Şimdi Ara

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.394
Cevap
25
Favori
90.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Arkadaşlar,

Özellikle orijinal solo2 cihaz alacaklar, çok dikkatli olsunlar.

Çünkü klon solo2 cihazlara orijinal yazılım yüklendiği için, orijinal cihaz aldım zannedenler, klon cihaz almış olabilirler.

Gerçi klon - orijinal olarak donanımsal olarak fark yoktur.

Ama işte klon cihaza orijinal cihaz parasını kösülmek var.

Bende söylemesi !... Demedi demeyin.

"At izi, it izine karıştı." diye bir deyim vardır ya ! İşte tam öyle bir durum söz konusudur.

Artık bu saatten sonra, solo2 cihazın orijinal sürümlüleri kesinlikle alınmaz.

Sevgili arkadaşlar,

Klon solo2 cihaz alacak arkadaşlar, tamamen kendi sorumlulukları bu alım işini gerçekleştirmelidir.

Çünkü bu tür yurtdışından cihaz getirtme işleri tamamen bireysel kullanımlar içindir. Yani bizler içindir. Bizler 5 yıl önce klon Dreambox 800HD cihaz getirtirken de, kendi sorumluluğumuzla hareket ettik. Forumda yazılanlara itibar etmeyip, birde cihaz ve getirtme ile ilgili işlemleri kendimiz araştırdık.

Velhasılı daha önce getirtmemiş arkadaşlara da aynı yol ve yöntemleri tavsiye ederim.

Saygılar, sevgiler.
  • Alibabadaki saticalarla iletisime gecebilsek bir seyler olacak da msja karşılık alamadim daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mardini

Alibabadaki saticalarla iletisime gecebilsek bir seyler olacak da msja karşılık alamadim daha.

Bende bi kaç tanesiyle yazıştım 320 usd diyorlar,hepsi,burda herkes başının çaresine bakacak ,tedarikçi tanıdığımızda yok ki

• Bana mail geldi fiyatları
    VU SOLO2 in stock , below is our best price for you . 
    1pcs : 213 usd/pcs2pcs :
    208usd/pcs x 2pcs =416 usd6pcs :
    206 usd/pcs x 6pcs=1236 usd

• quote:

Orijinalden alıntı: umdt

Bana mail geldi fiyatları

Ulaşım ücreti içinde mi?
  • Fiyatlar böyleyken klon vu alacagima orjinal gigablue se 8000 alirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mardini -- 11 Aralık 2013; 17:33:59 >
  • quote:

Arkadaşlar,

Çünkü klon solo2 cihazlara orijinal yazılım yüklendiği için, orijinal cihaz aldım zannedenler, klon cihaz almış olabilirler.

"At izi, it izine karıştı." diye bir deyim vardır ya ! İşte tam öyle bir durum söz konusudur.

daha önce clon solo piyasaya çıktığında malum çevreler tarafından bolca clon orjinal arasındaki farklar ile ilgili konular işlenmiş , orjinal yerine clon cihaz almamaları konusunda uyarı yapılmış ve orjinal alıyorum sanıp clon cihaz almayın diye uyarı yapılmıştı
    lakin solo2 clon olayında orjinal ve clon arasındaki farklar anlatılmamış malum yerlerde herhangi bir bildirim yada uyarıda yapılmamıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemilinux -- 11 Aralık 2013; 18:05:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemilinux

quote:

Arkadaşlar,

daha önce clon solo piyasaya çıktığında malum çevreler tarafından bolca clon orjinal arasındaki farklar ile ilgili konular işlenmiş , orjinal yerine clon cihaz almamaları konusunda uyarı yapılmış ve orjinal alıyorum sanıp clon cihaz almayın diye uyarı yapılmıştı
    lakin solo2 clon olayında orjinal ve clon arasındaki farklar anlatılmamış malum yerlerde herhangi bir bildirim yada uyarıda yapılmamıştır

Hocam ben napiyim, kavun tatlı.

Biz aklımıza gelenleri dilimiz döndüğünce, yazıyoruz.

Özellikle orijinal cihaz alacağım diye aristokrat takıntısı olan arkadaşlara yazıyorum. Belki bir gün uyanırlar.

Yarın birgün, komisyoncular klon cihaz getirip, orijinal cihaz diye satar. Garanti olarakta, kendi firmasının garantisini verir ve çıtır çıtır yüksek marj oranlı klon cihaz satışından gelen karına bakar.

Bu arada hazır yeri gelmişken, solo2 cihazı getirtmekte acele eden arkadaşlara bir kez daha yazayım !

Çin'deki firmaların elinde yeterli sayıda mal yoktur. Ellerinde mal bollaştıktan sonra fiyatlar 150 dolar seviyesine oturacaktır. Çekik gözlüler yılbaşı arefesinde, yüksek oranlı kar rakamları üzerinden satış yapmaya çalışıyorlar.

Biraz sabredin... Ocak sonuna doğru fiyatlar gerçekçi seviyeye gelecektir.

Saygılar, sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

quote:

Orijinalden alıntı: umdt

Bana mail geldi fiyatları

Ulaşım ücreti içinde mi?

Onlar hariç, geliş masrafı 75 usd tutar

• Serkan hocanın dediği gibi cihazı bekleyeceğiz ve Türkiye ye geliş maliyeti cihaz+kargo+gümrük 450 tl dir ,150 $ a düşerse, Türkiyede malum fiyat şuan 850-880 dir,eğer beklersek 400tl karımız olacak,
    Bide ocaktan sonra clon getiren firmalar olabilir onlarda 600-650 tl ye vereceklermiş,
    Ben de bekliyorum fiyat düşmesini,paypal alıp hazırlığımı yapacağım,
    Hazır konumuzda clon olunca bence kendimize çinden tanıdık tedarikçi bulmamız lazım,bu konu içerisinde 5 kişi en fazla çinden direk alacak gibi izlenn var,birileri aracı olsun herkes faydalansın , o zaman herkes gerçekleri görecek,dayanışma başlayacak

• Otoda var bundada olabilir tuketici uyansin gucunu gorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: bora2004

Klon dreambox duymuştumda vu duymamıştım ama allah için kalite cihazlara benziyorlar mavi ışıklı olan hangi modeli. Klon falan ama sanki nextten daha kaliteli duruyor gibiler.
  • resimdeki altdaki cihaz klon değildir. orijinal gigablue 800hd ue plus modelidir.
  • Alibabadaki saticisan mesaj gelmiş. 220 $+ 65 $ da gonderim ucreti. Yani toplam 280 $ civari bir fiyat... mardinde bir sıkıntı ile karsilasirsam bu cihazda, ara ki anlayani bulasin. O parayi verirsem gider gigablue plus alirim en azindan trde gonderecek bir servisi var.incigini boncugunu karistirabilecek kadar donanimli olsaydim belki düşünürdüm.

• bende cınden bır satıcı ıle gorustum 209+64=273 dolar a mal oluyor bence fıyat halen phalı 546 tl ye gelıyor solo 2 clone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreambox271980 -- 13 Aralık 2013; 11:11:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora2004

resimdeki altdaki cihaz klon değildir. orijinal gigablue 800hd ue plus modelidir.

Evet araştırınca farklı marka olduğunu öğrendim. teşekkürler. Şimdi benim çinde sipariş geçme durmum çok zor türkiyede bu cihaz ne zaman satılır veya orjinali çok mu pahalı Benim istediğim sadece dsmart kullancağım ve şifrelileri izleyeceğim, kayıt yapabileceğim film oynatabileceğim bir uydu alıcısı. Ama aldığım cihazı uzun vadeli kullanmak isterim. Yani bu solo2 klondan aldıkmı buradan kimden destek alabiliriz. Orjinalini satan firma destek verirmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mardini

Alibabadaki saticisan mesaj gelmiş. 220 $+ 65 $ da gonderim ucreti. Yani toplam 280 $ civari bir fiyat... mardinde bir sıkıntı ile karsilasirsam bu cihazda, ara ki anlayani bulasin. O parayi verirsem gider gigablue plus alirim en azindan trde gonderecek bir servisi var.incigini boncugunu karistirabilecek kadar donanimli olsaydim belki düşünürdüm.

280 dolar az para değil. önerinizi dikkate alacağım.
  • klon almayın diye yazan dostlarım . yıllar önce dm800 hd nin klonu içinde aynı şeyler söyleniyordu ama ne olduysa bir anda piyasada klon satışı patladı ve adını hepimizin bildiği birçok uydu satışı yapan firmalar klonları satmaya başladı . biz yine bu site aracılıpı ile satanlarla irtibat kurduk ve getirtik çok şükür sorun çıkmadı ve halende kullanıyorumbiz acele ettik ortalama 440 gibi rakama aldık ama birkaç ay sonra fiyatlar öyle bir düştüki nerdeyse yarı fiyatını buldu. buda bize ders oldu. şi,mide solo2 yi bekliyorum nasip olursa fiyatlar bir otursun keyfine baksın şöyle bir çayı kahvesini içsin :) ozaman inşallah alacağım.ama benim bir düşüncem var eğer gerçekten almak isteyen olursa burda bir ortam oluşturup .en basitinden serkan hocamızın satın alamk içingörüştürğü kişilere yine hocamızın aracılığı ile diyelim 5 yada 10 adet alacağız ama ayrı ayrı adreslere ve para lar ayrı yatacak sipariş vereceklerin isimlerini firmaya veriri ona göre pazarlık yapılabilir. bilmiyorum ama benimki düşünce siz nasıl karşılarsınız bilemiyorum.
  • mendoza 27 arkadasıma katılıyorum cınden getırtme ısını ıyı bılen bırısı 10 veya daha uzerı cıhaz getırtıp herkesın ayrı adreslerıne yollanması ıle cok ıyı bı fıkır guvenılır bı arkadas cıksada fıyat dustukten ben getırtıcem deyıp herkesın adına herkesden paranı alıp sıparıs verse herkesın adrslerıne yollatsa cok ıyı olur
  • Sevgili arkadaşlar,

Bizler bireyselliğe hitap ettiğimiz için, bireysel kullanıcılar içerisinden, herhangi bir arkadaşın, diğerlerinin adına böyle bir sorumluluğu üstlenebileceğini sanmıyorum. Şahsen ben kendi adıma böyle bir sorumluluğun içerisinde olmak istemem. Böyle bir sorumluluğu da hiç bir zaman üstlenmem.

Geçmişte; "Cin'den Dreambox DM 800 HD getirtmek isteyenler?" konulu bir başlık vardı !
    http://forum.donanimhaber.com/m_34275297/mpage_77/tm.htm

Bu başlıkta @abbet nick 'li arkadaşımız, Çin 'den ilk cihaz getirtenlerden biridir. Bu arkadaşımız, müşteri temsilcileri ile MSN 'den sürekli görüşüp fiyat aldığı için, çin'deki bir kaç müşteri temsilcisi nezdinde tanınmış bir arkadaşımızdır. O tarihlerde DM800HD cihazların çoğalması ile birlikte, satıcılar arasında fiyat rekabeti artmış ve arkadaşımızın tanınmış olmasının getirdiği avantajla 10 dolar ekstra indirimler mümkün olabilmekteydi... Tabi zaman için müşteri temsilcileri iş değiştiriyor, firma değiştiriyor v.s. Yani Çin'de siparişle ilgili departmanlarda çalışanlarda çok sık değişiyor.

Velhasılı, geçmişte o arkadaşımız bile, başkaları adına sipariş vermek gibi bir sorumluluğun içerisine girmemiştir.

Bu nedenlerle, belki bir arkadaş çıkıp bir müşteri temsilcisine; "bireysel sipariş vermek isteyen kişiler için sizin firmanızı tavsiye edeceğim." diyerek ekstra 5 - 10 dolar 'lık indirim imkanı yaratabilir.

Yani sadece böyle bir imkan olabilir, sağlanabilir.

Ama böyle bir imkan için şu an erkendir. Sebebi; Çin'deki üreticilerin elinde yeterince mal yoktur. Böyle olunca, satıcılar yüksek fiyat çekiyorlar. Kargo ücretlerini abartıyorlar. solo2 büyüklüğündeki bir cihazın, Çin'den HK Post ( Hong Kong Post ), China Post gibi devlet posta servislerinden gönderme ücreti, 15 dolardır. 75 dolar gönderi ücreti talep eden Çin'li müşteri temsilcisi, sattığı cihaz içerisinden kendi komisyonunu artırmak için, kargo ücretine abartılı bildirmektedir. İşte buradan anlıyoruz ki, ellerinde yeterli mal yoktur.

Bu başlığa yazdığım son 3 - 5 mesajımda, sürekli acele etmeyin, cihazın bollaşmasını bekleyin diye tavsiyede bulunuyorum.

Fiyatlar henüz oturmadı... Bu android cihazlar nedeniyle, satıcı ve tüketicilerin kafası iyice karıştı. Ya android cihazlar kazanacak, yada Linux enigma ile yola devam edilecek. Eğer android cihazlara piyasada talep artarsa, üreticiler solo2 cihazdan bol olarak üretipte, depo malı gibi, mallarını atıl sermaye malı durumuna düşürmek durumu ile karşı karşıya kalacaklar. Yani diğer bir deyişle, üretici solo2 cihazlara olan talebin ölçümünü yapamadı... Talebi ölçemediği içinde, sınırlı sayıda üretti. Solo2 mala gerçek talepler gelmeye başlayınca, seri üretime geçeceklerdir. Ben ağustos başında ShenZhen 'deydim. Edindiğim tecrübeler bu yöndedir.

Son olarakta; bahsedildiği gibi, bireysel kullanıcılar içinden bir arkadaşın çıkıpta, diğer kullanıcılar adına, sipariş iş ve işlemlerini yönetme sorumluluğunu alabileceğini sanmıyorum. Bence böyle bir yöntemi unutun.

Saygılar, sevgiler.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.