Şimdi Ara

FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
566
Cevap
1
Favori
35.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Namağlup
     FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği

cosmuşsun

tebrik etmemek elde değil.

buda benım
     FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği

seni de tebrik ederim SS almayı unuttum geçen sene şampiyondum bende :)

• Pirlo Beşiktaş'ta.. 2. sezonun başında aldım 500 Bin Euro'ya
  • Merhabalar;

Oyunun 2.sezonundayım ve elbette Beşiktaş'ı yönetiyorum.

Manuel Fernandes , Hugo Almeida , Olcay Şahan , Veli Kavlak , Ersan Adem Gülüm 'ü sattım.

Jem Karacan , Sebastian Giovinvco , Raul Garcia ve Gökhan Töre'yi bonservisleriyle takıma dahil ettim.

Birde Free transfer'den Jack Colback 'i(solbek) ve Brice Dja Djedje'yi(sağbek) satın aldım.

Defans'ın değişilmezi Sivok'un yanına Serdar Aziz'i 8 milyon'a satın aldım.

Orta sahayı Jem Karacan(Necip) ve Oğuzhan Özyakup

Önlerinde Raul Garcia

Forvette Sebastian Giovinco , Muhammet Demir ve Mustafa Pektemek alternatif isimler olarak bıraktım.

Kerim Frei ve Gökhan Töre gerçekten türk statüsünde mevkiilerinin en iyileri arasında diyebilirim.

2. sezonunu başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Tüm fm 14 Beşiktaş oyuncularına keyifli oyunlar dilerim.

• quote:

Pirlo Beşiktaş'ta.. 2. sezonun başında aldım 500 Bin Euro'ya

Nasıl oynuyor ıyımı bırde yıllık kac verıyorsun euro cınsınden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ricardo Quaresma

quote:

Ocak ayında gelecek 4.2 verdim 2 yıllık imza parası falan yok ama
  • Yav neden başarılı olamıyorum. 3 kariyer yaptım 3'ünde de sezon başında başarısız olduğumdan dolayı sildim. 4-1-2-2-1 taktiğini oynattım takıma. Var mı taktik tavsiyesi olan.
  • evet yine araya uzun bir sure koyduk :) performans sonrası sorum olacak yine arkadaslar sizlere..

2. sezon da bitti..gecen sene gs nin ardından 9 beraberlık 2 maglubıyetle 2. olmustum. Bu sene ise 9 beraberlık 1 maglubıyetle sampiyon oldum..3 puan fazla almıs oldum :D
    sampiyonlar ligi ön elemede spartak moscovayı kendı sahamda 0-0, deplasmanda 1-1 kalarak eledim..sonrasnda sportingle eslestim..deplasmanda 3-2 yenıldım. kendi sahamda 4-0 yendım ve gruplara kaldım..
    gruplarda cünüp ben, schalke, napoli ve Barca ile eşlestim..8 puan topladım..barca 13..napoli de 8..ama averajla 2. olarak cıktım ve juve ile eşleştim..deplasmanda 3-0 yenıldm..kendi sahamda da 1-0 yenıldım ve elendm.
    Kadromun yetersiz oldugunu dusundum ve bu sene daha iyi transfer yapayım dedm. töre'yi 8m a satın aldım. Atilla turan ı yedek sol bek olarak 500k a aldım. Sonrasında yine paramız olmadıgı icin kiraya yöneldim. kaliteli kiralara..gecen sene forvet olarak devre arasında yaslı kurt Milito yu kiralamıstm.. 8 macta 5 gol atmıstı..Bu sefer okadar yaslı kiraya yonelmim dedim. eksik olan forvet mevkine yoneldim ve önce enes unal ı kiraladm. sonrasında da city'den Stefan Jovetevic i kiraladm. Sonrasında dmc eksigimi yine kaliteli bir kiralık oyuncu ile doldurayım dedm. onu da chelseadan Obi van Mikel i kiraladm :) defansa da gecen sene kiraladıgım koray günteri yine kiraladım ve alternatif olarak schalke ye kaptırdıgım Bülent ince yi kiraladım. tabiki yine gecen sene kiralamaktan memnun kaldıgım hakan calhanoglunu kiraladm.
    iki iyi forvet ve amc secenegi oldugu icin 2 forvetli alternatif bir taktik yaptm ama bununla orta saha biraz zorlanıyor. eski taktigimi daha cok kullanacagım gibi duruo..
    düzgün bir savunma hocam yoktu ve ian sharp ı aldım personel olarak..
    Bakalım bu sezon neler olcak..
    Ve gelelim soruma..
    stadımız yapılıyor oldugu icin beklemiştm ve simdi alt yapı tesislerimizi yapalım dedm ve kabul ettiler..ancak iyi bir genclik sorumlusu alayım istedm. Phil cannon gibi..bosta suan..Ancak default olarak gelen bizim Akif balaban da özellik olarak hic fena deil..simdi phili alacam ama akifi de kaybetmek istemiorm..akif e yeni sozlesme oneriyorum ve 19 yas altı hocası veya asistan menajeri ol diom kabul etmiyor..ne yapmak gerek bilemedm:( önerisi olan var mı? siz napmıştınz? fesih mi ettinz? yabancı sınırı oldugu ıcın altyapıdan turk oyuncu cıkarılması cok onemlii..
    Bir de diger sorum..
    antrenorlerimiz var..normalde 9 tane diger besiktas personoli olarak izin veriliyor. bir de diger yedekler personeli ve diger 19 yasaltı personeli diye bir sey var..
    oralara antrenor koymak gerekli mi? ya da ne işe yarar? as takım hocaları zaten onlarla da ılgılenmıyor mu?
     FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği

• ben de beşiktaşla oynuyorum 2. sezonu bitirip 3 e başladım ama bu sezon artık 4 lü defanstan vazgecip 3 lü defans ile birlikte değişik bir 3-5-2 deneyeceğim hayırlısı bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kvothé

ben de beşiktaşla oynuyorum 2. sezonu bitirip 3 e başladım ama bu sezon artık 4 lü defanstan vazgecip 3 lü defans ile birlikte değişik bir 3-5-2 deneyeceğim hayırlısı bakalım...

3-5-2 de sıkıntı yaşarsın.. sağlam bir ön DOS bulman gerekecek, neciple olacak iş değil.. kadronda kimler var bilmiyorum ama 3-5-2ye geçince takımı o taktiğe alıştırman zorlaşacak, maç kaybedeksin, taraftar sıkıntılı olacak.. belki taktiğin oturmayacak.. ben senin yerinde olsam takıma yavaş yavaş öğretirdim taktiği.. maç 2-0 3-0 olduktan sonra ikinci taktik olarak kaydedip o taktiğe dönersin.. seneye tam anlamıyla geçiş yapman daha mantıklı olur. pat diye 3-5-2 ye dönersen çok gol yersin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

quote:

ben de beşiktaşla oynuyorum 2. sezonu bitirip 3 e başladım ama bu sezon artık 4 lü defanstan vazgecip 3 lü defans ile birlikte değişik bir 3-5-2 deneyeceğim hayırlısı bakalım...

3-5-2 de sıkıntı yaşarsın.. sağlam bir ön DOS bulman gerekecek, neciple olacak iş değil.. kadronda kimler var bilmiyorum ama 3-5-2ye geçince takımı o taktiğe alıştırman zorlaşacak, maç kaybedeksin, taraftar sıkıntılı olacak.. belki taktiğin oturmayacak.. ben senin yerinde olsam takıma yavaş yavaş öğretirdim taktiği.. maç 2-0 3-0 olduktan sonra ikinci taktik olarak kaydedip o taktiğe dönersin.. seneye tam anlamıyla geçiş yapman daha mantıklı olur. pat diye 3-5-2 ye dönersen çok gol yersin..

sezon basında beri bir gol krizi var zaten Allahtan kalede valdes var da biraz sınırlıyor. onu da imza attırıp aldıydık ...

• quote:

quote:

quote:

sezon basında beri bir gol krizi var zaten Allahtan kalede valdes var da biraz sınırlıyor. onu da imza attırıp aldıydık ...

çift santrofor kullanacaksan birisinin boyu uzun olmalı, ortalar ona açılmalı pivot santrfor oynayacak, örneğin lacina traore iyi bir topçu.. 10 küsür e almıştım..

diğer forvetin de komple forvette iyi oynamalı yada fırsatçı golcü kimliğiyle oynamalı.. ancak böyle çözebilirsin gol sıkıntısını..

• Ben güzel kariyerimi noktaladım artık. Lig çekişmeli olmayınca tadı olmuyor. Sistemi tam oturtunca kimi oynatsam oynuyordu. Tamamen yedeklerler derbilere çıkıyordum 3-4 atıyordum. Hal böyle olunca yeni kariyer açtım Everton ile ama oyun kayıt etmeyince Everton hevesim de gitti. 3. Ligden Glasgow'u alarak yeni kariyere yelken açtık bakalım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ricardo Quaresma

quote:

Ocak ayında gelecek 4.2 verdim 2 yıllık imza parası falan yok ama

Geldi mi başkan 😃

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler pivottan başka forver oynamıyor taktik 4 2 3 1 Almeida coşuyor yaş 33 mecbur onu oynatıyorum. Rondon ve Muriel ikiside klas özellikli ama yine eninde sonunda Almeidaya kalıyorum oda sezonuk 40 gol atıyor rahat anlamadım? Cornelius yada Mitroglou iş yapar benim takımda. Ama bu pivot harici neden iş yapamıyor anlamış değilim
  • Yahu bu oyunda Antalyaspor'u yenemiyor muyuz?

İlk sezonu 3. Galatasaray ile aynı puanda 4. sırada bitirdim, Türkiye Kupası'nda yarı finalde Fenerbahçe'ye elendim.

İkinci sezonumda 22 hafta geride kaldı ve 54 puanla liderim, Avrupa Ligi'nde gruptan lider çıktım, Türkiye Kupası'nda yine yarı finaldeyim ve Trabzonspor ile oynayacağım.

Bu 1.5 sezonluk süreçte Antalyaspor ile 6 kere karşılaştım ve 1 beraberlik, 5 mağlubiyet aldım. Derbilerde, Avrupa kupasında rakiplere 3-4 atıyorum ama Antalyaspor içeride dışarıda tokat manyağı yapıyor. Ligde 22 haftada 2 mağlubiyetim var, ikisi de Antalyaspor'a, şaka gibi... Sir Samet Aybaba hayattan bezdirdi beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristam -- 12 Mayıs 2014; 4:39:58 >
  • Merhabalar arkadaşlar,

FM 14.3.1 surumunde besıktas ıle basladıgım karıyerımde ılk sene sampıyon oldum ılk sene ısmaılı 4 milyona , fernandesi 15 milyona sattım takıma alanya spordan gelecegın yıldızı oldugunu dusundugum eskı karıyerlerımden tanıdıgım Ünal Noyan ı 100 bın euroya aldım.İlk sezonda fernandesi ismaili satarak takımın maas olayını duzene soktum. Galatasaray ve fenerbahcenın yogun mac trafıklerı sayesınde rahat bır sezon gecırerek hem turkıye kupasını hemde super lıg kupasını kaldırdım. 4-2-3-1 dızılısıyle cıktıgım maclarda sırasıyla, tolga-serdar-franco-(ibrahim-sivok-ersan)-ramon-veli-jones-olcay-oguzhan-gokhan-mustafa dızılısıyle cıktım ılk hedeflerım arasında sampıyonluk yoktu bu yuzden francoya cok sans verdım ve ersanla ıyı bır ıkılı olusturdular.velı daha cok ofans oynadı ve lıgde 10 gol attı uzaktan sut vurmasıyla.jones cakılı defans gıbı yarı sahayı gecmedı.mustafa takımı sırtlayan adam oldu almeida 9 macta 3 gol attıktan sonra yardımcının onerısı ıle mustafayı rızespor macında koydum ve 6 gol bırden attı o moralle kesmek ıstemedım lıg sonunda 70 golun 52 tanesını mustafa atmıstı ve bıtırıcılıgı 18 olmustu.

İkinci sezona mustafanın bu performansına ek cenk tosun geldı takıma yabancı sınırlandırması yuzunden sıvok atıba almeida escude yi satarak takıma bir 15 milyon daha kazandırdım onder hocanın 1.senede yaptıgı calısmalar ve sampıyonlar lıgınde oynayabılmek ıcın ramon mottayı kıraladım tekrar onun yanına barcelonadan planası kıraladım tekrar.Gokhanı 7.5 mılyon satın alma opsıyonu ıle kıralamaya calıstım rubın dırettı bende holoskoya guvendım ve ılk macta sol kanatta holosko fenerbahceye super kupada 3 gol attı sadece.Olcay tore ıkılısını olcay-holosko yapıp ac milandan ve real madridden bedelsiz 1 sol ve 1 sol-sag kanat oynayabılen oyuncular aldım.Yabancı sınırlandırması uzerıne ve sampıyonlar lıgı grubu yuzunden(barcelona-bate-dortmund-biz) francoyu kerımı alt yapıdan ve onder hocanın aldıgı 16 yasındakı cocukları toplamda 25 kısıyı kıraya gonderdım.Yerlilerden cenki sattım eneramo 2.5 milyona gitti kadroda yer bulamayınca.Şimdi ligde 5 de 5 yaptık fenerbahceyı super kupada yendım onumde sampıyonlar lıgı grup macları var mustafa 5 macta 9 oldu attı holoskonun ve olcayın 4 er velının 1 golu var.4-2-3-1 ve 4-1-2-2-1 seklınde 2 farklı dızılısle oynuyorum. Pilot veya kardes klup bulmak ıstemeyen yonetım bana 14 gozlemcı hakkı verdı 14 gozlemcının 10 tanesını 22 yas altı cocukları aratıyorum gozlemcılerımın hepsını ben sectım ortalama yetenekler 15-16 takımdakı yabancıları ve yerlılerden bır kac kısıyı satarak suanda 52 mılyon euroluk bır bılancom var sezon sonu bunu 79-85 mılyon euro yapmayı planlıyorum 14 Eylul 2014 tarıhındeyım yaklasık 48 bıne oynuyorum olimpiyatta ama 01:01:2015 tarıhınde ınonu spor kompleksıne gecersem 41bınde oynuyacagız.Takım sampıyonlar lıgınde olmasına ragmen gecen sene 10bın bu sene 17bın kombıne sattı.Yönetim ilk sene para yok dıyordu bu sene gerek gormuyoruz dıyerek benı sınırlandırmaya calısıyor.Fikret ile anlasamaz olduk sampıyonlar lıgınde basarılı olursam lıgde kumeye oynayan bayern'ın kapısını calacagım

• Alternatif yerli-yabancı transferler

Kaleci bulamadım tolgayla devam edıyorum cenkı 1.5 mılyona akhısara sattım kıralık 8 kalecım var hangısını begenırsem onu as takıma cıkarıcam :D

Sol bek Ramon mottayı kıraladım barcelona sozlesme yenılemezse ramonu sol kanat arkasına planas dıye bır oyuncu var yabancı sınırından sıkıntı cekmezsenız denenır
    Stoper Göztepeden Fethi Özer'i getirdi önder direk kiraya gönderin alırsanız franco ile gelecegin stoperleri 2 sezonda
    Sağ bek sıkıntı buyuk serdarla devam serdara bırsey olursa toraman ve atıba alternatıf
    Defansıf ortasaha olarak jones veli necip fernandes fena ıs yapıyorlar eger bunlara alternatıf arıyorsanız francoyu oynatın bu bolgeye oyuncu almak gereksız
    Sol kanat Avrupalı buyuk kluplerden sozlesmesı bıtmıs 2 oyuncuyu kıraladım ılk sene ve ac mılandan emanuelsenı aldım kanat kopegı derım sıze sadece
    Sağ kanat Holosko varsa olunceye kadar oynatın holoskodan sonra olccayı sagda oynamaya ıkna edın eger onuda yapamazsanız kerımı kıralık gonderıp kanatlarda oynattırın
    Orta saha gobek olarak ben bos bıraktım fakat takımın oz kaynaklarından necıp gıbı muhammet gıbı oyuncular denenebılır
    Ofansıf orta saha olarak oguzhan ve sezerı tek gecerım muhammet bızde oynayamıyor ama kıralık gonderın bursaya antalyaya adam o takımları ılk 3 e sokuyor
    Forvet mustafayı deneyın eger yabancı ıstıyorsanız mustafayı satmayın kıralık gonderın.Ömer yardımcı forvet olur.Eneramodan kurtulun genc olarak alanyaspordan Ünal Noyan ve Muhammet Demiri alıp kıralık gonderın.19 yas altı menejerınızı degısıtırın al yapıyı saglam tutun.Bursasporlu Enes Unal takıp edın 19 yasında buyuk ıhtımal bursa ıle sozlesmede sorun yasayıp ayrılmak ısteyecek bedavaya falan kaparsanız gelecegın forvetlerınden bırı sızde olur.Fikret sabretmıyor yalnız haberınız olsun

• ben çoğu yabancıyı sattım, fernandes zaten devrearasında sıkıntı çıkarıyor, tr ligine tekrar başladım ben, carlos fierro mitrovic ikilisini almaktansa başka adamlara yöneleyim dedim..

defansa victor ramos (vitoria) u aldım, kara diye bir topçu var (genk) benim yıllardır defansın bel kemiği..

türkiyede sol kanat yok, mecburen yabancıyla doldurmak gerekiyor, björn engels (club burugge) i aldım.. memnunum ismaille dönüşümlü oynuyorlar..

enes ünalı aldım 19 yaşaltında deli goller atıyor, pişsin biraz daha..

4-2-3-1 oynatıyorum, ezequiel rescaldani (san lorenzo) iyi bir forvet, pivot santrfor, almeidanın gol atabilen cinsi

jonathan viera (valencia) yı aldım, hem genç hem ofansta sağ sol her mevkiide oynuyor..

vitinho, honda ve mitrovic gibi oyuncuları almadım, altyapı tesislerini yeniliyorum.. stad olunca onu da elden geçireceğim :) bu sene transfer yapmasam yeridir, takım luis enrique li galatasaray a bile kafa tutuyor :)

• quote:

ben çoğu yabancıyı sattım, fernandes zaten devrearasında sıkıntı çıkarıyor, tr ligine tekrar başladım ben, carlos fierro mitrovic ikilisini almaktansa başka adamlara yöneleyim dedim..

defansa victor ramos (vitoria) u aldım, kara diye bir topçu var (genk) benim yıllardır defansın bel kemiği..

türkiyede sol kanat yok, mecburen yabancıyla doldurmak gerekiyor, björn engels (club burugge) i aldım.. memnunum ismaille dönüşümlü oynuyorlar..

enes ünalı aldım 19 yaşaltında deli goller atıyor, pişsin biraz daha..

4-2-3-1 oynatıyorum, ezequiel rescaldani (san lorenzo) iyi bir forvet, pivot santrfor, almeidanın gol atabilen cinsi

jonathan viera (valencia) yı aldım, hem genç hem ofansta sağ sol her mevkiide oynuyor..

vitinho, honda ve mitrovic gibi oyuncuları almadım, altyapı tesislerini yeniliyorum.. stad olunca onu da elden geçireceğim :) bu sene transfer yapmasam yeridir, takım luis enrique li galatasaray a bile kafa tutuyor :)

• Ligin ilk yarısında takımın performansı... Oyunu nerdeyse 2001 yılından beri oynarım böyle bi şey görmedim. Bu sezon daha bi başka oynadılar. Porto'ya ben acıdım onlar acımadı içerde dışarda 7-0.

Taktik 4-2-3-1

Sol kanatta Götze, sağ kanatta Erik Lamela, forvet Mitrovic.
     FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği FM 2014 Beşiktaşlılar Derneği

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.