Şimdi Ara

Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '23 Ekim 2013'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '23 Ekim 2013'

Fotoğraf makineleri, objektifler, yeni yazılım güncellemeleri, dedikodular ve yeni donanımlar ile beraber fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri.      

Nikon

Nikon'un FF (Tam Kare) retro fotoğraf makinesi söylentiler doğru çıkarsa iki hafta içerisinde geliyor

Dün NikonRumors'un ortaya attığı bilgiler ile ortaya çıkan ve teknik olarak yüksek ihtimalle Nikon D4 içerisinde kullanılan 16.2 mega piksel çözünürlüğünde FF (Tam Kare) sensöre, F-Mount bağlantı yapısına, 3.2-inç LCD ekrana, 2016 piksel RGB ölçüm sistemine, firmanın efsanelerinden FM2 / F3 tarzı retro tasarıma, saniyede 5.5 kare seri çekim hızına, 100-12800 ISO aralığına, EN-El14 bataryaya, pentaprism vizöre, 143.5 x 110 x 66.5 mm boyuta, 765 gram ağırlığa ve EXPEED 3 görüntü işlemcisine sahip olacağı söylenen yeni Nikon marka hibrit fotoğraf makinesi, konuyu yakından takip etmeye devam siteye göre iki hafta içerisinde resmi olarak siyah ve gümüş / siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle duyurulacak. İsmi henüz belli olmayan fotoğraf makinesinin aynasız sistem olmayacağı ve çok doğru gelmese de video çekemeyeceği söyleniyor.

Panasonic

Panasonic’in 4K video çekebilen MFT sistem fotoğraf makinesi 2014 yılında duyurulacak 

Geçtiğimiz hafta içerisinde dünyanın en ufak MFT sistem fotoğraf makinesini tanıtan sektörün önemli isimlerinden Panasonic, sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre 4K video çekebilen bir başka MFT sistem fotoğraf makinesini ise 2014 yılında duyuracak. Üst seviye özelliklerle geleceği belirtilen model, hali hazırda satılmakta olan GH3 modelinin üstüne yerleştirilecek ve video konusunda geniş kontrol seçenekleri sunacak.

Not: İki haberde de kullanılan görseller temsilidir.

• Aynalı olursa boyut olarak DSLR'dan farksız olacaktır, o zaman retro tasarımın bir esprsi kalmıyor. Görseldeki gibi bir griple gelirse 765gram nasıl elde tutulacak merak edyorum.
  • nikonun tahmin ettiğim gibi boyuıtu büyük olacak. hatta tank gibi birşey olacak. niye F mount çıkırıyorlar onu anlamıyorum. mis gibi lensler var nikonda bida bida eski lenslerin şimdi otomatik versiyonlarınımı çıkarıcaklar... sensör arka cam uzaklığı kısa kalıyorsa azıcık çıkıntılı yap body deki bayoneti işte.
    (la ben nikonda mühendis olacak adammışım ya la)

panasonicde madem videoya abanıyor, F-stop lenslerdense T-stop lensler çıkarsınlar sinema için. (nalet olsun şimdide panasonicde pazar araştırma uzmanı oldum adamım!!!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oem84

niye F mount çıkırıyorlar onu anlamıyorum. mis gibi lensler var nikonda bida bida eski lenslerin şimdi otomatik versiyonlarınımı çıkarıcaklar...

Nasıl ya? F mount güncel bir bağlantı değil mi ki? (Nikon'un yabancısıyım bilmiyorum kusura bakmayın.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

quote:

niye F mount çıkırıyorlar onu anlamıyorum. mis gibi lensler var nikonda bida bida eski lenslerin şimdi otomatik versiyonlarınımı çıkarıcaklar...

Nasıl ya? F mount güncel bir bağlantı değil mi ki? (Nikon'un yabancısıyım bilmiyorum kusura bakmayın.)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nikon_F-mount_lenses_with_integrated_autofocus_motor

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

quote:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nikon_F-mount_lenses_with_integrated_autofocus_motor

ops haklısınız aklım canonun FD-EF gibi olayına gitti. beni kovarlarmış nikondan onu anladım

• video çekememesi eğer fiyat, boyut ve ağırlık olarak alanı rahatlatacaksa neden olmasın. tabi katılan özelliklerin tam olarak gövdeye ne etki ettiğini bilmeden konuşuyorum.

bu haliyle tam retro olur.
  • Nikon -SANIRIM" dedikodusu yapılan ürün ile ilgili kısa filmlere başlamış. Filmdeki deklanşör sesi ve de kadrajdan önce gelen ayar sesleri eski zamanlardaki gibi. Kasım' ı iple çekiyorum :) Kullanım kolaylığından dolayı Fuji' ye geçmiştim ama eğer Nikon bahsedilen şekilde FM2' ye düzgün bir full frame sensör koyarsa ve de makina lensi değiştirilebilir olursa işin rengi değişir :)

https://www.youtube.com/watch?v=2CDWV6o1o4A
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.