Şimdi Ara

Sharp, 4K IGZO Dokunmatik monitörüyle OS X'e dokunmatik destek sağlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sharp, 4K IGZO Dokunmatik monitörüyle OS X'e dokunmatik destek sağlıyor

Geliştirdiği panellerle görüntüleme sektörünün önde gelen isimlerinden olan Sharp'ın CES 2013'de ilk defa gün yüzüne çıkardığı ve 32 inçlik 4K çözünürlüğündeki dokunmatik panelli IGZO monitörü bu sefer CEATEC Japan fuarında sergilendi. Ancak bu sefer monitörün kendisinden ziyade OS X'e kazandırdığı dokunmatik destek dikkat çekti.

4K IGZO monitörünü MacBook Pro'ya bağlı şekilde sergileyen Sharp, OS X'in sadece 4K çözünürlüğünde bir harici monitöre aktarılmasını sağlamakla kalmamış; ayrıca, monitör üzerinde yer alan kapasitif dokunmatik katman sayesinde OS X'in dokunmatik şekilde kullanılabilmesini sağlamış. Son kullanıcıdan ziyade ticari ve profesyonel kullanıcıları hedef aldıklarını belirten Sharp yetkilileri, OS X'e dokunmatik destek kazandırarak monitör ile kullanılmasını sağlayan sürücüleri bu yıl bitmeden yayınlayacaklarını söyledi.

Sharp'ın ilk olarak CES 2013'de tanıttığı monitör firmanın IGZO LCD paneline sahip olup, 3840x2160 piksel çözünürlüğünde görüntü sağlarken; üzerindeki kapasitif dokunmatik katman sayesinde parmak ya da kalem gibi statik elektrikli herhangi bir işaretleme aracıyla rahatlıkla kullanılabiliyor.

• Şu full hd saçmalığından kurtulup adam gibi çözünürlüklere geçeceğiz ya süper oldu eşek kadar monitör 1020 x 1080 çözünürlük sıkıntı bide 1366 x 768 noyebook işkencesi var webde dolaşmak oşkence

• Şimdi biri gelir buna gerek yok der,zaten fh yetiyor der,ama grafiker,fotoğrafçı,sinema sektörü işiyle uğraşan herkes bilinçsiz bunu geliştiren muhendisler cahil ama 1080p yeterli buna gerek yok diyen liseli ise mucit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternity -- 17 Ekim 2013; 14:57:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte monitör budur.

• İşte monitör budur.

• Siz yorulmayın gençler ben hepinizin adına çöp derim beğeninde bi şey yazıyorum zannetsinler.

• ne yazsam bilemedim
  • Seneye 4K IGZO panelli 12.9 için OS X ile gelen bir iPad olacak. Aha buraya da yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reddemon35

Şu full hd saçmalığından kurtulup adam gibi çözünürlüklere geçeceğiz ya süper oldu eşek kadar monitör 1020 x 1080 çözünürlük sıkıntı bide 1366 x 768 noyebook işkencesi var webde dolaşmak oşkence

Yalniz Hd çözünürlükleri yazip full hd den kurtulucagini yazmissin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera alacakları mega pixel kandırdılar şimdi de böyle gereksiz çözünürlüklerle. Profesyonel kullanıcılar için bir şey demiyorum elbetki onlara lazım. Ama saçma sapan çözünürlükteki ipad ile faceebooka bakmak bir ihtiyaç değildir. 12 mp kamera alıp da güneşe karşı resim çeken çok cahil var.

• 32" 4K IGZO dokunmatik iMac? (veya iTV?) Belli olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13" 3200x1800 dokunmatik ekranlı macbook air 2014 te geliyor o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytecode3

13" 3200x1800 dokunmatik ekranlı macbook air 2014 te geliyor o zaman

Macbook Air değil ben iPad olarak bekliyorum o cihazı aynı bu 4K IGZO paneli kullanacaklar. 12.9" ve çözünürlük olarak dediğin gibi olacağını düşünüyorum. Tabi başka bir arkadaşın dediği gibi 32" iMac yada iTV(42" olur o olursa ) de olası yani 2014'te Apple bomba bomba geliyor
  • Yavaş tepki veriyor videoda gorundugu kadarıyla

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    aptal cep telefonumun sanal klavyesi yüzünden 1920 x 1080 yerine 1020 x 1080 olmuş
  • Hayalimdeki monitör
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.