- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
IRAK BASRA'da calışmak üzere teklif aldım, ama kararsızım :(
109 Cevap31592 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

266 Mesaj
21 Temmuz 2006; 17:59:32 

İLK MESAJ (21 Temmuz 2006):

Arkadaşlar, Basra'nın şehir dışında bir şantiyede mühendis olarak çalışmak üzere bir teklif aldım. O bölgede çalışan arkadaşı ve ya tanıdığı olan var mı? Nasıl bir bölgedir, güvenlik ne durumda? Bu şehirde iyi ve güvenli bir otel bulunur mu? Tüm masrafları karşılayacaklar.

Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Diğer arkadaşların da yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

EDİT (20 Eylul 2011):

Arkadaşlar,
5 yılı geçti, hala Irak'tayım. Yukarıda bahsettiğim iş için Basra'ya gitmedim, ama Irak'taki başka şehirlerde çalıştım. Son 3 yıldır da kendi şirketimizi kurduk. Şu anda yanımızda Türkiye'den 6 mühendis, 5-6 haritacı, 4 de şantiye sorumlusu var. 4 adet de şantiye aktif durumda. Dönemsel olarak değişmekle birlikte 40-120 arası da işçi oluyor sürekli. Ara ara mühendis alıyoruz. Birkaç hafta önce bu konu sayesinde forumdaki inşaat mühendisi bir arkadaşımızı Basra'daki işimiz için aldık. Kariyer.net'ten daha hızlı oldu :)
Yeni iş ilanı oldukça buradan da size duyuracağım.

Irak'la ilgili her sorunuza da cevap vermeye hazırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolgezer -- 20 Eylül 2011; 18:39:22 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Temmuz 2006; 18:04:33 

gitme derim..ama ne sen bilirsin.para için hayatını harcama..aynı işi burda da bulabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeWBorN -- 21 Temmuz 2006; 18:04:59 >

266 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:05:36 

ayni isi burada bulamayacagim kesin, cok para veriyorlar. Hem denemek istiyorum, bakalim bizim sirket fidye oduyor mu

185 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:09:54 

senin bileceğin iş ama kaybecek bir şeyin yoksa bence git ben giderdim eğer kaybedecek bir şeyim olmasaydı...

77 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:14:51 

YOLGEÇER ya ayıp olmaz burda erkek erkeğeyiz :) kaç para veriyorlar ne mühendisisin v şirket ne üzerine bira bilgi ver lütfen. ben de makine mühendisi olucam okuyorum şimdi de, hep merak etmişimdir arap ülkelerinde çalışmayı özellikle ırak'ta.. eğer burada cevap vermek istemezsen özelime yaz lütfen, çok memnun olurum.

655 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:16:35 

hakkatten nekadar weriyolar ona göre değerlendirme yapalım

236 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:18:53 

quote:

Orjinalden alıntı: stuthkfl

bira bilgi ver lütfen.

Bira olur bilgi olur ne olursa

Dostum şaka maka çok sakat bölgeler!Senin videonu izlemek istemeyiz internette!(Allah korusun!Bak tahtayada vurdum ona göre)

The world is yours....

186 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:35:57 

GİTME KARDEŞ SEN CANINI SOKAKTA BULMADIN..

452 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:38:53 

Dostum vaziyetler çok kötüyse git ama burda daha az kazanır ama yine de iş bulurum diyorsan hiç riske etme Mazallah kim vurduya gitmek var oralarda.

--WE ARE THE BEST--
***GALATASARAY***

3018 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:39:01 

Gitme,Irak'a çalışmak için gidip kafayı yiyen birisi var benim mahallemde...

621 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:39:13 

EĞER TÜRKİYEDEN IRAKTA ÇALIŞMAN KONUSUNDA TEKLİF ALDIYSA İLLAKİ BİRİNİ YOLLAYACAKLARSA ÇOK İSTİYORLARSA KENDİLERİ GİTSİN...

Bıraksan Ağaç Gölge Yapacaktı, Şimdi Tarifi İmkansız Meyveler Verdi.

266 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:44:38 

Arkadaslar, su anda Istanbul'da ayni sirkette calisiyorum. Buradaki maasim 2000YTL civarinda. Irakta verecekeleri maas ayda 7000$, toplam 8 ay surecek proje. Maas cok iyi, bosuna kararsiz kalmadik yani

Basra'da soyle adam akilli bir otel bulsam, karar vermem daha kolay olacak, arazideki guvenlik olayini bir sekilde hallederiz diye dusunuyorum. Mesele kalacak yerin guvenli olmasi. Bagdattan sonra 2. buyuk kentte dogru duzgun bir otel yok yaa, Saddam hic bakmamis guneye

81 Mesaj
21 Temmuz 2006; 18:53:51 

Ben iş konularında tecrübesizimdir malum daha yeni liseden mezun oldum bence gitme burdaki maaşın 2000 ytl diyorsun arkanda da bırakacığın seni düşünecekler vardır o maaş sana Türkiye standartllarında yeter.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

21899 Mesaj
21 Temmuz 2006; 19:02:45 

Eğer aylık ne kazancın 3000$ veya üzerinde olacaksa kesinlikle git.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2567 Mesaj
21 Temmuz 2006; 19:45:42 

@yolgezer

Eğer kalacağın yer askeri bölgenin içerisindeyse kesinlikle git.
(Askeri bölgenin içerisinde güvenlik çok üst düzeyde oluyor.Şehrin içinde gezmiyorsun.)

Yeğenim çok iyi maaşa Bağdatta 2 senedir çalışıyor.
O da inşaat mühendisi.Koşulları çok iyi. ABD şirketlerin çalışma kültürünü , kendi insanlarına verdikleri değeri görürsün.

Yok eğer güvenli bir bölgede değilse gitme derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 21 Temmuz 2006; 19:47:27 >

266 Mesaj
21 Temmuz 2006; 19:52:53 

Calisma sahamiz askeri ussun icinde degil, hatta sehir disinda yuksek gerilim hatti kuracagiz, 80km boyunca

2636 Mesaj
21 Temmuz 2006; 20:06:15 

çok sakat bir durum bölge karışık ve güvenli bölgeninde dışındasın çok riskli bir iş ama 8 ayda alacagın 48.000 dolarda iyi sonuçta karası sen vereceksin eger işi kabul edersen orada çok dikkatli ol şansın bol olsun kardeşim

General Mobile Discovery 4.7' Blue 1280x720 IPS Quad-Core 1.2 Ghz Android 4.2 Jelly Bean 8 MP

ŞAMPİYON GALATASARAY

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2006; 20:25:46 

Aslında çok iyi para ya. Gidersen çok dikkatli ol

1699 Mesaj
21 Temmuz 2006; 20:28:14 

Görev Kutsaldır

Donanımhaber Hukukçular Platformu

3364 Mesaj
21 Temmuz 2006; 20:46:52 

paranın o kadar yüksek olması riskin ne kadar fazla olduğunu da gösteriyor iyi düşün derim..

SATILIK veya TAKASLIK Parfümler ve Dekantlar

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2006; 21:30:15 

oralara güven olmaz bugün kerkükte 120 kişi ölmüş istihbarat hatası yoksa.Türkler den de ölen oluyor.Bağdat en tehlikeli yer.Yollara mayınlar döşeniyor.Arabaların hangisinde bomba bağlı bellisiz.Bence gitme.

595 Mesaj
21 Temmuz 2006; 21:39:10 

O kafa kesme görüntülerini izledikten sonra 100 bin dolar da verseler gitmem ben

266 Mesaj
21 Temmuz 2006; 21:47:31 

Gitmemeye karar verdim arkadaslar, Basra'dan da istihbarat aldim, yabancilar icin cok tehlikeli olmus, ozellikle son 3-4 aydir.

Bu arada, soylemedim ama, su anda kuzey irak'tayim, Erbil'de :) 3 aydir buradayim, daha onceden de 4 ay kalmistim. Aranizda calismak icin buralara gelmek isteyen olursa, hic dusunmesin, burada kalidigim sure boyunca mermi sesi dahi duymadim. Bir gece 11'de arkadsismla carsida kaybolduk, hic bir sey olmadi, Turkiye'den bir farki yok, kultur vb. cok benzer. Neyse, sene sonuna kadar buradayim, biraz sicak ama icim rahat

Yorumlariniz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkur

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2006; 21:56:11 

kafan büyükse gitme eğer ki kafan küçükse git derim ben...çünkü kafan büyük olursa kafanı keserlerken kesmesi uzun sürer ve çok can çekişirsin.ama küçük kafalı biriysen yani tüy sikletsen git bi kılıç darbesiyle anında ahirete uçarsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pc_kopatt -- 21 Temmuz 2006; 21:56:44 >

3488 Mesaj
21 Temmuz 2006; 21:58:34 

Ben olsam giderdim. Ama çok tereddüt ederdim. Çok da emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven Shield -- 21 Temmuz 2006; 21:59:31 >

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2006; 22:00:48 

Arkadaş sanırım " Basra Körfezi" ne yakın bir yerde çalışacak. Güney Irakta, hatta Irak ile sınır bir yerde. Yani Pkk vs. gibi örgütlerin olmadığı yerde. Can güvenliği var.

7000$'da fena para değil. 56.000$ para, aşağı yukarı 80.000 Ytl, iyi olur bence gitmen, TÜRKİYEDE 1400$'a çalışmanın mantığı ne?

3208 Mesaj
21 Temmuz 2006; 22:03:56 

arkanda bırakacağın sewgilin,eşin,oğlun v.s yoksa git sana bişey olmasa bile sen orda çalıştığın sürece meraktan ne hallere düşecektir eğer böyle birileri warsa... ben olsam giderdim

266 Mesaj
22 Temmuz 2006; 0:31:46 

yaw arkadaşlar, tamam gitmiyorum, git demeyin artik, cevabimi gonderdim patrona.

Şu an icin çok rahatladım, kuş gibi hafifledim resmen

21899 Mesaj
22 Temmuz 2006; 0:39:56 

quote:

Orjinalden alıntı: yolgezer

yaw arkadaşlar, tamam gitmiyorum, git demeyin artik, cevabimi gonderdim patrona.

Şu an icin çok rahatladım, kuş gibi hafifledim resmen

Keşke mühendis olsaydım da senin yerine ben gidebilseydim...

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2567 Mesaj
22 Temmuz 2006; 2:00:43 

quote:

Orjinalden alıntı: yolgezer

Gitmemeye karar verdim arkadaslar, Basra'dan da istihbarat aldim, yabancilar icin cok tehlikeli olmus, ozellikle son 3-4 aydir.

Bu arada, soylemedim ama, su anda kuzey irak'tayim, Erbil'de :) 3 aydir buradayim, daha onceden de 4 ay kalmistim. Aranizda calismak icin buralara gelmek isteyen olursa, hic dusunmesin, burada kalidigim sure boyunca mermi sesi dahi duymadim. Bir gece 11'de arkadsismla carsida kaybolduk, hic bir sey olmadi, Turkiye'den bir farki yok, kultur vb. cok benzer. Neyse, sene sonuna kadar buradayim, biraz sicak ama icim rahat

Yorumlariniz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkur

O değilde maaşına zam iste arkadaşım.
Aldığın para çok az.

Türk-i Cumhuriyetlerde çalışmaya başlayan arkadaşlarım min. 1900$ ile başladı.
Irak için ücret düşük. Patronuna söyle zam yapsın.

1516 Mesaj
17 Ağustos 2011; 3:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: yolgezer

Arkadaslar, su anda Istanbul'da ayni sirkette calisiyorum. Buradaki maasim 2000YTL civarinda. Irakta verecekeleri maas ayda 7000$, toplam 8 ay surecek proje. Maas cok iyi, bosuna kararsiz kalmadik yani

Basra'da soyle adam akilli bir otel bulsam, karar vermem daha kolay olacak, arazideki guvenlik olayini bir sekilde hallederiz diye dusunuyorum. Mesele kalacak yerin guvenli olmasi. Bagdattan sonra 2. buyuk kentte dogru duzgun bir otel yok yaa, Saddam hic bakmamis guneye

8 ayda 48.000$ . Basra körfezinde sıkıntı olmaz deniz kenarı orası , iç kısımlarda sıkıntı oluyor , ben olsam giderdim.

Republik Kosovo | Kosovo République | Kosova Cumhuriyeti | Republika e Kosovës | Kosova Republic | Република Косово

297 Mesaj
17 Ağustos 2011; 3:40:31 

arkadaş ne yaptı acaba şuanki kariyeri ne durumda

266 Mesaj
19 Ağustos 2011; 19:45:36 

O tarihte gitmedim Basra'ya. Fakat Irak'ın daha güvenli şehirlerinde çalışmaya devam ettim. 2008'de birkaç arkadaşımla beraber kendi şirketimizi de kurduk. Çok şükür herşey yolunda gitti ve önümüzdeki senenin sonunda Türkiye'ye kesin dönüş yapacağım. Ama bizim şirket ve arkadaşlar projelere devam edecekler. Ben de Türkiye'den takip edeceğim.

Türkiye'de çalışarak ömrümün sonuna kadar yapamayacağımız birikimimiz oldu. Türkiye'de de kendi işimizi yapmaya devam edeceğiz.

Eğer Irak'ta çalışmayı düşünen arkadaşlar varsa, tavsiyem güvenli olan şehirlerde çalışmak için fırsatları kaçırmasınlar. Gerçi artık Irak'ın tüm şehirleri güvenli oldu. 2000 civarında Türk firması ve yüzbini aşkın Türk şuan Irak'ta.

Bu arada, birkaç gün sonra Basra'daki bir şantiyemiz için inşaat mühendisi ilanı vereceğiz. Madem konu tekrar açıldı, önce size duyuralım. En az 3 yıl şantiye tecrübesi olması ve İngilizce bilmesi gerekiyor. İzole edilmiş şantiyede, Türk işçilerin başında duracak. Araç, yemek, kalacak yer şirket karşılayacak. İstanbul'dan direkt Basra'ya THY uçağı ile gidiliyor. Türkiye'ye 4 ayda bir 2 haftalık izin var. Türk işçiler şuanda işe başladılar. Projenin konusu bina ve boru hattı inşaatı. Yaklaşık 1 yıl sürecek. Aylık net maaş 7000 dolar (yaklaşık 12500 TL).

İlgilenen olursa bana PM atabilirler.

Benim kişisel tavsiyem, güvenlik konusunda risksiz olan bir bölgede olan bu proje iyi bir fırsat.

522 Mesaj
19 Ağustos 2011; 20:06:34 

quote:

O tarihte gitmedim Basra'ya. Fakat Irak'ın daha güvenli şehirlerinde çalışmaya devam ettim. 2008'de birkaç arkadaşımla beraber kendi şirketimizi de kurduk. Çok şükür herşey yolunda gitti ve önümüzdeki senenin sonunda Türkiye'ye kesin dönüş yapacağım. Ama bizim şirket ve arkadaşlar projelere devam edecekler. Ben de Türkiye'den takip edeceğim.

Türkiye'de çalışarak ömrümün sonuna kadar yapamayacağımız birikimimiz oldu. Türkiye'de de kendi işimizi yapmaya devam edeceğiz.

Eğer Irak'ta çalışmayı düşünen arkadaşlar varsa, tavsiyem güvenli olan şehirlerde çalışmak için fırsatları kaçırmasınlar. Gerçi artık Irak'ın tüm şehirleri güvenli oldu. 2000 civarında Türk firması ve yüzbini aşkın Türk şuan Irak'ta.

Bu arada, birkaç gün sonra Basra'daki bir şantiyemiz için inşaat mühendisi ilanı vereceğiz. Madem konu tekrar açıldı, önce size duyuralım. En az 3 yıl şantiye tecrübesi olması ve İngilizce bilmesi gerekiyor. İzole edilmiş şantiyede, Türk işçilerin başında duracak. Araç, yemek, kalacak yer şirket karşılayacak. İstanbul'dan direkt Basra'ya THY uçağı ile gidiliyor. Türkiye'ye 4 ayda bir 2 haftalık izin var. Türk işçiler şuanda işe başladılar. Projenin konusu bina ve boru hattı inşaatı. Yaklaşık 1 yıl sürecek. Aylık net maaş 7000 dolar (yaklaşık 12500 TL).

İlgilenen olursa bana PM atabilirler.

Benim kişisel tavsiyem, güvenlik konusunda risksiz olan bir bölgede olan bu proje iyi bir fırsat.

Yıl 2006 ücret 7.000 $

Yıl 2011 ücret 7.000 $ garip geldi ondan yazdım.Bu arada elektrik veya mekatronik teknikeri lazım mı? Ciddiyim

266 Mesaj
19 Ağustos 2011; 23:08:58 

Yil 2006'da kimse gitmiyordu, o zamana göre çok iyi maaştı. Şimdi giden arttı, maaşlar düştü. Yine de başlangıç için fena sayılmaz.

Maalesef genelde inşaat mühendisi çalıştırıyoruz. Teknikerler vb taşaron ekiple birlikte geliyor.

266 Mesaj
24 Ağustos 2011; 12:38:51 

Bir arkadaşımızla anlaştık, Basra'ya saha mühendisi olarak gidiyor.
Kariyer.net'ten önce forumdan mühendis bir arkadaşımızı bulmak çok güzel oldu. Umarım kendisi için de hayırlı olur.

4 Mesaj
24 Ağustos 2011; 13:33:58 

Kimle anlaştınız axaba çok merak ettim ? Bizi de görür heralde artık

3055 Mesaj

[22 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

24 Ağustos 2011; 13:43:53 

hocam hala ihtiyaç v ar mı inşaat mühendisine?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

elektrikelektronikmuhendisligi 14'vwpolo1,4tdi 08'canon550d

Uzaklaştırılmış
24 Ağustos 2011; 13:49:39 

nasıl bu kadar çok para almayı başardınız

194 Mesaj
24 Ağustos 2011; 13:50:59 

:D:D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultraghost -- 24 Ağustos 2011; 13:52:27 >

58 Mesaj
24 Ağustos 2011; 13:59:44 

bende buna benzer teklif almıştım 6 ay önce kadar.ama gitmedim

398 Mesaj
24 Ağustos 2011; 14:14:02 

quote:

bende yazıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydeprem -- 24 Ağustos 2011; 14:16:19 >

Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

266 Mesaj
24 Ağustos 2011; 22:15:59 

quote:

Orijinalden alıntı: mz~

hocam hala ihtiyaç v ar mı inşaat mühendisine?

Şu an için başka mühendise ihtiyaç yok. Ama 2 ay kadar sonra Irak Erbil'de yeni başlayacak proje için 2 veya 3 yeni inşaat mühendisi alacağız. Tecrübeli mühendislerimizin yanında işi öğrenecekleri için yeni mezun olanlara öncelik vereceğiz. İngilizceyi iyi bilmesi yeterli.
Zamanı geldiğinde yine ilk buradan duyuracağım.

128 Mesaj
24 Ağustos 2011; 22:34:06 

basraya prefabrik bina yapıyoruz. orda çalışan elemanlarımız var. hiçbir sıkıntının olmadığını söylüyorlar. öyle düşünüldüğü gibi can guvenliği sıkıntısı falan da yok. çok eskidendi onlar...

1905 ~ Sadece Galatasaray! ~ 2013

743 Mesaj
16 Eylül 2011; 22:59:26 

arkadaşlar ırakta bağdatta çalışmak için teklif aldım. yeni mezun inşaat teknikeriyim. 2750$ alacağım ücret. şantiyede kalacağım sanırım. ne diyorsunuz sizce değer mi gitmeye? güvenli midir oralar konu 2006 yılında açılmı o zamandan bu zamana neler değişti acaba ırakta ?

1146 Mesaj
16 Eylül 2011; 23:04:11 

Git

Dünyaya Geldik Bir Kere Görmek İsteriz Şampiyonluklar İçinde ...
Просто знать, что где-то там на этой земле есть ты, станет для меня, в моем аду, уголком рая …
Я не знаю где ты,что ты делаешь сейчас но я в каждом месте скучаю по тебе …
Счастье - это когда в небе звезда падает, а тебе и загадать нечего …

266 Mesaj
20 Eylül 2011; 12:23:26 

quote:

Orijinalden alıntı: B@R!$

arkadaşlar ırakta bağdatta çalışmak için teklif aldım. yeni mezun inşaat teknikeriyim. 2750$ alacağım ücret. şantiyede kalacağım sanırım. ne diyorsunuz sizce değer mi gitmeye? güvenli midir oralar konu 2006 yılında açılmı o zamandan bu zamana neler değişti acaba ırakta ?

Ben de gitmeni öneririm. Eskisinden çok daha güvenli. Şantiyede kalacaksan riskin yok denecek kadar az.
Maaş da normal sayılır.

1121 Mesaj
20 Eylül 2011; 12:26:08 

8 ay çalışır gelirsin işte hem de çok iyi para toplamış olursun.

Diziler: Spartacus ,The Office ,True Blood ,How I Met Your Mother ,Big Bang Theory ,Friends ,Community,
Anime: Death Note ,Shaman King ,Naruto ,Naruto Shippuuden ,Bleach ,One Piece,Another ,Fairy Tail , Shingeki No Kyojin
Oyunlar: Dragon Age Origins ,Skyrim ,Oblivion ,Warcraft ,Second Life ,FIFA 13 ,Witcher 1-2, Fable
Takım: Galatasaray

1164 Mesaj
20 Eylül 2011; 12:28:24 

git bence 7000 dolar iyi para risk alinir

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)

4659 Mesaj
20 Eylül 2011; 12:29:02 

0

Güzel yer bence gitmelisin.

1000 Mesaj
20 Eylül 2011; 13:17:39 

yeni mezun inşaat mühendisiyim her türlü iş için hazırım Acaba yurt dışındaki 7-8 aylık işler için askerlik şartı aranıyor mu ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1841 Mesaj
20 Eylül 2011; 13:24:53 

quote:

Orijinalden alıntı: pc_kopatt

kafan büyükse gitme eğer ki kafan küçükse git derim ben...çünkü kafan büyük olursa kafanı keserlerken kesmesi uzun sürer ve çok can çekişirsin.ama küçük kafalı biriysen yani tüy sikletsen git bi kılıç darbesiyle anında ahirete uçarsın...

427 Mesaj
20 Eylül 2011; 13:58:39 

Üstad harita teknisyeni lazımsa beraber gidelim :)

ETS2-G27-F1

4182 Mesaj
20 Eylül 2011; 14:12:02 

Beyler tekniker veya mühendis dışında iş yok mu ?

Ayrıca arkadaş konuyu tee ne zaman önce açmış. O konunun üzerinden geçmiş şirket bile kurmuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 20 Eylül 2011; 14:14:26 >

1613 Mesaj
20 Eylül 2011; 14:24:00 

quote:

Orijinalden alıntı: paez

paranın o kadar yüksek olması riskin ne kadar fazla olduğunu da gösteriyor iyi düşün derim..

bu parayi veriyolarsa cok ciddi tehlike var demektir orada yaralanmak ve olme riski icin 7000 degil 17000 dolar verseler gidilmez canindan kiymetli olamaz hicbir para su an oralarda hareketlenme ciddi tv leri izle yazik etme kendine

1736 Mesaj
20 Eylül 2011; 14:37:35