Şimdi Ara

SOMA (2015) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
4
Favori
14.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soma oynarken bir bolümde takılıp geçemezseniz, bu hileler isinize yarayabilir. İndirdiğiniz trainer ile, al dondurma, gizlenme ve süper hız özelliklerini açıyor.
    http://www.2kafadar.com/soma-hileleri
  • @ANDREI

profil kapalı pm atamadım sesimi burdan duyuriyim dedim, alt kategori olarak korku oyunları diye bir bölüm açılsa iyi olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

@ANDREI

profil kapalı pm atamadım sesimi burdan duyuriyim dedim, alt kategori olarak korku oyunları diye bir bölüm açılsa iyi olmaz mı?

Arkadaşım çok güzel düşünmüşsün çok iyi olur, fakat bizim ülkemizde bu tür oyunlar fazla tutulmuyor.

Alien Isolation olsun Amnesia olsun Soma olsun bölümdeki sayafalarına bakarsanız ne kadar az kişi yorum yapmış oradan anlayabilirsiniz.

Bizimkilerde pek oyun içeriğine önem verek yok. O yüzden dediğiniz gibi bir bölüm açılsada pek ilgi göreceğini zannetmiyorum.

Ama açılırsa gerçekten çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: citadel

quote:

@ANDREI

Arkadaşım çok güzel düşünmüşsün çok iyi olur, fakat bizim ülkemizde bu tür oyunlar fazla tutulmuyor.

Alien Isolation olsun Amnesia olsun Soma olsun bölümdeki sayafalarına bakarsanız ne kadar az kişi yorum yapmış oradan anlayabilirsiniz.

Bizimkilerde pek oyun içeriğine önem verek yok. O yüzden dediğiniz gibi bir bölüm açılsada pek ilgi göreceğini zannetmiyorum.

Ama açılırsa gerçekten çok iyi olur.

maksat oyun konuları bir çatı altında olsun. soma nın konusu oyun ve genel türlerde amnesia'nın konusu fps bölümünde geziyor. hem derli toplu olur hem korku oyunu oynayacak kişiler istediği oyunu rahatça bulur, araştırır seçer ona göre oynamış olur. sağ da solda oyun aramaz yani.

• Merhaba @Cane®;

Genel anlamda alt forum kategorizasyonlarını, oyunların hikaye bağlamında içeriklerinden ziyade daha genel bir yelpazeyi kapsayacak şekilde, oyun türlerine nispet ederek (FPS, strateji...vs) yapıyoruz.

Evvela @citadel'ın da genel anlamda değindiği üzere, maalesef forumumuz PC oyunları bölümünde de aktif kullanıcı sayısı ve mevcut alt başlıklarda açılan konu yoğunluğu göz önüne alındığında, kategorizasyon yelpazesini daraltıp da daha fazla alt forum açmak, şu aşamada birçok açıdan faydalı bir hareket olmayacaktır.

Konuyu FPS bölümüne taşıyorum.

Bölüme olan alakanız için teşekkür ederim,

Keyifli forumlar dilerim;
  • http://blog.tanshaydar.com/soma-turkce-ceviri-hazirliklari.html

çeviri çalışması başlamış, çok iyi oldu bu.
  • quote:

http://blog.tanshaydar.com/soma-turkce-ceviri-hazirliklari.html

bu iyi oldu ;)
  • quote:

http://blog.tanshaydar.com/soma-turkce-ceviri-hazirliklari.html

Çok güzel haber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Korkunun K si bile yok bu oyunda :D He he diye diye sıkıla sıkıla oynadım 11 gb indirdiğime pişman etti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Korkunun K si bile yok bu oyunda :D He he diye diye sıkıla sıkıla oynadım 11 gb indirdiğime pişman etti

Bende korku oyunu diye başladım ama bir gizem var oyunda merak uyandırıyor.Şu ana kadar sıkılmadım
  • Oyun fena görünüyor. Turkçe çeviri çalışmalarıda bu haftaya çıkarsa şahane olur. İndirmeye başalayalım bakalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Korkunun K si bile yok bu oyunda :D He he diye diye sıkıla sıkıla oynadım 11 gb indirdiğime pişman etti

Bende korku oyunu diye başladım ama bir gizem var oyunda merak uyandırıyor.Şu ana kadar sıkılmadım

Aynen hocam. Oyunu en iyi şekilde tanımlayacak kelime gizem dir.

Spoiler vermek istemiyorum fakat Oyunun "Sonunun Sonuna" kadar Dünya ya neler olduğunu kafanızda canlandıramıyorsunuz.

Her nekadar ipuçları birşeyler anlatsada sonu bambaşka. Spoiler yok .

• tanshaydar türkçe yamayı haftasonuna yetiştirmeyi planlıyorum diyor. adamın dibi ya
  • Oyuna şöyle bir bakayım diye açtım 4 saat kadar oynadım bir solukta. Öncelikle ben korku oyunlarından aşırı korkan biriyimdir, Soma tam anlamıyla bir korku oyunu olmamış daha doğrusu sizi korkutmaya o kadar da çalışmıyor. The Evil Within gibi sizi atmosferi ve konusuyla germeye çalışıyor. Konusu çok ilgi çekici ve iyi daha çok ilerlememe rağmen konusundan dolayı bazı kavramları size düşündürtüyor, sorular soruyor. Bir de oyunda ölme yok sanırım ama öldükten sonra iyileşmek için kullandığınız oyunun sonunu değiştiriyor diyorlar. Bir de şanslı olarak hiç performans sorunu yaşamadım sadece save etmeden önce takılıyor onun dışında her şey yüksek ayarda oynuyorum ki oyun zaten Intel HD kartlarda bile sorunsuz çalışacak kadar düşük sistem istiyor, büyük ihtimalle sorun yaşayanlar için bir update kısa zamanda gelecektir.
  • Oyunu canlı yayınlarda izledim izleyerek bitirdim.Bazı noktalar adamı kanser ediyor.Çöme çöme geçmeniz gerekiyor yaratık gelince saklanmanız falan alienide bu yüzden oynamadım.Yaratık öldürülmüyor gördüğünde kaçman gerekiyor.Bu arada oyunun en dandik bulduğum kısmı yaratığın bizi öldürmesi kafa atarak öldürüyor ilk seferde ölmüyorsun falan çok saçma geldi bana aliendeki gibi kuyruk falan soksa iyi olurdu :D
  • Oyungezer'den video geldi!

• Yahu bunlar tam gavur ya gene bulmacayı dayamışlar. amnesia da hiç değilse görevleri okuyabiliyorduk bunda o da yok. 3 saat falan oynadım youtube dan bir kaç yeri izleyipte geçtim. artık yamanın çıkmasını bekleyecem yoksa bitecek gibi değil. şu oyunu baştan sona yardım almadan bitiren adama madalya takmak lazım. Oyuna gelirsek amnesia kadar korkunç değil, amnesia da zifiri karanlıkta yer bulmuş adamız la biz. bunda göz gözü görüyor hiç değilse.
  • quote:

Yahu bunlar tam gavur ya gene bulmacayı dayamışlar. amnesia da hiç değilse görevleri okuyabiliyorduk bunda o da yok. 3 saat falan oynadım youtube dan bir kaç yeri izleyipte geçtim. artık yamanın çıkmasını bekleyecem yoksa bitecek gibi değil. şu oyunu baştan sona yardım almadan bitiren adama madalya takmak lazım. Oyuna gelirsek amnesia kadar korkunç değil, amnesia da zifiri karanlıkta yer bulmuş adamız la biz. bunda göz gözü görüyor hiç değilse.

Dediğiniz doğru eğer yabancı di yoksa bu oyundan damla kadar tat alınamaz. Duyduğuma göre yama hazırlıkları az kalmış bir kaç haftaya kadar çıkar diyorlar.

İşte asıl zevk orda olur.

İşin en güzel tarafı tabi bence ; hiç bir şekilde harita olmaması. Gerçekten insanı çok geriyor bazı yerlerde.

ve bu olay gerçekten çok güzel.

Neyse bizde oyunu bitirdik fakat Türkçe yamayla artık notlardaki yazıların tamamınıda okuyabilirz.

• Türkçe yama haberi süper bir haber oynamayı hemen bırakıp çeviriyi bekliyorum kesinlikli anlayarak oynamayı hakkeden bir oyun çünkü umarım çevirmenin dediği kadar süper hızlı bir çeviri olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: citadel

quote:

Yahu bunlar tam gavur ya gene bulmacayı dayamışlar. amnesia da hiç değilse görevleri okuyabiliyorduk bunda o da yok. 3 saat falan oynadım youtube dan bir kaç yeri izleyipte geçtim. artık yamanın çıkmasını bekleyecem yoksa bitecek gibi değil. şu oyunu baştan sona yardım almadan bitiren adama madalya takmak lazım. Oyuna gelirsek amnesia kadar korkunç değil, amnesia da zifiri karanlıkta yer bulmuş adamız la biz. bunda göz gözü görüyor hiç değilse.

Dediğiniz doğru eğer yabancı di yoksa bu oyundan damla kadar tat alınamaz. Duyduğuma göre yama hazırlıkları az kalmış bir kaç haftaya kadar çıkar diyorlar.

İşte asıl zevk orda olur.

İşin en güzel tarafı tabi bence ; hiç bir şekilde harita olmaması. Gerçekten insanı çok geriyor bazı yerlerde.

ve bu olay gerçekten çok güzel.

Neyse bizde oyunu bitirdik fakat Türkçe yamayla artık notlardaki yazıların tamamınıda okuyabilirz.

@citadel
    Oyunda harita olsada birşey değişmezdi zaten oyun koridor havasında gidilecek yerler belli.

@Cane®
    Bu arada oyunda o kadar ağır bulmaca yoktu nerden takıldınız ?Bulmacalar oldukta basit geldi bana en fazla 1-2 dk çözülecek şeylerdi.

Bu arada oyunun sonu çok etkileyici ben amnesiadan daha çok beğendiim oyunu tavsiye ederim oynanamamış olanlara fakat eleştirecem bir nokta var oyunla ilgili oda yaratıklara karşı savunmasız olmamız o olayı sevmiyorum,amnesiadada sevmemiştim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.