Şimdi Ara

iPhone 4S mi ? MacBook mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar lütfen doğru bir şekilde yazarsanız mutlu olurum.

Sizce 16 GB Siyah 4S mi ?
    Ya da MacBook Pro mu ?

Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler.

Yanlış anlaşılma üzerine detaylı açıklama :

iPhone 4S 16 GB siyah modelini kullanıyordum telefon bozuldu servis yeni cihaz verdi.
    Bana şu 2 öneri sunuldu yakınlarım tarafından.
    Ya 4S kullanmaya devam edicem
    Ya da MacBook alıcam.
    MacBook'u düşünmemin sebebi iOS tabanlı cihazlara uygulama geliştirme. Çok kararsızım cevaplarınız iyi güzel ama gerçekten büyük bir ikilemde kaldım.
    Şunu'da söylemek istiyorum eğer Macbook alırsam elimde Nokia X6 kalıcak eski bir telefon olduğu için beni düşündürüyor daha sağlıklı cevap verirseniz çok sevinirim.
    Sizce MacBook alıp kendimi geliştirmek mi ?
    Ya da iPhone'la devam mı etmeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorbey.messi -- 21 Ekim 2013; 16:40:31 >

• ikisinin siniflari kullanim amaclari ayri 4s ile pc ye gerek kalmaz internet ve sosyal medya icin aliyorsaniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hem macbook pro hem de iphone 4 kullanıyorum.

iphone diğer akıllı telefonlara göre iyidir ama macbook diğer dizüstü bilgisayarlara göre kat kat iyidir.
  • Kullanım alanları cok farklı.

Bilgisayar istersen Mac.

Telefon İstersen iPhone.
  • Biri telefon biri bilgisayar ikisi arasında kıyaslama yapılması yanlış hangisini ihtiyaç duyuluyorsa o alınmalı

• Tamamen kullanim amaciniza bagli. Sadece sosyal medya, haber ve mesaj derseniz iPhone alin rahat rahat takilin.

• Cevaplarınız için Teşekkürler.
  • Aynen kiyaslama saçma olur :)
  • Biz okulda masa üstü olan versiyonu kullanıyoruz modeli nedir bilmiyorum ama yeni alındılar, kablosuz mouse falan var bu modelde sanırım bluetooth üzerinden çalışıyor. Tasarım bilgisayarları olduğu için aldılar ama inanın ben o pc de 30 dk da yaptığım çalışmayı imzamdaki Sony win 8 i7 işlemcili pc de 10 dakikada yapıyorum. Bence windows daha pratik bu benim düşüncem katılmayanlar olabilir. Bazıları kat kat iyi demiş ama ben katılmıyorum buna.

Not: biri bilgisayar biri cep telefonu saçma olmuş hocam kıyaslama.
  • Arkadas kavram ve sinif bunalimina girmis.
  • Android mü IOS mu , tabletmi telefonmu çok duydumda , telefonmu bilgisayarmı kararsızlığını ilk kez duyuyorum.. mesele para harcamaksa MacBook al

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Biz okulda masa üstü olan versiyonu kullanıyoruz modeli nedir bilmiyorum ama yeni alındılar, kablosuz mouse falan var bu modelde sanırım bluetooth üzerinden çalışıyor. Tasarım bilgisayarları olduğu için aldılar ama inanın ben o pc de 30 dk da yaptığım çalışmayı imzamdaki Sony win 8 i7 işlemcili pc de 10 dakikada yapıyorum. Bence windows daha pratik bu benim düşüncem katılmayanlar olabilir. Bazıları kat kat iyi demiş ama ben katılmıyorum buna.

Windows Macten daha pratik diyorsunuz bence windows alışkanlığı sizdeki..

Windows 3.1 den bu yana (buradaki bir cok üyenin doğduğu yıllar oluyor bu) windows kullanıyorum.win95 e 4 saatte format atıp birseyler yaptık sandigimiz yıllar.windows me ve Vista skandallarına şahit oldugum yıllarda yazılım ısı ile uğraşmaya başlamıştım.kisaca yıl 2013 tum windows versiyonlarını neredeyse ciddi anlamda deneyimledim.maclede 90li yılların basında tanıştım 2000 lerin basında ki cat işletim sistemlerinin cogunu denedim hatta grafik bölümünde okuduğum ilk universtemde su renkli Macintosh larda çalışıp sınav oldum bu bilgisayarlarda. Mac hep aklımda kaldı.2 ay once mountain lion lu bir mac satın aldım.windows 8 li pc imden donanimsal olarak dusuk olmasına rağmen sonuc: pc odada dekor olarak duruyor pizza kutusundan küçük mac ise sürekli acik.

Zevkler tartışılmaz kesinlikle ama pratiklik olarak OS X ile Windows kıyaslanmaz diye düşünüyorum

Sizde ki olay su bence Mac tamamen kişisel bir yazılım okul gibi bir Alanda onu kendinize gore kisisellestrip verilerinizi saklayamiyorsunuz.kisisel olarak kullanınca isler degisior.uni deyken bende buyuk haz alamıyordum bu nedenle ama eve alınca farklı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk777 -- 20 Ekim 2013; 5:55:46 >

• İlk defa böyle bir yorum yapıyorum. Çok saçma bir konu olmuş. Bilgisayar ile tekefonu kıyaslama. Tablet desen amenna da bilgisayar ve telefon saçma.

• Arkadaşlar anlıyorum sizi ama önce olayı şöyle anlatayım.
    iPhone 4S 16 GB siyah modelini kullanıyordum telefon bozuldu servis yeni cihaz verdi.
    Bana şu 2 öneri sunuldu yakınlarım tarafından.
    Ya 4S kullanmaya devam edicem
    Ya da MacBook alıcam.
    MacBook'u düşünmemin sebebi iOS tabanlı cihazlara uygulama geliştirme. Çok kararsızım cevaplarınız iyi güzel ama gerçekten büyük bir ikilemde kaldım.
    Şunu'da söylemek istiyorum eğer Macbook alırsam elimde Nokia X6 kalıcak eski bir telefon olduğu için beni düşündürüyor daha sağlıklı cevap verirseniz çok sevinirim.
    Sizce MacBook alıp kendimi geliştirmek mi ?
    Ya da iPhone'la devam mı etmeliyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk777

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Biz okulda masa üstü olan versiyonu kullanıyoruz modeli nedir bilmiyorum ama yeni alındılar, kablosuz mouse falan var bu modelde sanırım bluetooth üzerinden çalışıyor. Tasarım bilgisayarları olduğu için aldılar ama inanın ben o pc de 30 dk da yaptığım çalışmayı imzamdaki Sony win 8 i7 işlemcili pc de 10 dakikada yapıyorum. Bence windows daha pratik bu benim düşüncem katılmayanlar olabilir. Bazıları kat kat iyi demiş ama ben katılmıyorum buna.

Windows Macten daha pratik diyorsunuz bence windows alışkanlığı sizdeki..

Windows 3.1 den bu yana (buradaki bir cok üyenin doğduğu yıllar oluyor bu) windows kullanıyorum.win95 e 4 saatte format atıp birseyler yaptık sandigimiz yıllar.windows me ve Vista skandallarına şahit oldugum yıllarda yazılım ısı ile uğraşmaya başlamıştım.kisaca yıl 2013 tum windows versiyonlarını neredeyse ciddi anlamda deneyimledim.maclede 90li yılların basında tanıştım 2000 lerin basında ki cat işletim sistemlerinin cogunu denedim hatta grafik bölümünde okuduğum ilk universtemde su renkli Macintosh larda çalışıp sınav oldum bu bilgisayarlarda. Mac hep aklımda kaldı.2 ay once mountain lion lu bir mac satın aldım.windows 8 li pc imden donanimsal olarak dusuk olmasına rağmen sonuc: pc odada dekor olarak duruyor pizza kutusundan küçük mac ise sürekli acik.

Zevkler tartışılmaz kesinlikle ama pratiklik olarak OS X ile Windows kıyaslanmaz diye düşünüyorum

Sizde ki olay su bence Mac tamamen kişisel bir yazılım okul gibi bir Alanda onu kendinize gore kisisellestrip verilerinizi saklayamiyorsunuz.kisisel olarak kullanınca isler degisior.uni deyken bende buyuk haz alamıyordum bu nedenle ama eve alınca farklı :)

Ne bileyim hocam ya ben imzamdaki Sony pc'den çok memnunum ben sende demek ki elindeki cihazdan memnunsun.
    Okulda kimse sevmiyor, yani elinin altında mac pc'si olanlar da beğenmiyor Allah sabır versin diyorlar hep :)
    Belki benim ki alışkanlık belki de değil, bütün win serilerini kullandım ben Vista gerçekten iğrençti.
    Win 7 ve Win 8'den çok memnunum.

• macbook al 4s şimdiye nazaran eski kaldı hem pc ihtiyacın görülür hem farklı bir işletim sistemi kullanırsın hemde taşıması daha rahat olur..daha sonra ios a çok alıştım dersen 3gs alırsın hem telefon ihtiyacın görülür hemde apple dan şaşmazsın
  • MacBook cebe zor sığıyor ve tek elle kullanımı zor. 4s al

Keşke bugün yaptığın açıklamayı konuyu ilk açarken yazsaydın.

Gerçekten Xcode da ilerlemeyi düşünüyoran. Macbook derim ben. Neticede ileride o sana para kazandırabilir. Kazandığın parayla da daha iyi bir iPhone alabilirsin.

Öte yandan 4s'den sonra iki nesil çıktı. Yavaşlamaya yüz tutmuş bir cihaz gelecek için. Macbook uzun zaman boyunca gayet rahat çalışacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.