Şimdi Ara

Samsung şarj aletiyle iPhone'u şarj edebilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
63.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde iPhone 5'imin şarj aleti yok şerefsiz bi arkadaşım çaldı sağolsun. iPad şarj aletiyle şarj ediyorum çıkışı 2.4 amper olduğu için daha hızlı şarj oluyor tamam ama ikisine 1 adaptör yetmiyor. Kardeşimin Galaxy S4 ü var onun adaptörüne baktım iPad'inkiyle kıyasladım ikside 50-60hz ve 100-240V standartlarında. Ama iPad'in çıkışı 5.2V - 2.4A Samsung'un çıkışı 5.0V - 2A

Sorun olur mu acaba bataryamı öldürür mü iPhone'u bunla şarj etsem ?

• Yok oldurmez
  • iPhone şarjı 5V 1A veriyor iPad şarjı buna göre volt ve amper olarak yüksek. Apple onaylıyor iPad şarj aletini iPhone'da kullanabilirsiniz diye ama ben sakıncalı bulup, kullanmıyorum. Samsung şarjı volt aynı, ama amper yüksek, hızlı şarj edip, bataryanızın ömrünü kısaltabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAICO

iPhone şarjı 5V 1A veriyor iPad şarjı buna göre volt ve amper olarak yüksek. Apple onaylıyor iPad şarj aletini iPhone'da kullanabilirsiniz diye ama ben sakıncalı bulup, kullanmıyorum. Samsung şarjı volt aynı, ama amper yüksek, hızlı şarj edip, bataryanızın ömrünü kısaltabilir.
    Birşey olmaz, kullanın.Telefonların içinde şarj akımı kontrol ediliyor, yüksekse düşürülüp şarj oluyor telefon ( kaba tabirle ).Siz 2.4 amperde taksanız telefona yazılımsal olarak üst sınır ne verildiyse, onu çeker şarj aletinden.
    Androidlerde root ile bu olanağa erişip, şarj akımının üst sınırını artırabiliyoruz ama iphone/ipad de bunu yapanı ben daha duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Birşey olmaz, kullanın.Telefonların içinde şarj akımı kontrol ediliyor, yüksekse düşürülüp şarj oluyor telefon ( kaba tabirle ).Siz 2.4 amperde taksanız telefona yazılımsal olarak üst sınır ne verildiyse, onu çeker şarj aletinden.
    Androidlerde root ile bu olanağa erişip, şarj akımının üst sınırını artırabiliyoruz ama iphone/ipad de bunu yapanı ben daha duymadım.

Alıntıları Göster
    ben de HTC ninkini kullandım sorun olmadı

• Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Webb

Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
    Samsung Galaxy Tab 3'ün şarj aletine iphone 4s'in usb kablosunu bağlayarak şarj ettim. Sorunsuz şarj oldu. Ancak uzun vadede batarya için ne gibi zararları olur onları bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExaltedTR

Samsung Galaxy Tab 3'ün şarj aletine iphone 4s'in usb kablosunu bağlayarak şarj ettim. Sorunsuz şarj oldu. Ancak uzun vadede batarya için ne gibi zararları olur onları bilemiyorum.

Alıntıları Göster
    Herkes farklı bir şey söylemiş ya kafam karıştı. Uzun vadade zararı olursa masraf çıkar baya. Gerçi çıkışın verdiği volt ve amper iPad'inkine göre düşük. Apple onay veriyor zaten hatta dahada hızlı şarj oluyor iPhone ama ne bileyim güvenemedim Samsung'un aletine.
  • 5v 1a se kullabilirsiniz sikinti olmaz. Ustunde yazar bu dediklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

5v 1a se kullabilirsiniz sikinti olmaz. Ustunde yazar bu dediklerim
    İşte hata. Orjinalinde ne yazıyorsa o özellikte bir adaptör kullanın, yoksa uzun vadede telefonun bataryası şişiyor. ;)
  • Ben 1.5 yildir ipad sarjiyla kullaniyorum neredeyse, ipadle ikisine tek adaptor oldugu icin ara ara s4 un adaptorunu de kullandim, ikisinden de bir zarar gormedim. (Telefon 4s)
  • Ben s3'ün şarj aletini kullanıyorum. Bi sıkıntı yok.
  • quote:

Dediğiniz bir trafo olmadan imkansız. Çakma şarj aleti kullanınca cihazların neden anırmalleştiğini bilmiyorsun galiba. Yazılımla olacak iş değil bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat081

iPhone şarjı 5V 1A veriyor iPad şarjı buna göre volt ve amper olarak yüksek. Apple onaylıyor iPad şarj aletini iPhone'da kullanabilirsiniz diye ama ben sakıncalı bulup, kullanmıyorum. Samsung şarjı volt aynı, ama amper yüksek, hızlı şarj edip, bataryanızın ömrünü kısaltabilir.

Apple öyle diyor,iphonedo onaylıyor
    İpad in bloğunda sarj et
  • quote:

Orijinalden alıntı: berlinkaplanı

quote:

Dediğiniz bir trafo olmadan imkansız. Çakma şarj aleti kullanınca cihazların neden anırmalleştiğini bilmiyorsun galiba. Yazılımla olacak iş değil bu.

Jailbreakli apple larda hic denemedim, ama androidlerde yazilimla mumkun.1000 mah lik girisi, 1800 e kadar cikartabiliyoruz.Tabi voltaj degismemek şartıyla. Ipad ve Diger sarj aletlerinde de voltajlar birbirine yakinsa kullanılır. Cakma aletler akimi dogri duzgun gondermedigi, voltajlar sapittigi ixin yaniyor. Tabi yine de siz bilirsiniz, en garantisi orjinal onayli kullanmak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berlinkaplanı

quote:

Jailbreakli apple larda hic denemedim, ama androidlerde yazilimla mumkun.1000 mah lik girisi, 1800 e kadar cikartabiliyoruz.Tabi voltaj degismemek şartıyla. Ipad ve Diger sarj aletlerinde de voltajlar birbirine yakinsa kullanılır. Cakma aletler akimi dogri duzgun gondermedigi, voltajlar sapittigi ixin yaniyor. Tabi yine de siz bilirsiniz, en garantisi orjinal onayli kullanmak.

Alıntıları Göster
    sıkıntı olmaz gibi

• Windows pc lerin USB leri ve iPhone adaptorleri 5v verir.ipadin (pc de USB lerin v larını arttıran yazılım/aicharger/ yoksa) pc de sarj olmaması bundan.maclerin usbleri 10 volttur yani iphone u iPad şarjı ile sarj etmenin sakıncası yok.Mace bağlayınca iphone u bozulması lazım o mantıkla :)

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marikanwap -- 15 Ocak 2017; 11:27:37 >
  • öfff usb girişi bulun takın gitsin otobüse de takılır bilgisayara da 10 liralık powerbanke de

5s kullanıyorum 2 sene boyunca hayvan gibi kullandım şarjdayken ısınıp kullandım dengesiz şarj ettim her yere taktım

2 sene dolunca 40 liraya çıkma orijinal pil taktırdım şuan mükemmel gidiyor pili

2 senede 40 lira demek ayda 1.7 lira demek. allah aşkına..
  • Bataryaya zarar vermek sadece ömrünü kısaltmak değil. Malesef bu pillerin patlama riski oldukça fazla.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.