Şimdi Ara

İphone u başka bilgisayarlarda kullanmak(İ Tunes )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba buna benzer konular var ancak ben daha bir acemice sormak istiyorum daha yeni başladım iphone kullanmaya ve yanlış birşeyler yapıp rehberi resimelri falan silmek istemyorum...

1-Evdeki bilgisayarıma i tunes kurdum telefona veya telefondan bilgisayara resim,müzik v.s dosyaları aktarmak için kullanıyorum sanırım buraya kadar doğru.

2-işyerindeki bilgisayarım için ayrıca i tunes indirip bağlanmam gerekecek değilmi.Peki her bilgisayara ( sınırsız sayıda farklı bilgisayar) telefonu bağlamam gerektiğinde i tunes iindirip yapmam gerekekn ilk ayarlar yani rehberin ve diğer tüm dosyaalrımın silinmemesi için yapmam gerekekn olamzsa olmazlar nelerdir?

3-Yanlış birşeyler yaparsam rehberim dosylarım silinebiliyormuş diye okudum birkaç yerde,bu olayın başıma gelmemesi için şunu kesinlikle yapma diyeceğiniz ayarlar nelerdir?

4-En fazla 5 farklı bilgisayara telefonu bağlamam gerekiyormuş fazlası olunca ne olur neler silinir v.s geri dönüş olurmu?

Gerçekten yanlış birşey yapıpta telefon içeriğini silmekten tırsıyorum..yardımcı olursanız çok sevinirim..

• 1-Doğru
    2-Ayara gerek yok.
    3 ve 4 katiyen yalan.
  • 1. Doğru

2. Doğru ama bir başka bilgisayarda telefonu eşzamanlama yaparsan müzikleri, videoları filan eşzamanlama yapma. Yoksa hepsi gider. Çözüm ise: Ya tek bilgisayarda eşzamanlama yapmak ya da eşzamanlama yapacağın her bilgisayarda müzik, video gibi tüm içerikleri bilgisayardaki Ituneslerde bulundurmak.

3. Bakınız: 2. Ayrıca rehberin ve kişilerin öyle silinmez. En iyisi de Icloud, Contacts Kit ve münkünse operatörünün Iphone uygulaması aracılığıyla yedeklerini alıp bir kenarda bulundurmak.

4. 1 bilgisayarda 5 farklı Iphone eşzamanlaması yaparsın. Farklı bilgisayarlarda aynı Iphone'yi eşzamanlama yapmanın bir sınırı yok diye biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle ilginiz için teşekkür edeirm arkadaşalr.

Ancak MuratbanK; şimdi yazdıklarınızdan sonra size sormak istediğim sorular oluştu yardımcı olursanız sevinirim;

1-bir başka bilgisayarda telefonu eşzamanlama yaparsan müzikleri, videoları filan eşzamanlama yapma. Yoksa hepsi gider. Çözüm ise: Ya tek bilgisayarda eşzamanlama yapmak ya da eşzamanlama yapacağın her bilgisayarda müzik, video gibi tüm içerikleri bilgisayardaki Ituneslerde bulundurmak.

Bunu demişsin ama ben burdan bişey anlamadım...ben öyle körü körüne çok bildiğimden değilde nette okuyup telefonu i tunes tan yedekledim eşzamanlama yı orda görmüştüm eşzamanlama sağ alt köşede uygula gibi bir şey sanırım.

Peki bunu yalaprken bana soracakmı (başka bilgisayara telefonu bağlayacağım zaman) müzikleri,videoları seç diye?

Bana gerekli olan en önemli şeyler aslında çektiğim resi,mler ve rehberimdir...

Bunlara birşey olmaması için neler yapmalıyım..

Diyeceksin İcloud..

ben bunun içinde bir konu açtım ama kimse çözüm bulamadı...

Ben ayaralrdan İcloud sekmesine girip apple store da kullandığım apple kimliğim ile giriş yapmaya çalışıyrum(zaten tek apple kimliğim var) aşşağıda resmini verdiğim hatayı veriyor ve kaçgündür uğraşıyorum icloud a rehberimi yedekleyemedim...

İphone u başka bilgisayarlarda kullanmak(İ Tunes )

Son 2 şey ;

1-Contacts Kit nedir diye biraz arattım sanırım buda yedekleme işine yarıyor ,varmıdır bunun detaylı kullanımını gösteren bir site?

2-Bu eşzamanlama tabiri türkçe karşılığı iphone'u bilgisayara yedekleme midir?

Şimdilik bu kadar kusura bakmayın lütfen takılrısam yine rahatsız ederim sizi bunların cevaplarından sonra.

EDİT:Birde son olarak ; bugün telefonu benim çocuk yanlış güvenlik kodu girmiş ve iphone kullanım dışı gibi bir uyarı almıştım netten hemen baktım ve i tunes e telefonu bağlayıp geri yükleme yapmam gerekitği yazıyordu ve bende o şekild eyaptım geri yükleme dedim telefonunuzda güvenlik kodu olduğundan geri yükleme yapılamadı diye bir uyarı aldım,panik oldum ama telefonu elime aldığımda telefon açılmıştı..

Yani işyerinde iken böyle bir olay olursa akşama eve gelip kendi bilgisayarımdan i tunes a bağlanıp mı halletmem gerekecek bu işlemi...evdeki bilgisayara oturmadan o işlemi yapamazmıydım yapabilirsem nasıl yapabilirim?

ALLAH razı olsun şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BerAd -- 20 Ekim 2013; 1:59:20 >

• BerAd kullanıcısına yanıt
    Aslında en güzeli tek bilgisayarda eşzamanlama yapmak ve hatta windows kullandığını varsayarak olası bir windows çökmesi durumunda format sonrası yeni bir Itunes kurulumu ile beraber yeni bir eşzamanlamada her şey gideceği için telefona attığın tüm müzik, video gibi dosyaları bilgisayarında fotmattan bile etkilenmeyecek bir yerde ayrı bir klasör halinde yedeklemektir. Böylece bilgisayara bir format sonrası Itunesi yeniden kurunca her şey çok daha kolay oluyor.

Diğer taraftan bu yedeklenmiş klasörü eşzamanlama yapacağın her bilgisayara koyarsan istediğin zaman istediğin bilgisayarda eşzamanlama yaparsın.

Bir de başka bilgisayarda eşzamanlama yaparken her şey silinecek emin misin son kararın mı gibi sorular soracaktır. O kısım da sana kalmış artık.

Bahsettiğin gibi olası acil bir Itunes ihtiyacında yedeklenmiş klasör olsun ya da olmasın Itunesi kullanıp her şey gitse bile akşam eve geçince kendi bilgisayarınızdan eşzamanlama ile her şey yerli yerine geri gelir.

Contacts Kit ise rehber yedeklemesi. Appstore'den indirip uygulamayı açıp Export-next-next diyerek oluşturulan dosyayı mailine atıp ihtiyaç olunca da aynı uygulama ile Import diyerek next-next demektir. Kullanımı çok basit olduğu için Contacts Kit dedim. Yoksa envai çeşit uygulama var bu şekilde.

Ayrıca Avea olsun Turkcell olsun Vodafone olsun kendi Iphone uygulamalarında rehber yedekleme özellikleri bulunuyor, onları da kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratbanK -- 20 Ekim 2013; 2:43:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratbanK

Aslında en güzeli tek bilgisayarda eşzamanlama yapmak ve hatta windows kullandığını varsayarak olası bir windows çökmesi durumunda format sonrası yeni bir Itunes kurulumu ile beraber yeni bir eşzamanlamada her şey gideceği için telefona attığın tüm müzik, video gibi dosyaları bilgisayarında fotmattan bile etkilenmeyecek bir yerde ayrı bir klasör halinde yedeklemektir. Böylece bilgisayara bir format sonrası Itunesi yeniden kurunca her şey çok daha kolay oluyor.

Diğer taraftan bu yedeklenmiş klasörü eşzamanlama yapacağın her bilgisayara koyarsan istediğin zaman istediğin bilgisayarda eşzamanlama yaparsın.

Bir de başka bilgisayarda eşzamanlama yaparken her şey silinecek emin misin son kararın mı gibi sorular soracaktır. O kısım da sana kalmış artık.

Bahsettiğin gibi olası acil bir Itunes ihtiyacında yedeklenmiş klasör olsun ya da olmasın Itunesi kullanıp her şey gitse bile akşam eve geçince kendi bilgisayarınızdan eşzamanlama ile her şey yerli yerine geri gelir.

Contacts Kit ise rehber yedeklemesi. Appstore'den indirip uygulamayı açıp Export-next-next diyerek oluşturulan dosyayı mailine atıp ihtiyaç olunca da aynı uygulama ile Import diyerek next-next demektir. Kullanımı çok basit olduğu için Contacts Kit dedim. Yoksa envai çeşit uygulama var bu şekilde.

Ayrıca Avea olsun Turkcell olsun Vodafone olsun kendi Iphone uygulamalarında rehber yedekleme özellikleri bulunuyor, onları da kullanabilirsin.

Anladığım kadarıyla ;beni çok rahatlattığınız evde eşzamanlama yapmışsam başka bir bilgisayarda telefon içeriğim silinirse evdeki bilgisayatda i tunes üzerimden geri yükle dediğim zaman en son yedekleme (eşzamanlama)yaptığımda kayıt edilen resim,müzik ,video ve rehberime yeniden ulaşabiliyorum.peki telefonda yaptığım her uygulama kendiliğinden kaydedilen be olası bir telefon kaybı vs durumda onlara tekrar ulaşabileceğim bir uygulama varmı.yani her yaptığımı mesela diyelim az önce bir resim çektim veya müzik yükledim veya bir mumara elçklediğimde otomatik olarak bahsettiğim uygulamaya kaydedilecek.rehber için backup programı indirdim artık rehber korkum olmayacak. Ama iştte kendiliğinden backup alan olsa daha sağlıklı olabilir.Kafanızı şişirdim kusura bakmayın lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BerAd kullanıcısına yanıt
    Icloud bu işi görüyor. Lakin her ihtimale karşı Ifunbox veya Itools ile resimler olsun uygulamalar olsun bilgisayara kayıt etmek daha iyidir. Özellikle oyunlarda ilerledikçe ara sıra Documents ve Library/Prefences dosyalarını bilgisayara yedeklemek ihtiyaç olunca çok işe yarıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.