Şimdi Ara

Haswell tabanlı MacBook Pro modelleri lanse edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Haswell tabanlı MacBook Pro modelleri lanse edildi

Haziran ayında MacBook ailesinden Air serisini Haswell tabanlı işlemciler ile güncelleyen Apple, iPad etkinliğinde de MacBook Pro serisini güncellediğini duyurdu.

15 inçlik MacBook Pro dört çekirdekli 2.0GHz saat hızında çalışan Core i7 işlemci ile gelirken, GeForce GT 750M grafik kartı, 8GB RAM, PCI Express SSD, Thunderbolt 2 bağlantısı, 5. nesil WiFi ve 8 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Modelin ekran çözünürlüğü 2880x1800 piksel. 

13 inçlik MacBook Pro ise çift çekirdekli 2.4GHz saat hızında çalışan Core i5 işlemci, 4GB RAM, 128GB SSD, Intel Iris entegre grafik birimi, Thunderbolt 2 bağlantısı, 5. nesil WiFi ve 9 saate kadar kullanım süresi sunuyor. 13 inçlik MacBook Pro yaklaşık 1.6kg ağırlığında iken, 1.7cm kalınlığında. Modelin çözünürlüğü ise 2560x1600 piksel. 

Her iki modelde an itibariyle satışa sunulmuş durumda. MacBook Pro 13 inç 1299$ başlangıç fiyatına sahipken, MacBook Pro 15 inç 1999$ başlangıç fiyatı ile geliyor. 

• Retina ekranlı mı?

• apple gine yapmış yapacağını helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mhasturk

Retina ekranlı mı?

evet

• İnanılmaz pahalı

• İnanılmaz pahalı

• Adamlar mavericks güncellemesi yani yeni işletim sistemini ücretsiz yapmışlar.. Helal olsun..

• macbook proyu biraz daha zorlarlarsa macbook airden daha hafif olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

macbook proyu biraz daha zorlarlarsa macbook airden daha hafif olucak

Valla ben de yeni MacBook Air 13 inç model almak üzereydim. i7 8gb ve 512 gb ssd konfigürasyonuyla. Şimdi kararsız kaldım. Hem hafifledi, hem hızlandı MacBook pro. Ne yapacağımı bilemiyorum. Neredeyse aynı sayılmazlar mı? Arada 200 gram mı fark kaldı?
  • iyi hoşta,biz o çözünürlükte nasıl oyun oynayacağız,o ekran kartıyla nasıl açacaksın oyunu,açsan bile çözünürlüğü düşürüp yan taraflar siyah mı oynayacaksın?gtx mobile koyamadılar gitti şuna :/

• quote:

Orijinalden alıntı: dwain

quote:

Valla ben de yeni MacBook Air 13 inç model almak üzereydim. i7 8gb ve 512 gb ssd konfigürasyonuyla. Şimdi kararsız kaldım. Hem hafifledi, hem hızlandı MacBook pro. Ne yapacağımı bilemiyorum. Neredeyse aynı sayılmazlar mı? Arada 200 gram mı fark kaldı?

aynen bende öyle düşündüm. bu saatten sonra şahsen 13" air alınmaz. prolar bayağı hafifledi ve inceldi 13" modeli. hem pil ömrüde uzun hemde performansı yüksek. en bomba olay ise retina ekran. çerçeve olarakta çok ince çerçevesi. bide aire bak kalın bi çerçevesi var ekranın.

edit: valla çerçeve olarak pek farklı değillermiş tekrar baktımda şimdi. ama hala pro daha ince görünüyo çerçeve olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 22 Ekim 2013; 22:30:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

iyi hoşta,biz o çözünürlükte nasıl oyun oynayacağız,o ekran kartıyla nasıl açacaksın oyunu,açsan bile çözünürlüğü düşürüp yan taraflar siyah mı oynayacaksın?gtx mobile koyamadılar gitti şuna :/

Mac OSx gibi bir işletim sisteminde oyun oynamak yapılan en saçma şey olsa gerek. Bu bilgisayarlar ağırlıklı olarak iş için tercih ediliyor. İş derken müzik yapımı, montaj yapımı, proje oluşturma vb.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dwain

quote:

aynen bende öyle düşündüm. bu saatten sonra şahsen 13" air alınmaz. prolar bayağı hafifledi ve inceldi 13" modeli. hem pil ömrüde uzun hemde performansı yüksek. en bomba olay ise retina ekran. çerçeve olarakta çok ince çerçevesi. bide aire bak kalın bi çerçevesi var ekranın.

edit: valla çerçeve olarak pek farklı değillermiş tekrar baktımda şimdi. ama hala pro daha ince görünüyo çerçeve olarak.

Çerçeveye çok takılmıyorum. Ben air i de çok şık buluyorum. Ama çok kararsız kalıyor insan gerçekten. Yani air hala iyi hoş, 12 saat kullanımı güzel. Ve hala daha hafif. Ama ilk Mac'imi alacağım :) O yüzden kararsızım.

• IGZO panel yok mu? Yoksa geçmeye değecek hiçbir şey yok demektir. Yok 4. nesilmiş, yok hafiflemişmiş, yok i7 bilmem kaç GHz'ymiş; hepsi hikaye. IGZO paneller ile pil ömrü coşacak.
  • MacBook Pro'ların ekranı zaten cam gibiydi, Retina bana gereksiz performans düşüşü gibi geliyor.
  • İnanılmaz pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: IdeaBulb

MacBook Pro'ların ekranı zaten cam gibiydi, Retina bana gereksiz performans düşüşü gibi geliyor.

Kullanin, ondan sonra da gorusunuzu alalim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baslangic olarak da olsa 4gb cok az bu yonden hayal kirikligina ugradim..acaba en ust donanim ne olacak ?
    4 gb yukselilrbiliyorsa eger alirken 16 yapar ve oyle tercih ederim.acaba bizde fiyatlari ne olacak .
    su store acilsaydi da fiyatlari gorseydik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

quote:

Orijinalden alıntı: IdeaBulb

MacBook Pro'ların ekranı zaten cam gibiydi, Retina bana gereksiz performans düşüşü gibi geliyor.

Kullanin, ondan sonra da gorusunuzu alalim.

Tabii ki daha hoş duracak fakat performansı büyük şekilde etkileyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

baslangic olarak da olsa 4gb cok az bu yonden hayal kirikligina ugradim..acaba en ust donanim ne olacak ?
    4 gb yukselilrbiliyorsa eger alirken 16 yapar ve oyle tercih ederim.acaba bizde fiyatlari ne olacak .
    su store acilsaydi da fiyatlari gorseydik

4 gb Mavericks kullanacaksanız az değil. Mavricks yazılım olarak çok yüksek bir işletim sistemi. Arka planda system kaynaklarını kullanımı ve yeni teknolojik gelişimi ile 4 gb ram'i sıkıştırma yaparak 6 gb ram varmış gibi kullanabiliyor. Dolayısıyla 4 gb olarak çıkarmalarının sebebi budur. Aslında az sayılmaz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.