Şimdi Ara

Nokia, MeeGo ve Symbian ile yollarını 2014'de ayırabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia, MeeGo ve Symbian ile yollarını 2014'de ayırabilir

Yakın zamanda Microsoft tarafından satın alınan Nokia, Windows Phone öncesinde cihazlarında yer verdiği Symbian ve MeeGo platformlarına vereceği desteği gözden geçiriyor.

Digitimes'ın firmaya yakın kaynaklardan edindiği son bilgilere göre Nokia, tüm enerjisini Windows Phone'a odakladığı ve Symbian'lı cihaz satışlarının çok hızlı şekilde azalmasına bağlı olarak Symbian ile yollarını daha erken ayırmayı planlıyor. Normalde Symbian'a 2016 yılına kadar destek vereceğini açıklayan Nokia, kaynakların ifadelerine göre, eski platformuyla yollarını 2014'ten başlayarak hızlı bir şekilde ayıracak.

Symbian gibi MeeGo ile Nokia'nın yol ayrımının 2014'de gerçekleşmeye başlayacağını belirten kaynaklar, bu tarihten sonra kullanıcıların bazı servisleri kullanmaya devam edebileceklerini ancak Nokia tarafından bu iki platforma hiçbir şekilde yeni uygulama ya da iyileştirme yapılmayacağını dile getirdi.

• Guncelleme veriyormuydu ki kesecek? Bir yakinim C7 kullaniyor ve 2 yildir hic guncelleme gelmedigini soyluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • millet uçmuş ios android, nokia hala symbianla uğraşıyor
  • gec bile kaldi :)

• Şuan da destek olmadığı için değişen bir şey yok.

• Neden nokia symbian'da ısrarcı kaldı?
    Neden symbian uygulamaları gelişmedi?
    Bu soruların hiç cevabı olmadı.

En iyisini yapıyor nokia. Cihazları stabil ve kaliteli. WP platformu marketi dahada gelişirse en güzel satış rakamlarını yakalar diye düşünüyorum.

Ama önce google'ın android platformunu sadece motorola olarak çıkarması gerekli. Tabi samsung ortada kalır o ayrı

EDİT : gelsin plastikçilerden eksiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbyygt2 -- 14 Ekim 2013; 13:20:26 >
  • Çok destek verdiği için acayip üzüldüğümü belirtmek isterim

• nokia symbian ile yollarını ayıralı çok oldu belliki işi artık resmiyete dökme kararı almış

• Fiilen bitmişti zaten geriye kalan tek şey çıkıp birisinin bitirdik demesiydi. Bence resmiyete dökmeden önce biraz daha düşünsünler.

• bazı telefonlarda sınırsız ovi map müziklere erişim falan vardı, market ve bu servislerin kapanacağını mı kastediyor acaba ? çünkü zaten bir geliştirme ve güncelleme vs yoktu kullanan arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla

• kullanıcılarıda nokia ile yollarını ayırdı bu durumda ne şiş yanıyor nede kebap..

• quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

Guncelleme veriyormuydu ki kesecek? Bir yakinim C7 kullaniyor ve 2 yildir hic guncelleme gelmedigini soyluyor.

3-3.5 ay önceye kadar Belle FP 2'li Nokia 603 kullanıyordum, devamlı güncelleme gelirdi.

Senin mesajını alıntılayarak konudaki atıp tutan herkese cevap verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 13 Ekim 2013; 20:07:45 >
  • megoo kullandım ios kullandım suan android kullanıyorum

en iyisi ios tabiki jb ile

• meego ile yolları ayrılmıştı symbian ilede zaten olmaz. android e yanasmadilar zaten bakalım wp ile nereye kadar gidecekler

• Nokia C7 kurbanlarından biri olarak guleyimmi ağlayımmı bilemedim :)

• Yıl oluyor 2014; ben hâlâ Symbian telefon kullanıyorum...
  • symbian aman uzak durun

• symbianla sabretmeyi öğrendik biz

• c7 den s4 gectim nokia bitti benim için wp8 yakalarsa ios u o zaman başka android de duvara cakılacay symbian gibi yapısal olarak önü kapalı

• desteksiz symbian bile andorid telefon almamama yetiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.