Şimdi Ara

Exynos yongasetli HP Chromebook 11 duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Exynos yongasetli HP Chromebook 11 duyuruldu

Google'ın sessiz ama derinden ilerleyen işletim sistemi Chrome OS, ABD'de alt seviye dizüstü pazarının neredeyse yüzde 30'unu oluşturur hale geldi. Google'ın da yatırımlarına devam ettiği platforma şu anda Acer, Asus, Samsung, HP, Lenovo firmalarından ürün desteği sağlanıyor. Ekosisteme eklenen son ürün ise HP'den geldi.

HP Chromebook 11 adındaki ChromeOS ürünü Samsung Series 3 Chromebook ve Google Nexus 10 modellerindeki Exynos 5 Dual 5250 işlemcisini kullanıyor. 11 inçlik IPS ekranda 1366x768 piksel çözünürlük yer alırken, Google ekranın ekstra parlaklık sunduğunu belirtiyor.

2GB RAM, 16GB SSD, Bluetooth 4.0, 4G opsiyonu, WiFi, microUSB 2.0 girişi şeklinde diğer özellikleri olan modelin tam boy USB girişi bulunmuyor. Model 1.2Kg ağırlığında ve yaklaşık 17mm kalınlığında. Kullanım süresi ise yaklaşık 6 saat. Modelin fiyatı 280$ olarak belirlenmiş. 

• Şu chrome işletim sisteminin kendi bilgisayarımıza yükleyebileceğimiz bir iso kalıbı yok mudur?

Denemek isterdim açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Şu chrome işletim sisteminin kendi bilgisayarımıza yükleyebileceğimiz bir iso kalıbı yok mudur?

Sanırım SSD ye yükleniyor sadece ,

.iso ile belki sanal makina olarakta kurulabilir hatta 32 gb lık flash belleklerde çok ucuzladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

Şu chrome işletim sisteminin kendi bilgisayarımıza yükleyebileceğimiz bir iso kalıbı yok mudur?

Sanırım SSD ye yükleniyor sadece ,

.iso ile belki sanal makina olarakta kurulabilir hatta 32 gb lık flash belleklerde çok ucuzladı.

Bence alakası yok ssd ile.
  • Chrome OS cihazların donanımsal olarakta bir öne geçemedi.Yani demek istediğim şu arm tabanlı işlemci kullanıyorsun ama cihaz halen kalın ve batarya ömrü olarakta fazlasını sunamıyor.Macbook air ve pro gibi modeller intel tabanlı işlemciler kullanmasına rağmen daha fazla batarya ömrü sunuyor.Yazılımsal olarak üstünlüğün yok,donanımsal veya fiziksel olarakta.Fiyat olarakta albenisi yok o zaman bu cihazı neden almalıyızki.

• Chrome OS Cihazlar uygun ve şık,amerika da deneme fırsatı buldum,hiç kasma yoktu ama nedense ısınamadım

• daha önce chromeOS cihaz kullanmadın sanırım
    11 saate varan kullanım süresi var bir onceki nesil chromeOS cihazım var

ayrıca kalın falan da degil su an piyasadaki sozum ona bir cok ultrabook ile yarışır ve inanılmaz hafif

aslında galaxy s4'un pc hali, icindeki donanımlar o kadar hafiletişmiş donanımlar

fiyat olarak da 250$'a almıştım ben, su durumda hangi MAC ile fiyatını karşılaştırıyorsun

batarya 11 saat fiyat 250$ ve ince
    cihaz elimde teyitli bilgi

quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Chrome OS cihazların donanımsal olarakta bir öne geçemedi.Yani demek istediğim şu arm tabanlı işlemci kullanıyorsun ama cihaz halen kalın ve batarya ömrü olarakta fazlasını sunamıyor.Macbook air ve pro gibi modeller intel tabanlı işlemciler kullanmasına rağmen daha fazla batarya ömrü sunuyor.Yazılımsal olarak üstünlüğün yok,donanımsal veya fiziksel olarakta.Fiyat olarakta albenisi yok o zaman bu cihazı neden almalıyızki.

• Fiyatı düşük tutmak adına pilden kısmışlar. Tabletlerdeki oranla aynı ölçüde pil kullansalardı bu cihazın 10-12 saat pil ömrü olması gerekirdi. Tabi o zaman fiyatı da $400-500 olurdu. LiPo piller pahalı malzemelerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Chrome OS cihazların donanımsal olarakta bir öne geçemedi.Yani demek istediğim şu arm tabanlı işlemci kullanıyorsun ama cihaz halen kalın ve batarya ömrü olarakta fazlasını sunamıyor.Macbook air ve pro gibi modeller intel tabanlı işlemciler kullanmasına rağmen daha fazla batarya ömrü sunuyor.Yazılımsal olarak üstünlüğün yok,donanımsal veya fiziksel olarakta.Fiyat olarakta albenisi yok o zaman bu cihazı neden almalıyızki.

Bir mba fiyatına bunlardan 4 tane oluyor aç kendini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allking

quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaNChrome OS cihazların donanımsal olarakta bir öne geçemedi.Yani demek istediğim şu arm tabanlı işlemci kullanıyorsun ama cihaz halen kalın ve batarya ömrü olarakta fazlasını sunamıyor.Macbook air ve pro gibi modeller intel tabanlı işlemciler kullanmasına rağmen daha fazla batarya ömrü sunuyor.Yazılımsal olarak üstünlüğün yok,donanımsal veya fiziksel olarakta.Fiyat olarakta albenisi yok o zaman bu cihazı neden almalıyızki.

Ama dördü bir mba nın yaptığı işi yapamıyor.
  • Ne güzel incecikmiş be.

quote:

Orijinalden alıntı: tenghis

Amacı da o değil zaten. Zaten o öyle hesaplanmaz.
    MBA nın 4 te biri fiyatına, iş olarak 4 te birinden fazlasını yapıyorsa makuldur.

Ya da en uygun paraya iş görecek makina arayanlar için idealdir...

Cihaz neredeyse 300 Dolar. 4 tanesi bir MBA ediyorsa o zaman 1200 Dolar civarındadır.
    Ona o parayı vereceğime MSI'ın Gaming PC sinden alırım. Bak işte gördün mü. Demek ki
    herkes ihtiyacına veya gönlüne göre olanı istiyormuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 10 Ekim 2013; 20:23:15 >
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaNChrome OS cihazların donanımsal olarakta bir öne geçemedi.Yani demek istediğim şu arm tabanlı işlemci kullanıyorsun ama cihaz halen kalın ve batarya ömrü olarakta fazlasını sunamıyor.Macbook air ve pro gibi modeller intel tabanlı işlemciler kullanmasına rağmen daha fazla batarya ömrü sunuyor.Yazılımsal olarak üstünlüğün yok,donanımsal veya fiziksel olarakta.Fiyat olarakta albenisi yok o zaman bu cihazı neden almalıyızki.

işin içinden çıkamayınca hemen kestir at koçum benim beee!

• bu da soba gibi ısınmasın sonra
  • quote:

Şu chrome işletim sisteminin kendi bilgisayarımıza yükleyebileceğimiz bir iso kalıbı yok mudur? Denemek isterdim açıkçası.

reklam olmaz umarımhttp://www.chip.com.tr/haber/chromium-os-u-dizustunuzde-deneyin_21437.html
  • Gelisme surecini desteklemek lazim,win.tekelinden ve pahaliligindan kurtulsun bilgisayarlar..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Koçum mu. Tanışıyormuyuz, bu ne densizlik.

Hem neyin içinden çıkmayacağım. Mobil işlemcili 2gb ramli, bataryası dayanmayan çöp oğlu çöp makinenin nesini savunuyorsunuz. Fanlıktan beyinde fosfor kalmamış sizin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hem neyin içinden çıkmayacağım. Mobil işlemcili 2gb ramli, bataryası dayanmayan çöp oğlu çöp makinenin nesini savunuyorsunuz. Fanlıktan beyinde fosfor kalmamış sizin.

önce donanım ve yazılımı yerden yere vurdunuz sonra da mba ile karşılaştırdınız. bence yazdıklarınızı iyi okuyun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

önce donanım ve yazılımı yerden yere vurdunuz sonra da mba ile karşılaştırdınız. bence yazdıklarınızı iyi okuyun.

O yorumu yazan ben değilim. Ben 4 tane mba alınıyor diyen arkadaşa cevap verdim sadece. Siz bence kimden alıntı yaptığınızı iyi okuyun önce. Zaten ben karşılaştıracak olsam mba ile değil uygun fiyatlı notebook pc ler ile karşılaştırırdım zaten. Ayrıca amaçsız ve yararsız bir cihaz 50 dolar bile olsa pahalıdır. Bu cihazın klavye eklenmiş bir tabletten farkı yokken ve üstelik daha pahalıyken ne kadar anlamlı olduğu gayet tartışılır.

• valla en iyisini apple yapıyor size ver diyor 4-5bin lirayı sonra da kendinizi kandırıyorsunuz mbaymış
  • yine teknolojiyi uzaktan ve iç gecirerek izliyoruz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.