Şimdi Ara

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar ) (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.394
Cevap
23
Favori
90.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VTi 8.2.0 imajında İPTV ve CCcam çok güzel çalışıyor her ikiside çok hızlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 4 Nisan 2015; 15:38:05 >
  • usta önceki mesajlarınızda yazmıştınız 2.1.4 merak ediyorum diye ben yükledim kanal listesi attım şimdilik bir sorun yok camları ve turkvod daha denemedim. direk usbye atıp yükledim flasha.
    http://www.digital-eliteboard.com/vu-solo/download-3845-black-hole-2-1-4-solo-v4.html

yalnız hd kanallarda tvye iyice yaklaşınca kanal logolara biraz titreme yaptığını gördüm acaba bunu düzeltme var mıdır=?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhacir -- 6 Nisan 2015; 2:09:48 >
  • Benim asıl üzerinde durdugum konu Blackhole 2.14. veya daha iyisi Blackhole 2.1.5 imajları Usb den Mboot kullanarak çalıştırabilmek , Bu durumda flashı garantiye alıp gayet verimli bir kullanma şansı elde edebiliriz ama okudugum kararı ile 2.1.5 yazılımının mboot tan kullanımı nın hazırlayan team tarafından mümkün olmadıgını belirtmeleri ,
    Sizin bu çalışmanızda çok iyi oldu ileride flashtaki yazılımda bir sorun yaşarsak direk BH 2.1 4 ü yükleriz teşekkürler.
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum meoboot ve flash dan BlackHole 2.1.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurrrayd -- 6 Nisan 2015; 11:20:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akşam deneyecegim selamlar
  • Şu an cloud ibox 2 plus kullanıyorum.Multiboota farklı cihazların imajlarını yükledim.Gayet güzel çalışıyor.

Uygun fiyata clon vu solo 2 veya se alsam multibootta bazı imajları yükleyip deneyecektim.

Cihazları kullananlar deneyebilir.

Örneğin Vu+ VTİ imaji içerisine yükleyeceğiniz imajdaki rootfs.bin ve splash.bin dosyalarını değiştirin,zipleyin ve usb ye kurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 13 Nisan 2015; 20:21:23 >

• Oldukca önemli bir paylaşım teşekkürler
  • Selamlar

Vu ile ilgili klon çıkacağı aklıma bile gelmezdi. Yaklaşık 5 senedir vu duo kullanıyorum. Haliyle yeni yazılımlar ve extra eklentiler ile cihaz çok fazla kasmaya başlamıştı. Kendi kendime klon vu çıksa da alsam diyordum. Çıkalı 2 sene olmuş ve ben yeni görüyorum.

Bu arada klon olarak sadece solo2 mi çıktı yoksa duo2 de varmı. Zira alibaba da arattığım zaman vu duo2 600 $ civarı bir fiyat ile karşılaştım. Zaten orj cihaz da 1800 - 2000 TL arası diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FATİH_SULTAN

Selamlar

Vu ile ilgili klon çıkacağı aklıma bile gelmezdi. Yaklaşık 5 senedir vu duo kullanıyorum. Haliyle yeni yazılımlar ve extra eklentiler ile cihaz çok fazla kasmaya başlamıştı. Kendi kendime klon vu çıksa da alsam diyordum. Çıkalı 2 sene olmuş ve ben yeni görüyorum.

Bu arada klon olarak sadece solo2 mi çıktı yoksa duo2 de varmı. Zira alibaba da arattığım zaman vu duo2 600 $ civarı bir fiyat ile karşılaştım. Zaten orj cihaz da 1800 - 2000 TL arası diye hatırlıyorum.

klon solo2 var
    klon solo2 solose karışımı var (solo2se)
    klon solo var
    kısaca klon vu bolca var piyasada
  • Vu Clon 2 Se ye Mboot tan Blackhole 2.1.5 imaj kurdum, İp tv çok güzel ve hızlı çalışıyor , Kanal geçişleri ve görüntü çok kaliteli ama CCcam kendi eklentilerinden kurmak istersen Makinanın flshında Blackhole 2.1.5 imajın kurulu olmasını istiyor ve CCcamin kuruluışunu gerçekleştirmiyor. Müsait bir zamanda cccam 2.3.0 tg dosyasını kurmayı deneyecegim izlemimi yazarım selamlar
  • Mboot ta yüklü imajların bazılarını silmek istedigimde imajı makinadan silmeyi denememe ragmen bunu başaramamıştım , Bildiginiz gibi OSB diske Mbootta en fazla 8 imaj kurulabiliyor , bu da benim diskimde silinemiyen 3 imaj yüzünden yeni imajları deneyememe neden olmuştu , bu nedenle başka bi usb yi yeniden Mboottan tanıtıp imajları yeniden kurmaya başladım . Şu anda VTi 8.1.2 ve Black hole 2.1.5 i yükledim digerleri için aceleci davranmayacagım , Mboot tan silinmeme sorunu içinde degişik görüşler var İmaj silmek için mutlaka cihazın ip aldıgından emin olup imajı kumandayla ve cihaz üstünden silmek gerekiyormuş ,Silinemiyen imajları kalıntısınıda ftp kullanarak silmek mümkün olmuyor selamlar.
  • Bilgi ve tecrübe paylaşımı yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim,
    Solo2 SE Klon cihazım yeni geldi ( Lonrisun V4 BlackHole 2.1.3 ) Enigma2 tabanlı bu ilk cihazımı televizyona bağladığımda kendimi uzaylı gibi hissettim, forumlardan 4-5 gündür Vu+ Solo2 le ilgili bir çok yazıyı okuyup anlamaya çalıştım, ama kavrayamadığım pek çok konu oldu.

İlk olarak önceki cihazım da kullandığım CCcam deki iki serveri ve kullanıcı bilgilerini BlackHole 2.1.3 kayıt edecek bir menünün olmayışı idi, çeşitli forumlarda genelde Oscam la ilgili yazılar yazılmış, ancak CCcam i menüye nasıl ekleyebileceğimiz konusunda bir anlatım bulamadım. Ekleme işleminden sonra Network vs gibi bölümde yapılması gereken başka ayarlar da var mıdır ?

Cihazıma 500 Gb. 2.5 " lik bir harddisk taktım ve tanıtma işlemini yaptıktan sonra menüde media/hdd diye isimlendirdim, ancak sonradan oluşabilecek hatalara karşı cihazla gelen imaj yazılımın temiz bir ham yedeğini almayı beceremedim bir türlü. Menülerden eklememiz gereken bir eklenti var mı? ya da herhangi bir Ftp programı ile bilgisayarla bağlantı kurduktan sonra kopyala yapıştır yapacağımız bir yer ?

Son olarak, sayın hunhun34 ün kurmuş olduğu VTi 8.1.2 ve Black hole 2.1.5 programlarını yine cihaza tanıttığım usb ye ( media/usb ) attıktan sonra nasıl kullanacağımız konusunda. Bir de Black hole 2.1.5 in sadece cihazın flash ında çalıştığı şeklinde açıklamalar vardı ve bizim clon Lonrisun V4 lerde güncel olmayan sürücülerinden dolayı riskler taşıdığı konusu yazılar vardı.

Bu konularla ilgili bizleri aydınlatacak tüm ustalara şimdiden teşekkürler ederim, saygılarımla

• Öncelikle cihazınız hayırlı olsun. Cihaz kurulumunu yaptıgınızı umuyorum bazı bilgileri sizlerle paylaşmak isterim

Öncelikle Dreambox edit programı sizin en çok kullanacagınız program .Dreambox edit programını açıyorsun ve cihaza baglanmasını bekliyorsun , baglandıktan sıonra benquet kısmında bir paket oluşturuyorsun ve istediğin kanalları bu pakete atıyorsun , sıralamayıda mose la yukarı aşagı çekerek yapıyorsun

ip tv için ,Dream box edit programıyla makinaya baglan , Banquet içinde sag tuşla (Orta kısımda ) en alttaki iptv kısmına gel ve ekleyi aç , burada DVB Ts seç ve boşluga ip tv linkini ekle aşagıdaki boşluklara 1 yaz ve save et , o linki kumandayla açarsan iptv ye baglanır
    linki: http://www.turke****....p?t=745446#.VP3ianysXlM

CCcam için linkteki dökümanları incelehttp://www.turke****....index.php/t-709305.html

CCCam için öncelikle makinaya cccam yüklemek lazım CCCam programını eklentilerden cccam seçip CCcam 2.3.0 yüklemekte fayda var
    Makinaya ccam line yüklemek için ise DCC_E2 programı lazım ,

Çok kolay bir yol daha var.
    İmaja göre değişir mi bilmiyorum ancak şunu deneyebilirsiniz;
    Bilgisayarınızda herhangi bir klasörü açın (internet tarayıcıyı değil!) ve adres satırına aşağıdaki şekilde Solo2'nin ip adresini yazın (mesela ip adresi 192.168.2.3 olsun)
    \\192.168.2.3 Karşınıza çıkacak olan klasörlerden
    1. etc klasöründeki cccam.cfg dosyasını notepad ile açıp server bilgilerinizi yazın veya kopyala/yapıştır yapın. eger CCcam config diye bir dosya yoksa Notaped programı ile bir dosya açıp bu dosyaya yukarıdaki işlemi yaparak CCcam.config olarak save edip yolluyorsunuz. ve dosyayı Kaydedip kapatın.
    İşlem tamam :)

Eğer cihaza HDD taktıysanız aynı yöntemle HDD'yi de görebilirsiniz ve dosya aktarımlarınızı yapabilirsiniz.

Vu Solo 2 için detaylı bilgileri turke...forum sitesinde bulabilirsiniz , detaylı inceleme gerekir selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 30 Nisan 2015; 21:12:11 >

• Türkvod eklentisini gösterdiğim herkes ağzı açık kalıyor. Arkadaş için sipariş vermeyi düşünüyoruz bende lonrisun v4 solo2 se var şimdi ne almak mantıklı 150 dolar civarında
  • Tabiki aynı cihaz
    Selamlar
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim, bu pazar günü yazdıklarınızı teker teker uygulamaya koyacağım, neticeyi bildiriceğim, saygılar
  • Arkadaşlar
    Receiver dünyasından bayağı uzak kaldım
    5 senedir kullandığım ATlanta HD box tuşssuz model son zamanlarda sorun cıkartmaya basladı
    Tamir ettireceğim ama olmaz ise yeni cihaz alabilirim
    Aklımda Gigablue veya Vu+ var 500 - 600 TL civarı

Digi veya Dsmart yok , LCD 102 ekran TV var

Bu cihazı kullananların bilgilerine göre kararımı vereceğim
    Benim için cihazın reklam bilgileri değil kullanıcı yorumları ön plandadır

Ne istiyorum?
    Atlantadan daha hızlı kanal geçişi, PC den direk cihaza erişim, favori listelerinin kolay duzenlenmesi,
    media player evde var çok muhim değil

1 - Bu cihaza Yazılım guncellemesi ne kadar sıklıklı geliyor?
    2 - mkv veya MP4 videolarda max kaç GB dosyayı takılmadan oynatabilir?
    3 - Cihaza bağlı diske network üzerinden film veya ses dosyası PC den atabiliyor muyuz?

4 - Cihaza harici bir cihazdan görüntü bağlayıp diske kayıt yaptırmak mümkün mü?
    Mesela video kamerayı RGB kablosu ile cihaza bağlayacağım
    yayın gibi gösterip diske kayıt yapmasını isteyeceğim. Bu mümkün müdür?

5 - Cihazda kitlenme veya kendi kendine kapanıp açılma vs gibi sorun var mı siz rastladınız mı?

6 - Bunlarda da pc gibi rami daha sonra arttırmak mümkün mü?

7 - 2. ci tuner takarak ne gibi özelliklerden faydalanırım? birini seyredip diğerini kaydedebilir miyim? veya baska neler??

8 - Pip olabiliyor mu? bunları yaparken cihazda kasma olur mu?
    9 - Cihazın hızı için işlemciden sonra nand flash mı yoksa ram mi önemlidir?
    10 - Bu cihazda En çok beğendiğiniz yönü özelliği nedir?
    11 - Ve hiç sevmediğiniz veya şu özellik veya menusu şöyle olsun diyeceğiniz bir özellik var mı?

@muhacir @hunhun34 @acemilinux @FATİH_SULTAN @cimbom38 @ugurrrayd @Asdaqq @maholin79 @mesahin @artemes @xargs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 12 Mayıs 2015; 0:14:19 >

• Arkadaşım,
    Bu benim şahsi görüşüm.Clon orjinal bir çok hd cihaz kullandım.Ama clon vu solo 2 veya se kullanma imkanım olmadı.Fiyatlar düşmüşken 600 TL civarında sıfır orjinal Vu solo se tavsiye ederim.Görüntü ve hız olarak bugüne kadar kullandığım en iyi cihaz diyebilirim.En azından clon cihaz çökermi vs diye endişeniz olmaz.
    Fiyatları araştırın karar sizin clon cihazda alabilirsiniz.
    Ben orjinal vu solo se için kullandığım özelliklerine cevap vereyim.
    -Yazılımları sürekli güncelleniyor.Gerek yurt içi gerekse yurt dışı bulabilirsiniz.
    -Kayıt vs pek uğraşmıyorum.Ama ufak bölümler kayıt yaparak denemem oldu.Çoğu cihazda sorun olmuyor.
    -2.tuner yok.Takılabiliyormu bilmiyorum.
    -En sevdiğim özelliği kumandası,görüntüsü ve hızı.
    -Ön panelde kanal isimleri vs olsa iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Arkadaşlar
    Receiver dünyasından bayağı uzak kaldım
    5 senedir kullandığım ATlanta HD box tuşssuz model son zamanlarda sorun cıkartmaya basladı
    Tamir ettireceğim ama olmaz ise yeni cihaz alabilirim
    Aklımda Gigablue veya Vu+ var 500 - 600 TL civarı

Digi veya Dsmart yok , LCD 102 ekran TV var

Bu cihazı kullananların bilgilerine göre kararımı vereceğim
    Benim için cihazın reklam bilgileri değil kullanıcı yorumları ön plandadır

Ne istiyorum?
    Atlantadan daha hızlı kanal geçişi, PC den direk cihaza erişim, favori listelerinin kolay duzenlenmesi,
    media player evde var çok muhim değil

1 - Bu cihaza Yazılım guncellemesi ne kadar sıklıklı geliyor?
    2 - mkv veya MP4 videolarda max kaç GB dosyayı takılmadan oynatabilir?
    3 - Cihaza bağlı diske network üzerinden film veya ses dosyası PC den atabiliyor muyuz?

4 - Cihaza harici bir cihazdan görüntü bağlayıp diske kayıt yaptırmak mümkün mü?
    Mesela video kamerayı RGB kablosu ile cihaza bağlayacağım
    yayın gibi gösterip diske kayıt yapmasını isteyeceğim. Bu mümkün müdür?

5 - Cihazda kitlenme veya kendi kendine kapanıp açılma vs gibi sorun var mı siz rastladınız mı?

6 - Bunlarda da pc gibi rami daha sonra arttırmak mümkün mü?

7 - 2. ci tuner takarak ne gibi özelliklerden faydalanırım? birini seyredip diğerini kaydedebilir miyim? veya baska neler??

8 - Pip olabiliyor mu? bunları yaparken cihazda kasma olur mu?
    9 - Cihazın hızı için işlemciden sonra nand flash mı yoksa ram mi önemlidir?
    10 - Bu cihazda En çok beğendiğiniz yönü özelliği nedir?
    11 - Ve hiç sevmediğiniz veya şu özellik veya menusu şöyle olsun diyeceğiniz bir özellik var mı?

@muhacir @hunhun34 @acemilinux @FATİH_SULTAN @cimbom38 @ugurrrayd @Asdaqq @maholin79 @mesahin @artemes @xargs

2. el orjinal cihazlara yönel hocam , fiyat yönünden uygun olur

1- imajına göre değişir ama şuanda genelleme yaparsak sadece driver geliyor e2 de yenilik yok dm bıraktı bırakalı
    openpli günlük verir zaten pli kullanmayı bilene en stabil sürümdür debian taban olması debian özellikleri kullanmak açısından güzel

2 - vu+ cihazda 20gb mkv dosya oynatmışlığım var

3 - istediğin şekilde atarsın

4- o iş zor , sonuçta donanım olarak görmesi gerekli ama bazı eklentiler ile bazı ip kameraları izler kayıt edersin ( kamera kullanmadım hangi modeller olacağına dar bir fikrim yok )

5 - her E2 yeşil ekranı tadacaktır

6- fiziksel ram arttıramazsınız belki olur iyi derece donanım bilgisi ve elektronik bilgisi birleşirse kendiniz mod yapa bilirsiniz ama yapanı görmedim , sadece yazılımsal swap oluşturup kullan diyorsunuz oda felaket ağır oluyor kullanmasanız daha iyi

7 - birini tv de izlerken diğerini pc ile izlersin , bir tuneri izlerken diğer tuneri kayıt ede bilirsin

8- yeni serilerde oluyor ama yeni seri kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim

9 - hız için önce işlemci sonra ram sonra nand , nand salla hepsi ramden çalıyor

10 - işkencesi , aslında o parayı veren hazır bekler ama biz ameleliği tercih ediyoruz :)

11 - her cihazın kendine özgü + ve - leri var markada değil modelin diyelim orası karışık

ama gene 2. el orjinal yada clon cihaz alın , geçti o eskiden güdüldüğümüz günler
    vu+ yeni seri dm800se giga güçlü işlemcisi olan cihaz
    gerçi 2. el de olsa değerlerinin çok üzerinde satılan cihazlar
    cardsharing bitti onların devride kapandı

• Peki yazdığım özelliklerde olacak
    ama işletim sistemi değil de kendine has menulu bir HD receiver var mıdır?
    Tuşa basınca açılacak,
    şak diye kanal değiştirecek
    kanal veya TP ekleme menusu basit olan
    favori desteği olan
    PVR ve zamanlı kayıt özelliği olan baska bir cihaz ne alabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.