Şimdi Ara

Windows Phone kullanıcıları, Windows Phone 8.1'de Geri butonunun iptali ihtimalini protesto ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows Phone kullanıcıları, Windows Phone 8.1'de Geri butonunun iptali ihtimalini protesto ediyor

Windows Phone 8 Update 3 ile ekosistem Full HD çözünürlük ve 4 çekirdekli Snapdragon 800 yongaseti kullanılmasının önünü açan Microsoft, gelecek yıl ise Windows Phone 8.1 güncellemesini tanıtacak.

Update 3 ile gelen yeniliklere ek olarak bir bildirim paneli ve ekran üzeri menü tuşları yeniliklerini sunacağı tahmin edilen güncelleme şimdiden protestolara neden olmuş durumda.

WP 8.1 güncellemesinin ekran üzeri menü tuşları getirmesi,  Back yani Geri tuşunun da iptal edilmesini gerektiriyor. Bunun en büyük sebebi ise tabletlerde daha kolay ve anlaşılır bir kullanım sunmak. 

Bilindiği gibi gelecek yıl Windows RT ve Windows Phone işletim sistemlerinin birleştirilmesi iddiaları gündemde. Bu sayede Windows Phone işletim sistemi tıpkı Android ve iOS gibi hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde kullanılabilecek. Ekran üzeri butonlar ve kaldırılan Geri tuşu da bunun ilk hazırlıkları olarak görülüyor. Ancak bazı kaynaklar Geri tuşunun yanlışlıkla kullanılmasının önüne geçmek amacıyla böyle bir karar alındığını belirtiyor. 

WP 8.1 ile Geri tuşunun kaldırılması ihtimali Windows Phone kullanıcılarını ayağa kaldırdı. Microsoft'un bu kararı ile mevcut cihazlarındaki Geri tuşunun güncelleme sonrası işlevini yitireceğini belirten kullanıcılar, karar aleyhine bir sanal imza kampanyası başlattı.

Kampanyaya katılım 2600 kişiye ulaşmış durumda ve katılan sayısı da büyük bir hızla artıyor. Ancak işin ilginç tarafı henüz resmi olmayan bir bilginin bile kullanıcıların protesto etmesi için yeterli olabilmesi. Microsoft, Windows Phone 8.1 ile ilgili resmi bir açıklama yapmadığı için ne tür yeniliklere yer verileceği bilinmiyor. 

• En azından mevcut cihazlarda geri tuşu çalışmayacaksa, bildirim ışığı olarak atanma şansı olsa kullanışlı olur bence.
  • Bir tek geri tuşunu kullanıyorum zaten.

• Aslında geri tuşu da arama tuşu da gereksiz ancak şu var ki cihazlarında şuan geri tuşu bulunuyor ve kaldırması o tuşun orada boşuna kalması demek. Belki geri tuşu olanlar devam eder sonrakiler geri tuşsuz çıkar.
  • Valla benim için wp nin elle tutulur en önemli özelliklerindendir geri tuşu. Benim kullanımımı çok kolaylaştırıyor. Ama sadece kendisi değil basıldığı zaman arka plandaki uygulamaya geçme opsiyonu işi hızlandıran olaydır. Bu inanılmaz bir kolaylık sağlıyor. Atıyorum menünün derinliklerinde bir programı kullanıyorum mesaj geldi tıklayıp mesaja geçtim işimi bitirip geri tuşuna basıp cıktıgımda bir kez geri tuşuna basarak gene o uygulamada olabiliyorum. Diğer sistemlerde illa merkez tuşa bas bekle sonra programı aç olayı bana gereksiz uzun geliyor. Yada tekrar menüye inip o programı bulmak. Bu şekilde gayet efektif bir kullanımı var o tuşun. Sanmıyorum ki kaldırsınlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu windows phone her yıl yeni çıkan işlemci aileleri için ayrı ayrı mı güncellenecek ben o mantığı anlamadım.Snapdragon 800'ü desteklemek için güncelleme ? hatta farklı çözünürlükler içinde ayrı güncelleme gereği..amatör programlar gibi.

• Microsoft çok yüzsüz bir şirket olmaya başladı.win8 PC çıkardılar,tonla tepki çektiler anca düzeltmeye başladılar.Xbox one çıkardılar aynı vukuat,WP de aynı sorun.Bunlar ne zaman adam olucak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kımyasal -- 18 Ekim 2013; 8:35:46 >
  • Çokta gerekli bişey değil İphone'dede yok insan alışıyor sonuçta

• S***ı Cafer bez getir!

• anladığım kadarıyla sanal tuşlardan bahsediliyor.şu sanal tuşlara oldum olası karşıyım.saçma sapan şeylerle umarım karşılaşmayız.hayır yani sanal tuşlara geçmeye zaten karşıyımda geri tuşu gibi bir tuşu kaldırmakta ayrı bir kullanım zorluğu yaratacıda apaçık belli...

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah3684

Valla benim için wp nin elle tutulur en önemli özelliklerindendir geri tuşu. Benim kullanımımı çok kolaylaştırıyor. Ama sadece kendisi değil basıldığı zaman arka plandaki uygulamaya geçme opsiyonu işi hızlandıran olaydır. Bu inanılmaz bir kolaylık sağlıyor. Atıyorum menünün derinliklerinde bir programı kullanıyorum mesaj geldi tıklayıp mesaja geçtim işimi bitirip geri tuşuna basıp cıktıgımda bir kez geri tuşuna basarak gene o uygulamada olabiliyorum. Diğer sistemlerde illa merkez tuşa bas bekle sonra programı aç olayı bana gereksiz uzun geliyor. Yada tekrar menüye inip o programı bulmak. Bu şekilde gayet efektif bir kullanımı var o tuşun. Sanmıyorum ki kaldırsınlar.

Sürekli geri basmak yerine geri tuşuna uzun basıp eski yere dönebilirsiniz. Kaldı ki GDR3'ü aldık. Ve artık geri tuşuna uzun basınca görev yöneticisine geçtiğimizde uygulama kapatabiliyoruz. Bence sürekli geri basmaktan daha pratik bu. E hal böyle olunca geri tuşunu tutmak anlamsız olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

Windows çok yüzsüz bir şirket olmaya başladı.win8 PC çıkardılar,tonla tepki çektiler anca düzeltmeye başladılar.Xbox one çıkardılar aynı vukuat,WP de aynı sorun.Bunlar ne zaman adam olucak ?

Sen şirketin adının windows değil de microsoft olduğunu öğrendiğin zaman adam olurlar heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: annuity

Bu windows phone her yıl yeni çıkan işlemci aileleri için ayrı ayrı mı güncellenecek ben o mantığı anlamadım.Snapdragon 800'ü desteklemek için güncelleme ? hatta farklı çözünürlükler içinde ayrı güncelleme gereği..amatör programlar gibi.

Aynen öyle. Snapdragon 1200'ü şimdiden nasıl destekleyemeyecekse 800'ü de cihaza koyduktan sonra desteklemesi normal olan. Bilgisayardaki ses kartı yazılımı gibi düşün olayı. Realtek ses kartı windows 9 u destekliyor mu mesela şu an? Realtek için win 9 driver ı var mı? Yok. Bu da o hesap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 18 Ekim 2013; 0:51:42 >
  • Uzerinde tartistiklari konuya bak, isletim sisteminin elle tutulacak tarafi yok geri tusunu konusuyorlar, adama gulerler be..

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Uzerinde tartistiklari konuya bak, isletim sisteminin elle tutulacak tarafi yok geri tusunu konusuyorlar, adama gulerler be..

Diğer işletim sistemleri elle tutulabiliyor mu ki windows phone tutulabilsin, bırakın Allah aşkına ya.

• Kesinlikle saçmalamışlar. Aşırı saçma. Geri tuşunu aşırı sık kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Uzerinde tartistiklari konuya bak, isletim sisteminin elle tutulacak tarafi yok geri tusunu konusuyorlar, adama gulerler be..

Diğer işletim sistemleri elle tutulabiliyor mu ki windows phone tutulabilsin, bırakın Allah aşkına ya.

Tabii ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Komi

quote:

quote:

Tabii ki.

Ayakta da sektiriliyor mu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Komi

quote:

quote:

Tabii ki.

Ayakta da sektiriliyor mu?

Hayır. Ama meego gibi bir işletim sistemi varken bu gayet kötü kalıyor ve de iOS varken.

• Windows phone konulari, forumun zeka seviyesinin ne derece dusuk oldugunu tekrar tekrar gozler onune seriyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.