Şimdi Ara

HANGİ OFF-ROAD?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, hangi "Le-Mans" sorusundan sonra şimdide böyle bir konu açayım dedim...

Esasen, büyük off-road'ları koyacağım bu kıyaslamaya. Örnek Cherokee'de bir Arazi aracıdır , fakat Grand Cherokee koyacağım onun yerine. Ufak arabalar yok.

LİNCOLN NAVİGATOR, SANIRIM 3 TON CİVARI, 300 HP 5400 CC V8.
     HANGİ OFF-ROAD?

JEEP GRAND CHEROKEE,2 TONA YAKIN AĞIRLIĞI VAR, 4700 CC 235 HP V8
     HANGİ OFF-ROAD?

MERCEDES G55 AMG...400 HP DEN DAHA GÜÇLÜ,AĞIRLIĞINI BİLMİYORUM...
     HANGİ OFF-ROAD?

BU ARABA İSE, 4.2 LT SUPERCHARGED...TAM 400 HP, 2.8 TON AĞIRLIĞI VAR. AMA SUVA DA BENZİYOR GARİP BİR ARABA
     HANGİ OFF-ROAD?

BUNUN GÜCÜNÜ BİLMİYORUM...
     HANGİ OFF-ROAD?

TOYOTA LAND-CRUİSER...SANIRIM DÜNYADAKİ EN İYİ JİP...BİLİYORSUNUZ ANTARTİKAYI(ALASKADA OLABİLİR) GEÇEN TEK ARABA BU...
     HANGİ OFF-ROAD?

CADİLLAC ESCALADE
     HANGİ OFF-ROAD?

Tabi fiyatlar arasındada uçurum olduğunu unutmamak gerek. Burdaki en hızlı araba;

Grand Cherokee, çünkü ölçü olarak en ufağı o olmasına rağmen, en hafifide o dikkat ettiyseniz 2 ton bile değil. 0-100 olarak karşılaştırırsak en hızlı o çıkar sanırım ( veya başa baş)

NOT: G55 Amg yi saymaz isek

• SLM ARKADAS AMA BURDA OFRROAD ARACI YOK BE YANLIS ARABALARI KOYMUSSUN LANDROVER CAMELTROPY TAKIMININ ARABASI O BIRAS ARAZIYE YATKIN DİĞERLERI ASFALT MAKINESI ARABADAN ANLAYAN O ARACLARIN OFROAD YAPAMAYACAGINI TAHMIN EDER DEĞİLMI.
    BİRDE OFFROADDA HIZ YARISI YAPMIYOSUN BILGILENDIRMEK AMACIYLA SÖYLÜYORUM BIR JEEP 160TAN SONRA YURUYEN TABUTA DONER ÇUNKU MANEVRA YAPAMAZ COK YUKSEKTIR COK AGIRDIR OK
    ORAYA SUZIKI-MITSUBISHI PAJERO-ESKI CHEVROLE-DODGE DRAGON-SUZIKI SAMURAI-JEEP-HUMMER KOYSAYDIN DAHA ISABETLI OLURDU KARDES

BUARADA HAKSIZ YERE ATILDIM ARAKADASLAR UFAK BI İŞİ VARDI BU ARALAR GERI DONDUM HEPİNİZE SELAMLAR DRAGCILAR NEREDESINIZ BU YASIYI GORDUYSENIZ BI SLM ALIM SIZDEN OK BİRDE BENIM DRAG SAYFASI NOOLDU ACABA BI BAKMAK LASIM

• Arkadaşım, "ARAZİ VİTESİ" olan bütün araçları koydum. Bu araçlar nasıl off-road yapamıyormuş ya? Bunlar asfalt makinesi ise X5i felan saymayalım onlar pist makinesi
  • TAMAM HEPSINI ANLADIKTA O NAVIGATOR VARYA ONUN NE İŞİ VAR ORDA BILADER ONU SIL BENCE
    KONUYU BOZUYO BE OKADAR UZUN ŞASI OKADAR YERE YAKINLIK OKADAR KONFOR EH ARTIK
  • benim inandığım 3 adet gerçek ofroad arazi aracı var. hadi 4 diyelm

1-mitsubishi pajero yıllardır paris dakarda birinciliği kimseye kaptırmıyor.

2- land rover discovery camel trophylerde kendini ispatladı

3-toyota land cruiser arap çöllerinde ondan başka araç yok belgesellere dikkat edin.

4- suzuki grand vitara. pajero kadar olmasada offroad yarışlarını izleyenler görmüşlerdir gücünü.

sıralamayı öylesine yaptım yani 1. pajerodur demek istemedim. bence bu 4 araç arazi açısından (konfor elbet fark eder) aynıdır.

diğer araçlar iri oyuncaklar kanımca. ben bir x5 veya touaregin veya cayenne,tucsonun,sorentonun, nin bir pajero gibi dağda taşta çölde problemsiz gidebileceğine inanmıyorum. ha pajero da asfalatta o kadar yüksek hızlara çıkamaz o ayrı.

hayırlı akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 23 Temmuz 2006; 23:02:15 >
  • Aslında cherokede iyi...Ama ara model gibi...Hoş amerikan çöllerinde felan çok var bu arabalarda...Hatta nevada çölündeki üste özel askerler bu arabalarla dolaşıyo pzuzhauauha
  • Bu da o biçim bi alet(espace)

HANGİ OFF-ROAD?

HANGİ OFF-ROAD?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

Bu da o biçim bi alet(espace)

HANGİ OFF-ROAD?

HANGİ OFF-ROAD?

bu jeeplerin arasında bunun ne işi var kardeşim ???? @dirverwrx arkaşım bu araçlarda yükseklik ayarı olduğunu unuttun sanırım o foto çekilirken spor moddadır o yüden öyle alçak duruyordur ben trafikte gördüm bir tanesini transit 12 yanında sedan giibi kalıyor

• Bunlar Toyota haricinde tıss.. Range de sosyetenin off-road aracı..

Jeep Wrangler, Jeep Commander, eski Chevrolet Blazer, Dodge Durango, Lada Niva, Suzuki Jimmy, Suzuki Vitara (kısa şasi) Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser, Nissan Patrol, Hummer H1/Humvee, Land Rover Defender, Land Rover Discovery, Mercedes G Serisi gerçek off-road araçlarıdır.

Eksiklerim varsa düzeltiniz lütfen

Bunların gerisi yerden yüksek, çok yakan, hava atmaya yarayan araçlardır.

Hele Sorento'lar yok mu bitiyorum onlara

• Dikkat edersen Sorento yu koymamışım
  • bu işin adamı,
    dodge ram, Toyota Land Cruiser, Hummer H1, unimog ben başka tanımam

kim o çil çil aracını offroad uğruna çamura bataklığa sokar
    tabiki hiç kimse birde bu işi için aracın donanımının ve şase yapısının hatta mekanik aksanının yeterliliği çok önemli
    gereksiz elektronik donanımlar ve uygunsuz dizaynlar offroad şartlşarını zorlaştırmaktan başka hiç bir işe yaramaz.
    bir kere aks ya solid yada live axle olmalı
    4x4 haricinde diferansiyel kilidi olmalı
    diferansiyel dişli ve şanzuman dişlilerin oranları çok iyi belirlenmeli
    çok ağır devir olmalı
    araç makaslı değil helezonlu sistem olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkes

bu işin adamı,
    dodge ram, Toyota Land Cruiser, Hummer H1, unimog ben başka tanımam

kim o çil çil aracını offroad uğruna çamura bataklığa sokar
    tabiki hiç kimse birde bu işi için aracın donanımının ve şase yapısının hatta mekanik aksanının yeterliliği çok önemli
    gereksiz elektronik donanımlar ve uygunsuz dizaynlar offroad şartlşarını zorlaştırmaktan başka hiç bir işe yaramaz.
    bir kere aks ya solid yada live axle olmalı
    4x4 haricinde diferansiyel kilidi olmalı
    diferansiyel dişli ve şanzuman dişlilerin oranları çok iyi belirlenmeli
    çok ağır devir olmalı
    araç makaslı değil helezonlu sistem olmalı

Peki sence Grand Cherokee nasıldır? Hoş nette aratırken böyle şeylerede rastladım;
     HANGİ OFF-ROAD?

unimog

Hocam ne yaptın ya Mercedes Unimog kamyon sınıfında bence çok anormal bir araç ama...Tank gibi ya 45C ye kadar tırmanıyodu sanırım

Hadi bide hatırına unimog koyalım

HANGİ OFF-ROAD?

• ne kadar offroad yapar bilemem ama
    kesinlikle cadillac escalade
    karizması yeter.
  • unimog ne sınıfı olduğunu ve neleri yapabileceğini gayet iyi biliyorum.
     HANGİ OFF-ROAD?

HANGİ OFF-ROAD?

bu araç modifiyesiz bu halde ve bir çok arazi aracı bunun alt takımını örnek alarak modifiye ile ancak bunu yapabilmekte.

HANGİ OFF-ROAD?

kapasitesi konusunda şüpheniz varsa.....
     HANGİ OFF-ROAD?

bu işleri normal city tarzı bir 4x4 ile yapmak imkansız.
     HANGİ OFF-ROAD?

HANGİ OFF-ROAD?

HANGİ OFF-ROAD?

Brabus Unimog U 500 Black Edition
     HANGİ OFF-ROAD?

HANGİ OFF-ROAD?

Unimog U300 / U400 / U500
     HANGİ OFF-ROAD?

• OHA Bunu geçebilecek bir araba tanıyorum ama...Amerikanın bileğini kimse bükemez;

HANGİ OFF-ROAD?

Ama hocam, konuyu biraz saptırdıkta kim şehir içinde Unimog kullanacak allah aşkına...Hem asfalt hemde off-road makinelerini koydum ben E ona bakılırsa Jiplere palet de takılabiliyor.

HANGİ OFF-ROAD?

Unimogmu yoksa bigfoot mu hangisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSMC -- 24 Temmuz 2006; 0:34:29 >

• Jeep Diyince hep niye cherokee anılıyor.

Bir de Wrangler var di mi arkadaşlar...

Amerikada bu tip araçların çok ciddi bir testi var. Bu teste göre puan alıyorlar.

Bu testten en yüksek alan yanlışım yoksa Jeep Wrangler Sahara
    Bu testi geçenler
    Jeep W.(Sahara)
    Toyota LC
    Mercedes G500
    Diğerlerini hatırlayamıyorum ancak beni çok şaşırtan
    Hummer'ın hiçbir versiyonu bu testi geçemedi. Bilginize...

Humvy ile ile Hummer çok farklı iki araç

Unimog'ı kamyon sınıfında düşünmeyin. O Unimog sınıfında. Kamyon sınıfında Mercedes Axor 4X4'ler ile MAN'ın süper 8X8'leri var...

Big Food ayrı bir karagori

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mozel -- 24 Temmuz 2006; 13:13:48 >
  • Birde apc var tabi, yüzebiliyorda

Size 8x8 btr 90

HANGİ OFF-ROAD?

Unimogmu, Apcmi, Yoksa Bigfootmu en iyisidir arazide...Size hangisi?
    umvy ile ile Hummer çok farklı iki araç

Katılıyorum. Esas amerikan ordusundaki " başarılı " hummer başka, caddelere sunulan model başka malesef. Hummer alacak olursam elime askeri bir hummer geçirmeye çalışacağım

HANGİ OFF-ROAD?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSMC -- 24 Temmuz 2006; 13:20:43 >

• arazide hiç bir uygulama yapmadan hiç brirni test etmeden şaselerinin boyutlarından kullanılan ortak yönlerine kadar incelemeden yanlızca geyik olsun diye gelişi güzel bilgi niyetli yazılar yazmayalım.
    bir kıyaslama yapıyorsan bildiğin konuda bir şeyler aktar yoksa insanların kafalarını gereksiz bulandırma.

benim isimlerini verdiğim araçların bir çok özelliği ile arazi kabiliyetleri benzer özellik göstermekte
    şase boyları yaklaşık aynı uzunlukta olup, arazide bu araçlar city tarzı olan jeeplerden çok daha kabiliyetlidir.
    özellikle ara şazuman ilk tırmanış açısı dif. kilidi ve diğer bıoyutlarıyla çok çok farklılıkları vardır bilindik city 4x4 lerinden.
    türkiyede malesef halen daha jeep tarzı araçlardaki 4 çeker özellik gerçek maksadıyla çok az kullanulıyor.
    en büyük kullanım alanı arazi olan dif. kilidi bile 1 defa bile arazide kullanılmayıp ancak karlı yolda işe yaradığı zannediliyor.
    böyle düşünülen bir toplumda 4x4 ü yanlzca bir zenginik ve tepeden bakma zihniyeti olduğu düşünülünce burda paylaşılanlarda normaldir.
    diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 24 Temmuz 2006; 13:38:25 >

• tOPİc kendini aştı tank fln girdi işin içine
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkes

arazide hiç bir uygulama yapmadan hiç brirni test etmeden şaselerinin boyutlarından kullanılan ortak yönlerine kadar incelemeden yanlızca geyik olsun diye gelişi güzel bilgi niyetli yazılar yazmayalım.
    bir kıyaslama yapıyorsan bildiğin konuda bir şeyler aktar yoksa insanların kafalarını gereksiz bulandırma.

benim isimlerini verdiğim araçların bir çok özelliği ile arazi kabiliyetleri benzer özellik göstermekte
    şase boyları yaklaşık aynı uzunlukta olup, arazide bu araçlar city tarzı olan jeeplerden çok daha kabiliyetlidir.
    özellikle ara şazuman ilk tırmanış açısı dif. kilidi ve diğer bıoyutlarıyla çok çok farklılıkları vardır bilindik city 4x4 lerinden.
    türkiyede malesef halen daha jeep tarzı araçlardaki 4 çeker özellik gerçek maksadıyla çok az kullanulıyor.
    en büyük kullanım alanı arazi olan dif. kilidi bile 1 defa bile arazide kullanılmayıp ancak karlı yolda işe yaradığı zannediliyor.
    böyle düşünülen bir toplumda 4x4 ü yanlzca bir zenginik ve tepeden bakma zihniyeti olduğu düşünülünce burda paylaşılanlarda normaldir.
    diye düşünüyorum.

Benimki geyik değil Unimog unda konumuzla alakası yok. Sen onları koyduğun için bende Big Foot ve Apc yi işin içine soktum. Unimog, BigFoot ve Apc şehir içinde KULLANILAMAZ

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.