Şimdi Ara

MSI Radeon R9 280X ekran kartı video inceleme 'AMD Radeon R9 280X test masamızda'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
5.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin yakın zamanda lanse ettiği yüksek performanslı yeni ekran kartı modeli Radeon R9 280X'i, MSI'ın özel tasarımlı Twin Frozr Gaming OC modeli inceliyoruz. Kartın tüm detayları, performamsı ve kutu içeriği gibi merak edilen her şey video incelememizde.

• İnceleme için teşekkürler.

Bu arada bende GTX770 alma arifesindeydim hatta bugün Vatan'dan alacaktım son dk vazgeçip %30 indirim olunca alırım demiştim :) iyiki almamışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B7C70F6C0 -- 14 Ekim 2013; 23:43:34 >
  • mesut beyde olsaydı daha iyi olurdu
  • 2013-2014 SEZONU AMD NVIDIA SAVAŞLARI BAŞLASIN

• güzel inceleme olmuş
    siteleri düzgün inceleme yapmamakla suçlayanlar bakalım dh yi de suçlayacak mı?
  • Fiyati burda 265 Euro(Avusturya) ve bu ayin 23'ünde satisa cikacak..Ben ASUS GTX 770 2GB modelini gecen ay 365 Euro'ya aldim,keske biraz daha bekleseydim de bu karttan alsaydim

100 Euro daha ucuz bir kart,384 Bit-3GB Vram ve ayni performansi,hatta daha iyisini verebiliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi die.Rache -- 14 Ekim 2013; 23:38:38 >
  • Bu karttan 2 tane alıp 7990a yakın performans elde edilebilir mi ?
    7990 1400$ R9 280x crossfire 600 $.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem3113 -- 14 Ekim 2013; 23:40:10 >
  • Merakla bekliyordum geldi bakalım neler varmış

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem3113

Bu karttan 2 tane alıp 7990a yakın performans elde edilebilir mi ?
    7990 1400$ R9 280x crossfire 600 $.

R9 290x de bekle bence
  • İşte Donanım Haber'i özel kılan incelemeler bunlar. Devamını görmek isteriz. Donanım, donanım, donanım... :)

• ender bey ile pc parçaları üzerine incelemeler çok keyifli ki donanım bilgisine hayran olduğum bir insandır. Teşekkürler güzel inceleme için.

• Ben Amd'den şunu bekliyorum aslında. Sony playstation 4'e verdiği grafik işlemcisine benzerişlemcili bir ekran kartı çıkartıp firmalara oyunun karta port edilmesinde yardımcı olup konsol oyunlarını o kartta oynatmasını bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Ben Amd'den şunu bekliyorum aslında. Sony playstation 4'e verdiği grafik işlemcisine benzerişlemcili bir ekran kartı çıkartıp firmalara oyunun karta port edilmesinde yardımcı olup konsol oyunlarını o kartta oynatmasını bekliyorum

Daha çok beklersin o zaman konsollardaki yazılım sadece oyun amaçlı olduğu için donanımı sonuna kadar kullanıyor arka planda adam akıllı hiç bir şey çalışmıyor pc de olay öyle değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savaş felan başladığı yok ,

AMD/Sony , Microsoft/Nvidia diye düşünün Micrososft ve Nvidia kardeşler paragöz ve tüketiciyi sallamaya tipler , AMD ve Sony kardeşler , tüketicinin ne istediğini bilen ve bonkör kardeşler ,

İlk 2'si hayırlı evlat , diğer 2'si onlardan tokat yedikçe düzelen hayırsız evlat ;

Bkz : Nvidia , AMD'nin ucuz ve performans olarak onlarınkiyle aynı bazen üstün kartlarını sunmasaydı indirime gitmeyecek ve biz eşek gibi o parayı vericektik ,

Bkz : Sony , ucuz bir şekilde tüketiciye açık bir konsol sunmasaydı , Microsoft Xbox'ı 100 dolar daha yüksekten hatta kinect'i zorla bize satarak kapalı bir şekilde emir altında oynuyomuşsuna satıcaktı.

Sanırım kimin ne olduğunu anlamak açık , piyasada böyle frimaların olması bizlere güven vermeli , teşekkürler DH.

• 7970 seviyesinde ben daha iyi birşey bekliyordum acikcasi.

290x de 780 seviyesinde birşey olur.

3dmark firestirke da 5500 puan almış ama nasil almış standart ayarlarda almis.

Maksimum ayarlardan2200 (2400 mu ne hatirlayamadim)civari birsey aldı.

• Çok az güç tüketimi varmış ya

• videonun kapak fotosu gtx660 diyor ne ayak :D

• Güzel bir inceleme olmuş teşekkürler ama arkadaki yeşil perdeden masaya yansıma olmuş gözüm hep oralara kaydı:D

• Konunun avatarında GTX660'ın fotoğrafı var. :)

• Bu kartı nasıl beğendiniz anlamadım valla 7970 oc zaten testlerde de görüldüğü üzere bu kartın oc haliyle aynı sonuçları almış. Arada 1 sene olmuş olsa tamam yeniden isimlendirilme kabul edilebilir dicem ama 2 sene olmuş ve aylardır 7970 nin satıldığı fiyattan 280x olarak tekrar satılacak ben daha eleştirel bir video bekliyordum açıkçası 7970 ge ile 7970 oc çok farklı şeyler değiller. Fermi zamanlarını hatırlattı bu inceleme bana. Gtx 480 çıktığında da herşeye rağmen alınası bi kart olmuş havası vardı incelemesinde.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.