Şimdi Ara

ekrana görüntü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kullandığım bilgisayar p4 3ghz , asus p4p800s-x anakart , 2x512 mb ram
    dun akşam bilgisayarı 3900 mhz 1,525 volt ile overclock ettim. windows sorunsuz bir şekilde açıldı. süper pi ve pcmark05 testlerini geçti. 3dmark05 testini açtığımda bilgisayar kapandı ve bir daha açılmadı.
    daha sonra biosu sıfırladım ama bilgisayar yine açılmadı. bios ekranı gelmiyor. monitorun ışığı yanıp sönüyor
    bana bir akıl verin napayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parankima -- 24 Temmuz 2006; 17:12:18 >

• Bi duman falan çıktımı
  • duman filan çıkmadı ama bende cpu ya bişi olmuştur diye düşünüyorum ama cpunun sıcaklıklar normaldi

3900 mhz e overclock ettiğimde sıcaklık boştayken 47 test sırasında 53 derece idi.
  • işlemciyi söküp yeniden takmayı dene o anakart bende de vardı boot olmadığı zamanlar cpuyu takıp çıkarınca new cpu installed diyip boot ediyodu bazen..

ayrıca pil çıkarma dışında biosa reset atma tuşunu dene
  • voltajını kacırmıssın kasayı ac altta kucuk yesıl bı parca cok kucuk bıseyın ustune takılmıs onu cıkar 5 sanıye bekle tekrar tak acılacaktır (sımdı daha ayrıntılı anlatırdım ama kasayı acmak ısıme gelmıo)
  • quote:

Orjinalden alıntı: c_e_z_a

voltajını kacırmıssın kasayı ac altta kucuk yesıl bı parca cok kucuk bıseyın ustune takılmıs onu cıkar 5 sanıye bekle tekrar tak acılacaktır (sımdı daha ayrıntılı anlatırdım ama kasayı acmak ısıme gelmıo)

hocam bahsettiğin şeyden anlamadım biraz daha açık anlatabilir misin?

eğer dedin biosu sıfırlamak için jumper ise biosu hem öyle hemde pili çıkararak sıfırladım ama yine olmadı.
    bu gidişle bilgisayarın ustune soğuk bir su içecez galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: parankima

quote:

Orjinalden alıntı: c_e_z_a

voltajını kacırmıssın kasayı ac altta kucuk yesıl bı parca cok kucuk bıseyın ustune takılmıs onu cıkar 5 sanıye bekle tekrar tak acılacaktır (sımdı daha ayrıntılı anlatırdım ama kasayı acmak ısıme gelmıo)

hocam bahsettiğin şeyden anlamadım biraz daha açık anlatabilir misin?

eğer dedin biosu sıfırlamak için jumper ise biosu hem öyle hemde pili çıkararak sıfırladım ama yine olmadı.
    bu gidişle bilgisayarın ustune soğuk bir su içecez galiba.

ewt kardes o ama olmadıysa eger bı bılgısayarcıya gotur bence

kolay gelsıNN..

• Bişey olmamıştır söylediğin ısı değerleri ile bişey olacağını sanmam.

CPU sök Makinayı çalıştır. (Hata verecektir)

Tekrar CPU tak çalıştır. İşlem tamamdır. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.