Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone4 kullanıyordum.2 gün önce siyah 16 gb 5s aldım,baya bir fark beklıyordum ama öyle aman aman bir fark göremedim açıkçası.iphone güzel telefon ama bukadar paraya değermi bilmem
  • Bu site güvenilir mi ? Garantisinin ne olduğu yazmıyor.
    iPhone 5s Gold 16 GB 2.200 TL yerine grupfoni günün fırsatıyla 1,879 TL!

http://www.grupfoni.com/iphone-5s-gold-16-gb-3094.html
  • samuelvanunu1 S kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın da bu kadar beklemişsiniz Ağustosa geldi yani 2 ay daha bekleseniz iphone6 yi alabilirdiniz :)
  • heroist H kullanıcısına yanıt
    Telefonun yedeğini alıp servise verebilirsiniz bence. Tabii servis süresi size uzun gelmez ise.
  • TeHLiXe T kullanıcısına yanıt
    Teknik servis farkı olabilir. Birinde direkt Apple ile doğrudan iletişim kurarsınız diğer tarafta Teknosa (ki hiç sevmem) veya Teknosa'nın sunduğu garanti servisi ile uğraşırsınız. Ama Applestore Türkiye ile tüm TR imeili cihazlara baklıyor mu zorlu center'da bilmiyorum.
  • Yorumunuz icin tesekur ederim hocam. Peki iphone6 yi mi bekleyeyim 5s mi alayim hocam. Bekleme konusunda soyle bir problem var tabii. İphone6 nin cikis fiyati tahmini olarak ne olur. 2.200-2.300 gibi bir fiyatla cikacaksa beklemeyi dusunuyorum ama 3 e yakin bir miktar olursa alayim 5s i.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TeHLiXe T kullanıcısına yanıt
    Dostum apple farkını her iki telefondada yaşayacaksın ki sonuçta...5s de 64 bit mimari var bu da gösteriyorki apple bu telefonu geleceğe hazırlamış yani yakında 64 bit mimariye uygun uygulamalar gelecek iphone 6 ve iphone 5s in o zaman farkı ortaya çıkacak.5s derim..
  • şimdi konuya nasıl bir giriş yapıp nereden başlasam bilemiyorum bodoslama dalıyorum ohalde (kusuruma bakmayın)...

ilk olarak samsung'u ele alalım bu lanet olası telefon şirketi sürekli yeni telefon çıkardığı için eskilerinin değerini(piyasasını) öldürmekle kalmıyor üstünede güncelleme desteği vermiyor, tamam diyorsun sıkıntı yok ben çözerim diye önce rootlayıp akabinde ise güzel bir custom rom bulup yüklüyorsun derken... uygun kernel yok hoppa bazı fonksiyonlar devredışı, system dosyalarına girip gerekli kütüphane dosyaları entegre ettikten sonra bir bakıyorsun hala çalışmayan veya hatalı çalışan yerler var... hayır diyorsun ben özel bir android sürümü yükleyecek bir kullanıcıyım, mobil işletim sistemi yazan biri değilim ki bunlar benim işim değil !!! sinirleniyorsun, tekrar orjinal rom yükleyip üstünede sayacı felan sıfırlıyorsun, garanti kapsamına çıkmasın diye, arkaplanda çalışan zibilyon kadar gereksiz uygulama canını sıkıyor alıp tekrar rootluyor onları kaldırıyorsun, derken markete giriyorsun en s...ko uygulamalar bile paralı, iyi apk'larını indireyim diyorsun hoppp onlarda çalışmıyor, derken performansını arttırmak için biraz daha kurcalayıp kendi çapında birşeyler yapıyorsun buseferde telefon dahada sıçıyor, yeni bir custom rom çıkmış oluyor, xda'dan indirip onu kurayim derken telefon brick oluyor... derken onuda kurtarıyorsun (lanet olsun ki bu konuda da uzmanlaştım artık sinirden) sonra yine orjinale dönüyor ve o lanet androidli samsung ile uğraşmak zorunda kalıyorsun...
    açıkcası iphone 3gs kullandığım zaman tek yaşadığım sorun, her türlü s...ko dosyayı atmak için ihtiyaç duyulan itunes, ve buradan atılanları yine silip güncellemek için itunes'a ihtiyaç duyulmasıydı ama birşey vardı, jailbreak'li olsun olmasın telefon hızlıydı abi, takılma-donma-kasılma yoktu, stabildi hızlı çalışıyordu dur lan dedim yeter artık bastım gittim adı lazım değil bi elektronik mağazaya çıkar dedim genco bana oradan 5s gold 16gb... işte efendim şu model var, nexus'lardan ıvırlardan zıvırlardan bahsediyor dedim ki o çöp ürünleri alın bedavaya insanlara dağıtın hepsini toplasanız bir ubuntu edge yapmazda.. neyse o konuya hiç girmeyeceğim özetle telefonumu alıp gedim - özgürlük/hız/stabilite/performans/muazzam bir tasarım/her türlü apple ürünü ile anlık senkorizasyon/jail break ilede uçurdum gitti - sonunda mutluydum birdaha android'li özellikle de samsung bir telefona elimi sürersem....

apple'a yada iphone'a laf atacak tecrübeli-tecrübesiz herkesi beklerim, açık münazaraya

• Usta heyecanla okudum yazını güldürdün valla

Ben de samsung karşıtıyım. Yaptığı hiç bir telefonu beğenmem çok itici bir marka geliyor bana. Sony kullanıyordum, general mobile discovery'e geçtim 8 aydır onu kullanıyorum. Şuan ise kullananların 1 tanesi bile memnuniyetsizlik durmadığından ve ios işletim sistemini merak ettiğimde iphone 5s alma arefesindeyim. android artık sıktı, yeni heyecan içerisindeyim. donma, çökme, kasma istemiyorum. ayrıca gece çekimlerde rezalet bir kamera istemiyorum.

bu arada hayırlı olsun. hangi renk aldınız siz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

Usta heyecanla okudum yazını güldürdün valla

Ben de samsung karşıtıyım. Yaptığı hiç bir telefonu beğenmem çok itici bir marka geliyor bana. Sony kullanıyordum, general mobile discovery'e geçtim 8 aydır onu kullanıyorum. Şuan ise kullananların 1 tanesi bile memnuniyetsizlik durmadığından ve ios işletim sistemini merak ettiğimde iphone 5s alma arefesindeyim. android artık sıktı, yeni heyecan içerisindeyim. donma, çökme, kasma istemiyorum. ayrıca gece çekimlerde rezalet bir kamera istemiyorum.

bu arada hayırlı olsun. hangi renk aldınız siz?

apple'ın yaptığı en güzel şey, başkalarının para harcama şeklinin insanlara nasıl battığını göstermek olduğundan gold aldım, kılıfsız olarak kullanyorum daha bir dikkat çekiyor.
    sony'e de iki kelam edeyim hazır lafı geçmişken, bu dalkavuklar vakti zamanında nokia ve samsung rövaşta iken, ericson son demlerini yaşıyordu o dönem bir ortaklık gerçekleştirdiler, akabinde ise sony'nin akıllı telefonlara geçiş devrinden sonra olan oldu...
    nokia'ya gelince bill gates'in bir ürün yada hizmetinin daha iyisini yapamıyorsan satın al bitir mantığı ile alıp içine ettiği güzelim firma... symbian zamanında xplorer'larla ne uğraşırdık o klasörler de kaybolmanın bile bir tadı vardı bence yine kendilerine has bir işletim sistemi ile android'i bitirebilirlerdi ama... hep yanlış satış stratejisinin eseri oldular.
    apple pazarda ki yerini elit olarak koruyor, ya şu mantık var adamlarda, bir ürün zincirinde biz varsak en iyisiyiz, bu sebeple kendilerine biz çizgi belirleyip onun altına düşmüyorlar, misal olarak imac modellerine bak kullandıkları donanım beş para etmez, ama aliminyum kaplama-mac os işletim sistemi ile en stabil ve kaliteli hizmeti sana sunabiliyor haliyle üç beş fazla vereyim temiz kullanayim diyorsun, kaldı ki işin içine parallel desktop giriyor ki arka planda birden fazla i.s. çalıştırmak mümkün hem pardus, hem ubuntu hemde windows ohh mis, ön yüzde de mac os... kısacası artık okadar çok ürün kullanıp şu şirketleri takip ettim ki, özetle üç beş fazla verip iyisini alacaksın kafan rahat olacak... bilmeyen adam alıyormuşta, millet hava atmak için kullanıyormuşta, sosyal statü simgesimişte... ya bırakın arkadaşım önce alın kullanında sonra yıkarsınız o tabularınızı.

• Anladım hocam, verdiniz bana da gazı şuan
  • Arkadaşlar 5S düşünüyorum.

-Isınma var mı_ Hani her telefon ısınma yapar ama böyle oyun oynarken çok fazla ısınmasa güzel olur.
    -İşitme engelliyim.
    * Bundan dolayı ahize kalitesi lazım. Ahize sesi yüksek ve kaliteli olması önemli benim için.
    * İşitme cihazıma özel bluetooth kulaklık var. Sıkıntı yaşar mıyım?
    * Hopalör sesi kalitesi ve yüksek ( fazla kısık değildir heralde) mi?
    -Samsung, Sony, HTC gibi modellerde güç tasarruf modları var. iP5S'te bu mod bulunuyor mu?
  • Arkadaşlar kullanmadığım yerleşik uygulamaların simgelerini gizlemem mümkün mü?

Mesela gazetelik veya passbook denilen şeyi şu ana değin hiç kullanmadım. Boşuna durmalarını istemiyorum.

Cihaz da JB yok.

• Bugün ben de aranıza katıldım. Vatan PC'den 1979 TL'ye Gold renginden aldım. Daha önce Note 3 kullanıyordum. Android'den sonra iyi ki değiştirmişim diyorum. 1 sene boyunca Note 3 hamallık olmuş benim için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: narcissus34

şimdi konuya nasıl bir giriş yapıp nereden başlasam bilemiyorum bodoslama dalıyorum ohalde (kusuruma bakmayın)...

ilk olarak samsung'u ele alalım bu lanet olası telefon şirketi sürekli yeni telefon çıkardığı için eskilerinin değerini(piyasasını) öldürmekle kalmıyor üstünede güncelleme desteği vermiyor, tamam diyorsun sıkıntı yok ben çözerim diye önce rootlayıp akabinde ise güzel bir custom rom bulup yüklüyorsun derken... uygun kernel yok hoppa bazı fonksiyonlar devredışı, system dosyalarına girip gerekli kütüphane dosyaları entegre ettikten sonra bir bakıyorsun hala çalışmayan veya hatalı çalışan yerler var... hayır diyorsun ben özel bir android sürümü yükleyecek bir kullanıcıyım, mobil işletim sistemi yazan biri değilim ki bunlar benim işim değil !!! sinirleniyorsun, tekrar orjinal rom yükleyip üstünede sayacı felan sıfırlıyorsun, garanti kapsamına çıkmasın diye, arkaplanda çalışan zibilyon kadar gereksiz uygulama canını sıkıyor alıp tekrar rootluyor onları kaldırıyorsun, derken markete giriyorsun en s...ko uygulamalar bile paralı, iyi apk'larını indireyim diyorsun hoppp onlarda çalışmıyor, derken performansını arttırmak için biraz daha kurcalayıp kendi çapında birşeyler yapıyorsun buseferde telefon dahada sıçıyor, yeni bir custom rom çıkmış oluyor, xda'dan indirip onu kurayim derken telefon brick oluyor... derken onuda kurtarıyorsun (lanet olsun ki bu konuda da uzmanlaştım artık sinirden) sonra yine orjinale dönüyor ve o lanet androidli samsung ile uğraşmak zorunda kalıyorsun...
    açıkcası iphone 3gs kullandığım zaman tek yaşadığım sorun, her türlü s...ko dosyayı atmak için ihtiyaç duyulan itunes, ve buradan atılanları yine silip güncellemek için itunes'a ihtiyaç duyulmasıydı ama birşey vardı, jailbreak'li olsun olmasın telefon hızlıydı abi, takılma-donma-kasılma yoktu, stabildi hızlı çalışıyordu dur lan dedim yeter artık bastım gittim adı lazım değil bi elektronik mağazaya çıkar dedim genco bana oradan 5s gold 16gb... işte efendim şu model var, nexus'lardan ıvırlardan zıvırlardan bahsediyor dedim ki o çöp ürünleri alın bedavaya insanlara dağıtın hepsini toplasanız bir ubuntu edge yapmazda.. neyse o konuya hiç girmeyeceğim özetle telefonumu alıp gedim - özgürlük/hız/stabilite/performans/muazzam bir tasarım/her türlü apple ürünü ile anlık senkorizasyon/jail break ilede uçurdum gitti - sonunda mutluydum birdaha android'li özellikle de samsung bir telefona elimi sürersem....

apple'a yada iphone'a laf atacak tecrübeli-tecrübesiz herkesi beklerim, açık münazaraya

Meraba arkadaşım walla dediklerine aynen katılıyorum öncelikle doğruları sölemişsin.
    İkinci olarak tahminimce telden ii anlıyorsun yani elektronik olarak. Sana bi sorum olacak. Benim 5s i aralıktan beri kullanıyorum hüç bir sıkıntı yok fakat bi kaç haftadır takıldım durduğum yer var. Çoğu iphone 5s lere baktım hemen hemen hepsinin üst kısmında kasa açıklığı var bendede mevcut. Araya devamlı toz falan giriyo kağıdı şöle bi gezdirip bütün tozları temizliyorum. Telde herhangi bir sıkıntı yok kamerası şarjı sesi falan dört dörtlük.
    Soruma geleyim biraz uzun oldu ama bu açıklık ileride bi sorun yaratırmı yani içeri toz falan gitme birikme gibi. Değişime versem ne geleceğide belli deil bide o kadar beklemek ayrılamam iphonumdan😃
    Senin bi fikrini almak istedim okur ve cevaplarsan Allah razı olsun.
    Saygılar.

• Bende iki hafta kadar önce aldım ama 16 gb. Umarim hafiza yönünden sıkıntı çıkmaz yer kalmadı diye düşünmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuelvanunu1

iphone4 kullanıyordum.2 gün önce siyah 16 gb 5s aldım,baya bir fark beklıyordum ama öyle aman aman bir fark göremedim açıkçası.iphone güzel telefon ama bukadar paraya değermi bilmem

ben de 4'ü sattim android alıcaktım ama iphone 5s ile yoluma devam ediym diyorm.
  • arkadaşlar 5 ve 5s arasında kaldım ikinci el kısmında bakıyorum aşşağı yukarı aralarında 500 tl oynuyor. ancak 5s'in işlemcisi ,kamera ve parmak okuyucu için değer mi yoksa 5 işimi görürmü
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreankarali

quote:

Orijinalden alıntı: narcissus34

şimdi konuya nasıl bir giriş yapıp nereden başlasam bilemiyorum bodoslama dalıyorum ohalde (kusuruma bakmayın)...

Meraba arkadaşım walla dediklerine aynen katılıyorum öncelikle doğruları sölemişsin.
    İkinci olarak tahminimce telden ii anlıyorsun yani elektronik olarak. Sana bi sorum olacak. Benim 5s i aralıktan beri kullanıyorum hüç bir sıkıntı yok fakat bi kaç haftadır takıldım durduğum yer var. Çoğu iphone 5s lere baktım hemen hemen hepsinin üst kısmında kasa açıklığı var bendede mevcut. Araya devamlı toz falan giriyo kağıdı şöle bi gezdirip bütün tozları temizliyorum. Telde herhangi bir sıkıntı yok kamerası şarjı sesi falan dört dörtlük.
    Soruma geleyim biraz uzun oldu ama bu açıklık ileride bi sorun yaratırmı yani içeri toz falan gitme birikme gibi. Değişime versem ne geleceğide belli deil bide o kadar beklemek ayrılamam iphonumdan😃
    Senin bi fikrini almak istedim okur ve cevaplarsan Allah razı olsun.
    Saygılar.

kullanıcı hatası olmasına rağmen, ingilizce bir mail sonucunda bile değişimi kabul eden apple'dan bahsediyoruz burada söz konusu teknik servisleri ise orada duracaksın! tavsiyem biran önce garantiye verip değişim talep etmen eğer türkiyede kiler arıza çıkarırsa (ki çıkaracaklarını zannetmiyorum) ana merkeze atacağın bir mail ile seve seve değiştireceklerdir. (kullanıcı memnuniyeti herşeyden önce gelir adlı şirket politikaları yüzünden, olmadı bunuda yüzlerine vur!) kasa açığı dediğin olay şu yönden sıkıntı yaratabilir, malüm mühendislik mucidi milyon dolarlık bir cihaz aslında iphone, seri üretim olduğu için bu kadar uygun fiyatlara alabiliyoruz... bu mucid cihazın tüm parçaları minimal düzeyde portatif olarak yaratılmış haliyle motherboard üzerinde ki parçalar çokda sağlam değil, zamanla tozla beraber (bu kısmını kimyager arkadaşlar daha iyi tarif eder ya...) taş, metalik v.b. parçacıklarda gireceği için (umarım anlamışsındır) doğrudan zarar verecektir. o sebeple birkaç hafta normal bir telefonla idare edip, elindekini sağlama alman daha mantıklı, bu arada iltifatından ötürü teşekkür ederim, ben yalnızca çocukluğumdan beri (şu koca pilli ericsson) da dahil olmak üzere, birçok telefon kullanmış ve kurcalamış birisi olarak orta düzeyde bilgi birikimine sahibim, birde güncel olarak takip etmemden ötürü. yinede kafana takılan birşey olursa sorabilirsin.

• Arkadaşlar 5s'in şarj olma süresi bende uzadı sanki %20den %100e yaklaşık 3 saatte şarj ediyor önceden 1.5 saati geçmezdi sizde ne kadar süre alıyor şarj olması ?

• 
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.