Şimdi Ara

KULLANICI HESAPLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bi tanıdığım benİ bUgün bi sorun için cağırdı pc de hersey sınırlı olmasıymış sorunu baktım hesabı sınırlı ne yapmak istesen yetkiniz yok diyor bende kullanıcı hesaplarına baktım orda bile sadece kendi hesabını görebiliyorsun baskada birsey yok. güvenli modda adminle acayım dedim ordada yok direk acılıyor hesaplardada sadece bu sınırlı olarak kendi hesabı var tam yetkiyi veremedim. ki kendime bu konularda çokta güvenirdim yani windowsu tanırım sanırdım ama olmadı belki uğrassam yapabilirdim ama uğrascak durumum yoktu o an için sonra bakarım dedim. şimdi pratik olarak yolunu bilen varmı bana yardım edecek biri. yoksa ben alıcam makinayı uğrasıcam ama sonundada yapıcam pratik bir yolu varsa lütfen yardımcı olun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan24 -- 23 Temmuz 2006; 23:56:44 >

• Merhaba
    Denetim masası'nda Kullanıcı hesapları 'na gelin
    kullanıcı adını seçin hesap türü'ne gelin ve ordan hesap türünü değiştirebilirsin.

( Ben GNU/Linux kullanıyorum ve ezberimde kaldığı kadar yardımcı olmaya çalıştım. Yanlışım ya da eksiğim varsa kusura bakma. )
  • quote:

Orjinalden alıntı: mantality

Merhaba
    kullanıcı adını seçin hesap türü'ne gelin ve ordan hesap türünü değiştirebilirsin.

( Ben GNU/Linux kullanıyorum ve ezberimde kaldığı kadar yardımcı olmaya çalıştım. Yanlışım ya da eksiğim varsa kusura bakma. )

SAĞOL ARKADASIM AMA BEN ZATEN KULLANICI HESAPLARINDAN BAKIYORUM VE SADECE KENDİ HESABI VAR ODA SINIRLI OLDUĞU İÇİN HİÇBİRSEY YAPILAMIYOR SADECE ŞİFRE VEREBİLİYOSUN BASKADA SECENEK YOK.. BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM ETSİN
  • YOKMU BİR BİLEN ARKADASLAR FORMAT HARİÇ BİR CÖZÜM YARIN BAKICAM O MAKİNAYADA.
  • peki arkadaslar baska birsey sorayim pc yanımda değil deneyememde
    şimdi bu hesap sınırlı çalıştırdan control userpasswords2 ile açsam buradan tam yetkili yeni hesap acabilirmiyim bilgisi olan varmı
    (xp pro) sp2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan24 -- 24 Temmuz 2006; 0:40:38 >
  • dostum son sorduğun olmaz sanırım sonuçta hesap sınırlı, yalnız anlayamadığım bilgisayar güvenli modda açılmıyo mu? neden administrator olarak sisteme giremedin ki?
  • denetim masasından yönetimsel araçlar sekmesinden bilgisayar yönetimi bölümüne gir oradan yerel kullanıcılar ve gruplar sekmesinden tüm hesapları görüp editleyebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhan24

quote:

Orjinalden alıntı: mantality

Merhaba

SAĞOL ARKADASIM AMA BEN ZATEN KULLANICI HESAPLARINDAN BAKIYORUM VE SADECE KENDİ HESABI VAR ODA SINIRLI OLDUĞU İÇİN HİÇBİRSEY YAPILAMIYOR SADECE ŞİFRE VEREBİLİYOSUN BASKADA SECENEK YOK.. BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM ETSİN

1. resim :http://img236.imageshack.us/img236/2879/1yk7.jpg

2. resim :http://img207.imageshack.us/img207/4062/2by4.jpg

Merhaba

Siz böyle yazınca sabah işyerindeki bilgisayardan ilk olarak dediğim oluyor mu diye baktım ve resimleri upload ettim.

Bilgisayarı Yönetici erişimi olan hesap'tan açtım, ve sınırlı hesabı değiştirdim.

Eğer hala bilgisayar yöneticisi yok ve sınırlı hesaptan giriyorum diyorsanız önce sınırlı hesabın erişimini silin ve yeni hesap oluşturun.

3. resim :http://img207.imageshack.us/img207/5293/3lr2.jpg

nacizane benim aklım bu kadarına eriyor. ( sadece yardım etmek istemiştim, size kolay gelsin )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mantality -- 24 Temmuz 2006; 10:15:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cscageonly

dostum son sorduğun olmaz sanırım sonuçta hesap sınırlı, yalnız anlayamadığım bilgisayar güvenli modda açılmıyo mu? neden administrator olarak sisteme giremedin ki?

açılıyor arkadasım güvenli modda fakat tek hesap var oda sınırlı admin hesabı yok kaldırılmış sanırım pc den.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cgdincer

denetim masasından yönetimsel araçlar sekmesinden bilgisayar yönetimi bölümüne gir oradan yerel kullanıcılar ve gruplar sekmesinden tüm hesapları görüp editleyebilirsin

sağol arkadasım ama bunuda denemiştim fakat hesap sınırlı olduğu içinmidir bilmeme ama ordada yok sadece sınırlı hesabı görüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: cgdincer

denetim masasından yönetimsel araçlar sekmesinden bilgisayar yönetimi bölümüne gir oradan yerel kullanıcılar ve gruplar sekmesinden tüm hesapları görüp editleyebilirsin

arkadasım öncelikle tesekkür ederim sana en bastan beri yardımcı olmaya calısıyorsun sorunun cok basıt olduğunun farkındayım belki kendi makınamda olsa 50 kere yapmıstım AMA BİZ WİNDOWSU BİZE SUNDUĞU SEÇENEKLER KADAR KULLANABİLİYORUZ yani senin dediğin gibi olması gerekirken ama yok arkadaslar sadece sınırlı bir hesap var ve onada hiç birsey yapılamıyor windows kullanıcı hesaplarında sadece şifre ver seçeneği var anlamadığım ise kendi hesabını silemezsin xp buna izin vermez baska yönetici hesabı siler ancak yani birtane yetkili hesap var ama ben onu ne güvenli moddan nede bilgisayar yönetiminden ulasamadım. şimdi gidip sunu deneyeceğim artık xp cd sini koyup çalıstırdan eski ayarlarla kurmayı deneyeceğim belki yeni windows gibi olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.