Şimdi Ara

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.957
Cevap
72
Favori
326.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mazdayı yere göğe koyamıyor millet gelir 7-8 ay sonra bakarız yine satışlar olur fiyasko anketler yapılır en iyi c sınıfı sedan hangisi diye mazda ilk 3 de olur ama ona oy verenler mazda almaz başka bir araç alır buda güzel ülkem insanlarının tercihi almayacaksız ne methedip duruyosun dimi ama ?
  • Lpg yoksa listemden aninda cikar.Diger alicilarinda cogunu etkiler.2. Elde dususu sert olur.

Sahsi fikrimdir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun lafın kısası Skyactive tırt çıktı .
  • işte bizim millet böyle ön yargılı olduğu sürece ne mazda ne başka kaliteli araçlar iş yapamazlar , tırt markalar padişah muamelesi görür...
    daha benzinciye gitmeden 2.elini düşüneceksek, boşverelim mazdayı muzdayı,gidip şahin doğan amaya devam edelim.
    Aradan aylarca hatta yıllarca sürede geçse, 2.el değeri sabit kalır şahinde doğanda..

Daha araç gelmemiş, araba kontak çevirmemiş, ne motorunu bıraktık tırt çıkmamış, ne talep olasılıklarını....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Uzun lafın kısası Skyactive tırt çıktı .

Daha ne bekliyorsunuz, birbucuk motor ve tam otomatikle bu kadar oluyor. Atmosferikte % 3-5 büyük başarıymış

• LPg geyiğini anlamış değilim, sıfır benzinli araç alan kaç kişi gidip aracına LPG taktırıyor? Lpg taktıracaksan git Hyundai al , Mazda'nın prestijini sarsma
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

işte bizim millet böyle ön yargılı olduğu sürece ne mazda ne başka kaliteli araçlar iş yapamazlar , tırt markalar padişah muamelesi görür...
    daha benzinciye gitmeden 2.elini düşüneceksek, boşverelim mazdayı muzdayı,gidip şahin doğan amaya devam edelim.
    Aradan aylarca hatta yıllarca sürede geçse, 2.el değeri sabit kalır şahinde doğanda..

Daha araç gelmemiş, araba kontak çevirmemiş, ne motorunu bıraktık tırt çıkmamış, ne talep olasılıklarını....

Hocam boşver sen takma millet ne diyor yok tırt mış yok pırt mış salla gitsin önce bindikleri arabaya bir baksınlar, yok sky active yakıt tüketimi normalmiş beklentileri boşa çıkarmış mış mış mış.
    Sky active benzinli motorun diğer benzinlilerden çok nemli bir farkı var oda yüksek hızlarda da düşük tüketim sağlaması.Her ne kadar aşağıda ki linkte ki inceleme teorik bir inceleme ise de , cx5 ve mazda 6 nın reel testleri de skyactive motorun yüksek devir de kullanımhalinde çok iyi değerleri yakaladığını gösteriyor.

http://www.automobile-catalog.com/economy/2014/1919480/mazda_3_1_5_skyactiv-g.html

• Prestij lafinada hastayim bu aralar.Benim lpg takmamla prestiji sarsilacak araba ferraridir yada lamborgini dir.
    Herkes 5 tl ye benzin almak zorundami?
    Herkes 8-10 bin dizel kazigi yemek zorundami?
    Benim tercihimi sizin dusunceniz etkilemez.Mazda ve Alfa Romeo gibi markalari cok seviyorum.
    Fakat bu devirde ikinci el veya satabilirmiyim korkusu olmadan arac alan cok az kisi var. (Bknz:Vw satislari)Mal belli, kazik ortada ama kapida kuyruk var.Nasipse kirmizi bir mazda3 sedan alacagim.Tabii lpg uyumu varsa ve bu fiyatlardan gelirse.

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon_38

Prestij lafinada hastayim bu aralar.Benim lpg takmamla prestiji sarsilacak araba ferraridir yada lamborgini dir.
    Benim tercihimi sizin dusunceniz etkilemez.Mazda ve Alfa Romeo gibi markalari cok seviyorum.
    Fakat bu devirde ikinci el veya satabilirmiyim korkusu olmadan arac alan cok az kisi var. (Bknz:Vw satislari)Mal belli, kazik ortada ama kapida kuyruk var.Nasipse kirmizi bir mazda3 sedan alacagim.Tabii lpg uyumu varsa ve bu fiyatlardan gelirse.

Hocam kullandığın araba nedir çok merak ettim, ve aracında LPG var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Def-Tech

quote:

Prestij lafinada hastayim bu aralar.Benim lpg takmamla prestiji sarsilacak araba ferraridir yada lamborgini dir.

Hocam kullandığın araba nedir çok merak ettim, ve aracında LPG var mı?

Alıntıları Göster
    Mazda3 2010 Touring aracımı iki hafta önce sattım, yeni kasa Mazda 3'ü bekliyorum. Bu arada aracıma ilk bakan arkadaş talip oldu ve aldı, 2010 42,000 km.de aracımı 34,500 TL'ye sattım.
    Geçici olarak 2012 Leon 1.4 Tsi Fr aldım, markaya yakın olanlar bilir, Fr leon'daki en dolu modeldir. Muhteşem tsi motor performans olarak bana mazda dan çok da farklı gelmedi, tork ile alt devirlerde araç daha canlı , ancak 4,000 devirden sonra dizellerde olduğu gibi araç ivmelenir iken güç kaybediyor. Mazda 3 ile kıyasladığımda olumlu yönü olarak motorun alt devirlerdeki canlılığı ve 17" janttların da yardımı iyi yol tutuşu daha iyi gibi geldi bana, onun haricinde Mazda ile kıyaslamak mümkün değil. Yeni kasa gelse de alsak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Def-Tech -- 26 Kasım 2013; 9:24:12 >

• mazda yı da prestij yaptınız ya :).. tipik japonlar dan biri işte, üstüne birde parça-servis sorunu var... sattıkları 3-5 araç onuda toyota nın fahiş fiyatlarına borçlular,,
    bu arada bende şu an ikinci el araç alacak olsam, lancer yada mazda 3 bakardım malum ülke şartları golfler altından değerli
  • quote:

Orijinalden alıntı: akıllıdeli06

mazda yı da prestij yaptınız ya :).. tipik japonlar dan biri işte, üstüne birde parça-servis sorunu var... sattıkları 3-5 araç onuda toyota nın fahiş fiyatlarına borçlular,,
    bu arada bende şu an ikinci el araç alacak olsam, lancer yada mazda 3 bakardım malum ülke şartları golfler altından değerli

Otobüse binen arkadaşların yorumları gereksiz , önce araç sahibi olun sonra yorum yapın
  • quote:

Hemşerim nasılsın.

Mazda nın skyactiv motorlarında lpg uyumu yoktur .
    Bir iki yıl içerisinde sıvı sistem LPG lerin montajı yapılır gibi.Yeni çıkan tüm motorlar direkt enjeksiyonlu.
    Vw tsi
    Hyundai gdi
    Ford ecobost
    Mazda skyactiv
    Fiat twinair
    Honda yeni turbo vtecler
    psa thp
    reno tce
    .

.
    .

diye uzar gider.
    Bu sisteme geçmeyen tek marka Toyota.
    Mitsubishi de yakında turbo miveclerini çıkartacak.
    otogaz dönüşüm sistemleri üreten firmalar eski motorlardan yedikleri ekmeği yeni motorlardan da yemek isteyeceklerdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter26

quote:

mazda yı da prestij yaptınız ya :).. tipik japonlar dan biri işte, üstüne birde parça-servis sorunu var... sattıkları 3-5 araç onuda toyota nın fahiş fiyatlarına borçlular,,

Otobüse binen arkadaşların yorumları gereksiz , önce araç sahibi olun sonra yorum yapın

he he kendini avutmaya devam et :).... mazda nın dışında da araç alma, ikinci el kimden alacağız sonra, 2010 mazda yı ne kadara almıştın merak ettim bak şimdi

• Mazda ve prestij mi bu forum cidden komik olmaya başladı. O beğenilmeyen Hyundai' in bile şuan Dünya' da Mazda' dan daha fazla marka değeri ve prestiji var.
  • quote:

quote:

quote:

he he kendini avutmaya devam et :).... mazda nın dışında da araç alma, ikinci el kimden alacağız sonra, 2010 mazda yı ne kadara almıştın merak ettim bak şimdi

35,900 , Leonu 40,000 TL'ye aldım, ayrıca 1,6 dizel polo var onunda fiyatını yazayımmı? Sen Borayı kaça aldın?? , 2 sene bekle ikinci el mazda 3 ü benden alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Def-Tech -- 26 Kasım 2013; 9:53:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Mazda ve prestij mi bu forum cidden komik olmaya başladı. O beğenilmeyen Hyundai' in bile şuan Dünya' da Mazda' dan daha fazla marka değeri ve prestiji var.

Bu algıda olan birine ne diyebilirsiniz ki? Git Hyundai al o zaman Mazda topic'inde işin ne?
  • yok ben 2010 da aracı ne kadar a almıştın onu sordum... yoksa 2010 ların piyasasını az çok biliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Mazda ve prestij mi bu forum cidden komik olmaya başladı. O beğenilmeyen Hyundai' in bile şuan Dünya' da Mazda' dan daha fazla marka değeri ve prestiji var.

Bu algıda olan birine ne diyebilirsiniz ki? Git Hyundai al o zaman Mazda topic'inde işin ne?

Hocam mesela aracı alıp almamakta değil, Mazda ile prestijin ne alakası var. Prestij dediğin şey Premium markalarda olur. Mazda iki tane hoş tasarımlı araç yaptı diye prestijli mi oldu şimdi. Bu arada Hyundai' da dahil olmak üzere uzak doğu markalarından uzak dururum hayatta almam. Bana göre değiller.

• quote:

yok ben 2010 da aracı ne kadar a almıştın onu sordum... yoksa 2010 ların piyasasını az çok biliyorum

Mesajı düzelttim, fiyatı revize ettim. Düşülen hata şu, sahip olmadığınız , kullanmadığınız bir araç için ileri geri konuşmanız yersiz. Önce aracı kullan sonra vur yerden yere.
    Bak ben Leon.u aldığım ikinci gün Leon forumuna yazdım, bu araç yürümüyor yazılım attıran ve faydasını gören var mı diye. Benzinlide devir çevirmeyi seviyor isen kesinlikle atmosferik motor daha keyifli. tsi lar 4,000 devir üzerinde ölü. 1,2,3 de tork dan dolayı gaza yüklenince araba sarıyor yürümüyor.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.