Şimdi Ara

Expheribal Morgana Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Midde çoğu kişinin kullanmadığı ama bence gizli op olan "Düşmüş Melek Morgana"yı sizlere tanıtacağım.

Morganayı ilk olarak skilleriyle tanıtmaya başlayalım.

Pasif:(Soul Siphon)

Morgananın pasifi.Bu pasifle beraber morgana (%10/%15/%20)spell vamp(can emme) elde eder.Bence bu pasif morganayı morgana yapan çok önemli bir pasiftir.Bu pasif sayesinde lanede can sıkıntısı çekmeyip,lanede çok rahat durabileceğiz.

Q skilli:(Dark Binding)

(50 / 60 / 70 / 80 / 90)Mana harcar.11 saniye bekleme süresi vardır.Bu skill Morgana'nın snare skilli.Bu skill tamı tamına (2/2,25/2,50/2,75/3)saniye snare'e sahiptir.Bununla beraber (80/135/190/245/300 + %30 AP) büyü hasarı vurur.Bu skillimiz (Q,W) kombosunun temeli.

W skilli:(Tormented Soil)

(70 / 85 / 100 / 115 / 130) Mana harcar.10 saniye bekleme süresine sahiptir.Yerleri bir tür zehirle kaplayarak AoE hasar verir.Hasar miktarı:(saniyede 25/40/55/70/85 + %20 AP hasar verir.) Ve ayrıca bu skill 4/5/6/7/8 büyü direnci eritir.5 saniye sürer.Bu skill "Q" skilli ile beraber kullanıldığında iyi miktarda can yeniler ve gine iyi miktarda hasar verir.Ayrıca minyon dalgasını temizlemede yardımcı olur.Yalnız,yani "Q" skilli olmadan herolara kullanmanızı önermem.Çünkü herhangi bir slowu yok ve rahatça kaçılınabilir.

E skilli:(Black Shield)

50 Mana harcar.(23/21/19/17/15)saniye bekleme süresine sahiptir.(95/160/225/290/355) + %70 AP Büyü hasarını emer.Ayrıca bu kalkan aktifken herhangi bir kitle kontrol etkisine(stun,snare,slow)etkisine maruz kalmaz.Bu kalkan bizi diğer ap mid herolarından ayıran çok önemli bir özellik.Ayrıca bana sorarsanız lux'ın kalkanından çok daha kullanışlı.Tf sırasında bunu adc ye veya kendinize atmanızı öneririm.5 saniye sürer.

R skilli:(Soul Shackles)

100 mana harcar.(120/110/100)saniye bekleme süresine sahiptir.Ultimiz (175/250/325) + %70 AP hasar vermekle beraber %20 slow verir.Eğer hedef veya hedefler bu skillin etkisinde 3 saniye kalırsa aynı hasarı bir defa daha alıp üstüne 1.5 saniye stun yer. Bu skill yanında herhangi bir hero olmaması halinde çalışmaz.Bu bakımdan ultimiz hiçbir şekilde boşa gitmemiş oluyor.Eğer bu skill kullanılabilir durumda gözüküyor ise yakınlarınızda bir rakip olduğunu unutmayın.

Skill verme sıralaması ise şöyle olmalı: Expheribal Morgana Rehberi

Morganada kullanacağımız speller ise şunlar:
    İgnite çünkü rakip bazen kombomuzdan kaçabiliyor bununla işi kesinleştirmek için.
    Flash çünkü tf de karşı takımın arasında ulti basmak için veya kaçmak için.

Kullanacağımız Rünler:
    Mark(kırmızı ve küçük olanlar):Bunları magic penetration(büyü nüfüzu) olarak alıyoruz.Çünkü bu rünler alacağımız botla beraber ekstra etki gösterip daha iyi hasar vermemizi sağlayacak.
    Seal(sarı ve küçük olanlar):Bunlar ise zırh.Zırh her zaman lazımdır.
    Glyph(mavi ve küçük olanlar):Bunları AP olarak alıyoruz.Oyunun başında damage için.(eskiden mr(büyü direnci) alırdım fakat kalkanı kullanmaya başladım
    Quintessence(turuncu ve büyük olanlar):Bunlarıda AP olarak alıyoruz.

Masteriesler ise şöyle olmalı: Expheribal Morgana Rehberi

İlk önce karşımızdaki rakiplere göre hareket edip ona göre davranmamız gerektiğini unutmayın

Tf sırasında yapılması gerekenler:Morgana snare'e sahip olduğu için tf başlatabilir.Snare'i olabildiğince adc veya apc ye tutturmaya çalışın.3 saniyede rakibi zaten 10-15 defa kesersiniz(takım odun değilse tabi).Sonra rod of ages ve zhonya kasmışsanız rakiplerin arasına girip ulti atın.zhonya basmayı unutmayın tabi.rakipler birbirine çok yakınsa aralarına flash bile atabilirsiniz(Bu biraz risklidir).Ha ben burda aralarına flash atıp ulti atın diyorsam hepten de rambo olun demiyorum sonuçta apc sizsiniz.

Lane'de iken:
    Karşımızdaki rakip melee(yakıncı) ve AD ise "W" ile minyonlara yaklaşmasını engelleyin.Eğer size yaklaşmak istiyorsa "Q" atıp rakibi durdurun.6 lwle kadar rakibin canını yarı veya civarında tutmaya çalışın.6 da mananızı ve bekleme sürenizi hesaplayın.mananız uygunsa ve rakibin canı yarıdaysa snare tutturup "w" atın ve sonra ulti ve ignite.Ama unutmayın rakibin canı tam olarak full olmasın.

Karşımızdaki rakip AP ve mobility ise kule altından çok fazla ayrılmayın.Mobility herolar üstünüze doğru geldiğinde kalkanınızı açmakla yetinin.Snare atmaya pek çalışmayın zor tutturursunuz.Ama boş bir dalgınlığında hiç affetmeyip (Q.W) kombonuzu yapıştırın.Canı baya gidecektir zaten.En kötü Jungle'ın yardımıyla rakibi snareleyip kesersiniz.

Morganaya alacağımız itemler

Başlangıç olarak:
    bir adet doran's ring bir adet can potu ve bir adet mana potu alıyoruz.eğer canımız kritik düzeye inerse can potunu basıyoruz yoksa canımızı minyonların tam ortasına doğru "w" atarak da doldurabiliriz.

Base'e döndüğümüzde:Eğer karşımızdaki rakip ap ise ilk olarak chalice of harmony,ad ise [simage]seeker's armguard[/simage]alıyoruz.Botu da alıp dönüyoruz.

Oyunun ortalarına doğru:Eğer rakip ad ise zhonya's hourglass Bitiriyoruz,ap ise athenes unholy grail alıyoruz.Zhonya bize her türlü lazım ama athene's yerine chalice of harmony olsa da olur.
    Sorcerers shoes bitiriyoruz çünkü büyü nüfuzu bizim için önemli.Void staff Çok önemli itemlerimizden büyü nüfüzümüz ne kadar fazlaysa damage'ımız o kadar fazladır.Will of the ancients Hem spell vampıyla hemde aurasıyla takıma katkısı büyük.Rod of ages bu da bulunmalı yoksa morgana ad herolara karşı late game'de çok kırılgan olabiliyor

Oyun sonunda:Sorcerers shoes,Zhonya's Hourglass,Rabadon's deathcap,Void staff,Will of the ancients,Rod of ages
    Örnek videolar:

İlk rehberim hatalarımı yazın trollemek yerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expheribal -- 10 Kasım 2013; 9:52:06 >

• yanlış olmuş doğrusu böyle:

q:savcıya dönüşür ve rakibi 2/2,25/2,50/2,75/3 saniye hapse atar
    w: kaynar su döker
    e: kalkan yapar
    r: rakiplerle ruhani bağ kurar

mastery: 30/0/0
    rune: full ap
    build: ap ne varsa topla
  • Yarım yarım yapmasaydında build + taktik filan ayarlayıp koysaydın qnq keşke
  • gine'den sonrasını okumadım
  • Yetersiz olmuş bence
  • daha bitirmedim arkadaşlar devam edeceğim.
  • (Şakacı Morgana içerir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thanor

(Şakacı Morgana içerir)

neden öyle dedin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expheribal

quote:

Orijinalden alıntı: Thanor

(Şakacı Morgana içerir)

neden öyle dedin?

şakacı shaco şakacı ryze sıradaki bu sanırım
  • Rehber fena değil.Birazda oynanış taktik hakkında bilgi verebilirsin.Morgana en iyi mid herolarındandır ayrıca sup olarakta gayet iyi.Eline sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tlhsbt kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_82502813/f_/key_rengar//tm.htm#82503101

Şakacı Rengar'ı unutma.
  • Melee(Yakıncı) dan sonrasını okuyamadım; kusura bakma. Yakıncı nedir abi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cayaith

Melee(Yakıncı) dan sonrasını okuyamadım; kusura bakma. Yakıncı nedir abi?

herkes senin gibi olamayabiliyor.bilmeyen arkadaşlarımız da olabilir.bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.ahanda filozof oldum.
  • Biraz eksik olmuş sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voidreaver

Biraz eksik olmuş sanki

biraz eksik olmuş sanki diyeceğinize nerde eksik olduğunu söyleyin de ona göre davranıp düzelteyim.
  • Güzel rehber , Morgana iyidir de taşımak zor gibi o ultiyi iyi tutturamazsan
  • forumda rehber bölümü var diye biliyorum acaba yanlıs mı biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Expheribal kullanıcısına yanıt
    Özür dilerim kalp kırmak istememiştim. Yakıncı yerine savaşçı, tank, assasin falan denebilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cayaith

Özür dilerim kalp kırmak istememiştim. Yakıncı yerine savaşçı, tank, assasin falan denebilirdi.

kalp kırmak açısından anlamanı istemedim zaten.ama melee heroların açıklamasına da mecburen yakıncı olarak yazmak zorunda kaldım.
  • editledim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.