Şimdi Ara

Apple'ın 'Eski iPhone'u getir, yenisini götür' sistemi, Avrupa'ya geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın 'Eski iPhone'u getir, yenisini götür' sistemi, Avrupa'ya geliyor

Apple'ın yakın zamanda ABD'de hayata geçirdiği "eski iPhone'u getir, yenisini götür" takas sistemi; ABD'den sonra şimdi de Avrupa'daki Apple Store'larda hayata geçecek.

Tim Cook'un Apple Store'lardaki düşük iPhone satışlarını yükseltmek için müşterileri kendilerine çekme hamlelerinden biri olan takas sistemi sayesinde kullanıcılar, ellerinde bulunan iPhone'ları Apple Store'lara getirip, değeri karşılığında bir hediye çeki alıp bu hediye çekini yeni iPhone alırken kullanabiliyorlar. Brightstar-Apple işbirliğiyle ortaya çıkan takas sisteminde, iPhone'ların değeri, Apple Store çalışanlarının ellerinde bulunan EasyPay cihazlarına entegre edilen uygulama sayesinde kısa sürede belirlenebiliyor.

Bu takas sistemini ilk defa dile getiren 9to5Mac'in güvenilir kaynaklarından edindiği son bilgilere göre Apple, takas sistemini ABD'den sonra ilk olarak İngiltere'de hayata geçirecek. Yakın zamanda İngiltere'deki birçok Apple Store'daki çalışanlara takas sistemiyle ilgili eğitim vereceği öğrenilen Apple, İngiltere'den sonra sistemi Avrupa geneline yayacak.

Bilindiği gibi Apple'ın Avrupa genelinde 37'si İngiltere'de, 16'sı Fransa'da, 14'ü İtalya'da 12'si Almanya'da, 10'u İspanya'da 3'ü İsviçre'da 2'si İsveç'de ve 1'i Hollanda'da olmak üzere 95 mağazası bulunuyor. Apple'ın Avrupa'daki mağazası bulunduğu ülke sayısı Ocak 2014'de açılacak olan Apple Store İstanbul ile 9'a yükselecek. Apple'ın bu takas sistemine ülkemizi dahil edip etmeyeceğini zaman gösterecek fakat Apple Store'ların sayılı ülkede bulunuyor olmasından ötürü ülkemizde de bu takas sisteminin Apple Store Istanbul'la birlikte hayata geçmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

• Bize gelse tutmaz kimse gidip oraya vermez ikinci eli bin TL üstüne satar adam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

Bize gelse tutmaz kimse gidip oraya vermez ikinci eli bin TL üstüne satar adam.

aynen ikinci eli 1,000 tl ederken neden 500 liraya gidip bunlara vereyim
    gerçi bizim gibi geri kalmış 5. dünya ülkesini adamdan saymadıkları için bunu düşünürken biz akıllarına bile gelmemişizdir emin olun :)

• quote:

EasyPay cihazlarına entegre edilen uygulama sayesinde kısa sürede belirlenebiliyor.

nasıl mesela

uygulamalı görsek..

makinaya soktuk cihaz 450 tl ...beş lira fazla vermeyiz aga mı diyorlar ..röntgen mi çekiyo bu alet..içinde kırığı döküğü var mı diye

hakkaten merak ettim

• İyi de Türkiye'ye bu sistem gelirse zaten Apple da piyasaya göre fiyat verir arkadaşlar. Dışarıda 1000 lira veriyorlarsa bunlarda 700'e alır ama ona göre de telefonu sana uygun fiyattan verirler.
    Yoksa ne mantığı olacak ki bu sistemin.
  • Sistemin nasıl çalıştığını bilen gören uygulayan bir avrupai vatandaş varsa açıklasın.

Mesela hangi unsurlara göre fiyat belirleniyor ?
  • Millet kendi arasında yapıyor zaten sizi mi bekleyecek...

• bizde 2.el iphonelar zaten iyi para ediyor apple storelar piyasanın altında bi fiyat verir

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

İyi de Türkiyeye bu sistem gelirse zaten Apple da piyasaya göre fiyat verir arkadaşlar. Dışarıda 1000 lira veriyorlarsa bunlarda 700e alır ama ona göre de telefonu sana uygun fiyattan verirler. Yoksa ne mantığı olacak ki bu sistemin.

telefonu satmakla uğraşmayanlar için olabilir.herkes senin benim gibi 50 100 liranın hesabını yapmayabilir apple de 2.el piyasası örneğin 1000 tl ise 900 e alır aradaki farkıda önemsemeyenler uğraşmadan gider yenisi modelini alır.

• Guzel sistem, anroid store' lara da gelse iyi olurdu..

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Guzel sistem, anroid store' lara da gelse iyi olurdu..

anroid ne ? yenimi
  • amerikada apple stora iphone 4 goturdum iphone5 alayim dedim 100 dolara alacaklarmis 32 gb iphone 4 du :))) sakami bu dedim yani vaz gectim tukiyede nasil olur bilemem....

• Türkiyede iPhone'un ikinci el piyasası çok iyi zaten.bu sistem daha avantajsız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada ise hiç mağazası bulunmuyor.Demekki istesler zincir mağaza açabilirlermiş burada .Firma yöneticileri tüketicilerin konumunuda biliyor.Takas sistemi gelmez buradaki müşteride hayatta memnun olmaz.2014 yılına şurada ne kaldı 2007 den beri 7 yıl geçti nerdeyse Eylül dü Ekim oldu sonrada Ocak ta açılacakmış.Bu ülkedeki insanlar yıllarca kuyrukta beklemiş çokmu: yeni nesilde Apple Store u yıllarca bekler.
  • Apple Store Türkiye'ye gelirse zaten 2.el piyasası düşer o nedenle 1000 liraya satılan cihazları almak yerine sıfır almaya yönelecek diye düşünüyorum. hali ile de 2.el fiyatları düşer bu kampanya işe yarar gibi

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

quote:

Orijinalden alıntı: Gurk?n

Cakma iPhonenunu goturen adam; +Boyur telefonum eskidi yenisini goturmek istirem -iyi de bu iPhone degil ki? +Nasil iPhone degil bak elmasi bile vardir gurban -Beyfendi biz degistiremeyiz +Has... Devlet bize bokmiyir

Doğu insanının şivesini kullanarak o yörenin insanlarını "cahil" göstermeye çalışmanıza anlam veremedim.

+ 1907
    Birde tutup size eksi vermisler su yazıyı şivesiz bir şekilde de yazabilirken neden böyle bi sacmalık yapmış anlam veremedim
    Bencede bu arkadasın cahilligine verelim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LilTunechi

quote:

quote:

Cakma iPhonenunu goturen adam; +Boyur telefonum eskidi yenisini goturmek istirem -iyi de bu iPhone degil ki? +Nasil iPhone degil bak elmasi bile vardir gurban -Beyfendi biz degistiremeyiz +Has... Devlet bize bokmiyir

Doğu insanının şivesini kullanarak o yörenin insanlarını "cahil" göstermeye çalışmanıza anlam veremedim.

Kaçkçılık o bölgede olduğu için,300 kişilik atlı grup mesela,onu örnek göstermiş kasma bu kadar

Bu yapılan ırkçılıktır,ayıptır,suçtur.Savunmanız çok yanlış.

Doğma büyüme Bursa'lıyım.Kendi kendimi savunmuyorum,yanlış anlaşılmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 13 Ekim 2013; 11:31:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LilTunechi

quote:

quote:

Kaçkçılık o bölgede olduğu için,300 kişilik atlı grup mesela,onu örnek göstermiş kasma bu kadar

Kaçakcılık o bölgede oluyor madem
    Peki başka bölgelerde olan dolandırıcılığı insanların hakkını gasp etme çalıp çırpma gibi olaylarıda söyleseydin keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Guzel sistem, anroid store' lara da gelse iyi olurdu..

Hocam android store a cihazı götürünce yeni iPhone veriyorlarmış sakın götürmeyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı kendini bilmezleri şikayet edecektimde
    Sagolsun arkadaşlar benden önce sikayet etmişler
    ALLAH razı olsun onlardan

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.