Şimdi Ara

Mesajlaşma uygulaması Line, 28 milyar dolar ile borsaya açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mesajlaşma uygulaması Line, 28 milyar dolar ile borsaya açılıyor

Güney Kore'den doğarak kısa sürede Asya'yı kapsama alanına alan ve Avrupa'ya da sıçrayan mesajlaşma uygulaması Line, şimdi de borsaya açılıyor.

28 milyar dolar gibi dikkat çekici bir bedel belirleyen firmanın Japonya veya NASDAQ borsasına açılmak için görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

Hali hazırda 230 milyon kullanıcıya sahip olan Line, 300 milyon rakamına erişince borsaya açılma işlemlerine başlayacak. Kısa sürede büyüyen ve kendisine oldukça güvenen Line, Nadal'ın oynadığı reklamlar ile sadece İspanya'da 15 milyon indirme rakamına ulaştı. Line ülkemizdeki ilgiden de oldukça memnun. Her ay sticker satışlarından 10 milyon dolar gelir elde ediliyor.

Ancak ekonomistler Line için risklerin mevcut olduğunu belirtiyor. 100 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğu tahmin edilen Line, bu açıdan 300 milyon aktif kullanıcılı WhatsApp ve 235 milyon aktif kullanıcılı WeChat'in gerisinde.

Firma son çeyrekte 132 milyon dolar gelir elde etti ancak her yıl Naver adlı ortağından 190 milyon dolar yatırım alıyor ve bu da asıl kazancın görülmesini engelliyor. Line'nin güven açısından gelir ve kar tablolarının ayrıntılı biçimde yayınlanması isteniyor.

• Valla etrafımda kullanan bir kişiye bile rastlamadım .

• Ulan daha dün çıktı avrupaya bugün borsaya açılıyor bu koreliler baya deli yürek herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok can yakacaklar balon olduğu açık

• Kim ne derse desin vatsap

• Şu analizleri yapanların atladığı nokta

İndiren varda , kullanan yok . . .
  • Çinlilerin yaptığı wechat bile bir şeye benziyor. Bu hiçbirşeye benzemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir indireyim dedim, whatsapp da neredeyse yüzlerce kişi var tel rehberimden ama bunu yükledim baktım sadece 4 kişi görünce napayim dedim 1-2 gün sonra sildim. Whatsapp rakipsiz.

• Saka maka karsilikli konusmak icin su an skype netliginde en temiz ses iletisimine sahip bu uygulama.

3 ayda 2500 dakikadan fazla telefon gorusmemi line ile ucretsiz yaptim. En sık konustugum insanlar da line kullandigim icin turkcell'deki aylik 2000dk lik paketimi 500e dusurttum.

Sahsen cok memnunum. Cevrenizde kullanmayanlar olabilir ancak kullananlar icin buyuk nimet.

Saniyorum herkes sadece whatsapp gibi mesajlasma programi saniyor bunu ancak harika bir ses iletisim araci.

Ancak ben yine de rakamlara baktigimda iskilleniyorum. Adamin biri her yil 190 milyon dolar cepten veriyorsa isin arkasinda black money olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLoft -- 18 Ekim 2013; 4:03:13 >
  • Zaten guney korede çok yayginmiş sanirim.

Whatsap yaygin oldugundan bize iyi geliyor.

Yoksa Line rakipsiz ama yinede kullanmam :D

• Türkiyede kullanılmayan ve dünyada popüler olan o kadar çok yazılım varki..

• bi ara indirdim ama stickerlara para istedigini gorunce hemen sildim, bu ne bicim mantik yahu, gunumuzde herkes google dan resim indirip gonderebiliyorken stickerlara para istemek insanlari enayi yerine koymaktir, alanlarda enayinin ta kendisidir.

• Yalnız reklamları WeChat'ten daha iyi.

• Cevrenizde kullanmayanlar olabilir ancak kullananlar icin buyuk nimet. nike air max

• Çok fazla mesajlaşma uygulaması çıkmaya başladı.Whatsapp'ta yenilik olmamasına rağmen alıştığımız ve tüm arkadaşlarımız orda olduğu için hala kaymağı yiyor bence.

• Bizim ekonomistler oturdukları yerden gene ahkam kesmişler. Gorende para bunlarda sabah akşam Brokerluk yapıyor zannederler. Kimisi facebook vs. demiş facebook önce uygulamalarına bir baksın leş gibi gala PC den gelen popüler Liginin kaymağıni yiyor. Line ve we Chat boyle giderse çok can yakarlar

• bende ilk başta çok soğuk baktım gereksiz buldum ancak, whatsapp kız arkadaşımın telefonunda problemli olduğu için line kullanır olduk şuan bakıyorum yavaş yavaş kabarıyor kullancı listesi

sticker a fazla takılmıyorum belkide mecburiyettden kullanıyorum diyelim ama sıkıntı yok okadar büyütülecek kadar...
  • bu kadar kısa sürede
  • Yorumları okuduktan sonra Bu sitede "enayi" yerine koyulabilecek kimsenin olmadığını, bilgi seviyesinin "borsa dahil" yüksek olduğunu görüp gururlandım...
    İnsanlar böyle olsa dünya daha iyi bir yer olurdu..

• line ses netliği konusunda çok iyi bedava konuşuyosun resmen uzak doğuda wechatle beraber çok tutuluyo hem sticker hemde bedava konuşmadan dolayı ama 28 milyar edermi orası tartışılır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.