Şimdi Ara

Corsair H80i/110 ile GPU soğutma olayı (ACCELERO HYBRID ALINDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler benim kart biraz sesli (idle da bile) ve baya sıcak çalıştığı için (macun tazeledim vs ama o kadarda iyi sonuç alamadım) (gtx670 zotac 60301) böyle bir şeye başvuracağım. OC.net te yapmışlar baya konusu bile var, oradan cesaret aldım bende.

http://www.overclock.net/t/1203528/official-nvidia-gpu-mod-club-aka-the-mod
    http://www.overclock.net/t/1436426/gtx-670-corsair-cooler
    http://www.overclock.net/t/1278088/h80-on-gtx-670#post_21042942

youtubedada var birkaç tane.

Yapan varsa aramızda anlatsın eğer yoksa konu burada beklesin ben alırsam ve becerebilrisem güncelleyecem konuyu.

---

edit: su soğutma geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 27 Kasım 2013; 18:20:40 >

• X-FI X kullanıcısına yanıt
    670'e H100 bağlayan var

http://forum.donanimhaber.com/m_69631469/tm.htm

Şu da var, H50 ile Titan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 24 Ekim 2013; 0:37:36 >

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    çok güzelmiş .. forumu araştırmamştım.. iyi oldu.
  • Ben zamanında forumdan sıvı soğutma bölümüne sormuştum. Negatif cevaplar almıştım. Olmaz gibisinden. Bende istiyorum h80 ile soğutmayı. Yani 2 tane h80. biri ekran kartını diğeri işlemciyi. Ama fotoğraftan görüldüğü gibi sadece GPU yu soğutuyor. Bellekler vesaire sıcak çalışır bu durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

çok güzelmiş .. forumu araştırmamştım.. iyi oldu.

bununla uğraşana kadar TR de garantili olarak "0" accelero hybrid satılıyor onu alıp takabilirsiniz
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    belki de evet. ama fiyatı daha pahalı ve ayrıca h110 ve h80i daha iyi soğutuyor.. ve sessizlik olarak daha iyiler(miş öyle duydum)
  • quote:

belki de evet. ama fiyatı daha pahalı ve ayrıca h110 ve h80i daha iyi soğutuyor.. ve sessizlik olarak daha iyiler(miş öyle duydum)

accelero hybrid şuan h110 ile aynı fiyata sarılıyor ve taktığınız zaman derme çatma olmayacak ve kartınıza tam uyacak çünkü o karta uyumlu tasarlanmış extra olarak vrm ve bellekleride soğutuyor kendi fanıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 24 Ekim 2013; 13:19:52 >
    h110 280 tl. accelero 355 tl

buna uyar mı accelero hybrid? small pcb gtx 670.

sanırım accelrero hybrid alacağım çünkü oc dekilerde uğramaya değmez dedi ayrıca uyumsuz çıkabilirmiş vs ve fan pompa ayarı fakrlıymış ve vram lar soğutulmdığı için bell isüre sonra hiç yere kart gümleyeiblir diyorlar. .aceleero ya şu an sıcak bakıyorum ama kktc deyim ben buraya gümrüksüz gelme şansı var mı yoksa illa ki TR den mi almalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 24 Ekim 2013; 22:55:15 >
  • quote:

buna uyar mı accelero hybrid? small pcb gtx 670.

sanırım accelrero hybrid alacağım çünkü oc dekilerde uğramaya değmez dedi ayrıca uyumsuz çıkabilirmiş vs ve fan pompa ayarı fakrlıymış ve vram lar soğutulmdığı için bell isüre sonra hiç yere kart gümleyeiblir diyorlar. .aceleero ya şu an sıcak bakıyorum ama kktc deyim ben buraya gümrüksüz gelme şansı var mı yoksa illa ki TR den mi almalıyım ?

sitesinde hem üst üste olan power soketli hemde düz power soketli 670 lerle uyumlu olduğu yazıyor , ürün TR de satılıyor sadece kktc ye gönderimimiz yok malesef

yani bununla uyumlu?

tamam o zaman dayıma sorayım ne zaman gidecek tr ye o zaman siparişi verecem.
  • quote:

yani bununla uyumlu?

tamam o zaman dayıma sorayım ne zaman gidecek tr ye o zaman siparişi verecem.

evet uyumlu şu şekilde oluyor:

• Bence h80 tarzı bir soğutma yerine bellek+vrm larıda soğutan hybrid soğutucuyu tercih etmelisin.Hem daha performanslı olur hemde kartı daha serin kullanırsın.Eğer uyuyorsa firmanın hybrid yerine hava soğutma çözümleride var 2/3 fanlı kombinasyonları mevcut onlarıda düşünebilirsin.Diğer türlü hem uğraştığına değmez hemde kartın sadece gpusunu soğutursun geri kalan bellek ve vrm bölgeside en az gpu kadar önemli vrm 80 in üstüne çıkınca ekranda artifactlar oluşuyor bunuda istemezsin sanırım.Eski kullandığım asus 770 dc ıı ocde vrmlar ateşlenmişti ondan sonra iki gün kullanmadan iade etmiştim çünkü belirli bir süre sonra yükteyken kartta vrmlar aşırı sıcaktı ve bu yüzden kart sapıtıyordu üstüne gpu sıcaklığı düşük olduğu için kart hızında düşürmüyordu.Bu nedenlede kart tam yükte ve sıcak vrmlara mahkum kalmıştı sonrasında ne oldu bilmiyorum muhtemelen düzeltilmiştir.

• yorumlar içni sağolun.. daha yukarısına grek yo kbiliyorum vs de accelero hybrid alacağım zaten, gelecek modellere de(gtx 800, 900 gibi) uyumlu çıkarsada süüperrr olacak

çünkü kart değiştitrisem elimde kalmasını hiç istemem bu hybrid in kötü olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 25 Ekim 2013; 3:06:17 >
  • yalnız dikkat ederseniz benim kartın solunda pasif soğutucu var ve ram lerde soğutucu yok. bunlara müdahale etmem lazım mı hybridi kurarken?
  • Takip

Ayrica aldik mesela hybirdu peki baska ekran kartlaribada uygun olurmu. Bende 770 war ana muhtemelen r9 290x alicam da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu ürünü UK den getirme şansımda varmış...

UK de en ucuz nerde var?
    ucuzu.com gibi bir site buldum orada

http://www.idealo.co.uk/compare/3674742/arctic-accelero-hybrid.html

bunlardan ucuz yok herhalde doğrumuyum? 100 TL daha ucuza geliyor TR deki fiyatla.
  • Zaten burada en ucuzu 240 tl ye geliyor.200 den aşşagı sanmıyorum ben gelsin sterlin den dolayı

En uygun bu olur gibi

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rl-s12m-24pk-r1-seidon-120m-sivi-sogutma-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=68506

Yada bir tane kule sogutucu tak

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    kule soğutucu ha :D accelero hybridden başka çözüm istmiyorum artık.. neyse buldum uk de 260 tl birşey ordan alacağım.. tr deki 355 tl.
  • Kule de fena durmamış şimdi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.