Şimdi Ara

SOMA (2015) [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
4
Favori
14.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Simon 3 ün sonda verdiği tepki çok insani ama başına gelecekleri bilmesi lazımdı.catherine zaten kendini insandan çok yazılım gibi görüyor.ayrıca 3. nün 2. fişini çekmeye hakkı yok bana göre oyun devamı gelecek gibi konu yarım kalmış,ayrıca simon ile iletişim kuran o adam kim ne istiyor tam olarak oynayarak öğrenilir steamda fazla indirime girmemiş bekliycez insanlığın kurtuluşu ark değil bence.

-----

Hocam bu wau neden simon-2 yi canlandırıyor amacı nedir?Bir de legacy scan tam olarak nedir?İlk tarananlar mı?Ne anlam taşıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brightlord -- 1 Kasım 2015; 1:04:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brightlord kullanıcısına yanıt
    Hocam oyunda dikkat ederseniz insan zihninin olaylara verdiği tepkiden de bahsediliyor. Örnek verecek olursak Simon ın su altında kalma bölümündeki değişimi hatırlayın.

İkinci olarak bende size katılıyorum hiç bir şekilde kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yoktur. (Her tür Zeka kutsaldır - Matrix'den) Tabi siz öldürmek istemesseniz öldürmüyorsunuz bu gerçekten çok güzel bir seçim.

Bu oyunun ikincisi çıkmaz çünkü ilerlemesine gerek yok. Hikaye çok iyi, uyarlama çok iyi; Hikaye çok iyi bir şekilde sonunu buldu. Daha fazla ilerletilmesi bizce saçmalık olur.

Steam de zaten uygun fiyata yani 40 lira süper bir fiyat. Hem korsan oynamamış olursunuz hemde böyle hakeden bir yapıma katkıda bulunmuş olursunuz ki böyle güzel yapımlara herkesin ihtiyacı var.

------

(Hocam bu wau neden simon-2 yi canlandırıyor amacı nedir?Bir de legacy scan tam olarak nedir?İlk tarananlar mı?Ne anlam taşıyor?)

Cevabı Spoiler altta oynamayanlar Lütfen bakmasın.

Öncelikle Wau nun amacı insanları canlı tutmak. Yani hayatta tutmak Ama bir makine olduğu için HAYATTA kelimesini yanlış yorumluyor ve ortaya zombi türü insanlar çıkıyor yani insan hayatta kalıyor.
    Sizin sorunuz ise (kendi yanıtım) Wau nun elinde bulunan Beyin taramalarını boşta duran vucütlara aktarıyor bir nevi buda bir hayatta tutmak gibi ama tam nedenini kavrayamadım( bir daha ki oyunumda daha çok dikkat ederim artık)
    Legacy scan kelime anlamından da anlaşılacağı gibi Efsane tarama yani siz ilk başta; kazalı bir hastasınız ve beyninizde hasar oluşuyor. Tedavi için yeni bulunan geliştirilmekta olan bir teknoloji kullanıyorsunuz ve bu teknoloji sizin hastalığınızı kullanarak ve bundan dolayı yeni veriler elde edilerek çok daha geliştiriliyor. Böylece Ark programı ortaya çıkıyor. yani siz Simon bu teknolojinin temel direklerinden birisisiniz.
    Umarım açıklayabilmişimdir. Tekrar tekrar oynanacak bir oyun. Şu ana kadar 2 kere oynadım ve hala yeni şeyler buluyorum Hele şu aynaya bakma sahnesi yok mu süper.

İyi forumlar iyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citadel -- 1 Kasım 2015; 10:03:05 >

• citadel kullanıcısına yanıt
    2. oyunun bende çıkacağını düşünmüyorumda DLC lafı dolanıyordu.Yapımcılardan biri sözünü etmişti oyun iyi satarsa çıkartırız diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian One

2. oyunun bende çıkacağını düşünmüyorumda DLC lafı dolanıyordu.Yapımcılardan biri sözünü etmişti oyun iyi satarsa çıkartırız diye...

Bu gerçektende süper olur eğer gerçek olursa.

Haber verdiğiniz için Teşekkürler.

İyi Forumlar.
  • Hocam Türkçe yama çıktığını konu başlığına ve konu içeriğine ekleyebilir misin?

Bu şekilde insanlar da görmüş olur

• Tamamdır.
  • Yagami Iori kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Oyunda şöyle bir sıkıntı var. Vsync'i açtığınızda fps 60 değil de sanki 30'a düşüyor gibi. Akıcılık çok kötü. Vsync'i kapatınca da inanılmaz yırtılma oluyor ekranda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

Oyunda şöyle bir sıkıntı var. Vsync'i açtığınızda fps 60 değil de sanki 30'a düşüyor gibi. Akıcılık çok kötü. Vsync'i kapatınca da inanılmaz yırtılma oluyor ekranda.

Evet malesef bizde de varöyle bir sorun. Biz vsync yi kapatıp oynadık daha iyi oldu. Umarım kısa sürede çözümü bulunur.

• Amnesia The Dark Descent ve The Machine Pigs'i bitirmiştim. Dün akşamda SOMA'yı bitirdim :) Umarım devamı gelmez, çünkü gelirse açma olur. Tam tadında bitti. Türkçe yama olması oyunu çok kolaylaştırdı. PS4'e alacaktım iyi ki almamışım, kesinlikle dil yüzünden bitiremezdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: citadel

Diğer türlü acısız kebap yemeye benzer.
    İyi forumlar.

Tebrik ederim, süper bir benzetme olmuş. Arada bir ödünç alabilirim bazı oyunlar için :D

Oyun atmosfer ve hikaye olarak çok güzel ama oyun demek biraz zor aslında. Bu tarz ben artık "gezenti simulasyonu" diyorum. Yaptığımız olay bu çünkü genel olarak, çok zorlu bulmaca veya çılgın rakiplerde yok peşimizi bırakmayan. Ama deniz altına ve bilim kurguya azıcık merakınız varsa oyun etkiliyor sizi.
  • Ellerinize sağlık teşekkürler
  • karakterimizin ilk başlarda parmağını sonradan elini sokmaya başladığı çiçek gibi olan mavi şey nedir arkadaşlar ? ne işe yarıyor ? hani yanına gittiğimizde artı işareti gösteren nesne
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric cartman6167

karakterimizin ilk başlarda parmağını sonradan elini sokmaya başladığı çiçek gibi olan mavi şey nedir arkadaşlar ? ne işe yarıyor ? hani yanına gittiğimizde artı işareti gösteren nesne

Sana dayaniklilik ve hizli hareket etme gücü veriyor.

• Youtube da tam çözümde yayınlanmış takılanlar için link: Soma Tam çözüm
    not:oynamayın oynattırmayın :D

• Sonunda arkada koskoca bir dünya boşta dururken bütün insanlığın bir uydu ile beraber bir makinanın içinde diğital olarak zihinleri kopyalanmış bir şekilde uzay boşluğunda sürüklenip gitmesi insanı büyük bir yeis içinde bırakıyor. sonunda boşluğa düştüm resmen. Acaba okyanusun dibindeki simon şuanda ne yapıyor ...

ayrıca aklıma takılan bir soru

en basta bizim zihnimizin kopyasi alindiktan sonra kim bizi 100 sene sonra pathos 2'de geri cikardi? neden suit icinde tekrar baslatildik?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric cartman6167 -- 9 Kasım 2015; 0:07:20 >

• Hocam çok ağır spoiler vermişsiniz insanlar ister istemez açarlarsa hayar kırıklığı yaşanır.

Kendi şahsım adıma Böyler spoiler vermemenizi rica edebilirmiyim ve silerseniz çok güzel olacağını düşünüyorum. Saygısızlık ettiysem özür dilerim.

""""en basta bizim zihnimizin kopyasi alindiktan sonra kim bizi 100 sene sonra pathos 2'de geri cikardi? neden suit icinde tekrar baslatildik?""""

Bu sorunun kendi bildiğim cevabım şöyle ;

Bizi Wau uyandırıyor. Bilindiği üzere Wau insanların hayatta kalmasını sağlamaya çalışıyor. Bu sebeple de hayatta kelimesini genişleterek Wau Simon u aktifleştiriyor. Tabi ki bu doğru olmayabilir de artık üçüncü oynayışımızda daha da dikkat edip ipuçlarına bakacağız.

İyi forumlar.

• Çoyun başlı başına baş yapıt, haftasonu 5 er saat oyuna ayırdım, turkçe altyazı ile oyunu anlayarak oynamak ayrı bir keyif veriyor...
    Ayrıca bu oyun hem korku hem gerilim diyebiliriz... Korktugum yerler de oluyor benim kalp atması ve ışıklar gittiginde bende yusuflar başlıyor
    Neyse oyunum bitmek üzeridir hiçbir yeri kaçırmadan bütün heryeri didik didik edip açıklamaları okuyarak vve dinleyerek gidiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • citadel kullanıcısına yanıt

Ben wau'yu öldürdüm çünkü öldürmeseydim bir virüs gibi bütün dünyaya yayılacaktı insanlık için hiç umut kalmayacaktı bütün dünyayı kaplayacaktı. ama öldürdüğüm için belki biz nuh'un gemisinde olsak bile insanlık ve dünyada yaşam için tekrar bir umut olabilir diye düşündüm.Aslında iki türlüde bir katiliz öldürmez isek seri katiliz öldürürsek daha çok kitle imha katili diyebilirim.Ayrıca bir dlc yada 2. bir oyun olsa, okyanusun dibindeki simon'la karşılaşsak çok epik olurdu.
  • eric cartman6167 E kullanıcısına yanıt

Aslında WAU kendince hayatta tutmaya çalışıyor insanları ama bir makinenin hayatta tutma kavramı bize göre değişiklik gösterebiliyor. Dünyayı kaplamasında da pek problem yok aslında, nasıl olsa kuyruklu yıldız çarptıktan sonra pek bir hayat kalmamış durumda (son sahnede gösteriyor detaylı olmasada) Çok uzun bir sürede toparlanmaz gibi dünya yüzeyi, birileri yer altına kaçtıysa onlar kurtulmuştur anca.
    ben öldürdüm gerçi WAU yu gıcık oldum etraftaki "adamlarına" :D

2. oyun manasız olur ama DLC oynanabilir, hayatta kalan Simonlar arasında oynayabiliriz veya ARK ta program sapırıtır, WAU çaktırmadan oraya da kopyalamıştır kendini, oradan da devam edebiliriz.

Kendimi tekrar edeyim, son zamanlarda atmosfer ve hikaye olarak beni tatmin eden nadir oyunlardan SOMA, tavsiye ediyorum şiddet ile.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.