Şimdi Ara

yardım edin arkadaşlar acillll

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kuzenin bilgisayara virüs bulaşmış tek çare olarak format atmak gerekiyor çünkü bilgisayarı açınca 1 dakika sonra kapanacak diye uyarı veriyor ve kapatıyor format atmaya çalışıyorum ama windows ön yükleme yaparkenbilgisayar kendi kendine kapanıyor 3 defa denedim ama nafile hep windows ön yükleme sırasında bilgisayar kapanıyor ne yapmam lazım

• Arkadaşım, virüslü bilgisayarı sabit diskte yüklü windows'u açarak temizlemen zor olabilir. PC'yi temiz bir açılış disketi veya cd'si ile açacaksın. CD'den çalışan bir antivirüs programı ile taratacaksın.Veya F-prot for DOS ile de taratabilirsin. Yok ben formatlayacağım dersen, doğrudan xp cd'si ile bilgisayarını açarsan, cd ile formatlayıp yeniden kurulumu sorunsuz yapman lazım..
  • Önce format at..Sonra yeniden partition kur..Ve kurulum yaparken bilgisayar hiç bir şekilde internete bağlı olmasın..Bu 1 dk sonra kapanacak olayını 1-2 sene evvel hatırlıyorum windows bunun la ilgili yama çıkar mıştı..Önce o yamayı internet cafeden falan filan yada sağlam bir pc den nette aratıp bul..Onu kurmadan internete sakın girme..Anında kaparsın sonra senaryo yeniden..
  • size büyük ihtimal blaster worm bulaşmış
    eğer bahsettiğin hata penceresi bu ise

bu dosya ile taratıp bu virüsü temizleyin
    http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBlast.exe
  • firewall yüklümü ???
  • bu viruse karsi korumaya aldigin ikinci bir bilgisayara sorunlu harddiski ikinci disk olarak takip o sistemi kullanarak harddiskini temizleyeceksin. onlemini almadan da internete baglanmayacaksin. sanirim sorunun cozulur. kolay gelsin...
  • formata gerek yok..bilgisayarı güvenli kipte aç..Başlat çalıştır services.msc enter...uzaktan yordam çağrısı
    kurtarma tabına gel..eylem yürütme olarak ayarla...güncel bir virüs programı ile tarat..kolay gelsin
  • hemen format atma
    bu virüs temizlenebiliyor
    benim iki bilgisayarımda aynı gün bulaşmıştı.

sana bir link vereyim hem de yabancı değil
    http://forum.donanimhaber.com/m_915037/tm.htm

kolay gelsin
  • Arkadaslar yardım isterken lutfen konu baslıgını yazın yardım edilebilecek bir konuysa yardım ederler zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: alehandro

formata gerek yok..bilgisayarı güvenli kipte aç..Başlat çalıştır services.msc enter...uzaktan yordam çağrısı
    kurtarma tabına gel..eylem yürütme olarak ayarla...güncel bir virüs programı ile tarat..kolay gelsin

arkadaş gerkeni söylemiş ama bu sorununu çözmez ise yani uzaktan yordam çağırısı RPC için eylem yürütme seçeneğini seçmene rağmen yinede kapanıyorsa diğer ayarlara da bir bak bilgisayarı kapat veya resetle olarak seçilmiş olanları eylem yürütme olarak seç ama değiştirdiklerini bir kenara not etmeyi unutma sorunu çözdükten sonra tekrar eski hallerine almayı unutma..
  • teşekkürler arkadaşlar...

problem kendiliğinden halloldu sistemi cumartesi günü geri aldım ama yine virüs çıkıyordu sonra laptobu kapattım 2-3 saat önce açtım ve sorun yok sonra avastı kurdum ayrıca @TRQX arkadışımın dediği gibi worm blaster bulaşmıştı onun verdiği programı da kurdum tarattım ama bişey bulmadı avastta birkaç toolbar buldu sonra format atayım dedim çünkü kuzen laptobu baya bi hırpalamış çok yavaş ve gereksiz bi dünya program ve benzeri şeyler vardı ama format atarken windows ön yükleme sırasında kendiliğinden kapanıyor bu neden oluyor anlamış değilim arkadaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.