Şimdi Ara

LG BH6730S [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
3
Favori
17.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: herkül67

icinden cikan kabli hdmi arc destekli arkadaslar baska kablo almaniza gerek yok

Içinden çıkan kablonun arc destekli olması güzel :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: excellence

quote:

Orijinalden alıntı: eilieili

Merhaba...Uzun zamandır bu sistemi almayı düşünüyordum, 4 gün önce de gold'da bkm express ile ödemeye 100 tl indirimi görünce aldım...Bunu almadan film izlerken blue ray playerı eski model
    kenwood A-58 katlı müzik setine bağlıyordum ve muazzam bir ses alıyordum..Yalnız iki kolondan ses alıyordum fakat buna rağmen özellikle ses gücü ve baslar muazzamdı..Bunda ise sub wooferdan cızırtı geliyor...
    Her zaman değil fakat bazı anlarda ses çok yükseldiğinde cızırdamaya başlıyor ,hissedilen bir cızırtı..Acaba arıza mı var yoksa çok yüksek seslerde subdan gelen bu cızırtı normal mi ? Ya da ayarlarla ilgili olabilir mi?

Subwooferdaki cizirti sesi degisik sebeplerle olabilir.Deneyerek ve eleyerek anlayabilirsin.
    -Disaridan bagladigin bir ses ya da goruntu kaynagindan olabilir.
    -Baglanti yaptigin arayuz ve kabloyla ilgili olabilir.
    -Izledigin ya da dinledigin film ya da muzikle ilgili olabilir.Bas sesleri cok on planda olabilir.
    -Ses sisteminin subwooferinda gevsek bir yer ya da montaj hatasi olabilir. Ya da subwooferi koydugun zeminle ilgili olabilir.

bu saydiklarimi tek tek denemen lazim.

Ben kendi sistemimde sesi 40 seviyesine getirip degisik film ve muziklerde denedim ve boyle bir cizirti sesi yok. O yuzden senin denemende fayda var.

Kendimce şöyle bir çözüm buldum..Sub wooferı yanı üstüne yatırdım, yandaki hoparlör kısmı açık kalacak şekilde ve speaker level seviye ayarında sub wooferın 0 olan seviyesini -2 ' ye düşürdüm..Bu şekilde hem baslar güzel hem de rahatsız eden cızırtı yok...Bu arada 5.1 ses ile orijinal blue ray DTS film izlemek şahane ...Film afedersiniz boktan bile olsa :) filmi izlenir hale getiriyor....Yalnız ses seviyesi 40 a kadar olmasına rağmen ben en fazla 9-10 a kadar açabiliyorum..Arada bir komşu denemeleri yapıyorum...Sesi 20 nin üzerine çıkartıp izliyorum bir süre ...Komşulardan bir şikayet gelip gelmeyeceğini ölçmek için, acaba tahammül seviyesi neresi bunu öğrenmem gerekiyor..Filmi izlerken sürekli diken üstündeyim bu da can sıkıcı bir durum...Ses 10 un üzerinde iken merkez hoparlörden gelen normal konuşma seslerinden sonra bir anda aksiyon sahnesi gelir gelmez ortalık cehenneme dönüyor :) ....Bakalım komşu sorununu ne zaman yaşamaya başlayacağım Bir müstakil evim olsaydı orayı sinema salonuna çevirirdim ama .....

• quote:

quote:

quote:

Merhaba...Uzun zamandır bu sistemi almayı düşünüyordum, 4 gün önce de gold'da bkm express ile ödemeye 100 tl indirimi görünce aldım...Bunu almadan film izlerken blue ray playerı eski model
    kenwood A-58 katlı müzik setine bağlıyordum ve muazzam bir ses alıyordum..Yalnız iki kolondan ses alıyordum fakat buna rağmen özellikle ses gücü ve baslar muazzamdı..Bunda ise sub wooferdan cızırtı geliyor...
    Her zaman değil fakat bazı anlarda ses çok yükseldiğinde cızırdamaya başlıyor ,hissedilen bir cızırtı..Acaba arıza mı var yoksa çok yüksek seslerde subdan gelen bu cızırtı normal mi ? Ya da ayarlarla ilgili olabilir mi?

Subwooferdaki cizirti sesi degisik sebeplerle olabilir.Deneyerek ve eleyerek anlayabilirsin.
    -Disaridan bagladigin bir ses ya da goruntu kaynagindan olabilir.
    -Baglanti yaptigin arayuz ve kabloyla ilgili olabilir.
    -Izledigin ya da dinledigin film ya da muzikle ilgili olabilir.Bas sesleri cok on planda olabilir.
    -Ses sisteminin subwooferinda gevsek bir yer ya da montaj hatasi olabilir. Ya da subwooferi koydugun zeminle ilgili olabilir.

bu saydiklarimi tek tek denemen lazim.

Ben kendi sistemimde sesi 40 seviyesine getirip degisik film ve muziklerde denedim ve boyle bir cizirti sesi yok. O yuzden senin denemende fayda var.

Kendimce şöyle bir çözüm buldum..Sub wooferı yanı üstüne yatırdım, yandaki hoparlör kısmı açık kalacak şekilde ve speaker level seviye ayarında sub wooferın 0 olan seviyesini -2 ' ye düşürdüm..Bu şekilde hem baslar güzel hem de rahatsız eden cızırtı yok...Bu arada 5.1 ses ile orijinal blue ray DTS film izlemek şahane ...Film afedersiniz boktan bile olsa :) filmi izlenir hale getiriyor....Yalnız ses seviyesi 40 a kadar olmasına rağmen ben en fazla 9-10 a kadar açabiliyorum..Arada bir komşu denemeleri yapıyorum...Sesi 20 nin üzerine çıkartıp izliyorum bir süre ...Komşulardan bir şikayet gelip gelmeyeceğini ölçmek için, acaba tahammül seviyesi neresi bunu öğrenmem gerekiyor..Filmi izlerken sürekli diken üstündeyim bu da can sıkıcı bir durum...Ses 10 un üzerinde iken merkez hoparlörden gelen normal konuşma seslerinden sonra bir anda aksiyon sahnesi gelir gelmez ortalık cehenneme dönüyor :) ....Bakalım komşu sorununu ne zaman yaşamaya başlayacağım Bir müstakil evim olsaydı orayı sinema salonuna çevirirdim ama .....

güle güle kullanın. Bence komşu testini kendi insafınızla yapmalısınız. Bazı komşular vardır rahatsız olur, kapınıza gelmez fakat kulaklanızı çınlatır :).
    Doğrusu hiç kapıya getirtip yüzgöz olmamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 20 Mayıs 2014; 11:22:53 >

• Herkese selam.Cihazla ilgili ilk negatif deneyimimi paylasayim ve cozumunu bilen varsa cok memnun olacagim;

Dun karaoke yapmak icin elektronikciden mikrofon aldim.Eve geldim ve cihazi acip mikrofunu taktim. O da ne; mikrofonu takar takmaz kulaklari tirmalayan bir cizirti-hisirti sesi. Evet mikrofon calisiyor, konusuyorum ses veriyor sistem, ama surekli ve kesintisiz bir cizirti-hisirti sesi var.

Ben de hemen oynaticiyi ve merkez hoparlorunu alip elektronikciye gittim.Orada 3 farkli marka kaliteli mikrofonla denedik.Ayni ses ayni sekilde yine cikiyor.Cihazdaki 1. Ve 2. Mikrofon girislerinin her ikisinde de denedik ve sorun ayni. Isin ozeti sorun mikrofonlarda degil.

Elinde karaoke yapmak icin mikrofonu olan varsa ve deneyip sonucu burada bizlerle paylasirsa sevinirim.

• Bugun yetkili servis ile konuyu gorustum.

Servis der ki; kullandiginiz mikrofonlarin empedans degeri cihaz ile uyumsuz ve piyasadaki mikrofonlar dusuk kalite oldugu icin o sesi duymaniz normal.

LG marka mikrofon almaniz lazim.

Ne ölçüde doğru bilgidir bilemiyorum?

• Arkadaslar usenmedim ve bir mikrofon satin alip teknosa magazasina deneme yapmaya gittim.

Lg bh6730s ve lg bh9530tw sistemlere mikrofonu takip denedik. Hic bir sorun yok. 4 4 luk calisiyor.herhangi bir hisirti cizirti sesi yok.

Ayni mikrofonu evimdeki bh6730s' e takiyorum ve cizirti hisirti sesi berbat bir sekilde devam ediyor.

Demek ki lg servisinin mikrofon ohm degeriyle ya da kalitesiyle ilgili tespiti yanlis!!!

Geriye aklima gelen 2 secenek kaldi;
    1-Bh 6730s' i aldiktan sonra cihaz internetten guncelleme var diye beni uyarinca guncelleme yapmistim.Teknosada ki cihazlar yuksek ihtimalle guncel yazilimi olmayan fabrika yazilimli cihazlar.Belki yazilimsal bir problem olabilir.
    2-Ya da gercekten bendeki cihazin mikrofon girislerinde donanimsal bir ariza var.

En kisa zamanda servise goturecegim :(

• Cihazi az once lg servisine biraktim. Bakalim sonuc ne olacak...

• Verdiğin paranın karşılığını aldığını düşünüyor musun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sinir edici sub woofer sesi yeniden gelmeye başladı...Kimsede böyle bir problem var mı merak ediyorum...Bir filmi izlerken örneğin bir aksiyon sahnesi ve basların biraz fazla olduğu bir sahne geldiğinde sesin en pik yani yüksek noktaya ulaştığında sub woofer ın içinden "ttttrrrrrrrrrrr" diye ses geliyor....Yani titreşim sesi ama aşırı miktarda ...Denemek için bütün speakerların kablolarını söktüm sadece sub woofer kaldı o şekilde filmi deniyorum ve çok rahatsız edici olan o "trrrrrrrrrrrrrrrrrr" diye ses geliyor sub wooferdan...Elimi subın kenarına doğru hafif bastırdım tam basların vurduğu anda içindeki titreşim başlayınca trrrrrr sesi de başlıyor..Sanki bir şey birbibine vuruyor da ses yapıyor....Sub wooferdaki bu ses normal değil herhalde...Önce yan yatırdım sonra ses seviyesini -2 ye düşürdüm fakat yine filmde basların yoğun olduğu anda tırlamaya başlıyor....Daha alalı bir hafta oldu ama servise bırakmayı düşünüyorum.....

• quote:

Orijinalden alıntı: MelwiN

Verdiğin paranın karşılığını aldığını düşünüyor musun?

Ben odedigim paranin karsiligini fazlasiyla aldigimi dusunuyorum.Aldigim cihazin sadece mikrofon girisi arizali cikti.Onu da bugun servise biraktim.Nasil olsa tamir edilecek ya da bana degisim yazacaklar ve yeni cihaz alacam.
    Isin ozeti bunyesinde bir cok ozelligi barindiran, kullanimi gayet kolay ve basit, karmasik olmayan bir sistem.
    Ses performansi iyi ve kaliteli.
    3D bluray player.
    Mkv dahil bir cok video formatini oynatma.
    Bluetooth ile telefondan muzik dinleme.
    Smart ozellikleri ile internetten video izleme.
    Cift mikrofon girisi ile karaoke imkani.

bu saydiklarim benim icin one cikan ve beklentilerimi tek bir cihazda basit bir sekilde toplayan ozellikler.zaten ev sinema ve ses eglence sistemi de karisik olmamali.

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Sadelik ve karışık olmama konusunda size katılıyorum. Cevap için teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun servisi aradim, cihazin anakarti arizali dediler. Anakart siparisi vermisler, tamir suresi yaklasik 7-15 gun surecekmis.

• quote:

Bugun servisi aradim, cihazin anakarti arizali dediler. Anakart siparisi vermisler, tamir suresi yaklasik 7-15 gun surecekmis.

Uzun süre fakat en azından arızanın hemen belli olması ve çözülecek olması güzel...Çünkü bir de arıza tespit edilemiyor,uğraşıyoruz cevabı vermeleri de mümkündü...
  • Benim bu sub wooferdaki tırlama,vızıldama ses sorunu yazılım ile filan da ilgili olabilir mi ? Ben cihazın internet bağlantısını yapıp güncelleme filan yapmadım cihaza....
    Neyse en iyisi bunu yapayım belki bir ilgisi vardır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eilieili -- 25 Mayıs 2014; 11:48:32 >
  • quote:

quote:

Bugun servisi aradim, cihazin anakarti arizali dediler. Anakart siparisi vermisler, tamir suresi yaklasik 7-15 gun surecekmis.

Uzun süre fakat en azından arızanın hemen belli olması ve çözülecek olması güzel...Çünkü bir de arıza tespit edilemiyor,uğraşıyoruz cevabı vermeleri de mümkündü...

Aslinda arizanin tespit edilmesini ben sagladim desem yalan olmaz. Cunku servis yetkilisi ile telefonda gorustugumde hisirti cizirti sesinin kullanilan mikrofonlar ile alakali oldugunu ve bana lg marka mikrofon almam gerektigini soylemisti.
    Ben de usenmedim ve aldim elime mikrofonu gittim teknosaya.orada ayni modelde ve ust modelinde denedim mikrofonu ve hic sorun yoktu.
    Ben bu durumu tespit ettikten sonra aldim cihazi ve mikrofonu gittim servise. Servis ancak bu sekilde arizayi tespit edebildi.

isin ozeti yine kendi isimi kendim hallettim.servise kalsaydi cihazda ariza olamazdi ve sorun mikrofon markasindaydi :)

• PANASONIC SC-BTT195EPK 3D BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ sistemiyle LG BH6730S i kıyaslarsak hangisi daha iyi sizce ses kalitesi olarak ? birde LG BH6730S in dts desteği yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fififi

PANASONIC SC-BTT195EPK 3D BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ sistemiyle LG BH6730S i kıyaslarsak hangisi daha iyi sizce ses kalitesi olarak ? birde LG BH6730S in dts desteği yok sanırım

Panasonic'e bende bakmistim ve lg'yi uzun arastirmalarim sonucunda tercih ettim.
    bh6730s' te dts destegi var :)

• excellence E kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevabın için teşekkür ederim :) peki ses sisteminden ne kadar memnunsun 500 tl vermeye değermi sence çoğu kişi ev sinema sistemlerinin kötü olduğunu harici hoparlörlere yönelmem gerektiğini söylüyor optik girişli olanlarında fiyatı malum uçuk düzeyde. Elinde sanırım z5500 de var aralarında ne gibi farklar var bana tam olarak söyliyebilirmisin ben daha çok optik girişli hoparlör olduğu için alıyorum yoksa media playerını çok kullancağımı sanmıyorum :)
  • Geçtiğimiz perşembe günü LG BH6730S ve Sony Bdv-e2100 modellerini media Markt da inceledim LG de karar kıldım teknosa dan aldım. Kurduktan sonra ses kalitesi hoşuma gitmedi media Format desteği harika fakat özellikle ses modları başarısız tiz sesleri çok zayıf basları kuvvetli ses biraz boğuk geldi. Dün iade ettim üstüne fark ödeyerek sony bdv-e6100 aldım. Aralarında dağlar kadar fark var. Diyeceğim o ki bütçe sıkıntın yoksa farklı modellere yönelmeni tavsiye ederim. Denemeden alma.

• quote:

Orijinalden alıntı: fififi

öncelikle cevabın için teşekkür ederim :) peki ses sisteminden ne kadar memnunsun 500 tl vermeye değermi sence çoğu kişi ev sinema sistemlerinin kötü olduğunu harici hoparlörlere yönelmem gerektiğini söylüyor optik girişli olanlarında fiyatı malum uçuk düzeyde. Elinde sanırım z5500 de var aralarında ne gibi farklar var bana tam olarak söyliyebilirmisin ben daha çok optik girişli hoparlör olduğu için alıyorum yoksa media playerını çok kullancağımı sanmıyorum :)

Ilk ses sistemim olan logitech z5500'u alali 5 yil oldu ve halen keyifle kullaniyorum.
    Yaklasik 2 yil once pioneer htp-100'u ikinci bir sistem olarak ve hi-fi oldugu icin aldim.O da guzeldi fakat 2 yil kullandiktan sonra paraya ihtiyacim oldugu ara onu sattim. Z-5500'u satmaya kiyamadim :)
    Bilgisayarımda da creative xi-fi external ses karti ile birlikte logitech x-530 kullaniyorum ve ondan da cok memnunum.
    Maddi olarak rahatlayinca yeniden 5.1 olan bir sistem almak istedim ve mağazalarda yaptigim film muzik denemeleri neticesinde lg bh6730s'i almaya karar verdim.

isin ozeti teknolojide ve fiyatta bu isin sonu siniri yok.ne kadar kofte o kadar ekmek misali bu isler.ama sunu soyleyeyim ki ben kendi adima lg bh6730s' in tum ozelliklerinden faydalaniyorum ve verdigim paranin karsiligini aldigimi dusunuyorum.elbette goreceli bu isler.sizin beklentiniz butceniz ne ise ona gore hareket edin derim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.