Şimdi Ara

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar ) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.393
Cevap
23
Favori
90.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetejder

Bilgilendirme için teşekkürler
    Ben eski bir gbox kullanıcısıyım ve halen kullanmaktayım sıkıntım merlin ve zebradem gibi harika imagelerde gbox kurulamaması ve kurulsada malesef verim vermemesi
    Kolay iyi forumlar

Benim 800se cihazda, GP3, Newnigma ve Pli image'larda gbox kuruludur ve sorunsuz çalışmaktadır. Ben bir aralar gbox'u biss şifreli yayınları gbox ile sorunsuz açtığım için kurmuştum. Sonraları biss ve card paylaşımı için, sürekli Btkcam'ı kullandığım için, şu sıra gbox'a pek ihtiyaç duymuyorum. Ama dream'de hala kuruludur ve gbox'tan sorunsuz hizmet alabilmekteyim. Öyleki, gbox'ta card paylaşımı yaptığımda, net üzerinden gelen kanallar, diğer emulatörlere göre daha hızlı açılmaktadır.

Merlin, zebradem gibi image'lar experimental image'dan türetilmiştir. Yani IHAD Team'in destek verdiği image'lardır. Yani bahsettiğiniz iki image'da kullanılan sürüm durumuna göre, sorunsuz hizmet alınabilen image'lardır.

Kendi adınıza başlık açınız. Gbox konusundaki gerekli desteği oradan vereceğim.

Kolay gelsin.

Hocam konuyu buraya açtım.Şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Ben eski bir gbox kullanıcısıyım ve halen kullanmaktayım sıkıntım merlin ve zebradem gibi harika imagelerde gbox kurulamaması ve kurulsada malesef verim vermemesi
    Kolay iyi forumlar

Benim 800se cihazda, GP3, Newnigma ve Pli image'larda gbox kuruludur ve sorunsuz çalışmaktadır. Ben bir aralar gbox'u biss şifreli yayınları gbox ile sorunsuz açtığım için kurmuştum. Sonraları biss ve card paylaşımı için, sürekli Btkcam'ı kullandığım için, şu sıra gbox'a pek ihtiyaç duymuyorum. Ama dream'de hala kuruludur ve gbox'tan sorunsuz hizmet alabilmekteyim. Öyleki, gbox'ta card paylaşımı yaptığımda, net üzerinden gelen kanallar, diğer emulatörlere göre daha hızlı açılmaktadır.

Merlin, zebradem gibi image'lar experimental image'dan türetilmiştir. Yani IHAD Team'in destek verdiği image'lardır. Yani bahsettiğiniz iki image'da kullanılan sürüm durumuna göre, sorunsuz hizmet alınabilen image'lardır.

Kolay gelsin.

Açtığınız konu başlığında yanıtladım.

Ancak aksaklık var diye bahsettiğiniz sorunlar yazılım ile ilgili konular olup, klon cihaz kullanımı ile hiç bir ilgisi yoktur.

Neyse... Oradan devam edelim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kolay iyi forumlar

Kolay gelsin.

Açtığınız konu başlığında yanıtladım.

Ancak aksaklık var diye bahsettiğiniz sorunlar yazılım ile ilgili konular olup, klon cihaz kullanımı ile hiç bir ilgisi yoktur.

Neyse... Oradan devam edelim.
    yanlış yere yazdım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlasgold -- 26 Mart 2014; 17:58:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acemilinux

quote:

vu+ solo 2 Klon, youtube 'de kutunun açılması ve içindekiler ;

http://youtu.be/QMDCb-H-ya8

http://www.youtube.com/watch?v=WIKWvIUqkuw

yani gerçekten orjinalinden kaliteli görünüyor cihaz

bir malın sahtesi orjinalini geçsin ilginç bir durum yanii:D

ilginç değil imkansız bi durum bu hiç bir clone orjinalinden iyi olamaz ayrıca bu cihazlarda sıkıntı olursa garanti kapsamında olmayacak direk çöpe atılmazmı arkadaşlar? :)

serkan bey gerekli açıklamayı yapmış

demekki oluyormuş

• Vu Solo 2 siparişim Çin'den 31 Mart'ta kargoya verildi. Kısmetse yarın bende olacak. Merak ve heyecanla bekliyorum.
    Geldiğinde içinde hangi imaj olur, nasıldır hiç bir fikrim yok. İlk defa Enigma işletim sistemli bir uydu cihazım olacak. Umarım üstesinden gelebilirim.
    Kısmetse yarın akşam kurar denemeye başlarım, fikirlerimi de burada paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artemes -- 3 Nisan 2014; 18:05:58 >
  • Vuo Solo 2 cihazı cuma günü teslim aldım, akşam gidince de bağlantılarını yaptım, kuruluma geçtim. BH yazılım yüklü halde geldi. Şunu farkettim ki bu cihaz beni uğraştıracak. Daha önce bu tür yazılımı olan cihaz kullanmamıştım.

Basit ayarlarını yaptım hemen, tuner ayarlarını falan, sonra kanal aratma işine başladım. Bu cihazın özelliğinden midir nedir bilmiyorum, Türksat üzerinden kanalları aramasın nerdeyse 45 dakika sürdü ve maalesef kanalların tamamını da bulamadı. En başta Kanal D çıkmadı. Hayıflana hayıflana tekrar taratma yaptım, yine o kadar bekledim, yine bütün kanallar çıkmadı. Kanalları sildim, Türksat otomatik kanal frekansını manuel girdim, maalesef onu da bulamadı. Anlaşılan bu cihazın ince ayarlarını öğrenip tam anlamıyla kullanmaya başlayana kadar bayağı bir süre geçecek. Hazır kanal listesi bulmam lazım ama onu da henüz bulabilmiş değilim. Bulabileceğim bir yer bilen varsa söylerse sevinirim.

Şu kanal işlerini ve ayarlarını da bir halledeyim, cihaz hakkında bir inceleme yazacağım.

İlk etapta HD kanalların cam gibi olduğunu söylemeliyim. Görüntü ayarlarını falan doğru düzgün yaptıktan sonra SD kanallar için de düşüncemi belirtirim.
    Diğer tüm özellikleri deneyip fikrimi burada belirtirim yine. Kanal aratma mevzusu yüzünden dün tüm akşamı yedim öyle. Bu kadar uzun arama mı olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: artemes

Vuo Solo 2 cihazı cuma günü teslim aldım, akşam gidince de bağlantılarını yaptım, kuruluma geçtim. BH yazılım yüklü halde geldi. Şunu farkettim ki bu cihaz beni uğraştıracak. Daha önce bu tür yazılımı olan cihaz kullanmamıştım.

Basit ayarlarını yaptım hemen, tuner ayarlarını falan, sonra kanal aratma işine başladım. Bu cihazın özelliğinden midir nedir bilmiyorum, Türksat üzerinden kanalları aramasın nerdeyse 45 dakika sürdü ve maalesef kanalların tamamını da bulamadı. En başta Kanal D çıkmadı. Hayıflana hayıflana tekrar taratma yaptım, yine o kadar bekledim, yine bütün kanallar çıkmadı. Kanalları sildim, Türksat otomatik kanal frekansını manuel girdim, maalesef onu da bulamadı. Anlaşılan bu cihazın ince ayarlarını öğrenip tam anlamıyla kullanmaya başlayana kadar bayağı bir süre geçecek. Hazır kanal listesi bulmam lazım ama onu da henüz bulabilmiş değilim. Bulabileceğim bir yer bilen varsa söylerse sevinirim.

Şu kanal işlerini ve ayarlarını da bir halledeyim, cihaz hakkında bir inceleme yazacağım.

İlk etapta HD kanalların cam gibi olduğunu söylemeliyim. Görüntü ayarlarını falan doğru düzgün yaptıktan sonra SD kanallar için de düşüncemi belirtirim.
    Diğer tüm özellikleri deneyip fikrimi burada belirtirim yine. Kanal aratma mevzusu yüzünden dün tüm akşamı yedim öyle. Bu kadar uzun arama mı olur?

45 dakika çok uzun bir süre... Normalde Türksat'ın tamamını 15 - 20 dakika içinde taramak mümkündür.

Türksat'ı hızlı taramak için satellites.xml dosyanızı düzenlemelisiniz ! Yani bu dosyanın içinde sadece aktif frekanslar kayıtlı olmalıdır.

satellites.xml dosyası /etc/tuxbox/ içinde bulunur. Bu dosyayı Notepad++ ile açıp düzenleyebilirsiniz.
    http://download.tuxfamily.org/notepadplus/6.5.5/npp.6.5.5.Installer.exe

Örneğin; bendeki satellites.xml dosyasının içeriği şu şekildedir.
    http://www.dosya.tc/server28/yHCfWs/satellites.rar.html

Her bir LNB'nin LO( Local Osilatör ) alt-üst marj değerleri farklı olduğu için, hazır kanal listeleri, genelde sorun çıkarır. İllaki hazır kanal listesi yüklenilmek isteniyorsa, yüklenen kanalların geldiği her bir frekans'ına ayrı ayrı zap yapıp, her bir frekansta en az 5 - 6 saniye beklemek lazımdır. Bu şekildeki işlemle, "kanal listesi + satellites.xml dosyası" yerel LNB'nin ayarlarına göre kendini güncelleyecektir.

Ayrıca hazır kanal listesi aramaya gerek yok. Şu dosyadaki anlatımı uygularsanız, kanal liste düzenlemesi, frekans düzenlemesi v.s. tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. ( Düzenleyici program dahil, herşey içinde )
    http://s3.dosya.tc/server21/wh4v1s/DreamSetEdit.rar.html

Kanal liste düzenleme işini, uzaktan kumanda ile de yapmak mümkündür. Biraz uzun sürer. Yukarıdaki program ile çok kısa sürede yapılabilir.

Yine ayrıca frekans listenizi, cihaza TS PANEL kurduktan sonra da düzenleyebilirsiniz. TS panel'i kurduktan sonra, frekans listenizi düzenleyebileceğiniz Satellites Manager seçimi, tools 1'in altındadır.

Velhasılı anlattıklarımdan görüldüğü üzere, enigma 2 yazılımlı cihaz kullananların setting v.s. düzenleme işlemlerini yapabilmeleri için, birden fazla seçeneği mevcuttur.

Son olarakta, bu hususlarda sorularınız olursa, ayrı bir konu başlığı açınız. Zira bu konu başlığında direkt cihaza yönelik görüş ve öneriler paylaşıldığı için, konunun konsantrasyonunun dağılmaması önemlidir.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 7 Nisan 2014; 11:59:46 >

• artemes A kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar,
    Cihazı kimden aldınız,toplamda kaç liraya mal oldu,kaç günde elinize ulaştı?Fiyatı uygun olursa benim de böyle bir cihaz almaya niyetim var.
  • @serkanguzel_

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Serkan Bey. Sizin verdiğiniz listeyi sisteme atıp yeniden deniycem. Umarım bulamadığı kanalları da bulur bu sayede.

Sormak istediklerim vardı ancak konu dağılmasın dediğiniz için ayrı bir başlıkta bunları sorabilirim. Sadece tek bir soru sormak istiyorum. Orijinal yazılımları yüklemek klonlar için sorun çıkarır demiştiniz. Vu Solo 2 de bu sorun aşıldı mı acaba? Orijinal yazılım yükleyebilir miyiz? Cihaz Black Hole yazılımı ile geldi, görüntü daha iyi dendiği için VTI denemek istiyorum ama cesaret edemedim cihaz bloke olur diye. Özel yazılımlarını paylaşan arkadaşlar klonlardan bahsetmediği için haliyle emin olamadım kullanılıp kullanılmayacağından.

Tekrar teşekkür ederim.

@irfaniye

Aliexpress üzerinden sipariş verdim, express kargo ile getirttim, 4 günde elime ulaştı. Toplam maliyeti 300 USD gibi bir rakama yaklaştı. Daha ucuza da getirtebilirdim ama haftalarca beklemek istemedim. O yüzden özel kurye ile getirdim. 250 USD ye mal etme şansınız da var aslında Chinapost'u seçerseniz. Ama dediğim gibi ben beklemek istemedim.

Hala alışmaya, tanımaya çalışıyorum cihazı. Açılışı, kanal değiştirme hızı falan çok çok iyi. Diğer özelliklerini henüz test etmedim çünkü ben hala kanalları bulmaya, istediğim gibi sıralamaya falan çalışmakla meşguldüm. Sağolsun Serkan beyin verdiği programla da bunun üstesinden kolaylıkla gelicem gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artemes -- 8 Nisan 2014; 9:56:12 >

• quote:

@serkanguzel_

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Serkan Bey. Sizin verdiğiniz listeyi sisteme atıp yeniden deniycem. Umarım bulamadığı kanalları da bulur bu sayede.

Sormak istediklerim vardı ancak konu dağılmasın dediğiniz için ayrı bir başlıkta bunları sorabilirim. Sadece tek bir soru sormak istiyorum. Orijinal yazılımları yüklemek klonlar için sorun çıkarır demiştiniz. Vu Solo 2 de bu sorun aşıldı mı acaba? Orijinal yazılım yükleyebilir miyiz? Cihaz Black Hole yazılımı ile geldi, görüntü daha iyi dendiği için VTI denemek istiyorum ama cesaret edemedim cihaz bloke olur diye. Özel yazılımlarını paylaşan arkadaşlar klonlardan bahsetmediği için haliyle emin olamadım kullanılıp kullanılmayacağından.

Tekrar teşekkür ederim.

Gönderdiğim satellites.xml dosyası frekans kaydıdır. Bu kayıt bana özeldir ve Türksat uydusundaki tüm frekansları içermez. Bu nedenle kendiniz sadece canlı frekansları içeren bir satellites.xml dosyası oluşturmalısınız.

Örneğin; TS panel yükledikten sonra, uzaktan kumanda ile frekans eklememesi yaparak ta, frekans listenizi oluşturabilirsiniz. Yada verdiğim DreamSet Edit programı yardımı ile eklemeler yapabilirsiniz.

Herneyse... Tekrar içeriğe girdik. Eğer bu konularda sorularınız olursa, ayrı bir başlık altından sorunuz.

Diğer sorunuz ise, klon cihaza, orijinal yazılımlar yüklenilemez ! Orijinal yazılımın modifiye edilmesi gerekmektedir. Bu modifiye işlemini @bora2004 arkadaşımız yapıyor. Kendisinine özel mesaj gönderip, hangi yazılımı yüklemek istediğinizi belirtirseniz, yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin.

• Vu Duo 2 klonu çıkmış olabilir mi?

Örneğin bir tane şöyle bir şey buldum ama ne derece doğrudur? FTA ne alaka ki? Böyle bir cihaza niye FTA demiş olabilir?

http://www.alibaba.com/product-detail/Fta-Satellite-Receiver-Clone-Vu-Duo_1719215668.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waywedie -- 8 Nisan 2014; 15:36:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

Vu Duo 2 klonu çıkmış olabilir mi?

Örneğin bir tane şöyle bir şey buldum ama ne derece doğrudur? FTA ne alaka ki? Böyle bir cihaza niye FTA demiş olabilir?

http://www.alibaba.com/product-detail/Fta-Satellite-Receiver-Clone-Vu-Duo_1719215668.html

Evet bu cihaz Vu+ Duo 2 cihazın klonudur. Demekki duo2 'nin de klonunu çıkardılar. Hayırlı olsun.

FTA(Free To Air): Yes

Yani şifresiz kanalları gösteriyor mu ? diye sorulmuş, yanıtı da evet olmuş. Sonuçta, üretici cihazın özelliklerini tanıttığı için, FTA özelliğine de değinmiş yani...

Orijinal duo2 'de olduğu gibi, cihazda; 2 kart okuyucu yuva ve 2 modül girişi yuva bulunmaktadır.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Ama yine de garip geldi bana. Fiyatı da daha ucuz. Kazıklıyor olmasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

Ama yine de garip geldi bana. Fiyatı da daha ucuz. Kazıklıyor olmasınlar.

Fiyatın orada ne yazdığı önemli değil !

Müşteri temsilcisi ile irtibata geçip sorduğunuzda, mal yok diyecekler size...

Yani ellerinde mal olmasa da, bu şekilde talep ölçümü yapıyorlar.

Daha önce aynı düşük fiyatlı duyuruyu solo2 cihaz içinde yapmışlardı !...

Mal seri üretilip, stoklara girince, yeni yüksek fiyatlı ilan açacaklar yani...

İsterseniz temas kurup sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

@serkanguzel_

Tekrar teşekkür ederim.

Gönderdiğim satellites.xml dosyası frekans kaydıdır. Bu kayıt bana özeldir ve Türksat uydusundaki tüm frekansları içermez. Bu nedenle kendiniz sadece canlı frekansları içeren bir satellites.xml dosyası oluşturmalısınız.

Örneğin; TS panel yükledikten sonra, uzaktan kumanda ile frekans eklememesi yaparak ta, frekans listenizi oluşturabilirsiniz. Yada verdiğim DreamSet Edit programı yardımı ile eklemeler yapabilirsiniz.

Herneyse... Tekrar içeriğe girdik. Eğer bu konularda sorularınız olursa, ayrı bir başlık altından sorunuz.

Diğer sorunuz ise, klon cihaza, orijinal yazılımlar yüklenilemez ! Orijinal yazılımın modifiye edilmesi gerekmektedir. Bu modifiye işlemini @bora2004 arkadaşımız yapıyor. Kendisinine özel mesaj gönderip, hangi yazılımı yüklemek istediğinizi belirtirseniz, yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin.

Bilgi olması amacı ile bu mesajı eklemeyi uygun gördüm, diğer arkadaşlara da fikir verebilir.

Diğer yazılımları deneme hissiyatı ağır bastı, acaba olur mu, yüklenebilir mi diye denemek istedim. Önce kendi cihazımın bir yedeğini aldım. Sonra da Bismillah deyip ekremtt arkadaşın paylaştığı VTI 6.0.6 imajı yükledim korka korka. Baktım herşey normal prosedüründe gidiyor, en sonunda da yükleme bitti yazısı çıkınca sevindirik oldum. Açtım baktım çalışıyor :) Yalnız SeyirTürk'de sorun oldu, o programa girince yeşil ekrana düştü. 2 defa denedim, ikisinde de aynı şey oldu.

Sonra durumu abartıp bir Abilgen arkadaşın paylaştığı VTI 6.0.6 imaj vardı, onu deniyeyim dedim, o da sorun çıkarmadan yüklendi. Bu imajda hiç bir sorun çıkmadı, yeşil ekran olayı da olmadı, SeyirTürk, TürkVOD falan gayet düzgün çalıştı. Bu imajda da birşey dikkatimi çekti, kanal listesine girince kanal sıra numaraları ve kanal adlarının baş harfleri soldan ekran dışına doğru taşıyor ve okunmuyor. Ekran ayarlarına baktım sorun mu var diye, normaldi hepsi. Nedenini anlayamadım.

Velhasıl, klon cihazıma (yoksa klon değil de orijinal mi aldım diye düşünmeye başladım :) ) yüklediğim orijinal imajların başarıyla çalıştığını görmüş oldum.

NOT: Yabancı bir forumda klon cihaz alanlardan biri üreticiye hangi yazılımları yükleyebileceğini sormuş. Üretici orijinal chip kullandıkları için orijinal yazılımların yüklenebileceğini söylemiş. Eğer doğruysa sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artemes -- 9 Nisan 2014; 10:25:32 >

• quote:

Bilgi olması amacı ile bu mesajı eklemeyi uygun gördüm, diğer arkadaşlara da fikir verebilir.

Diğer yazılımları deneme hissiyatı ağır bastı, acaba olur mu, yüklenebilir mi diye denemek istedim. Önce kendi cihazımın bir yedeğini aldım. Sonra da Bismillah deyip ekremtt arkadaşın paylaştığı VTI 6.0.6 imajı yükledim korka korka. Baktım herşey normal prosedüründe gidiyor, en sonunda da yükleme bitti yazısı çıkınca sevindirik oldum. Açtım baktım çalışıyor :) Yalnız SeyirTürk'de sorun oldu, o programa girince yeşil ekrana düştü. 2 defa denedim, ikisinde de aynı şey oldu.

Sonra durumu abartıp bir Abilgen arkadaşın paylaştığı VTI 6.0.6 imaj vardı, onu deniyeyim dedim, o da sorun çıkarmadan yüklendi. Bu imajda hiç bir sorun çıkmadı, yeşil ekran olayı da olmadı, SeyirTürk, TürkVOD falan gayet düzgün çalıştı. Bu imajda da birşey dikkatimi çekti, kanal listesine girince kanal sıra numaraları ve kanal adlarının baş harfleri soldan ekran dışına doğru taşıyor ve okunmuyor. Ekran ayarlarına baktım sorun mu var diye, normaldi hepsi. Nedenini anlayamadım.

Velhasıl, klon cihazıma (yoksa klon değil de orijinal mi aldım diye düşünmeye başladım :) ) yüklediğim orijinal imajların başarıyla çalıştığını görmüş oldum.

NOT: Yabancı bir forumda klon cihaz alanlardan biri üreticiye hangi yazılımları yükleyebileceğini sormuş. Üretici orijinal chip kullandıkları için orijinal yazılımların yüklenebileceğini söylemiş. Eğer doğruysa sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

O takdirde ben size yazılım yükleme konusunda şansınız açık olsun diyorum.

Yürü be kim tutar seni...

@akinolani

Bu başlıkta, klon vu 2 cihazlar incelenmektedir. Mesajınızın bu bölümle ne ilgisi var ?

Milletle dalga geçer gibi orijinal cihazı, klon cihazlar başlığında satıyorsunuz... Millet orijinal cihazların pahalı olmasından dolayı, klon cihaz arayışına girmiştir. Sizde gelip, yaraya tuz basar gibi, orijinal cihazı 1500 TL 'den milletin gözüne dayamışsınız.

Ayrıca burası forumun reklam, ilan bölümü değildir.

• Great Dvb firması ile görüştüm az önce
    Klon Solo 2 için 215 dolar istediler. kargo ücreti dahil toplam 290 dolar istediler. china post ile gönderim yapmıyorlar.

alan arkadaşlar nereden aldıklarını ve ne kadara aldıklarını söylerlerse bizlerde faydalanmış oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

Great Dvb firması ile görüştüm az önce
    Klon Solo 2 için 215 dolar istediler. kargo ücreti dahil toplam 290 dolar istediler. china post ile gönderim yapmıyorlar.

alan arkadaşlar nereden aldıklarını ve ne kadara aldıklarını söylerlerse bizlerde faydalanmış oluruz.

Şuradan kargo dahil 241 dolar'a alabilirsiniz ;
    http://www.mixeshop.com/vu-hd-solo-2-twin-s2-tuner-decoder-linux-reciever-1300-mhz_p3219.html

Ben daha önce buradan bir kaç defa dreambox almıştım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

Great Dvb firması ile görüştüm az önce

Şuradan kargo dahil 241 dolar'a alabilirsiniz ;
    http://www.mixeshop.com/vu-hd-solo-2-twin-s2-tuner-decoder-linux-reciever-1300-mhz_p3219.html

Ben daha önce buradan bir kaç defa dreambox almıştım.

Teşekkür ederim serkan hocam.

Diğer alan arkadaşlarda hangi firmadan ne kadara aldıkları bilgisini verirlerse çok memnun olurum.

• ogunduz06 kullanıcısına yanıt
    Serkan Beyin verdiği linkteki rakam oldukça makul ve denenmiş bir yer. Benim aldığımdan daha ucuz. Bir de çok ucuz fiyat veren ve referansı olmayan yerlere fazla itibar etmeyin, tuzağa düşürmeye çalışıyorlar alıcıları.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.