Şimdi Ara

BenQ, 5 seneden sonra telefon pazarına geri dönüş yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BenQ, 5 seneden sonra telefon pazarına geri dönüş yapıyor

Tayvanlı ünlü elektronik firmalarından BenQ, 2008 yılında veda ettiği telefon pazarına yeniden merhaba demeye hazırlanıyor.

Alman devi Siemens'in mobil cihazlar birimi olan Siemens Mobile'ı 2005 yılında satın alarak dikkat çeken BenQ, en son telefonunu 2008 yılında satışa sunmuştu. O tarihten bu yana sessizliğini koruyan firma, Digitimes'ın haberine göre önce ana vatanı Tayvan'dan başlayarak yeniden telefon pazarına giriş yapacak.

Telefon üretimi konusunda Qisda isimli firmayla iş birliği yapacağı öğrenilen BenQ, uzun süren suskunluğunu BenQ A3 ve BenQ F3 isimli, giriş ve orta sınıfa hitap eden akıllı telefonlarla yapcak. Her ne kadar resmi olarak telefonların özellikleri netleşmemiş olsa da A3, iddiaya göre, Qualcomm'un 4 çekirdekli bir çözümünden güç alacak 4.5 inçlik ekranında qHD çözünürlüğünde görüntü sunarken 8 Megapiksellik bir kamerayı da üzerinde bulunduracak.

Bir diğer telefon BenQ F3'ün ise son dönemin öne çıkan yarıiletken firması MediaTek'in 1.2GHz frekansında çalışan 4 çekirdekli MT6589 çözümüne ve tıpkı A3 gibi 4.5 inçlik qHD çözünürlüklü ekrana sahip olması beklenirken; kamera tarafında ise 12 megapiksellik çözümle gelecek.

Firmaya yakın kaynakların ifadelerine göre BenQ, Qisda'nın üretim kapasitesi konusunda optimizasyon çalışmalarını sürdürmekle birlikte, yeterli gelişmenin sağlanması durumunda firma anavatanı dışındaki pazarlarda da tüketiciyle buluşacak.

• General mobile gibi fiyat performans telefonlari cikarmazsa sansi yok. apple sony lg samsung acer casper htc gm o kadar cok marka varki piyasada nasil tutunacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BenQ-Siemens markası altında birkaç güzel model sunsalar da sonradan bozmuşlardı. Şu an hâlâ bir modeli evde durur. Yolu açık olsun diyelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelsin zandroid kölesi olup igrenc telefonlar kervanina katilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benq e72 im vardi zamaninda

• işletim sistemi ne olacak ios mu wp mi?

• Benq Siemrns Ef 81 almistim zamaninda. Cok sik olmasi cekmisti bu cihaza beni ama 1 haftada hayattan bezdirmisti beni.

• madridin formasına sponsordu bi aralar reklam hafızma işlemiş
  • bir zamanlar kızaklı benq-siemens cl71 telefonum vardı 2 senede pert oldu ama şık telefondu zamanına göre

• Pazara sağlam girebilmesi için bir yenilik yapması gerektiğini düşünüyorum. Aksi hâlde tutulmaz.

• BenQ boş firma değil çok güzel alternatifler sunabilir.
  • ulan birinizde şu türkide tesis açın be! adamlar ya gözleri kör görmüyorlar şu türkiyede ki pazar payını ya da bilerek fabrika kurmuyorlar

• BenQ ekran teknolojilerinde ön plana çıkan bir firma, ekran teknolojilerini güzel bir kamera ile süslerler ise nokianın wp8 telefonlarına kamera konusunda gıptayla bakmaya son veririz umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Benq e72 im vardi zamaninda

Adamın benq telefonu var diye –3 vermişler :)

• dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    Adamlar anavatanında destek ile büyümeyi planlıyor

• Android li haddinden fazla cihaz varken neden benq? Bekleyip gorecegiz..

• İnşallah gm discovery gibi bi telefon çıkarır giriş için başarılı olacağını düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.LawLess

quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell Benq e72 im vardi zamaninda
    Adamın benq telefonu var diye –3 vermişler :)

ben den + üzüldüm :)

• Bir ara Siemens telefonum vardı. Siemens c65 di sanırım mavi renkti

• sahibinden.com'da bir ilan vardı yıllar önce, o aklıma geldi :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.