsız soba borusuna geçtiler. Al ve asla upgrade etme kasası bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

3000$... Ben biraz bekleyeyim, Mac Pro elden ayaktan düşünce alırım.

• Yeni mac pro'lar cidden bomba olmuş!
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.