Şimdi Ara

LG, Firefox işletim sistemli Fireweb akıllı telefonunu tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• LG, Firefox işletim sistemli Fireweb akıllı telefonunu tanıttı

Akıllı telefon pazarına kısıtlı bir pazarlama bölgesi ile başlayan ancak gelecek için alternatif mobil işletim sistemlerinden biri olma umudu taşıyan Firefox OS, son büyük üretici ortağına da kavuştu.

Firefox ilk olarak ZTE Open ile akıllı telefon pazarına girerken, Çinli Alcatel Onetouch Fire ile, İspanyol GeeksPhone da Peak+ adlı bir Firefox akıllı telefonu ile piyasaya çıkmıştı. LG de söz verdiği gibi ilk cihazını lanse etti.

LG Fireweb olarak adlandırılan cihaz, ekosistemin karakteri gereği giriş seviyesi pazarlara hitap edecek bir donanıma sahip. 4 inçlik ekranda 480x320 piksel çözünürlük sunan Fireweb, 1GHz saat hızında çalışan bir Qualcomm işlemcisinden gücünü alıyor. Dahili kapasite 2GB iken hafıza kartları ile artırılabiliyor. Arka taraftaki 5MP çözünürlükte kamera otomatik odaklama ve LED flaş ile desteklenmiş.

LG Fireweb, Brezilya'da 207$ yaklaşık fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda. Modelin Latin Amerika ülkelerine önümüzdeki aylarda yayılması bekleniyor.  

• Abi yuhh fiyata bak

• Brezilya için iyi fiyat lakin ram bilgisi verilmemiş.Ayrıca sony ninde yaptığı gibi bu nasıl bir tasarım çerçevenin neredeyse tamamını neden ekran olarak kullanmıyorlar.Çerçevenin ekranı var misali.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Brezilya için iyi fiyat lakin ram bilgisi verilmemiş.Ayrıca sony ninde yaptığı gibi bu nasıl bir tasarım çerçevenin neredeyse tamamını neden ekran olarak kullanmıyorlar.Çerçevenin ekranı var misali.

Alt seviye ekranlarda üretim teknolojisi ince çerçeveye izin vermez ama sony'ye diyecek bi şey bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 24 Ekim 2013; 16:23:06 >
  • tarayıcı üreticisinin işletim sistemi yaptığı devir işte android işte kalite.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLorean DMC-12

tarayıcı üreticisinin işletim sistemi yaptığı devir işte android işte kalite.

Chrome OS ne olacak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboocum

quote:

Orijinalden alıntı: DeLorean DMC-12

tarayıcı üreticisinin işletim sistemi yaptığı devir işte android işte kalite.

Chrome OS ne olacak ?

Tırt olacak. windowstan başkası yalan. pc sektöründe windowstan başkası adam edemez bu işi. İşin kötü tarafı da windows pc deki sistemi mobile kaydırıyor.
  • Windows phone bile bu kadr üreticiyle anlaşmamıştır :)

• çöp olmuş o fiyata 480x320 ekran görüntüsü ile telefon satılıyormuş hala ,,onu da geçtim üretimi yapılması tuhaf.. tasarım da çok kötü. elde patlar.
  • Amaç satması değil zaten alternatif oluşturmak. Wp ve ios androide tam anlamıyla rakip değil. Kulvarları farklı. Ama firefox android ile aynı düzlemde. Ayrıca satmıyacağıda yanlış . Firefoxun oldukça güçlü geliştirici ve fan grubu var. Adamlar f,p sı düşük olsa bile alıcısı olacaktır.

• alt seviye falan da o fiyat olmamış yani 320p ekran ne demek benim 4 yıllık telefonumda 320p ekran var en azından bir 100$ civarına satabilirlerdi

dip:türkiye satış fiyatı 550tl

• Cihaz alt seviye olarak gerçekten iyi

• O paraya o cihaz olmamış üstelik piyasada yer edinmeye çalışan kendini ispatlayamamış bir işletim sistemi ile geliyor. O paraya mtk 6589 lu çok daha iyi cihazlar var piyasada. Fiyatla birlikte cihaz amacından sapmış.

• sanki alacakmış gibi fiyat eleştirisi yapmış !
    bu haberin önemli olan kısmı Firefox OS ne noktada olduğudur.
    şimdi android i anlamak için verdiğiniz onca emeğin hiç olmasına razı olmayanlar
    eski köye yeni adet getiriyor diye FireFox OS u taş yamuruna tutarlar :D
    sen git şarjı bile doğru düzgün optimize edemeyen çakma Android yamalarınla oyna :)

• Anlaşılan Brezilya'da elektronik üzerindeki vergilendirme çok yüksek. Bu donanımda bir cihaz çok daha ucuz olmalı. Örneğin Brezilya'da PS4 ün fiyatı da 1850 $ olacakmış. Fiyatın %63ü vergi
    LG, Firefox işletim sistemli Fireweb akıllı telefonunu tanıttı
    3999 Brezilya Reali(tavsiye edilen satış fiyatı)
    http://www.forbes.com/sites/davidthier/2013/10/22/sony-high-ps4-price-in-brazil-is-bad-for-gamers/
  • kimsede dememiş ki bu LG L5'in firefox yüklü hali

• Bu arada firefoxosda uygulama problemi olmayacak. Html5 üzerinden çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatın fazla olma sebebi brezilyadaki vergi sistemi elektronik ürünlerde bizden daha beter vergiler var ama et tarım ürünlerindede tam tersi 3 lira kırmızı etin kilosu

• Nerden alabiliriz acaba ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.