Şimdi Ara

iOS 7'den Sonra Çalınan iPhone'larla İlgili Soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşımın sevgilisinin iphone 4S'i çalındı 2 gün önce. Mağazada ayakkabı denerken yanına koyuyor ve kaşla göz arasında telefon uçuyor. Tabii çalan kişi hemen kapatmış telefonu.
    Sormak istediğim soru şu:

iOS7'den sonra cihaza restore yaptığımızda eski kullanıcının şifresi gerekiyor bunu biliyorum. Çünkü geçenlerde iPhone 5'imi sattım ve alan arkadaşın aktivasyon ekranına girişi için benim şifrem gerekti.

Lakin ayarlarda "iCloud-iPhone'u Bul" açıktı bende. Bu seçenek açık olsa da olmasa da iOS7'den sonra çalan kişi cihaza herhangi bir şekilde format atmaya kalktığında eski apple id şifresini isteyecek midir? Bu format şekline DFU Mod'da dahil midir?
    iphoneturkey'de inceleme yazısında diyor ki DFU mod ile format atsak bile eski apple id şifresini istiyor.
    İlgili yazı linki

Birde arkadaşlar telefon çalındı gitti. Polise gittiler polis demiş eskiden cihazlar bulunabiliyordu ama artık bulunması söz konusu değil. Sadece BTK çalınan cihaza bir imei gönderiyor bu cihaz çalıntıdır gibisinden.

İnternette bu konu hakkında çok soru var ama güncel olarak hiç konu bulamadım. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S60Doctor -- 19 Ekim 2013; 21:09:39 >

• iPhone'u Bul açıksa telde kapalı olması önemli değil bulur iphoneu bul iclouddan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unut gitsin. Bulunmaz. Benim s4 calindi. Sifir hic acilmamis 3 ay oldu. Kimsenin umrunda bile olmuyor. Savci diyorki 2 yildan az cezasi oldugu icin yeni kanuna gore tutuklanmiyorlar niye ugrasalimki diyor. Gecmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfu modda dahi restore atılsa senin hesabının şifresini isteyecek. çalanın elinde patladı yani telefon. olan size olmuş :S
  • İphoneumu bul kapalıysa aktivasyon için şifre istemez foröat atılıp yeni iphone olarak kullanabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WTF Viqqy -- 19 Ekim 2013; 23:03:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozancifcis

iPhone'u Bul açıksa telde kapalı olması önemli değil bulur iphoneu bul iclouddan

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın, yardıma ihtiyacı olanları da yanlış yönlendirmeyin. iPhone'u bul'un kullanılabilmesi için telefonun hücresel veya wifi üzerinden internete bağlı olması gerekir. İnternet bağlantısı gittiği anda anlık takip de sonra erer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaulGilbertX

quote:

iPhone'u Bul açıksa telde kapalı olması önemli değil bulur iphoneu bul iclouddan

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın, yardıma ihtiyacı olanları da yanlış yönlendirmeyin. iPhone'u bul'un kullanılabilmesi için telefonun hücresel veya wifi üzerinden internete bağlı olması gerekir. İnternet bağlantısı gittiği anda anlık takip de sonra erer.

Kesinlikle katılıyorum.BİLGİLENDİRME YANLIŞ.

• Ben denediğimde bulmuştu kusura bakmayın yanlışsa.
  • quote:

Ben denediğimde bulmuştu kusura bakmayın yanlışsa.

Estağfurullah. Yazdıklarım biraz sert olmuş, siz kusura bakmayın. Dediğim gibi, internet bağlantısı gerekiyor. Edge ile bile olsa, bir şekilde internete erişim sağlıyordur o anda telefonunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaulGilbertX

quote:

İphoneumu bul kapalıysa çalanlar format atarsalar telefona etkinleştirme kilidi istemeyecek değil mi ?

• Arkadaslar sonuc olarak iphone'u bul kapaliysa dfu modda dahil olmak uzere restoreden sonra cihazi eski apple id sifresi olmaksizin kullanabilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S60Doctor -- 19 Ekim 2013; 23:28:41 >
  • geçmiş olsun benimde 2 yıl önce iphone 4 gitmişti kötü bir durum polis savcılık pek ilgilenmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: S60Doctor

Arkadaslar sonuc olarak iphone'u bul kapaliysa dfu modda dahil olmak uzere restoreden sonra cihazi eski apple id sifresi olmaksizin kullanabilirler mi?

Evet kullanılabiliyor.

• iCloud.com dan cihazın ekranına mesaj ve tel numarası gönderin. Tabi bunun ulaşması için cihazın İnternet'e bağlanması lazım.
    Acaba cihazda ekran kilidi var mıydı? Varsa edge-3G açıkmıydı. Bunlara çıksa belki hırsız telefona kendi hattını takarsa telefona internet gelip ekranda mesaj görüntülenir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon calindi ve kapali arkadaslar. Bende ios7 den sonra eski apple id sifresini istedigini biliyordum. Bunun icin icloud ve iphone'u bul acik olmaliymis. Adamlar simdi coktan restore edip satmislardir. Konuyu gorecek arkadaslara yardimci olmasi acisindan:
    Cihazinizda "ayarlar-icloud-iphone'u bul"
    Sekmesini acin. Herhangi bir calinma durumunda cihaza dfu da dahil olmak uzere restore attiklarinda sizin mevcut apple id sifrenizi isteyecektir. Yani calan kisi cihazi kullanamaz hale gelir. Bir nevi caydirma yontemi, belki karakola iade etmesinde etkili olur.

Iyi geceler herkese.
  • quote:

Telefon calindi ve kapali arkadaslar. Bende ios7 den sonra eski apple id sifresini istedigini biliyordum. Bunun icin icloud ve iphone'u bul acik olmaliymis. Adamlar simdi coktan restore edip satmislardir. Konuyu gorecek arkadaslara yardimci olmasi acisindan:
    Sekmesini acin. Herhangi bir calinma durumunda cihaza dfu da dahil olmak uzere restore attiklarinda sizin mevcut apple id sifrenizi isteyecektir. Yani calan kisi cihazi kullanamaz hale gelir. Bir nevi caydirma yontemi, belki karakola iade etmesinde etkili olur.

Iyi geceler herkese.

iCloud.com'a girin cihazda iphone'umu bul açıksa eğer hiçbir şekilde aktive edemezler kayıp modundanda şifre koyun.Bare kullanamassınlar.

Şimdi merak ettiğim bu iphone'mu bul açık mıydı ?ı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ability Power

quote:

Telefon calindi ve kapali arkadaslar. Bende ios7 den sonra eski apple id sifresini istedigini biliyordum. Bunun icin icloud ve iphone'u bul acik olmaliymis. Adamlar simdi coktan restore edip satmislardir. Konuyu gorecek arkadaslara yardimci olmasi acisindan:

Iyi geceler herkese.

iCloud.com'a girin cihazda iphone'umu bul açıksa eğer hiçbir şekilde aktive edemezler kayıp modundanda şifre koyun.Bare kullanamassınlar.

Adam acamadı diyelim parca olarak satabilir ama değil mi?

• iPhone'umu Bul özelliği aktif değilse, cihaz silinebilir/sıfırlanabilir ve etkinleştirme ekranında ilişkilendirilmiş olan itunes hesabının parolası sorulmaz. Yani iphone'umu bul aktif değilse, koruma kalkanı da aktif değil diyebiliriz. Geç cevap için kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cutek

quote:

Orijinalden alıntı: Ability Power

quote:

Iyi geceler herkese.

Adam acamadı diyelim parca olarak satabilir ama değil mi?

Parçaları piyasaya sürülecek.

• Adam size diyor ki, telefonda iphone bul açıktı ve telefona ne şekilde sıfırlama yapılırsa yapılsın id ve şifre soracak mı ?
    Bunu cevaplayacağınız yerde neler neler söylemişsiniz. Adamın derdi çalan kişi o telefonu kullanabilir mi ? Bu.
    Ayrıca cihaz şu anda internete bağlı olmadığı için uzaktan müdahale de mümkün değil çöp oldu telefon gerçek sahibine gelene kadar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.