Şimdi Ara

En yetkili isim açıkladı: Apple Store İstanbul, Ocak 2014'de açılıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
8.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada bugun santiyedeydim, apple tasarim sebebiyle uzatiyor, ocaktan once acilmaz diye konusmustuk arkadasla donanimhaberde ocak gorunce isabet oldu :)
  • Operatorler daha once ARALIK olarak aciklamislardi 5s gelisini, fakat 9Ekim itibariyle, 1 Kasimdan itibaren satislarin baslayacagini soylediler, bana kalirsa Turkiye/AppleStore ile ilgili bir durum ortada ki 1 ay one alindi satislar.
  • Gerçekten açıldığında fiyatının düşeceğini sanan insanlar var mı forumda
  • Gerçekten açıldığında fiyatının düşeceğini sanan insanlar var mı forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife Bizdekinin görünümü küp şeklinde değilde dikdörtgen mi olacak ? oyle olursa küp kadar güzel görünmeyebilir.
    Mimarlar bu yorumdan sonra diploma yırtar artık.

begenilen yorumlar olmasa :D ben mimar olarak o cirkin resmi gordukten sonra baska habere gecerdim
  • geri sayım başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: VlknFX

o kübük cam tasarıma zaten bayılıyordum ve süper çok sevindim 3 mağaza daha açmaları da çok daha güzel bir haber :)

Aynen ya apple magazasinin tasarimi cok guzel bu yuzden apple
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirgumusay

http://9to5mac.com/2013/10/10/apples-first-retail-store-in-turkey-set-to-open-in-istanbul-in-january/ Buyrun en saglam kaynaklardan haber. :)

Kaynak: Donanımhaber :)
  • WB kullanıcısına yanıt
    sen üreticilerin zarar ettiğini nereden çıkartıyorsun ki. genel olarak en üst düzey akıllı cep telefonlarının maliyeti 250 dolar civarında. emin ol adam 1000tl'ye bile satsa kar ediyor. hem de appledan daha sık telefon çıkartarak donanımı güncel tutuyorlar, hem de yeni çıktığı için fiyatı yüksek oluyor, oradan daha çok kar ediyorlar. eski olan modelinde fiyatı düştüğü için stıkta kalma yani üreticinini elinde patlama gibi bir ihtimalden de kurtuluyor. Demek istediğim, kredi işlerinde nasıl her zaman banka, kurmarda ise nasıl her zaman oynatan kazanıyorsa, akıllı cep telefonu olayında da daima üreticiler kazanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carmella

quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Apple aynen şöyle düşünmüş:

Mr Cook,
    Aldığımız haberlere göre Turkey denen bir yer var, Başkenti İstanbul (yanlış araştırma). Nüfusu 80milyon. Görece fakir bir ülke, Avrupa'nın kıyısında ama Avrupa'ya göre 3-4 kat daha fakir. Buna rağmen ürünlerimiz 2 kat pahalıya, dünya çapında rekor fiyata satılıyor. Bilkom, diğer premium reseller mağazalar, Turkcell, Vadofone, Avea, Teknosa, Bimeks, Vatan, Gold, İstanbul Bilişim, bilimum diğer şirketler Türkleri düdükleyerek servetlerine servet kattılar. Mağaza açmamız durumunda mağazanın camlarını bile yalarlar.

Tamam George, 2014'e doğru açalım.

Edit - Not: 4-5 tane Apple iDevice ürünüm var fakat öyle mağazasının camlarına yapışıp kapısında yatmam, önünde fotoğraf çektirmem Apple Store açılsa bile fiyatların %5'ten daha fazla ucuzlayacağına imkan ihtimal vermiyorum. Sadece "Back to School" gibi kampanyalar ve diğer yan faydalar (uluslararası garantiler vs) gelebilir. Türkiye'de bu düzen böyle gider.

Kardeş TR de Apple kitlesi o asgari ücretli'lerden filan oluşmuyor, gayet iyi bir kitlesi var, Apple ürünü kullananların ortalama geliri 4-5 bin lira en az.

Asgari ücret alanları ne çok küçümsüyorsunuz öyle. Herkes hayata bir kez geliyor ve herkesin en kaliteli telefonu kullanmaları da hakkı.Adam gerekirse her ay 300 500 kenara atar bir şekil de alır.Hoş değil insanları bu şekil de küçümsemek apple küçümse onun yerine daha iyi.

• Bim iphone5s satmaya karar verince, apple ı bir telaş aldı hacılar!
  • nerde okumuştum tam hatırlamıyorum ama 1075 tl vergi var iphone larda
  • Bence en önemlisi adam gibi teknik destek alabilicez genpayla filan uğraşmıcaz fiyatlar fazla oynamasada bu çok büyük bir artı, aradığımız kapları kulakları vb. esyaları temin edebilmekte güzel olucak bardağın dolu tarafına bakalım biraz şöyle düşünün zaten açılmasa fiyatlarda değişim olmuyacaktı ve operatörler bizi düdüklemeye devam edicekti
  • Seraphine kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ürünü ithal etmediğiniz için ödediğiniz 112 lirayla, devletin ithalat için istediği ötv ve kdv çok farklı kavramlar. İsterseniz amerika döünüşü yanınızda 5 adet iPhone 5s getirin ve durumu kendiniz dest edin. 650 dolar vergi ekli fiyatı demişsiniz ama burada da yanlış var syazılan fiyatlarda vergi bulunmamakta, yaşadığını ve ürünü aldığınız eyalete göre ödediğiniz vergi sistemi değişiklik göstermekte, aynı zamanda vergi alınmayan eyaletlerde mevcut. Ama ortalama eyaletlerdeki vergi yanılmıyorsam %10 gibi bişeydi. Mantıklı ve gerçekçi bir hesap yapıldığında bu telefonun ülkeye 0 (sıfır) kar ve 0 (sıfır) masrafla sokulacağını hayal etseniz bile bu rakam 1900 lü rakamlardan çok daha yüksek olacaktır. Kaldiki bu ürünü Türkiye'ye getirmek için taşıma masrafı, paketleme masrafı vs. gibi ek maliyetlerinde çıkacağını var sayarsak telefonun fiyatı 2300 lü seviyelere ulaşacaktır.

Belki benim hesaplarım yanlıştır, belkide bilgilerim yanlıştır ama bu telefonun 1600 TL ye satılması gerektiğini düşünmek sadece hayalden ibarettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carmella

quote:

Mr Cook,
    Aldığımız haberlere göre Turkey denen bir yer var, Başkenti İstanbul (yanlış araştırma). Nüfusu 80milyon. Görece fakir bir ülke, Avrupa'nın kıyısında ama Avrupa'ya göre 3-4 kat daha fakir. Buna rağmen ürünlerimiz 2 kat pahalıya, dünya çapında rekor fiyata satılıyor. Bilkom, diğer premium reseller mağazalar, Turkcell, Vadofone, Avea, Teknosa, Bimeks, Vatan, Gold, İstanbul Bilişim, bilimum diğer şirketler Türkleri düdükleyerek servetlerine servet kattılar. Mağaza açmamız durumunda mağazanın camlarını bile yalarlar.

Edit - Not: 4-5 tane Apple iDevice ürünüm var fakat öyle mağazasının camlarına yapışıp kapısında yatmam, önünde fotoğraf çektirmem Apple Store açılsa bile fiyatların %5'ten daha fazla ucuzlayacağına imkan ihtimal vermiyorum. Sadece "Back to School" gibi kampanyalar ve diğer yan faydalar (uluslararası garantiler vs) gelebilir. Türkiye'de bu düzen böyle gider.

Kardeş TR de Apple kitlesi o asgari ücretli'lerden filan oluşmuyor, gayet iyi bir kitlesi var, Apple ürünü kullananların ortalama geliri 4-5 bin lira en az.

Fabrikatörde değil çoluk çocuğun elinde görüyorum iphone 5i. Paraya para demeyen akrabam(kafası ticarete iyi basar malını buna borçlu) çin malı telefon kullanıyor, sokakta bağırarak küfür eden ergenler elinde iphone sallıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Seraphine

Dostum , USAden bir Apple Storedan Sim Free iPhone 5S , $650 alınabiliyor. Türkiyeye giriş yaptığınız zaman 122 Lira Pasaport Kaydı ile telefonun maliyeti 1420 civarı oluyor. Bu cihazın Türkiyede 1550-1600 bandında satılmaması için hiçbir sebep yok ve ayrıca firmaların bağlantıları daha elverişli olduğundan pasaport kaydı parasını çıkartabilirsin. $650 olan fiyat zaten vergi dahil fiyatları bu cihazların.
    --------------
    quote:

Orijinalden alıntı: armanatilgan

quote:

Orijinalden alıntı: flyinq $650a satsa bile üzerine %18 KDV, %25 ÖTV ekleniyor. Bu da en iyi ihtimalle 1900 TL gibi bir fiyata denk geliyor.
    Aslanım 650$ fiyatına onların vergisi dahil zaten. Senin hesaplama yanlış.

Dostum ve aslanım...
    649 dolarlık SimFree 16 GB iPhone fiyatına vergi dahil değildir. Bari azıcık bakıp öyle yazsaydınız. Neden kadar bu kadar hazırcısınız?

Amerika'daki 50 eyaletinde kendine göre vergi düzenlemesi vardır. Bu sebeple birden fazla eyalette satış yapan büyük firmalar vergiden kaynaklanan fiyat farkını ödeme sayfasındaki teslimat adresinizi doldurduktan sonra karşınıza çıkartırlar. (Aslında bütün firmalar böyle yapıyor, Türkiye'de bile yapılıyor bu pazarlama tekniği: "Sadece 1999 Lira + KDV")

Mesela New York'un vergi oranı %8,875'tir.
    649 Dolar Telefon + 58 Dolar vergisi.

Vergi alınmayan çok az sayıda eyalet de vardır.

Bilgi sahibi olabilmeniz için lütfen linkteki sayfayı bir dakika inceleyin:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 10 Ekim 2013; 20:30:16 >

• O kadar cahil cühela gereksiz muhalefet yanlısı insan var ki, Avrupa'dan 5 kat daha fakir Türkiye lafına 70 beğeni geliyor.
  • quote:

Mr Cook,

Sana istedikleri kadar alkış tutsunlar bu yorumunu istedikleri kadar beğendikleri umrumda değil ... O söylediğin fakir ülke çok yakın zamanda dünyaya kök sokturecek bir konumda olacak . Bunu yaz bir kenara da bu lafima gurur yapıp cevap yazacagina önce sozumdeki kerameti görmeye çalış ...

Bir diğer konu ise ... Bu sadece bizim ülkede var bizim insanimizda mevcut . Zamanında ülkesi için gözünü kırpmadan can verecek develet—u alaya laf geleceğine basının uzerine kılıç insin zihniyeti şimdilerde kendini avrupanın bu sözüm ona arkadasdaki gibi aciatasyona bağlayıp devleti ve ülkeyi karalamak karanlık bir senaryo çizmek türk halkına gariban ezik muhtaç akilsiz kiliflari biçmek avrupa ve amerikayi da muhasir medeniyetler seviyesi olarak görüp bütün hayatlarını onlara göre programlamak ...ne yazıkki bugün genç beyinlerin zihniyeti bu fikirlerle kararmış durumda . Geleceği göremiyorlar. Biraz ağır kaçacak ama sokayim apple a google a . Benim ülkemin değeri benim insanimin kıymeti ne apple in ne de google in ne de herhangi biryabancı şirketin beynindeki hastalıklı dusunceye göre bicilemez . Lütfen artık yorumlarinizda yok kaiklanacak Adam ariyorlardi you turkiye gibi gariban fukara bir diyar vardı gibi ibareler kullanıp güzelim ülkemi sizin dar özenti dusuncelerinize hapsetmeyin . Varlığım türk yurduna kurban olsun. Ben bu ülkenin insanına da bu ulkenin potansiyeline de guveniyorum. Çünkü artık hasta adam onlar. Birileri kuculup kanunlarına cekiliyorken bütün dünyada varolacak söz sahibi olacak bizleriz sizlersiniz bu yüzden çıkarın at gözlüklerini de şu teneke parçaları için güzelim vatana dil uzatmayin

• Sonunda
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.