Şimdi Ara

Sony'nin tam kare aynasız kamerası A7 ilk defa görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony'nin tam kare aynasız kamerası A7 ilk defa görüntülendi

NEX serisi ile aynasız fotoğraf makinesi pazarında önemli bir yere sahip olan Sony, uzun süredir merakla beklenen "Full Frame" yani tam kare aynasız kamerasını önümüzdeki günlerde lanse edecek gibi görünüyor. Sony'nin yeni nesil kameralarını yakından takip eden SonyAlphaRumors sitesinin haberine göre, A7 adını taşıyacak olan yeni kamera gün ışığına çıktı.

Haberimize de konu olan kamera görüntüsü çok net olmasa da, tasarımı genel olarak NEX7 ve 2008 yılında lanse edilen A9000 modellerinin karışımı olarak değerlendirilebilir. Aynasız kamera pazarına yeni bir soluk getirmesi beklenen  A7, gelişmiş kontrol seçenekleri ile profesyonelleri üzerine çekmeyi hedefliyor. Standart versiyonunun 24 Megapiksel, r uzantılı versiyonunun ise 36 Megapiksel olması beklenen kamera ile birlikte Sony'nin yeni lens kitlerini de duyurması bekleniyor. 

Sony'e yakın kaynakların açıklamasına göre "oyunun kurallarını değiştiren" kamera olarak tanımlanan A7'nin, hem fotoğraf hem de video çekim kabiliyetleri ile sınıfının üzerinde performans sunması bekleniyor. RX100 ailesi ile kompakt dijital kamera pazarında standartları belirleyen performans ortaya koyan, A99 gibi modellerle de DSLR pazarındaki iddiasını güçlendiren Sony, NEX ailesinin başarısını 16 Ekim'de lanse edilmesi beklenen A7 ile daha da ileri götürmeyi hedefliyor.

• Full Frame diyemiyorsunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Joey

Full Frame diyemiyorsunuz..

zoruna mı gitti Türkçe yazılması.

• olympos om d nin buyugunu görmüş gibi oldum ama aynasız slt den iyi bari
  • Küçük ebatlı makinaya tam kare algılayıcı koymakla olmuyor. Objektifler büyük ve ağır olacağı için dengesiz olacak. 200 gram hafif olacak diye bunu almazdım. Sony kaliteli objektifleri küçük ve hafif yaparsa o zaman iş değişir.

• Aynasız cihazlar hoş olmuyor açıkçası .

Özellikle pentaprism optik vizörlerden bakıp , o resmi yaşamak . Apayrı bir duygu ...
  • Optik vizöre sahip aynasız makinalarda var, örneği Fuji X Pro 1?
  • ozangunay O kullanıcısına yanıt
    Çift yaklaştırma oranına sahip hibrit optik/elektronik vizör

Ayna sistemi olmayan cihazda optik vizör olmaz. Aynanın mantığı , görüntüyü direk olarak gözüne yansıtmasıdır .
  • Değiştirilebilir lensli aynasız makine pazarını ve üst seviye kompakt pazarını Sony yıllarca domine etmeye kararlı. Canon ve Nikon sürekli saçmalayıp nal toplamak niyetindeder herelde. Samsung bile 5 adım önlernde.

• aslında samsung da şu ff işine girse güzel olacak
  • ya ben bu A7 nin olayını anlamadım tam kare mi yoksa çarpanlı mı?

bir haberde e-mount lensler ile corplu olarak kullanılabilecek yazıyordu. tam ve net olarak anlayamadım.

yeni lensler duyuracak o lensler ile tam kare olarak mı kullanılacak?

yeni tam kare uyumlu 35mm 50mm ve 100mm makro lensi olursa dadından yenmez bir de ucuz olsa.

aslında istediğim makine;
    1. aynasız olsun.
    2. vizörü olsun.
    3. hafif olsun.
    4. Mp'li yüksek olsun.
    5. akşam üstü 800 isoda noise vermesin.
    6. keskin olsun.
    7. 35mm, 50mm ve 100mm makro lensleri olsun.
    8. tam kare olsun.
    9. bu da en önemlisi ucuz olsun. ( misal; body+50mm 2000, 35mm+100mm 1500tl olsun) :) çok mu istiyorum ha çok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri sirin -- 14 Ekim 2013; 15:11:27 >
  • Sony'nin tam kare aynasız kamerası A7 ilk defa görüntülendi

Sony'nin tam kare aynasız kamerası A7 ilk defa görüntülendi
  • quote:

you can speak english, congratulations!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 14 Ekim 2013; 16:34:48 >
  • quote:

Sen deyince bize yetiyor zaten. Biz Türkçe konuşmaya devam, gavurcayı sana bırakalım...
  • Bu piyasaya çıkarsa a77 nin fiyatı düşer belki :(

• Ben nex5r kullanıcısıyım, bu makine gerçekten canavar. Asıl merak ettiğim tahmini fiyat aralığı ne kadar olacak. Ayrıca sony daha profesyonel lesn üretimine başlamalı bu makineler için,ayrıca aynasız makineler gittikçe diğer fiirmalar tarafından gelişme kaydediyor. lens standardı getirilmeli, bu entegrasyon açısından önemlli, umarım firmalar içine kapanıp kendilerine ait lensler üretmez. Sony ve Apple bunu çok seviyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolter

Ben nex5r kullanıcısıyım, bu makine gerçekten canavar. Asıl merak ettiğim tahmini fiyat aralığı ne kadar olacak. Ayrıca sony daha profesyonel lesn üretimine başlamalı bu makineler için,ayrıca aynasız makineler gittikçe diğer fiirmalar tarafından gelişme kaydediyor. lens standardı getirilmeli, bu entegrasyon açısından önemlli, umarım firmalar içine kapanıp kendilerine ait lensler üretmez. Sony ve Apple bunu çok seviyor.

Hepsi kendi lensini kullanıyor zaten, 30 yılı aşkın süredir. Sony'le Apple'la alakası yok.
  • ozturert kullanıcısına yanıt
    Evet farkındayım,sadece demek istediğim bu şirketler birtürlü tek bir ortak standarta geçemediler. istediğim şey tıpkı eskiden her telefonun sarj çihazı farklıyken bu günlerde ortak bir yuva ile hepsi birbirine oluyor, lenslerdede bu olmalı mouth yuvaları aynı olmalı.
  • Bu makinenin en büyük dezavantajı lensler sanırım. Hem pahalı hem de çeşit az. Elimizdeki e-mount lensleri croplu kullanmak da bir nevi çözüm. Ama benim asıl merak ettiğim adaptör ile kullandığım eski manuel lenslerim. Sanırım manuel lensleri (yashica ve m42) adaptör ile bağladığımız zaman tam kare olarak kullanabiliriz, değil mi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.