Şimdi Ara

SONY Z1 Mini (Z1F) ANA KONU [10 EKİM CİHAZ TANITILDI] [ÇIKIŞ TARİHi ARALIK 2013]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony z1'in mini versiyonu olan Xperia™ Z1 f'i görücüye çıkardı. Japon telekomünikasyon şirketi DoCoMo’nun etkinliğinde duyurulan cihaz, Aralık ayında Japonya pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Cihazın Z1 den farkı küçültülmüş ekranı, ekran çözünürlüğü ve kasa boyutu. Sony'nin "mini" kavramında diğer firmalardan ayrılarak cihazını donanımından kırpmaması kullanıcılarını sevindirdi.

Kablosuz şarj imkanı da sunan Xperia Z1F'in dört farklı renk seçeneğinin (siyah, beyaz, sarı ve pembe) sunulacağı belirtiliyor.

Sony Z1F'nin kısaca özellikleri :

Genel : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA LTE
    Sim : Micro-Sim
    Boyutlar : 127 x 64.9 x 9.4 mm
    Ekran Tipi : Triluminos teknolojisi, TFT capacitive touchscreen, 16M colors
    Ekran Boyutu : 720 x 1280 pixel, 4.3 inç (~342 ppi)
    Ağırlık : 140 g
    Hafıza : Dahili 16 GB, 2 GB RAM
    Hafıza Kartı : microSD, up to 64 GB
    Arka Kamera : 20.7 MP, autofocus, LED flaş (1/2.3'' sensör boyutu)
    Video : 1080p@30fps, video stabilization, HDR
    Ön Kamera : 2,2 MP, 1080p@30fps
    İşlemci : Snapdragon 800 Quad-core 2.2 GHz Krait 400
    GPU : Adreno 330
    Radyo : Stereo FM radio with RDS
    Batarya : Değiştirilemez Li-Ion 2300 mAh

SONY XPERIA Z1F İlk Reklam Filmi

SONY XPERIA Z1F İlk Hands On Video

Xperia Z1 vs Z1F

SONY Z1 Mini (Z1F) ANA KONU [10 EKİM CİHAZ TANITILDI] [ÇIKIŞ TARİHi ARALIK 2013]

1: Harici bağlantı terminali
    2: microSD hafıza kartı yuvası
    3: şarj terminali
    4: microSIM kart yuvası
    5: kulaklık bağlantı terminali
    6: Proximity Sensör / Işık Sensörü
    7: kulaklık / LED gelen Şarj
    8: Ön kamera
    9: hoparlör / mikrofon
    10: Askı Hall
    11: Güç tuşu / ekran kilidi tuşu
    12: Anahtar ses / yakınlaştırma tuşunu
    13: kamera tuşu
    14: Kamera Lens
    15: Kamera Flaş
    16: İkinci mikrofon
    17: FeliCa / NFC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turcoblanco -- 10 Ekim 2013; 12:40:59 >

• Bu telefon alınır, fiyatı ne kadar olur acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alter Bridge

Bu telefon alınır, fiyatı ne kadar olur acaba ?

Fiyat olarak bir fikrim yok ancak donanıma bakrasak ve Z1 in çok yüksek fiyattan girdiğini düşünürsek tahiminim 1800 bandında olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Orijinalden alıntı: Alter Bridge

Bu telefon alınır, fiyatı ne kadar olur acaba ?

Fiyat olarak bir fikrim yok ancak donanıma bakrasak ve Z1 in çok yüksek fiyattan girdiğini düşünürsek tahiminim 1800 bandında olur.

Umarım piyasaya 1500 civarı girer de piyasayı sallar
  • bu arada bu ayın sonuna doğru japonyada çıakack yazıyor xperiablogda.sen aralık tarihini nerden aldın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

bu arada bu ayın sonuna doğru japonyada çıakack yazıyor xperiablogda.sen aralık tarihini nerden aldın.

4 farklı blog forum okudum (yurtdışı çoğu) hepsinde December yazıyordu. İnşallah sizin dediğiniz doğrudur.
  • Köşeleri niye oval yaptınız be hemşerim, biz Z'nin o kepkeskin tasarımını sevdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

Köşeleri niye oval yaptınız be hemşerim, biz Z'nin o kepkeskin tasarımını sevdik

Önden bakınca Xperia TX e benzettim ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

bu arada bu ayın sonuna doğru japonyada çıakack yazıyor xperiablogda.sen aralık tarihini nerden aldın.

4 farklı blog forum okudum (yurtdışı çoğu) hepsinde December yazıyordu. İnşallah sizin dediğiniz doğrudur.

resmi siteye baktim simdi malesef 2013 aralik olacak sanirim.gerci aralik'a birşey kalmadı ama o tarih japonya için burda satışsa sunulur mu ne zaman sunulur Allah bilir.

720p'ye sp800 muhtemelen baharda çıkacak full hd amiral gemileri bu telefonun performansını yakalayamayabilir tabi türlü daleverelerle skorlarını yukseltmeleride muhtemel.
  • Xperia Sola'dan sonra tövbe ettim Sony'e ama tövbe bozdurur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vagabundo

Xperia Sola'dan sonra tövbe ettim Sony'e ama tövbe bozdurur.

xperia spu serisi çıktığında birçok kişi özelliklerine burun kıvırmıştı. haksız da değillerdi. bu telefonlara ciddi meblalar ödeyenler büyük hata yaptılar.

şimdi bakıyorum, xperia ray xperia sola'dan tam 9 ay önce çıkmış, ama 9 ay sonra çıkan xperia sola ile ray'in özellikleri çok benzer (ben ray kullandım, memnundum, sadece ram sorun yaratıyodu)

iki telefonda da 480p ekran (ama sola nın ppi değeri daha düşük çünkü ekranı daha büyük) ve ikisinde de 512 ram, olan sony ram'i niye arttırmazsın??? s-p-u serisi lafta bide ozamanlar üst düzey telefonları idi sony'nin. z falan yoktu ortalıkta. ama görüldüğü üzere ramleri bile arttırılmamış ki androidde ram çok önemli bunu biliyoruz.

bide ray'de 8mp kamera varken 9 ay sonra çıkan sola da 5mp kamera var.

ben ray'i 2012 mayıs da aldım, ve ben aldığımda ray orta seviye sony telefon olarak nitelendirilirken, s-p-u serisi çok pahalıydı. e özelliklere bakıyosun atla deve bi fark yok, hatta fark yok neredeyse. sony o seride saçmalamış sanki.

ekleme: ben sola'yı xperia s zannediyodum ama değilmiş, yukarıda yazdıklarımı sola için yazılmış farzedin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 11 Ekim 2013; 12:08:22 >

• http://www.sonymobile.co.jp/xperia/docomo/so-02f/

güzel telefon Z1 yerine bu alınır :)

• Alıştırdılar bizi büyüğe.. şimdi gel de küçüğe alış
  • Alınmasına kesin alınırda, Türkiye'ye gelirmi o bilinmez (paraleleden veya direk bireysel ithalatla elbette gelecektir). Gelirse ilk kullanıcılardan olacağım
  • 1600 civarinda olursa piyasayi sallar,ezer,nakavt eder

• Türkiye'ye gelmeyebilir bu cihaz. Operatörlere özel üretim yapacaklar sanırım ama inşallah gelir de ortalığı ayağa kaldırır bu özelliklerle.
  • Boyutları küçük performanslı 4 çekirdekli bir alet bekliyordum .

Sony tam ihtiyaca göre bir telefon çıkarmış.

Fiyat olarak bakalım ne kadar olacak . Alınabilirliği çok yüksek olan bir telefon
  • Arkadaşlar
    Bu telefonun kamerası yazılımındaki hayvan etiketlerinin tam adı nedir

• Bu cihaz Türkiye'ye resmi olarak gelmezse öteki firmalar paralel ithalat getirirlerse o zaman alırım bu mini devi

• telefon niye Türkiye'ye gelmesin. Neredeyse her avm de sony mağazası var. Telefonu satmayıp turşusunu kuracak değiller ya.
    Telefon gelir merak etmeyin.
    Telefonun geç çıkmasının ise ayrı bir nedeni var.
    Sony, s4 mini ve htc one mini modellerinin düşük satış rakamları elde ettiğini gördü.
    Mini piyasası kar getirmemeye başladı.
    Bu nedenle sony temkinli davranıp telefonu biraz geç piyasaya sürecek.
    Diğer firmalar mini modellerinde çok fazla donanım makaslaması yaptılar bu başarı getirmedi.
    Sony donanımdan fazla kırpmamış, bakalım nasıl olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.