Şimdi Ara

BEyler Uyumsuzluk Sorunu war ACil yardim.!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARkadaslar bende GeForce6200 256 MB DDr AGP8X ekran karti war.Ben gecen de intel marka olan islemcimi deistirerek AMD ye gectim.AMD 3200 we onu destekleyen ASus A8V anakart aldım ama nedense ESki islemcim (Celeron 1.7)den daha ii performans aliordum. Arkadasta Ati Radeon 9550 ekran karti ve AMD sempron 2500 islemci war ama onunki oyunlarda daha ii.Benim butun sistem onunkinden daha iiken NAsıl oluorda bole dusuk performans aliorm_? Bi uyumsuzluk sorunu old.Supheleniorm Nolur yardim PARA BOSUNA MI GITTI_?????

• HA bide BEnim RAm 512 DDR 400 + 256 DDR266 toplam 768 .Arkadasimda isr DDR400 512 RAm
  • dostom anormallik var.senın amd 2,6 ghz da fln calısması lazım.1,7 nerde 2,6 nerde.bnde simdi p4 3,00 ghz kullanıom,bndan oncekı amd athlon 3000 di,amd daha iidi bnm icin.dogru kararı vermissinde bi performans testi yap
  • y bazen bole farkedebılıyoo... ben daha once PIII 600 mhz kullanıyodum 256 sd ram 128 Mb ekran kartı ıle PES 5 oyanayabılıyodum ama arkdsmda P 4 1,7 işlemcılı bır pc vardı o acmıodu oyunu cok yavaslatıyodu yanı bazen bunları cozmek guc yanıı... oyun ıcın amd ıslemcıler ıdeal bende ole aldım 2800 sampron hersey gusel bıde reset atmasa
  • arkadaşım boardı biosunu updata et
  • sen zaten hayatının hatasını yapmışsın intel den amd ye geçerek(bence). senin yapacağın en iyi iş, asus p4p800S anakart, 2.8ghz işlemci almakdı...çakışma olayına gelecek olursak. dediğin doğru olabilir, her parça her parçaya uyum sağlayacak die bişi söz konusu değil. agp ekran kartı agp lik boarda olacak die de bişi yok. mesela bende p4p800-x ana kart var(asus'un) o board a, exalibur 9600xt taktım, çakışma yaptı. makina res attı habire. arkadaşa verdim(ondada asus p4p800s var). onda sorunsuz çalıştı. yani bu işler şansa kalmış.

neyse çok uzattık. seninki sadece şans işi. benim gibi sende onca parça arasından en uyumsuz olanını seçmişsin helal olsun bize
  • Yanlış bir karşılaştırma yapılıyor. Oyun performansını herşey etkileyebilir.

Senin Ekran kartı AGP - Diğeri bilinmiyor
    Senin Chipset Nvidia- O ATI
    Senin HDD - Diğer HDD
    Senin Anakart -Diğer Anakart.
    Senin arka plan çalışan programlar - Onun arka plan çalışan prog vs. vs.

Genelde yapılan bir hata bu, eğer iki bilgisayarı birbiriyle karşılaştırmak istiyorsanız. Makinanın performansını zayıflatacak parçaları bertaraf etmeniz gerekiz.

Bilmemiz gereken başka bir husus. Bilgisayarın herhangi bir parçasını yükselttiğimizde hemen herşey değişmez. Diğer parçaların bu performans artışına destek vermesi gerekir. Bilgisayarlar En düşük performansa sahip parçaya göre hızlarını ayarlarlar. Eğer ekran kartımız düşük yada yeterli değilse istediğimiz kadar işlemci ve ram arttıralım genede yeterli performans alamayız. Yada makinada o kadar çok arkaplan programı vardır ki bu işlemler zaten makinanın performansının büyük kısmını alıp götürüyordur.

Bu nedenle upgrade işlemlerimizi yaparkan tüm parçalar ve bütçe göz önünde bulundurulmalı en acil olandan başlayarak upgradeler yapılmalıdır.

Kolay gelsin.

• kasayı zannedersem kendin topladın, bazı anakartlarda güvenlik önlemi olarak bios ayarlarında default olarak fsp çarpan minumuma ayarlı oluyor onlara dikkat ederek işlemcinin normal çalışma frekansını bi yakalamayı dene
  • kasayı topla aldığın yete götür derdini anlat..parçalara 1-2 test yaptıktan sonra sorunu çözerler..bios update çözüm olabilir mesela
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.