Şimdi Ara

Uluslararası Galaxy S4 versiyonu için Android 4.3 güncellemesi Rusya'da dağıtıma başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Uluslararası Galaxy S4 versiyonu için Android 4.3 güncellemesi Rusya'da dağıtıma başladı

Dün itibariyle Galaxy S4 LTE GT-I9505 versiyonu için Android 4.3 güncellemesini Almanya'da dağıtıma sokan Samsung, uluslararası versiyon olan GT-I9500 için de zaman kaybetmeden güncellemeyi dağıtmaya başladı.

Uluslararası Galaxy S4 versiyonu için Android 4.3 güncellemesi bu kez ilk olarak Rusya'daki kullanıcılara merhaba dedi. Sabah saatlerinde başlayan güncellemenin ilerleyen günlerde tüm ülkelere yayılması bekleniyor.

Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesinde yer alan yenilikler şu şekilde:

- Cihazı hızlandıran TRIM desteği

- Yaşam takip cihazları ile iletişim için ANT+ kablosuz bağlantı desteği

- Samsung KNOX güvenlik entegrasyonu

- Samsung Wallet sanal cüzdan

- Geliştirilmiş RAM yönetimi

- Geliştirilmiş ekran renk üretimi

- Daha az gecikme süreleri sunan geliştirilmiş TouchWiz ana ekran uygulaması

- Yeni Samsung klavyesi

- Yeni Samsung tarayıcısı

- Yeni okuma modu

- Yeni kamera yazılımı

Bunun yanında güncelleme ile sentetik testlerde cihazın performansı yüzde 20 artış gösteriyor. Tüm Galaxy S4 modellerinin yıl bitmeden Android 4.3 güncellemesini alacağı tahmin ediliyor.  

• mağaradan son dakika...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 18 Ekim 2013; 23:09:59 >
  • Bunun yanında güncelleme ile sentetik testlerde cihazın performansı yüzde 20 artış gösteriyor.

OpenGL 3.0'ın faydaları olarak mı görmeliyiz?

Yoksa, Samsung'un başarılı bir optimizasyon sağladığını mı?

Edit; Haber içeriği baya yanıltıcı, performans artışının 9505 modeli için olduğunu sanmıştım, meğersem 9500 modeli içinmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çikizen -- 18 Ekim 2013; 23:45:57 >
  • Uluslarası GT-I9500 Octa işlemcili modelinde Powervr 544 Gpu var, dolayısıyla Opengl 3.0 desteği de olmayacak. Donanım desteklemiyor.

LTE modeldeki (9505) Snapdragon 600 Adreno 320 GPU desteklediği için sadece buna geliyor OpenGl 3.0 desteği.

Yüzde yirmiş artış biraz abartı geldi,(her ne kadar yazılım, sürücü güncellemeleri olumlu etki etmiş olsa bile) ama sonuçları görmek lazım. Daha fazla hile, pardon hız aşırtma (overclock) olabilir.

• Helal olsun samsung

• quote:

Orijinalden alıntı: Çikizen

Bunun yanında güncelleme ile sentetik testlerde cihazın performansı yüzde 20 artış gösteriyor.

OpenGL 3.0'ın faydaları olarak mı görmeliyiz?

Yoksa, Samsung'un başarılı bir optimizasyon sağladığını mı?

9500 modeli opengl 3.0 desteklemiyor. Size tavsiyem sentetik testleri pek umursamayin, cogu tarafli sekilde optimizasyon icererek test yapiyor, en tutarlisi sunspider testi, o da islemci ve donanimin optimizasyonunu güzel özetliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 18 Ekim 2013; 23:23:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit; %20 performans artışının 9500 modelinde olacağını yeni fark ettim, iyi de 9500 modeli OpenGL 3.0 desteklemiyor ki?

Haber içeriği oldukça yanıltıcı olmuş, ayrıca %20 performans artışı da bence baya abartılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çikizen -- 18 Ekim 2013; 23:41:14 >
  • Benim sözüm daha çok moderatöre idi. OpenGl 3.0'daki bu donanımsal durumdan bahsedilmesi gerekir. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde octa 5410 işlemcili GT-I9500 modeli satılmakta ve haberin konusu da bu. 'Donanımhaber' donanım konusuna dikkat etmeli ve bilgilendirmeli. Yorumdan daha önemli bir konudur, düzeltilmesi/eklenmesi gerekir.

Edit: Note 3'de daha iyi sonuç alınması Overclock hilesi de olabilir ancak sonuçta daha güncel yazılım(4.3) ve daha büyük yapısı sayesinde termal avantaj sağlayarak az ısınma ile hızını düşürmek zorunda kalmaksızın iyi sonuçlara imza atabilir.
    Opengl 3.0 / Android 4.3 desteğinin opengl 3.0 desteklemeyen oyunlarda (ve donanımlarda) da performans artışı sağlayıp sağlamadığını ben de merak etmekteyim. Test ederseniz (sanmıyorum) veya yayınlanmış bir inceleme varsa okumak isterim. Meraktan...
    (S2 kullanıcısıyım, böyle mutluyum.. Fazla para harcayamam telefona, LG G2 alabilirdim seneye 2. el falan ama onda da SD kart girişi yok..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 18 Ekim 2013; 23:38:47 >

• Hem geç haber yapıyorsunuz hem de yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Benim sözüm daha çok moderatöre idi. OpenGl 3.0'daki bu donanımsal durumdan bahsedilmesi gerekir. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde octa 5410 işlemcili GT-I9500 modeli satılmakta ve haberin konusu da bu. 'Donanımhaber' donanım konusuna dikkat etmeli ve bilgilendirmeli. Yorumdan daha önemli bir konudur, düzeltilmesi/eklenmesi gerekir.

Doğru. Habere "opengl 3.0 destegi" yazilmasi hatali olmuş

• open gl 3.0 desteklenmiyor demek yanlış olur. 9500'deki gpu biraz daha eski bi gpu olduğundan (performans olarak çok bi fark yok 9505'deki adreno 320 ile) open gl 3.0'ı tam olarak desteklemiyor. ancak bu performans artışı olmaz anlamına gelmez. tam destek vermiyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reojuve -- 18 Ekim 2013; 23:43:19 >
  • Guncellemeye aslında gerek yoktu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reojuve

open gl 3.0 desteklenmiyor demek yanlış olur. 9500'deki gpu biraz daha eski bi gpu olduğundan (performans olarak çok bi fark yok 9505'deki adreno 320 ile) open gl 3.0'ı tam olarak desteklemiyor. ancak bu performans artışı olmaz anlamına gelmez. tam destek vermiyor sadece.

Tam olarak desteklemiyor ne demek? Yarisini mi destekliyor?

• Ben bu 4.3 te pek kayda değer değişiklik göremiyorum. Zart zurt olmuş, zurt uda zortlatmışlar...

• adreno 320 deki kadar performans artışı olmayacak demek.
  • quote:

adreno 320 deki kadar performans artışı olmayacak demek.

ilginc bir yorum.

• Bunlar babadan oğula nesin zaten. O kadar SamsungFAN ı olduk da noldu, iki S4 satışı için S3 unutuldu

• quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

quote:

open gl 3.0 desteklenmiyor demek yanlış olur. 9500'deki gpu biraz daha eski bi gpu olduğundan (performans olarak çok bi fark yok 9505'deki adreno 320 ile) open gl 3.0'ı tam olarak desteklemiyor. ancak bu performans artışı olmaz anlamına gelmez. tam destek vermiyor sadece.

Tam olarak desteklemiyor ne demek? Yarisini mi destekliyor?

• Android'e istediğiniz kadar güncelleme çıkarsınlar. Bir İos ya da Wp 8'deki stabiliteye ulaşamazlar.

• merhaba arkadaşlar bu kadar gerkesiz yorumdan sonra gerekli olduğuna inandığım bir yorum yapayım.

Dün merak edip odin ile romu yükledim. eski romun üzerine kurduğum için klavyede hata verdi samsung klavye çalışmayı durdurdu tarzı hata mesajı verdi bende sonra telefonu recovery moda alıp wipe falan filan yaptım. sonra telefon normal açıldı falan derken dikatimi çeken tek şey telefonu gece şarja taktım sabah 7 de şarjdan çektim ve şuan itibari ile %79 şarjı var bu değer daha önce ki dğerden kesinlikle çok kötü.
    İnşallah türkiye romunda bu sıkıntıları yaşamayız. ben eski romu indiriyorum internetten odin ile eskiye dönüyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.