Şimdi Ara

Noctua NH-D14 vs Corsair H100i vs H110

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda neredeyse tüm testlerde soğutma/ses bakımından noctua'nın bariz üstünlüğü var,üstelik Türkiye'de 100 lira daha ucuz H100i'ye oranla.
    200 lira gibi bir fiyata noctua mı ,
    300 liralara çıkıp hazır sıvı soğutma ürünleri almak mı ? ( H100i ya da H110 )
    Kullanan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.
    Sistemim tercihlerimde yazıyor arkadaşlar,şunlar da bulabildiğim test sonuçları;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 20 Ekim 2013; 18:16:09 >

• 7/24 ve benzeri kullanımlarda sıvının üstünlüğü mevcut.
  • cumfiçu kullanıcısına yanıt
    Peki değer mi aradaki 100 tl farka ? Sıvıyla ne kadara çıkartabilirim acaba 4670k'yı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatates

Peki değer mi aradaki 100 tl farka ? Sıvıyla ne kadara çıkartabilirim acaba 4670k'yı

H100İ ile daaha stabil sıcaklıklar olur. Sonuçta sıvı katı ve gaza göre daha zor ısınıp soğuyor size şöyle anlatayım.

süre sıvı soğutma hava soğutma
    1saat 45derece 52 derece
    2saat 47derece 54 derece
    3saat 50derece 60derece

fx6300 de 3 saat 4,4ghz de sıcaklıklar bunun gibiydi tam yükte.Yani açtığınızda 5-6 saat kullanırsanız pc yi sıvı alın. Yok 1-2 saat oynarım derseniz noctua alın.
    anladım.diğer bir sorum da H110 mu H100i mi ? 100i ye oranla pompa sesi daha az(mış!) diye okumuştum.bu kadar para verdikten sonra sessizlik de istiyorum açıkçası
  • quote:

anladım.diğer bir sorum da H110 mu H100i mi ? 100i ye oranla pompa sesi daha az(mış!) diye okumuştum.bu kadar para verdikten sonra sessizlik de istiyorum açıkçası

Pompaları cidden çok sessiz (H100İ) fakat orjinal fanlarında bilye sesi var geçirmek imkansız.En düşük devirde bilekafayı yiyorsunuz.Noctua ya da xigmatek in sessiz fanlarından alman gerekiyor sessizlik için.Noctua d14 alıp 4ghz de oc yaparsan hiçbir sorun çıkmadan 7/24 kullanabilirsin. Ama 4ghz nin üstü için arada dinlendirmen sağlıklı olur.
    corsair af120 serisi 2 tane fan var hocam zaten ekstradan elimde.onları takarım radyatöre,o sıkıntı değil.fakat 100i ile 110 arasında pek fiyat farkı yok.
    110 mu 100i mi diye değiştireyim başlığı en iyisi
  • quote:

corsair af120 serisi 2 tane fan var hocam zaten ekstradan elimde.onları takarım radyatöre,o sıkıntı değil.fakat 100i ile 110 arasında pek fiyat farkı yok.
    110 mu 100i mi diye değiştireyim başlığı en iyisi

100i al.
    Tamamdır,değerlendireceğim hocam.iyi forumlar
  • Noctua müthiş bir ürün, performansını bir kenara koyarsanız, içine koyduğu macundan, fanlarına kadar, üst düzey malzeme kalitesi ile üretilmiş özel bir parça.
  • Kesinlikle ama şu fanlarda kullandığı renge bir türlü alışamadım ben.kasama da hiç uyumlu değil zaten renkleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 20 Ekim 2013; 19:59:57 >
  • D14, özel ve de güzel bir soğutucudur, lakin 200+ TL bütçeye çıkınca hava soğutma almak pek mantıklı değil.

H100i 265 Liraya bulunabiliyor, devasa hava soğutmalarla kasa içinde çalışmak güç oluyor.

D14 gibi kaliteli bir soğutucu istiyorsanız aşağıdaki ilana bakın.

THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E - 130 Lira kaçmaz bence
    http://forum.donanimhaber.com/m_82828992/f_//tm.htm#82828992

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 20 Ekim 2013; 19:55:32 >
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    fiyat uygun olmasına uygun da ilanı açan arkadaşta ne bir referans var ne de bir fotoğraf.istanbul'da da değilim ne yazık ki elden alayım.sağolun hocam yine de ilginiz için
  • quote:

Merhabalar,
    Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda neredeyse tüm testlerde soğutma/ses bakımından noctua'nın bariz üstünlüğü var,üstelik Türkiye'de 100 lira daha ucuz H100i'ye oranla.

Fazla takma kafaya. Bende bi aralar çok dert etmiştim. Yarım dereceyi bile dert ediyordum. Ne oldu? 212 evo aldım çok da memnunum . H100i al. h100 al. Fark etmez. Gözüne hangisi hoş geliyorsa onu al. Sıvı soğutma her zaman daha iyidir. Noctua isterse 10 derece daha soğuk tutsun sıvı soğutma her zaman avantajlıdır. Tabi fiyatı da kaliteyi ortaya koyuyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi any77 -- 20 Ekim 2013; 20:06:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

Merhabalar,

Fazla takma kafaya. Bende bi aralar çok dert etmiştim. Yarım dereceyi bile dert ediyordum. Ne oldu? 212 evo aldım çok da memnunum . H100i al. h100 al. Fark etmez. Gözüne hangisi hoş geliyorsa onu al. Sıvı soğutma her zaman daha iyidir. Noctua isterse 10 derece daha soğuk tutsun sıvı soğutma her zaman avantajlıdır. Tabi fiyatı da kaliteyi ortaya koyuyor ...

Aslında benim merak ettiğim parasını hak ediyor mu ? 100 liraya evo alıp 4.2 de falan stabil bir sistem tutturabilirim diye tahmin ediyorum ama h100i'ye o kadar para verip sıcaklığa bu kadar etki eder mi onu merak ediyorum aslında.kullanan bir arkadaş olsaydı da aydınlatsaydı iyi olurdu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

Merhabalar,

Aslında benim merak ettiğim parasını hak ediyor mu ? 100 liraya evo alıp 4.2 de falan stabil bir sistem tutturabilirim diye tahmin ediyorum ama h100i'ye o kadar para verip sıcaklığa bu kadar etki eder mi onu merak ediyorum aslında.kullanan bir arkadaş olsaydı da aydınlatsaydı iyi olurdu

Eğer bütçe kısıtlıysa o kadar para vermeye gerek yok. Noctua al. Veya sb-e al. h100 abartıldığı kadar üst bi soğutucu değil Ama tabi ki daha iyi ama fiyatına değmez kesinlikle...

• quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

7/24 ve benzeri kullanımlarda sıvının üstünlüğü mevcut.

7/24 de niye sıvının üstünlüğü mevcut daha bi rahatlama mı geliyo işlemciye suyla diye ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

7/24 ve benzeri kullanımlarda sıvının üstünlüğü mevcut.

7/24 de niye sıvının üstünlüğü mevcut daha bi rahatlama mı geliyo işlemciye suyla diye ??

Sıvılar katılara göre daha zor ısındığı için.Daha önceki mesajlarımdan birinde de bunu tablolar ile anlatmıştım.

quote:

süre sıvı soğutma hava soğutma
    1saat 45derece 52 derece
    2saat 47derece 54 derece
    3saat 50derece 60derece

fx6300 de 3 saat 4,4ghz de sıcaklıklar bunun gibiydi tam yükte.Yani açtığınızda 5-6 saat kullanırsanız pc yi sıvı alın. Yok 1-2 saat oynarım derseniz noctua alın.

• quote:

Kesinlikle ama şu fanlarda kullandığı renge bir türlü alışamadım ben.kasama da hiç uyumlu değil zaten renkleri

Rengi çok önemli değil dostum, zaten diğer türlü uyum işinin sonu yok.

Fanları değiştirebilirsin gerçi.
  • @Golden Brain
    ucuza h100i bulursam alabilirim hocam,sağolun görüşleriniz için.
    @Ocean Mist
    noctua'nın fanları da çok kaliteli olduğundan demiştim.renk sorun değil zaten performans olduktan sonra
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.