- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Sim kart dolaşımda hatası
7 Cevap4589 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

7 Mesaj
11 Ekim 2013; 15:13:44 

Arkadaşlar merhaba. General Mobile Discovery telefon aldım, öncelikle çift sim kart kullanma özelliği var fakat telefonun internete bağlanabilmesi için mikro sim kart olan 1.yuvaya takmak gerekiyormuş sim kartı. benim sim kartı kesip mikro sim kart yaptılar kart bayağı eskiydi acaba bu yüzden mi hata alıyorum. sürekli sim kart dolaşımda hatası alıyorum mesaj gönderirken arama yaparken. nasıl giderebilirim bu hatayı? yeni sim kart mı çıkartayım ? (aynı numaradan yedek hat gibi çıkarabilirim deği mi ?)
0

395 Mesaj
11 Ekim 2013; 15:25:15 

Sanmiyorum ki ole oldugunu. Benim hat ilk basta 2. Hattaydi sonra yeni bir hat aldim 1. Ye taktim o hat hale 2. De takili.

İkisindende ara ara kullaniyirum interneti. Yani 1. Yada 2. İle alakasi yok. Bu hatayida ilk kez gordum. İstersen bu hatayi facebook resmi gm discovery sayfasina gonder baksinlar bi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

M.Mustafa Sevindik
Makina Mühendisi
Aksaray Üniversitesi 4. Sınıf Öğrencisi

Piranha Grande

36 Mesaj
11 Ekim 2013; 19:31:35 

Arkadaşlar aynı hata bende de çıkıyor
telefonu dün aldım.
Ayrıca rehberde ki kişilere nasıl fotğraf ekliyoruz yol gösterirseniz sevinirim....

147 Mesaj
12 Ekim 2013; 5:29:58 

Yoksa kartta aycell mi yazıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
13 Ekim 2013; 22:23:42 

451 Mesaj
14 Ekim 2013; 13:19:33 

Her operatör sim kartının bir kodu var ve bu kodların karşılık geldiği operatör isimleri telefon hafızasında kayıtlı.

28601–Turkcell
28602–Vodafone (Telsim)
28603–Avea (Aria)
28604–Aycell (Avea)

Aria ile Aycell birleşip Avea olunca; Avea sim kartlar, Aria'nın 28603 kodunu aldı. 28604 koduna sahip Aycell'e ise 28603 kodu üzerinden dolaylı hizmet verilmeye başladı. Eski telefonlarda tüm kodlar mevcut iken galiba yenilerinde 28604 mevcut değil. Bu nedenle yeni telefonlar 28604 yani Aycell(Avea)'lerin, 28603 yani Aria-Avea üzerinden roaming yaptığını zannediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

12 Mesaj
7 Aralık 2013; 0:18:08 

DİĞER CEVAPLARI YOKSAY SENİN İLACIN TELEFON AYARINDA....... İŞTE........
menü/ayarlar/tüm ayarlar/sim yöntemi/genel ayarlar altında VERİ DOLAŞIMI/VERİ DOLAŞIMI ANIMSATICISINI GÖSTER ---->>>> BUNU HİÇ BİR ZAMAN YAP Bİ DAHA GELMEZ.

erool

2 Mesaj
4 Eylül 2014; 20:40:04 

Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım. Evet sim kartımda AYCEL yazıyordu halaa,,, avea bayine gittim abi bu tarihi eser yahu dedi, ve simi değiştirdi. hiç bir sorun kalmadı. Servis elemanının dediğine göre 3 yılda bir sim kartı değişmek lazımmış. bence yalan...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Android Telefonlar » General Mobile » Sim kart dolaşımda hatası
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.218