Şimdi Ara

Vigo EPK 4590 E20 konvektör ısıtıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
17
Favori
105.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10-15m2 kuzey cephe 2 adet tek kanat pencereye sahip çocuk odası için ufo klima seçenekleri dışında ısıtma sistemi arar iken bir tanıdığım konvektör sisteminden bahsetti 2 haftalık araştırmalarım sonucu Antalya ikliminde işe yarayacağını, klima ve ufo nun yan etkilerini barındırmayan soba etkisine sahip olduğunu gördüğüm sistemden bende edinmeye karar verdim fiyat performans oranına göre başlıkta bulunan cihazın 2000w dijital kontrol panellisini 260 küsür tl ye satın aldım.

İlk izlenimlerim ısıtmada belirgin bir konfor artışı olması dilediğiniz dereceye ayarlıyorsunuz cihaz her derece farkında ayarladığınız dereceye tamamlıyor hava kuruması yok oda ısısındaki değişim çok geç olmamak üzere (5dk) hissediliyor 5-10dk içerisinde istediğiniz dereceye erişiyor ve soba yakılmış gibi ısıtıyor, cihaz gövdesi aşırı ısınmıyor (27 derecede yanlardan tutabiliyorsunuz) gövde yapısı sağlam takırdayan gıcırdayan esneyen herhangi bir eklem ya da parça yok, duvara monte istenmezse içinden çıkan standart ayakları ile zeminde de kullanılabiliyor, dijital kontrollü olan modelde + olarak çocuk kilidi, zamanlı aç-kapa vs. özellikler bulunmakta faturaya yansımasını henüz bilemiyorum zira fatura zamanı daha gelmedi gelse de bir ufo ya da klimadan fazla geleceğini sanmıyorum diğer yandan öteki seçeneklerin yan etkilerini göz önüne aldığımda kendini gözümde amorti ediyor.

Bu markanın handikapları, ürün ihraç ağırlıklı sanırım modeli nette arattığımda hep yabancı sitelerde çıktı, ek olarak da servis olayı sanırım çünkü kutu içerisinden arızalı cihazlar için önce çağrı merkezimizi arayın diyen bir pusula çıktı

Cihaz şöyle birşey,

• 6 Ay araştırdım ve iki yıldır Vigo Epk 4590 e20 kullanıcısıyım ayrıca Delonghı Yağlı radyatörümde var. Her iki üründe de konforlu ısınıyorum vigoyu çocukların odasında kullanıyorum yaklaşık 20 m2.Aralarındaki fark Vigo en az 15 saniye sonra hemen sıcak hava vermeye başlıyor Yağlı Radyatörde en az 5 ila 8 dakika önce kendisini ısıtması gerekiyor 5 ila 8 dakikada oda zaten Vigoyla ılımaya hatta ısınmaya başlıyor.Buda zamandan tasarruf ederkende cebede tasarruf sağlıyor.Soğuk hava ağır olduğu için yerdeki soğuk havayı çekerek peteklerden sıcak hava olarak çıkıyor böylece hava sirkülere olarak odanın heryeri eşit ısınıyor.Elektrikli soba varken bir yer sıcak olur diğer yerler soğuk olurdu çocuklar yerde oynar soğuk olurdu şimdi öyle bir durum yok odanın her yeri aynı sıcaklıkta.Ne kadar yakıyor diye sorrmayın çünkü gün çerisinde evimizde çamaşır makinası termosifon bulaşık makinası çalıştığı için ölcüm yapmam çok zor.Tasarruflu olduğu kesin çünkü çok çabuk ısıtıyor ve uyku moduna geçiyor dört çubuk var yanyana _ _ _ _ bu çubukların her birtanesi 500 wata tekabül ediyor toplamda 2000 wat. ufolar 2500 3000 3500 wat oda istenilen sıcaklığa geldiğinde kapatıyor biraz düştüğünde tek yanıyor sonra 2 biraz duruyor sonra tek yanıyor sonra kapatıyor.Elektronik termostat olması büyük avantaj buda tasarruf sağlıyor.Yağlı radyatörde ayarları düşük tutsamda nadir olarak kendi kendine kapatıyor.Bu tür elektrikli ürünlerde full de çalıştırıpta sonra çok yakıyor demek bence bilinçsiz kullanmak anlamına geliyor.Nasıl arabanın az yakmasını istediğimizde gazı ayağımızdan çekiyorsak bu ürünlerde de aynı şekilde yapmamız lazım eve gelince 22C ayarlayıp kademeli olarak arttırırsak bize yine tasarruf sağlar.Neden yağlı radyatörü satıpda vigo almıyor derseniz vigonun ebatları y.radyatöre göre daha büyük oturma odasında duvara asacak yerde yok ya koltuk var ya kapı var ya balkon kapısı var yada mutfak bölümü var ortaya koysam çok yer kaplıyor mecburen y.radyatör kullanıyorum çünkü yarısı kadar.Ufo kesinlikle tavsiye etmiyorum sadece yüzünüzü ısıtır klimada sadece yukarıyı ısıtır çocuklar içinde tavsiye etmem.vigo çocuklar için özellikle alerjik çocuklar için çok uygun.Vigo Epk 4590 E20 %100 yerli olup bursa nilüferde üretilmektedir çinmalı ürün değil tamamiyle kendileri üretmektedir. Nobo beha her 2 ürüne baktım fiyatları yüksekti kendi sanayicimiz kazansın diye Vigoyu seçtim 2.yıldayım çok memnunum.

VİGOYLA İLGİLİ VİDEOLAR

http://www.youtube.com/watch?v=czsqCJItiv0

http://www.youtube.com/watch?v=NG6o4--u_wE

http://www.youtube.com/watch?v=7dD0hiBoIO0
    Teşekkür ederim bu süre zarfında aldık biz de dediğiniz gibi çıtlama sesleri var ama bu kadarına da can sağlığı diyorum ve havayı kurutma evet var fakat hissedilir derecede değil gibi elektrik performansı bende de soru işareti fakat f/p olmak oldukça iyi gibi şimdilik en azından çocuk yandı üstüne kağıt düşdü v.b korkularım kalmadı yağlı radyatör gibi geç de ısıtmıyor sabah okul öncesi 15dakika önce açıyorum kızım uyandığında odası sıcacık olmuş oluyor yağlı radyatör mümkün değil ısıtmıyordu okuyanlarda yardımcı olmuşuzdur umarım en azından ülkemin ürünü son notum bizim bulunduğumuz bölge itibari ile eksileri görmüyoruz öğleden sonra odası güneş alıyor kızımın Ege de oldukça iş gördü .... de
  • mrb.cihazın elektrik tüketimi hakkında bilginiz varmı?
  • bende bu üründen almayı düşünüyorum vigo ve nobo var iki markanın farkı sadece fiyatmı yoksa çalışma farkı varmı, bilgilendirme için teşekkürler doğrudan kullanıcıdan yorumu bulamamıştım daha önce.
  • muhendis0707 M kullanıcısına yanıt
    Hocam şurada teknik verileri mevcut,

http://www.vigotr.com/tr/urun/4/elektrikli_konvektor_isitici.html
  • teke28 T kullanıcısına yanıt
    nobo norveç firması bu sistemi icat eden firma diye de yorumlar okumuştum çalışma şekli aynı diye biliyorum ama ürünleri bence fazla pahalıya kaçıyor tercih meselesi tabi.

Diğer yandan bayisiydi sanırım bir yorum/mesajda rastlamıştım, diğer markalardan farklarını yazarken belirtmiş

"diğer markalarda cihaz +/- 5 derecede devreye giriyor nobo da ise +/- oranı cihazdaki sensörden dolayı birebir (yanlış hatırlamıyorsam) olduğu için daha tasarrufludur"

diye tabi burada +/-5 derece derken mekanik kademeli eski usul (1-2-3 ayarlı) cihazlardan bahsediyor diye düşünüyorum zira aldığım cihazın kontrol panelinden anlık oda sıcaklığını ve o an ne kadar güç tükettiğini (gücü grafik olarak) görebiliyorum ayrıca cihazın teknik tablosunda oda sıcaklık kontrolü olduğu belirtilmiş, bunlar göz önüne alındığında benim açımdan vigo noboya göre daha avantajlı bir ürün oluyor.

• DOMIX kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkürler faydalı oldu
  • nobo mu yoksa vigo mu

bu iki firmadan hangisini önerirsiniz
  • arkadaşlar son bir haftadır araştırıyorum vigo ardo nobo beta aeg hangisi daha uygun sizce alış maliyetine göre vigo ama kw saat olarak cebimiz ne kadar ısınacak ?
  • 6 Ay araştırdım ve iki yıldır Vigo Epk 4590 e20 kullanıcısıyım ayrıca Delonghı Yağlı radyatörümde var. Her iki üründe de konforlu ısınıyorum vigoyu çocukların odasında kullanıyorum yaklaşık 20 m2.Aralarındaki fark Vigo en az 15 saniye sonra hemen sıcak hava vermeye başlıyor Yağlı Radyatörde en az 5 ila 8 dakika önce kendisini ısıtması gerekiyor 5 ila 8 dakikada oda zaten Vigoyla ılımaya hatta ısınmaya başlıyor.Buda zamandan tasarruf ederkende cebede tasarruf sağlıyor.Soğuk hava ağır olduğu için yerdeki soğuk havayı çekerek peteklerden sıcak hava olarak çıkıyor böylece hava sirkülere olarak odanın heryeri eşit ısınıyor.Elektrikli soba varken bir yer sıcak olur diğer yerler soğuk olurdu çocuklar yerde oynar soğuk olurdu şimdi öyle bir durum yok odanın her yeri aynı sıcaklıkta.Ne kadar yakıyor diye sorrmayın çünkü gün çerisinde evimizde çamaşır makinası termosifon bulaşık makinası çalıştığı için ölcüm yapmam çok zor.Tasarruflu olduğu kesin çünkü çok çabuk ısıtıyor ve uyku moduna geçiyor dört çubuk var yanyana _ _ _ _ bu çubukların her birtanesi 500 wata tekabül ediyor toplamda 2000 wat. ufolar 2500 3000 3500 wat oda istenilen sıcaklığa geldiğinde kapatıyor biraz düştüğünde tek yanıyor sonra 2 biraz duruyor sonra tek yanıyor sonra kapatıyor.Elektronik termostat olması büyük avantaj buda tasarruf sağlıyor.Yağlı radyatörde ayarları düşük tutsamda nadir olarak kendi kendine kapatıyor.Bu tür elektrikli ürünlerde full de çalıştırıpta sonra çok yakıyor demek bence bilinçsiz kullanmak anlamına geliyor.Nasıl arabanın az yakmasını istediğimizde gazı ayağımızdan çekiyorsak bu ürünlerde de aynı şekilde yapmamız lazım eve gelince 22C ayarlayıp kademeli olarak arttırırsak bize yine tasarruf sağlar.Neden yağlı radyatörü satıpda vigo almıyor derseniz vigonun ebatları y.radyatöre göre daha büyük oturma odasında duvara asacak yerde yok ya koltuk var ya kapı var ya balkon kapısı var yada mutfak bölümü var ortaya koysam çok yer kaplıyor mecburen y.radyatör kullanıyorum çünkü yarısı kadar.Ufo kesinlikle tavsiye etmiyorum sadece yüzünüzü ısıtır klimada sadece yukarıyı ısıtır çocuklar içinde tavsiye etmem.vigo çocuklar için özellikle alerjik çocuklar için çok uygun.Vigo Epk 4590 E20 %100 yerli olup bursa nilüferde üretilmektedir çinmalı ürün değil tamamiyle kendileri üretmektedir. Nobo beha her 2 ürüne baktım fiyatları yüksekti kendi sanayicimiz kazansın diye Vigoyu seçtim 2.yıldayım çok memnunum.

VİGOYLA İLGİLİ VİDEOLAR

http://www.youtube.com/watch?v=czsqCJItiv0

http://www.youtube.com/watch?v=NG6o4--u_wE

http://www.youtube.com/watch?v=7dD0hiBoIO0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steep35 -- 13 Aralık 2013; 0:58:29 >

• yaklaşık 1.5 aydır yeni yapılmış ve elektrik harici bir ısınma imkanımız bulunmayan evimizde 2000 w olanı kullanıyoruz. yere uyum sağlaması için tahta desenli olanını aldık :) şunu diyebilirim ki kesinlikle elektrikli ısıtıcılar arasında 1 numara. ne yağlı radyatörler ne ufolar ne de diğer ısıtıcılar.. derecesini kuruyorum 23 24 25 ısıtıcı zaten o dereceye gelince tamamen kapatıyor kendini ama öyle anında hava soğumuyor çünkü ısıtıcı kendisini veya çevresini değil tam 30 m2 lik koca odayı ısıtıyor ona rağmen çok aşırı güç harcamıyor.. dışarda kar yağarken eve girip elimi sobaya uzatır gibi vigoya uzatıp ısındım ki gerçekten soğuk havayı sıcak havaya çevirmesinden dolayı hem daha çabuk hem de daha güzel ısıtıyor. tabi ne kadar yaktığı olayı da tam bilmiyoruz 2 ev var binada da ve şantiye elektriği iki evde de vigo ve artı diğer ısıtıcalar kullanıldığı için fiyat diyemem. ancak anlık derecesini bilmemiz ayarlamamız ve odayı komple ısıtıp kapandığı için diğer ısıtıcılara göre çok daha ekonomik olduğu bir gerçek. sonuç olarak bugün bir ikincisini daha aldık eve onu da koridora kuracaz..

• muhendis0707 M kullanıcısına yanıt
    merhaba,ben Bursa'da 2 yıldır çocuğun odasında kullanıyorum.Çok memnunum.En başta çok güvenli bir ürün.bir de oda kapısı açıldığında cihaz bunu anlıyor ve çalışmaya geçiyor, oda belli sıcaklığa eriştiğinde duruyor.Çok hassas elektronik termostatı var..Yanlız marketlerde satılmıyor..Alırken telefonda sormuştum Türkiye de ürün tanınmadığı için genelde yurtdışına sattıklarını söylediler..Ben daha önceden konvektör ısıtıcıları bildiğim için özellikle internette aradım buldum..kullanılan oda 15-18 m2 filandır..ara katta oturuyoruz..50 tl ekstra geldi elektrik .o sıra merkezi sistem çalışmıyordu havalar çok soğuk olmadığı için ...ev korunaklı bir ev.. biz gece 9 dan sabah 8 e kadar kullanıyoruz...konfor bakımdan süper..klima gibi tependen sürekli bişiy üflemiyor..üstelik alerji problemimiz olduğu için üflemeli ısıtıcılar çok hasta yapıyor çocuğu...bunda o sorunda yok..bence süper bi ürün.. Hala insanlar nasıl oluyor da infraredleri kullanabiliyor anlamış değilim.

• Oncelikle selamlar, forumu ilgiyle takip edenlerdenim. Genellikle enerji verimliligi ve cevreye duyarli urunler konusunda. Bu sayede surekli acik bir termosifon ve induksiyon ocak camasir kurutma makinasi gibi ev esyalarimiz olmasina ragmen son elektrik zamlarini da (%9) kattigimizda sadece 52 TL elektrik faturasini tutturmayi basardik. (Beyaz esya ve lamba, elektrikli alet secimlerimizi dileyenlerle paylasabilirim) Dogalgazin gerek yatirim maliyetinin coklugu gerekse esimin guvenlik kaygilari nedeniyle evimizde gazli hicbir sey yok. Bu nedenle kisa girerken urunleri arastirma isine koyuldum ve yurtdisindayken de kullandigim konvektor arayisina giristim. Iskandinav ve Alman muadillerine gore fiyati 1/3 daha ucuz olan Vigo'yu inceledik. Yeni cikardigi 2500 watt gucundeki konvektorde karar kildik. (Sadece Buroteknik uzerinden fabrikaya ozel siparis ile alinabiliyor simdilik) Bu tur konvektorlerde yuksek watt hizli isinma demektir. Neticede elektronik termostat devrede oldugundan dusuk watt ile uzun calisma yerine yuksek watt ile cabuk ama daha az calisacak isinma sistemi daha mantikli geldi. Toplamda tuketim farki olmayacak. Evimiz yeni izolasyonu iyi. Urun son derece profesyonel. Yaptigim olcumler urunun en gec 30 dakikada odayi istenilen sicakliga getirdigini ve daha sonra kapanin en dusuk wattla calisarak oda isisini sabitledigini gosteriyor. Tahminim 5 saatte (h) 2 saatlik tam calisma enerjisi harcadigi yonunde. Formule edersek 5h calisma 2.5wx2=5kw zamli tarifeden carptigimizda 1.96 liraya tekabul ediyor. Elbette ideal oda sicakligi 22 ve uyku icin 19 derece ile gece kullaniminda tuketimi daha da dusecektir. Tek tip tarife kullandigimizdan 3lu tarife icin bir bilgi veremiyorum. Bu urunu hem elektronik akilli ve programlanabilir ozellikleri oldugundan hem de en zararsiz isitici oldugundan tercih ettik. Infrared, radyan, quartz ve isima yolu ile calisan urunlerden daha az zararli suphesiz. Bir de migren oldugundan basagrisi korkusu yasamak istemedik. Urun havadaki partikul ve oksijeni yakmayacak derecede isinip soguk havayi yerden cekip isitarak yukaridaki kanatciklardan ileri ittiginden odada homojen bir isinma gerceklestiriyor. 3 adet daha almayi planliyoruz. Umarim bilgilerin faydasi olmustur. Tesekkurler ve foruma hosbulduk.

• aynisindan ve ayni siteden bende aldim ayni gun kargo diyorlar yalan bakalim ne zaman kargoya verecekler sizde haber verebilirseniz gelince benim lokasyon mugla 7 sinde siparis versim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buroteknik uzerinden önce kendi kızımın odasına; sonra da begenip anneanneme hediye aldım.
    Tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferisgoren -- 1 Aralık 2014; 18:52:05 >
  • Merhaba. Ben de bu aralar bir elektrikli ısıtıcı almayı düşünüyorum. Fakat o kadar çok çeşit var ki ısıtıcı seçimini nasıl yapacağımı bilmiyordum. Bunula ilgili internetteki yazılanları okuyunca diğerlerine göre daha ekonomik, sağlıklı, emniyetli ve verimli olarak elektronik termostatlı konvektör ısıtıcılar dikkatimi çekti. Bunları incelerken de Vigo markalı ürünlerin diğerlerine göre hem daha ekonomik hem de kullanıcı yorumlarına göre kalite ve verimlilik açısından da tatmin edici olduğunu gördüm. O nedenle ben de bu marka bir ürün almayı düşünüyorum. Evde doğalgaz kullanıyoruz ama sadece salondaki petekleri açıyoruz. Diğer odalar da oturulacağı zaman açılıyor, bazen de hiç açılmıyor ama açılsa bile çok soğuk olan odanın ısınması biraz zaman alıyor. Bu nedenle ben takviye amaçlı bir ısıtıcı almak istiyorum. Baştan hiç kafayı yormadan 60-70 TL'lik infrared ısıtıcılardan bir tane almayı düşünüyordum aslında ama sonradan biraz daha bilgi edineyim ve almışken daha kaliteli ve genel amaçlı bir ısıtıcı alayım dedim. Kullanılacak odayı ölçmedim ama tahminimce 15-20 metrekarelik bir alana sahip. Hangi modeli seçmem gerektiği konusunda biraz kararsız kaldım. 2000 Watt olan modelde ısıtma alanı olarak 12-24 metrekare aralığı verilmiş. 2500 Watt olan modeline internette daha rastlamadım (pek de araştırmadım aslında). Acaba 2000 Watt benim için yeterlidir de 2500 Watt gereksiz enerji ve ürün maliyetimi olur yoksa her durumda 2500 Watt olanı almak daha mı iyidir? Hiç gerek yok derseniz 2000 Watt almayı düşünüyorum. Bazı sitelerdeki fiyatları şu şekilde:

http://www.buroteknik.com/en-ucuz-vigo-Epk-4590-Panel-2000-Watt-Beyaz-Konvektor-Isitici-Elektronik-Kontrol-fiyati-ozellikleri_123956.html?ref=akakce&v=0.93.5

http://www.sanalpazar.com/Vigo-Epk-4590-Dijital-Panel-Beyaz-Konvektor-Isitici__isp8499576

http://www.ereyon.com.tr/urun/vigo-epk-4590-panel-konvektor-elektronik-kontrol-isitici.aspx

http://www.n11.com/vigo-epk-4590-e-panel-konvektor-isitici-elektronik-kontrol-2000w-P33330543

• urun geldi yalitimsiz 24 mkare babamlarin salonunda denedik 1 saatte ortami oturulacak seviyeye getirdi yalniz derece 3 dreece yalnis gosteriyo kalibre etmek lazim

• ayni urunden kendime de aldim salon 27 mkare yalitimli tek pencere balkon kapisi olmayan salonumu 24 dereceye ayarliyorum ve hic soguk hissetmiyorum. ama kesinlikle yapmasi gerekeni yapiyor. fiyatina gore harika. buro teknikten 268 tlye aldim.

• Fanlı cihazlar gibi üflemeli mi ?
  • Üfleme için fan yok, ısınan havayı yönlendiren hava kanalları var. Yağlı radyatöre göre daha verimli çalışıyor. Elimde 2000W rağlı radyatör ve 2000W Vigo var, Akdeniz bölgesinde 20m2 odayı 18 dereceden 24 dereceye yağlı radyatör yaklaşık 4 saate çıkarıyor, Vigo ise 2 saatte. Vigo'nun termostatı 4 kademeden oluşuyor, ortam ısısını korumak için düzenli olarak çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliaxe

Üfleme için fan yok, ısınan havayı yönlendiren hava kanalları var. Yağlı radyatöre göre daha verimli çalışıyor. Elimde 2000W rağlı radyatör ve 2000W Vigo var, Akdeniz bölgesinde 20m2 odayı 18 dereceden 24 dereceye yağlı radyatör yaklaşık 4 saate çıkarıyor, Vigo ise 2 saatte. Vigo'nun termostatı 4 kademeden oluşuyor, ortam ısısını korumak için düzenli olarak çalışıyor.

Bilgi için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.