Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dediğin gibi ise ki öyle diyorsun çok kötü bu performans güncelleme filan denedin mi hiç
  • bedlam kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde 7-8 ay içersinde note 2, one ve 1020 kullandım 1020 ile one arasında batarya farkı göremedim yoğun kullanımda her ikiside ancak bir günü tamamlıyor 1020 nin gün içersinde bittiğiyse hiç olmadı en kötü günde bile %10 ile eve döndüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Bu fotoğrafı bu kadar kötü çekmek için çok uğraştın mı önce onu bir sorayım şaka bi yana ışık kötü ters ışık yaratmışsın monitörlerden gelen ışık ters ışık oluşturmuş bu kadar noise normal şartlarda oluşmaz %15 smart sharpen uyguladım ki bu bile fazla(noise sebebiyle)

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Sorumun cevabını aldım. Benim aradığım iyi ya da kötü çektiğim fotoğrafa smart sharpen uygulamama rağmen netleştirememekti. Demek foto iyi çekilmiş olsaydı ben de netleştirebilirdim Şimdi yapmam gereken, gün ışığında foto çekerek smart sharpen uygulayıp sonuçları gözlemek. Cevap için teşekkür ederim.

Fotoğrafı çekerken, sol tarafımda ışık gelen pencere vardı, fakat monörden gelen ışığın fotoğrafa olumsuz etki yapacağı hiç aklıma gelmedi.

Şimdi bir de şunu sorayım; Manuel ayar yaparken birinci sıradaki ayar galiba gün ışığı, bulutlu hava, gece lamba ışığı filan. Buradaki ayarları nasıl yapmam gerekiyor? İkinci sıradaki ayarın ne işe yaradığı anlayamadım. Üçüncü ayar iso, son ayar hızla ilgili galiba. Sizden ricam, gün ışığı ile ışığın az olduğu durumlarda ya da gece oda lambası ışığında bu ayarları nasıl düzenleyeyim. İsoyu anladım, gün ışığında 100, ışığın az olduğu ortamlarda ise deneme yanılma ile 200-400 arası yapmam lazım.

• En son beta ya kaydolduktan sonra gelen güncelleme ile durum daha kötü artık eve dönemiyorum kesin bitiyor şarj. Bu normal biliyorum. Olabilir yani. Ama dediğim gibi lg g2 nin bile batarya performansını beğenmedim ben belkide bende bir sorun vardır.
  • mert25 kullanıcısına yanıt
    İlk sırada flaş ayarı var onu otoda bırakabilirisin ikinci sırada beyaz ayarı var onuda genelde otoda bırak sarıya çalan bir sahne olursa ampul ayarına getirebilirsin üçüncü sırada odak ayarı var netlemede sıkıntı olursa elle netlik ayarı yapabilirsin ki genelde ihtiyaç olmaz dördüncü ayar iso ayarı bunu mümkün olduğunca iso100 ve yakın değerlerde ayarla beşinci ayar poz süresi ki bu ayar iso kadar önemlidir hareketli objeler ve gündüz çekimlerinde poz süresini 1/400-800 arası ayarlarsın ortam çok fazla ışık alıyorsa bu değeri 1/1000-8000 gibi ayarlarsın poz son ayar poz telafisi ise ortam yaptığın ayarlar içersinde olduğundan karanlık veya aydınlık kalıyorsa bı değeri adım adım arttırıp azaltabilirsin.
  • 1020 ye rakip geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

1020 ye rakip geliyor

süper :D 3320

• quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

İlk sırada flaş ayarı var onu otoda bırakabilirisin ikinci sırada beyaz ayarı var onuda genelde otoda bırak sarıya çalan bir sahne olursa ampul ayarına getirebilirsin üçüncü sırada odak ayarı var netlemede sıkıntı olursa elle netlik ayarı yapabilirsin ki genelde ihtiyaç olmaz dördüncü ayar iso ayarı bunu mümkün olduğunca iso100 ve yakın değerlerde ayarla beşinci ayar poz süresi ki bu ayar iso kadar önemlidir hareketli objeler ve gündüz çekimlerinde poz süresini 1/400-800 arası ayarlarsın ortam çok fazla ışık alıyorsa bu değeri 1/1000-8000 gibi ayarlarsın poz son ayar poz telafisi ise ortam yaptığın ayarlar içersinde olduğundan karanlık veya aydınlık kalıyorsa bı değeri adım adım arttırıp azaltabilirsin.

Hocam verdiğin bilgiler için çok çok teşekkür ederim. İnşallah bu bilgiler ışığında ben de güzel fotolar çekebileceğim.

• ebay'dan sipariş ettiğim Nillkin marka arka sert kapak elime ulaştı yanında da ekran koruyucu film hediyesi var kalite olarak gayet iyi hoşuma gitti..

• Birkaç fotoğraf çektim paylaşayım dedim, üzerlerinde oynamalar var:

• quote:

Orijinalden alıntı: _Shinku_

Birkaç fotoğraf çektim paylaşayım dedim, üzerlerinde oynamalar var:

Çekimler başarılı gerçekten.

• Teşekkürler.
  • SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    Güzelmiş hocam kazasız belasız kullan, önden çekim de ekleyebilirmisin, birde dışı esnek malzeme gibi duruyor, öylemi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [simage][/simage]
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

•  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starmaster -- 11 Nisan 2014; 2:02:26 >

• resimdeki yerler hangi şehrimizden acaba? ayrıca bulutlar çok hoş gözüküyor. elinize sağlık.
  • oscartiger kullanıcısına yanıt
    Sivas hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond16

Güzelmiş hocam kazasız belasız kullan, önden çekim de ekleyebilirmisin, birde dışı esnek malzeme gibi duruyor, öylemi acaba

teşekkürler,esnek değil sert malzemeden öyle eğip bükmeye gelmez kırılır tahminimce önden yandan fotolarda şöyle..

• Bende bu yaz alacağım 1020'yi inşallah. Ama renk konusunda karar veremedim. Siyah istemiyorum,önceki telefonumda koyu renk olduğu için. Sizce sarı mı beyaz mı daha güzel duruyor? :) fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum,teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bosmesguliyet kullanıcısına yanıt
    Bence sarı renk, ben sarısını kullanıyorum gerçekten hoş.
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.