Şimdi Ara

Analiz : Uygulama ekonomisi 15 milyar dolara ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : Uygulama ekonomisi 15 milyar dolara ulaştı

Mobil cihazların giderek artması ve iki milyar rakamanı geçmesi, uygulama geliştirme alanını da doğrudan etkiliyor. Mobil uygulamaların erken dönemlerinde gelir anlamında fazla bir beklenti bulunmazken, günümüzde firmaların en büyük gelir kapısı haline geldi. 

Yapılan analizlere göre uygulama ekonomisi hali hazırda 15.5 milyar dolarlık bir endüstri haline geldi. Bu endüstrinin yüzde 20'sini ücretli uygulamalar oluştururken, ücretsiz olarak sunulan ancak uygulama içi satın alımlar sunan model ise yüzde 80'lik dilimi oluşturuyor.

Yıl sonunda elde edilen gelirin yüzde 85'i Android ve iOS tarafında olacak. 15.5 milyar dolarlık gelir, 2010, 2011 ve 2012 yıllarının toplamından da fazla. Bu yıl bitiminde 90 milyar uygulama indirme sayısı elde edilecek ve rakam geçen yılın tam iki katı.

Candy Crush, Hay Day ve Clash of Clans bu yıl en çok indirilen uygulamalar. Bu bakımdan oyunlar mağazaların en çok gelir getiren uygulamaları durumunda. 

Bu artış mobil reklamcılık gelirlerine de olumlu olarak yansıyor. Yıl bitiminde mobil reklamcılık gelirleri 6 milyar dolar olarak gerçekleşecek. Uygulama ekonomisinin kısa vadede yavaşlaması beklenmiyor. Ekosisteme yeni kullanıcılar ve oyuncular eklendikçe bu rakamların da katlanarak artması bekleniyor. 

• olmayan birşey yarat,insanlar bunu temel gereksinim görsün ve satttt.işte akıl zeka budur tebrik etmek lazım çok büyük para

• O değilde oyunlar çok pahalı Gameloft oyunları 15 TL civarına satılıyor.Bence 10 TL'den fazla olmamalı.
  • Tamamen sanal bir camia üzerine şu Tablo insanların hayatlarına ne kadar az değer verdiğini gösteriyor bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm ücretli uygulamaları android'de ücretsiz olarak anında bulabiliyoruz zaten. Kim gidip saf gibi para verir anlamıyorum zaten telefonu alırken gereken kazığı yiyoruz birde uygulamaya mı para vericem ? geçiceksiniz onu

• quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

Tüm ücretli uygulamaları androidde ücretsiz olarak anında bulabiliyoruz zaten. Kim gidip saf gibi para verir anlamıyorum zaten telefonu alırken gereken kazığı yiyoruz birde uygulamaya mı para vericem ? geçiceksiniz onu

Kazık mı ? Kazık ha, o insanlarlar belki aylarını veriyor senin "saf gibi para verir" tabirini kullandığın insanlar o emeğin , o işçiliğin hakkını veriyor. Tamam doğrudur telefon olsun bilgisayar sektöründeki fiyatın çok uçuk miktarlarda(bana göre kimilerini bilemem)olduğunu farkındayım fakat çok yanlış düşünüyorsun. O uygulamalardan ekmek yiyen binlerce insan var. Yazık gerçekten...

• quote:

Tüm ücretli uygulamaları androidde ücretsiz olarak anında bulabiliyoruz zaten. Kim gidip saf gibi para verir anlamıyorum zaten telefonu alırken gereken kazığı yiyoruz birde uygulamaya mı para vericem ? geçiceksiniz onu

peki hocam sadece bişey sorsam siz uygulama geliştiricisai olsanız bide suan kendinizle bi empati kursanız ne düşünürdünüz acaba

• quote:

Tüm ücretli uygulamaları android'de ücretsiz olarak anında bulabiliyoruz zaten. Kim gidip saf gibi para verir anlamıyorum zaten telefonu alırken gereken kazığı yiyoruz birde uygulamaya mı para vericem ? geçiceksiniz onu

Ios ta da bulunuyor. Demek ki senin tabirinle tum insanlar gerizekali ha?

• quote:

Tüm ücretli uygulamaları android'de ücretsiz olarak anında bulabiliyoruz zaten. Kim gidip saf gibi para verir anlamıyorum zaten telefonu alırken gereken kazığı yiyoruz birde uygulamaya mı para vericem ? geçiceksiniz onu

Kardeş çok büyük konuştun benden demesi.

Hayatının bir yerinde mutlaka ihtiyacın olacaktır. Çünkü her yerde taşıdığın bir aletin uygulaması bazı çözümsüz görünen problemlerin çözümünde acayip pratiklik sağlıyor. Böyle bir ihtiyaç giderebilme potansiyeli var.

Ben de senin gibi düşünüyordum. Henüz hiçbir uygulamaya para harcamadım ama bazen para harcama ihtiyacı hissettim. İşte o benim hissettiğim an bir gün sana da denk gelecek. Kapıyı aralayacaksın.

O zaman gel sonra bir daha konuşalım bu mevzuyu .)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 20 Ekim 2013; 22:16:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

quote:

Hayatının bir yerinde mutlaka ihtiyacın olacaktır. Çünkü her yerde taşıdığın bir aletin uygulaması bazı çözümsüz görünen problemlerin çözümünde acayip pratiklik sağlıyor. Böyle bir ihtiyaç giderebilme potansiyeli var.

Ben de senin gibi düşünüyordum. Henüz hiçbir uygulamaya para harcamadım ama bazen para harcama ihtiyacı hissettim. İşte o benim hissettiğim an bir gün sana da denk gelecek. Kapıyı aralayacaksın.

Sen pc - playstation vs oyunlarının hepsini orjinal mi aldın? İzlediğin bütün filmler orjinalmiydi? bunun gibi onlarca örnek var. Ben akıllı telefona milyarlar veriyorsam akıllı olduğu için veriyorum uygulamalar için veriyorum birde uygulamalara mı para vericem telefonumdaki tüm uygulamalar zaten genellikle pro yani ücretli, hiçbirine para vermedim vermemde. Google bir patron ve google play'deki uygulama geliştiricileri android'i zenginleştiriyor. Geliştiriciler olmasa android'in yüzüne kimse bakmaz google geliştiricilere ücret ödesin ben ödemem açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: r4deon

quote:

peki hocam sadece bişey sorsam siz uygulama geliştiricisai olsanız bide suan kendinizle bi empati kursanız ne düşünürdünüz acaba

Az önce bir arkadaşa cevap vermiştim, aslında aynı şeyleri tekrar edicem ama az önceki alıntımı okursan yeterli olur hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

Ios ta da bulunuyor. Demek ki senin tabirinle tum insanlar gerizekali ha?

Öyle bişey mi demişim bilmeden. Para vermek isteyen versin ben açık kaynak kodlu bir işletim sistemi kullanıpta mağazaya para mı sayıcam bide. Sırf akıllı diye maliyetinin onlarca katına telefon alıcam milyarlar vericem bide akıllı uygulamalarına para vericem oldu. Sanki herkes kullandığı herşeye para veriyor windows işletim sistemleri,filmler,internetten müzikler, crack'li programlar vs gibi onlarca şey var sen hepsine çatır çatır para veriyosun ama ben uygulamaları ücretsiz kullanırım deyince sorun mu oldu. o may gat

• herkes bu pazardan pay kapmaya çalışıyor akıllı telefonlar trend olmuşken kafayı çalıştırıp adam gibi uygulama yapan köşeyi döner manuganu gibi mesela

• angry birds, fruit ninja gibi oyunların ilk yapımcıları para içinde yüzüyordur kesin
  • Sanal şeylere hayatta para vermem. İlk yapımcılar bu işten ekmeğini aldı. Diğerleri ise alırız ümidiyle saçma sapan oyunlar yazıyorlar.

Benim için telefon= müzik+internet. Oyun dediğin sanalda değil gerçekte oynanır, arkadaşlarınla bir arada.
  • quote:

quote:

quote:

Sen pc - playstation vs oyunlarının hepsini orjinal mi aldın? İzlediğin bütün filmler orjinalmiydi? bunun gibi onlarca örnek var. Ben akıllı telefona milyarlar veriyorsam akıllı olduğu için veriyorum uygulamalar için veriyorum birde uygulamalara mı para vericem telefonumdaki tüm uygulamalar zaten genellikle pro yani ücretli, hiçbirine para vermedim vermemde. Google bir patron ve google play'deki uygulama geliştiricileri android'i zenginleştiriyor. Geliştiriciler olmasa android'in yüzüne kimse bakmaz google geliştiricilere ücret ödesin ben ödemem açıkçası.

Ben yiyiciyim diyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben yiyiciyim diyorsun.

aynen yerunn

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.