Şimdi Ara

Cooler Master'dan hepsi bir arada sıvı soğutma çözümü: Seidon 120V

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cooler Master'dan hepsi bir arada sıvı soğutma çözümü: Seidon 120V

Bilgisayar bileşeni üreticisi Cooler Master, ''Seidon'' serisi altında hazırladığı hepsi bir arada sıvı soğutma çözümlerine yepyeni bir üye daha ekledi.

Üretici tarafından Seidon 120V olarak isimlendirilen yeni sıvı soğutma sistemi, 154 mm x 119 mm x 27 mm boyutlarında alüminyum radyatörü, çift yönlü kauçuk hortumları, 62 mm x 62 mm x 36.4 mm boyutlarında pompayı ve bakır soğutma bloğunu bir araya getiriyor. Üzerine mavi renkli durum LED'i yerleştirilen sıvı pompası çalışma esnasında 3.6W enerji harcarken; 23 desibelden daha düşük düzeyde gürültü çıkarıyor. Sıvı pompasının ortalama çalışma ömrü ise 70.000 saat olarak tespit edilmiş durumda. Bakır soğutma bloğunda mikro kanallara yer verilerek sıvıyla temas eden yüzey arttırılmış. Bu sayede ısının daha hızlı şekilde atılması amaçlanmış.

Alüminyum radyatörün üzerindeki 120 mm'lik fan ısıya duyarlı yapıda. Isı durumuna göre 600 devir / dakika ile 2.400 devir / dakika hızları arasında çalışan bu fan, düşük devirde 19.17 CFM performansında hava üflerken; yüksek devirde üflenen hava 86.15 CFM seviyesinde. Ayrıca ortalama 40.000 saat çalışma ömrüne sahip olan fan, devir hızına göre 19 ile 40 desibel arasında değişen seviyelerde gürültü çıkarıyor.

Cooler Master, Seidon 120V'yi iki yıllık garanti kapsamında 49.99$'dan satışa sunmayı planlıyor. Intel tarafında LGA 775, LGA 1150, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011 formundaki işlemcilere; AMD tarafında ise AM2, AM3, AM3+, FM1, FM2 formundaki işlemcilere destek veren Seidon 120V'nin yüksek çözünürlüklü görsellerine aşağıdaki fotoğraf galerimizden ulaşabilirsiniz.

Cooler Master'dan hepsi bir arada sıvı soğutma çözümü: Seidon 120V

• ..Knight.. kullanıcısına yanıt
    SEIDON 120M den ne gibi farkları var bunun ?

Soğutma bloğundaki mikro kanallar mı ? Ya da daha fazlası var mı ?
  • Fiyatı iyi görünüyor aslında. Fanı biraz daha az gürültülü modelleri olacak mı acaba.

• 49$ demek Tr de kdvsi, dist. karı ve kur farkıyla beraber 140-150TL demek çakal üçkağıtçı esnafın elinde 150-200TL demek. Millet hesabını kitabını ona göre yapsın. Boşuna tokatçılara kazıklanmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

SEIDON 120M den ne gibi farkları var bunun ?

Soğutma bloğundaki mikro kanallar mı ? Ya da daha fazlası var mı ?

Merhaba,

Gördüğüm kadarıyla Seidon 120M'e göre alüminyum radyatörün boyutları çok az büyümüş (kalınlıkta değişiklik yok) ve sıvı pompasının tasarımı değişmiş. (Seidon 120V'nin pompası kare formunda ve biraz daha yüksek) Her iki modelin de soğutma bloğunda mikro kanallar var. Fanda ise herhangi bir değişiklik söz konusu değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Coolermaster eğer Corsair ile rekabet istiyorsa blade master fanlar gitmeli en az excalibur ayarında bir şeyler gelmesi lazım..
  • TurkishDrifter kullanıcısına yanıt
    Corsair Hydro serisiyle gelen fanlar, hava basıncı konusunda iyi olabilir. Lakin ses olarak pek başarılı değiller.

Sessizlik isteyen kullanıcılar değiştiriyorlar zaten fanları. Hem sessiz, hem de performanslı fanlar mevcut çünkü.
  • Fiyat olarak çok iyi,tam da kasaya 120mm kit alacaktım bunu bekleyeyim bari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HeavyClocker H kullanıcısına yanıt
    ThermalRight Silver Arrow Extreme den mi geçeceksiniz ?
  • Seidon 120M'den ne gibi bir farkı var merak ettim ,

Testler umarım çabuk çıkar , yoksa yeni aldım pişman olucam
  • Yukarda açıklanmıştı, pek sizi etkeleyeceğini sanmıyorum.

quote:

Gördüğüm kadarıyla Seidon 120M'e göre alüminyum radyatörün boyutları çok az büyümüş (kalınlıkta değişiklik yok) ve sıvı pompasının tasarımı değişmiş. (Seidon 120V'nin pompası kare formunda ve biraz daha yüksek) Her iki modelin de soğutma bloğunda mikro kanallar var. Fanda ise herhangi bir değişiklik söz konusu değil.
  • Neredeyse bütün firmalarda aynı dizayn, şuana kadar radyatörü diğer sıvı soğutma kitlerinden farklı silverstone ve enermax ı gördüm, tabi bir de zalman reserator 3 http://www.mygarage.ro/powered-pc-garage/170409-review-cooler-apa-zalman-reserator-3-max.html cooler master gibi bir firmadan daha farklı bir çözüm beklerdim açıkçası.
  • quote:

Corsair Hydro serisiyle gelen fanlar, hava basıncı konusunda iyi olabilir. Lakin ses olarak pek başarılı değiller.

Sessizlik isteyen kullanıcılar değiştiriyorlar zaten fanları. Hem sessiz, hem de performanslı fanlar mevcut çünkü.

Onlarında sessiz olmadıklarını biliyorum zaten, corsairlerin fanların kaliteli olduğunu söylemedim sadece performans olarak h100i-h80i cm cephesinde ki muadillerinden biraz üstte diye biliyorum adam gibi rekabet oluşması için arada ki farkı kapatması lazım
    Corsairin link var ayrıca fanlarını beğenmeyen gidip sp120 alıyor gene corsair cephesine kazanç.İnnovasyon şart.
  • hava soğutma dertsiz tasasız bir soğutma şeklidir, sadece montajda biraz zorlanırsınız o kadar sıvı soğutma sistemlere 200-300 vereceğinize gidin ssd ye yatırın en azından paranızı heba etmediğinizi anlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamblue35 -- 18 Ekim 2013; 23:22:25 >
  • quote:

ThermalRight Silver Arrow Extreme den mi geçeceksiniz ?

Kasayı biraz ferahlatmak amacıyla düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat normal, alınabilir.
  • quote:

Yukarda açıklanmıştı, pek sizi etkeleyeceğini sanmıyorum.

quote:

Anlamadığım şey bunu neden piyasaya sürüyorlar soğutmasınınımı ileri taşımışlar acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRZeist

quote:

Yukarda açıklanmıştı, pek sizi etkeleyeceğini sanmıyorum.

quote:

Anlamadığım şey bunu neden piyasaya sürüyorlar soğutmasınınımı ileri taşımışlar acaba ?

Aynen hocam

• türkiyede 200 liranın altında satışı olacağını sanmıyorum ayrıca fanın 40 dba sesi biraz fazla gibi geldi bana....
    yani birde sessiz fan düşünüldüğünde düz hesap 250 lira....

yurtdışından getirmek çok daha mantıklı olacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

hava soğutma dertsiz tasasız bir soğutma şeklidir, sadece montajda biraz zorlanırsınız o kadar sıvı soğutma sistemlere 200-300 vereceğinize gidin ssd ye yatırın en azından paranızı heba etmediğinizi anlayabilirsiniz

haswell işlemci kullanan ve oc yapmak isteyen hava soğutma ile fazla şansı olmaz sıvı soğutma gerekir...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.