Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 Miui V5 Yükleme Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.764
Cevap
7
Favori
59.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Huawei Ascend P6 Miui V5 Yükleme Rehberi

MIUI V5

ÖNHAZIRLIK

• Miui romu kurabilmek için twrp recovery'i kuruyoruz : Twrp kurulumu
  • Miui Romunu indiriyoruz ; Miui 4.3.21

YÜKLEME

Kurulum aşamalarının videosunu buradan izleyebilirsiniz..

Kısaca ; Twrp ile advanced wipe bölümüne girip external storage hariç herşeyi wipe'layın. ve indirip sd karta attığınız romu yükleyin -temiz kurulum-..

Örnek kullanım videosu ; Miui V5 - P6
    Kameradan bakıp kullanmaya çalıştığım için dokunma hataları var (kilit ekranı müzik player'a geçiş vs. gibi) kusura bakmayın.

GÜNCELLEME LOG (Son Değişiklik : 01.05.14)

Eklendi ;
    4.2.2 B120 Tabanlı / Modifiye Green Kernel
    Mi Dosya yöneticisi
    Ana Ekran Duvar Kağıtları
    Kilit Ekranı Duvar Kağıtları
    Türkçe Hava Durumu
    Google uygulamaları yükleyici
    WSM Manager (+Mi-Tools/XiuMod/NetworkLocationFix/PayTheme Modülleri)
    Mx Player
    Huawei KitKat kamera+galeri
    Açılış Animasyonu

Build.prob performans düzeltmeleri yapıldı.Gereksiz Çin ve sistem uygulamaları kaldırıldı.

A-GPS desteği ve konum düzeltmeleri için buradaki dosyayı indirip içindekileri system/app içine atın.

HATALAR

Whatsapp çalışmıyor.

Çalıştırmak için ; bu programı (Disa) indirin. Sol tarafta menü simgesinden "settings" kısmına girip "add services" kısmına dokunun ve sağ üstteki bulut simgesine tıklayın ve aşağıdaki kodu okutun (Whatsapp Plugin) Sonra indirip yüklediğiniz WA Plugin ayarlarını yapın (Telefon numaranızı girip, "text messages" deyin doğrulama kodunu giirp Whatsapp kullanmaya başlayın. (Dilerseniz Facebook Messenger/Sms/Hangouts mesajlarınıda bu uygulama alıp/gönderebilirsiniz -All in One-) -Bir dahaki roma Türkçe olarak gömeceğim bu uygulamayı-
    Örnek WA mesajlaşma ekranı ;

PÜF NOKTALAR

Sık kullandığınız uygulamaları kilitleyerek açılış süresi gecikmelerini sıfıra indirin (Bol bol belleğimiz olduğundan dilediğiniz kadar uygulamayı arkaplanda tutabilirsiniz) ;

Daha hızlı ve pürüzsüz geçişler : Bunun için öncelikle geliştirici seçeneklerinden animasyon sürelerini 0.5X olarak ayarlayın ve sonra geliştirici seçeneklerini kapalı duruma getirin, daha sonra WSM Tools'tan XiuMod'u aktifleştirip aşağıdaki görünen ayarlamaları yapın. (Liste görünümü bazı uygulamalarda sıkıntı çıkarabileceğinden Kara Liste bölümünden animasyon istemediğiniz uygulamaları ekleyin ; Google Play Store, Temalar v.b. gibi)

Ayarlar/Huawei Settings/Lite System yoluna gidip Google Play uygulamalarının pil düşmanı senkronizasyon ayalarını daha "hafif" olarak ayarlayın ;

Çağrı ses kaydı yapabilirsiniz (Ses kalitesi gayet yeterli düzeyde) ;

Bir hayli uğraşarak iOS7 Temasının tamamını Türkçe yaptım isteyen kullanabilir ; iOS 7 Tema (Türkçe)

ROM TÜRKÇELEŞTİRME

Eğer Miui Romu kendiniz düzenlemek isterseniz aşağıdaki yöntemle hızlı bir biçimde yapabilirsiniz (P6 için Türkçeleştirme yapılmıştır, bu anlatım diğer telefon kullanıcıları içindir) ;

Yandaki dosyaları indirin önce, sonra hepsini winrarla açıp bir köşeye koyun ; jBART / Add

jBART uygulamasını açın "Rom Translation" kısmından "Rom File"yi seçip indirdiğiniz romu gösterin sonra listeden "Source" olarak Turkish Miui V5'i seçin ve "Recompile" tuşuna basıp işlemi başlatın (Listeyi düzenledim normalde Türkçe seçeneği yok) İşlem bitince Türkçe romunuz hazır..

Daha sonra (opsiyonel olarak) "Add" klasörünü açıp gerekli uygulamaları gerekli yerlere atın -Winrar'la- (örneğin ; system/app yazan klasörün içeriğini romun system/app klasörüne, etc yazanı romun etc klasörüne)
    Sadece "Media" klasörünü olduğu gibi atın (Yani klasör olarak içindeki dosyalara girmeden)

Bu dosyalar ile ; Google Apps,Google Haritalar,Xperia Klavye,Ekstra Duvar Kağıtları,Zil/Bildirim Sesleri,Kilit Ekranı hava durumunu roma eklemiş oluyorsunuz..

Son olarak "AnzhiMarket/Supermarket" uygulamalarını gereksiz olduğundan romdan silin.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 11 Mayıs 2014; 18:19:36 >

• Emegine saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğine sağlık abi merak ettigim izin yönetimi ve bu sürümün performansı nasıl..

• Teşekkürler paylasim için.

• vayy üstad harika konu açmışsın.MIUI androidin başına gelen en güzel şey bu arada 3.10.19'u yükledim dahada hızlanmış sanki bana öyle geldi.
  • selam,evet üstad arkadaşlarında hevesini kırmamak adına yazıyorum senin verdiğin programları sırası ile yükledim ve oldu,yalnız son noktada herkesi aydınlatmak adına (yada beni) REBOOT SYSTEM NOW deyince üç farklı seçenek geliyor hangisi en doğrusu lütfen belirtirmisin
  • caylakmudur C kullanıcısına yanıt
    "Reboot" dediğinizde 2. seçenek ile yapılıyor (disable recovery and reboot), aşağı yukarı herkesin tahmin edebileceğini düşündüğüm için o kadarını yazmadım..
  • hocam ellerine sağlık çok gerekli bir konuydu ayrıntılı olması açısından ayrıca mediafire'a yüklediğin için çok sağol çin sitelerinden dediğin gibi zor iniyordu ve farklı versiyonları vardı.ben 3.10.11 kullanıyorum ve çok memnunum.yabancı bazı sitelere baktığım zaman ota güncellemeyle 3.10.19'a geçilebileceği yazıyor.o şekilde olmuyormu acaba? baştan rom yüklememmi gerek yeni sürüm için?
  • engincaglayan E kullanıcısına yanıt
    Evet bende gördüm OTA güncelleme ama hem konu yeni olduğundan yeni sürümü direk vereyim dedim hemde OTA güncelleme yaparken imza hatasıyla karşılaştığım için hiç söylememeyi tercih ettim..Tavsiyem temiz bir yükleme yapmanız, zaten tüm verileriniz cloud'da yedekte olduğundan bu çokta sorun değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

Evet bende gördüm OTA güncelleme ama hem konu yeni olduğundan yeni sürümü direk vereyim dedim hemde OTA güncelleme yaparken imza hatasıyla karşılaştığım için hiç söylememeyi tercih ettim..Tavsiyem temiz bir yükleme yapmanız, zaten tüm verileriniz cloud'da yedekte olduğundan bu çokta sorun değil.

anladım o zaman geniş bir zamanda yeni sürümü yükleyeyim garanti olsun.
  • son versiyonu yükledim.Android klavyesi hata veriyor ,aynı uyarıyı alan oldu mu?
  • Evet o hatayı veriyor, Huawei Giriş Yöntemi'ni seçin, daha sonra marketten stok klavye yükleyebilirsiniz.
  • "Bu uygulama ve romları yüklemek sizin insiyatifinizdedir cihazınızda oluşabilecek sorunlarda hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmez. "

Hocam konu çok güzel ve açıklayıcı olmuş eline sağlık :) Kısmetse haftaya kadar benim yeni telefon geliyor bir güncelleme yapalım hemen :)
  • LionBeq kullanıcısına yanıt
    İşte ilk mağdurumuz gelmiş konumuza tekrar Ne olur ne olmaz diye yazmak durumunda kaldım, malum kaş yapalım derken göz çıkardık B116'da.

• Valla içimde kaldı B116 B117 Neyse değişim onayı çıktı en azından rahatlattı geçte olsa artık MIUI ile kullanırız B116 yı şuan çok merak ediyorum zaten.
  • LionBeq kullanıcısına yanıt
    Evet B116 yapısıyla geliyor Miui V5 fakat yine "sd kart depolama" seçeneği yok! Geliştiricisine mesaj attım "B116 kerneli kullandım ama üzgünüm her özellik port edilemiyor" dedi..Bu iş yine başka bahara kaldı.
    Huawei'nin şu anlık savunması da şöyle "Sayın kullanıcımız harici sd kartlarını okuma/yazma oranı rom belleklerden daha düşük olduğu için uygulama ve oyunların dahili depolama birimlerinden çalışması verimi artırmaya yönelik en genel çözümdür.Bunun dışında fotoğraf/video/müzik gibi multimedya öğelerini sd kartta depolayabiliyorsunuz..." minvalinde bir açıklama..
  • MIUIde de mi yok SD karta yükleme Neyse telefon gelsin B116 sistem dosyalarına bakar o ayar nerden açılıyor bulmaya çalışırız artık... Kendi işimizi kendimiz görmesek çinlilerden yarar yok bize
  • merhaba ben bu romu kurdum fakat bi sorun var wifi açtığımda telefon kendini yeniden başlatıyor şimdi bu romu kaldırmak istiyorum nasıl yapacağım
  • kadiryuce93 K kullanıcısına yanıt
    B608 yazılımını indirin dload dosyasını sd karta atıp güç+ses yükseltme+ses kısma tuşlarına uzun basın.

Konu "P6 Room&Root" konusunda mevcut.

• Miui romda fm radyo Varmı birde oyun performansı B608 e göre dahamı iyi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.