Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
28.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zytnfrm -- 18 Aralık 2020; 19:27:49 >

• zytnfrm Z kullanıcısına yanıt
    12015 27500 VERTİKALDEN TARATTIN MI? EĞER EVETSE Anteniniz tam ayarlanmamıştır....Trident cihazınız büyük ihtimal kısa devre yaptı ise tuner arızalanmıştır. Yazılımsal da olabilir faktörler genişletilebilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: peer16401

12015 27500 VERTİKALDEN TARATTIN MI? EĞER EVETSE Anteniniz tam ayarlanmamıştır....Trident cihazınız büyük ihtimal kısa devre yaptı ise tuner arızalanmıştır. Yazılımsal da olabilir faktörler genişletilebilir....
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zytnfrm -- 18 Aralık 2020; 19:28:17 >
  • zytnfrm Z kullanıcısına yanıt
    kendini geçer Yenisine kurban.Yayın alınmıyorsa sıkarken anten yörüngeden hafif kaymıştır.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: peer16401

kendini geçer Yenisine kurban.Yayın alınmıyorsa sıkarken anten yörüngeden hafif kaymıştır.....

galiba dediğiniz gibi yenisi fiyatında olur bu iş :)

trident gayet düzgün çekiyordu hıremcoyu takınca gitti kanallar . çanakla hiç oynamadım. hepsinin avrupa yayını var. normal olanlar yok. bu uydunun tuner i mi iyi değil acaba ? iyi değilse şayet Güçlendirme imkanı yok mu ? Teşekkürler.
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zytnfrm -- 18 Aralık 2020; 19:28:6 >
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zytnfrm -- 18 Aralık 2020; 19:28:41 >
  • Çanak anteniniz tam olarak ayarlanmamış,11054 H 30000,12729 v 30000,11556 V 27500 bu frekanslarda sinyalı iyi yakalayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DISCOVERY SCIENCE kullanıcısına yanıt
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zytnfrm -- 18 Aralık 2020; 19:28:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zytnfrm

televizyonu çanağın dibine götürdüm ayarlama çalıştım. Hiçbir değişiklik yok lnb ve çanağa ince ayar yapmaya çalışmama rağmen değişen bir şey olmadı :(

11054 - 30000 - H Star Grubu - Çekmiyor :( o kadar uğrastım sinyal kalitesi yükselmiyor !
    Sinyal Gücü: %84
    Sinyal Kalitesi %4

12729 -30000 - V -Çekiyor
    Sinyal Gücü: %77
    Sinyal Kalitesi %57

11556 - 27500 -V - Çekiyor

Sinyal Gücü: %79
    Sinyal Kalitesi %43

Peki hocam Lnb yeni mi? Lnb arızalanmış olabilr.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıl önce değiştirilmişti. şuan değiştirme şansım yok malesef , ben hala cihazdan şüpheleniyorum :) ilginiz için teşekkürler
  • daha ilginci benim başıma geldi.. salonda star-show-atv çekiyor oturma odasındaki uyduda çekmiyor... sinyal %54 kalite %5 olarak görünüyor
  • hocam horizantalın alayını çekmiyorsa uydu yada diseq arızalıdır.ama sadece 27500 sembol oranına sahipse çekmeyenler yazılım firmware yada hardware problemi vardır.trident mini scartta üstündeki kanal listesi ile çekerken bunu silince yeni kanal listesi taratınca show tv vs bulmuyor.yazılımsal sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler benimde başımda böyle bir sorun var. Jameson JS 3003 HD cihazım var. Hotbird 12692 (ABS group) Animaux'un bulunduğu frekans ve Süper Tennis frekansındaki kanalları göstermiyor. Cihazımda bu frekanslarda sinyal 60 iken kalite sıfır. Ancak sabah saat 6 civarlarında bu frekanslarda sinyal %60 iken kalite %80 olarak görünüyor ve kırılmalı olarak yayın geliyor(Renkler birbir içine geçmiş olarak). Gündüz saatlerinde ise kalite yine sıfıra düşüyor. Lnb yi yeni değiştim.(Micro Electronics 2 db).Değişmeden öncede problem vardı Lnb dendir diye değiştim ama problem yine devam ediyor. Diseq c ayarlarınıda defalarca kontrol ettim bir problem yok görünüyor. Alt/üst Vertical ve Horizantal çalışıyor. Acaba bu problemimin çözümünü bilen varmıdır. Cevap verecek olanlara şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.