Şimdi Ara

Microsoft, donanım ortaklarından çift işletim sistemli mobil cihazlar geliştirmesini istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'yı satın alarak akıllı telefon pazarında farklı bir strateji ile yoluna devam etmek isteyen Microsoft, bugünlerde donanım ortaklarından ilginç bir istekte bulunuyor.

Kısa bir süre önce Microsoft'un HTC'den hem Android hem de Windows Phone işletim sistemini çalıştırabilen cihazlar geliştirmesini istediği iddiası gündeme gelmişti. Üzerinde fazla durulmayan bu iddia dün yeniden gündeme geldi.

İddiaya göre Microsoft bu konuda Samsung ve Huawei'nin de kapısını çalmış durumda. Firmanın talebi ise hem akıllı telefon hem de tablet modellerinde Windows ve Android platformlarının birlikte yer alması. 

Böylece Microsoft, mobil pazarın büyük payını elinde tutan Android işletim sisteminin satış performansından faydalanmış olacak ve kendi ekosistemini de büyütecek. Microsoft'un bu çağrısının kabul gördüğü belirtiliyor. Daha önce de çift işletim sistemli ürünler piyasaya süren Samsung, Galaxy Tab 2014 adında prototip bir tablet modelinde hem Windows RT hem de Android işletim sistemini deniyor. 

Bu tabletin 12 inç civarında bir boyutunun olduğu tahmin ediliyor. Zira Eldar Murtazin metal alaşımlı bu tableti denemekle meşgul ve çift işletim sisteminin de sorunsuz çalıştığını belirtiyor. Microsoft'un bu projesinin en erken gelecek yıl ortalarında piyasada olabileceği konuşuluyor.  

• Anlayamadıgm olay bize yani kullanıcıya ne gibi faydası olucak

O an canım hangi işletim sistemini kulanmak isterse onumu kullanıcam olay bumu yani

• İşte bu harika olmus, arayuzden sıkıldın mı oyun mu oynıyacan aç andorid, cihaz kasmaya mı başladı, internette mi gezinecen aç wp ohh misss sevindim valla

• quote:

Orijinalden alıntı: ecobaran35

Anlayamadıgm olay bize yani kullanıcıya ne gibi faydası olucak O an canım hangi işletim sistemini kulanmak isterse onumu kullanıcam olay bumu yani

"Windows Phone dan bi cacık olmaz" diyen birisi "ama android i var en azından onun için alabilirim" diyeiblirler. Bu sayede insanlar windows phone u da denemiş olur. Zaten haberde ne faydası olduğunu söylemiş. Satış performansından yararlanacak işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 10 Ekim 2013; 0:26:53 >
  • Google zaten Microsoft'a gıcık kapıyordu, şimdi hepten savaş çıkacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem öyleydi neden Nokia'yı almadan önce kendisi aynı şeyi Nokia üzerinde denemedi ? Direk Nokia'yı egemenliğin altına almayı başardın Microsoft.Ne oldu yemedi mi RT cihazların ? Android üzerinden rant sağlama peşindesin şimdi de.

• sisteme ios da dahil olsa süper olurdu.

• bu eldar murtazin neyin nesi her bir halti onceden kullaniyor?

• windows rt iyilestimi ki android ile birlestirecekler.windows phone 8 ile android tablet ve telefonda birlessin.

• tam kapısı çalınacak kapı HTC. HD2 bu projenin fikir babası idi. çokta tutuldu teknoloji gündemine bomba gibi düştü. HD3 çıksa para bayılır alırdım lakin işletim sistemi değişikliği bence iyi fikir. :)) can sıkıntısında rom atanların sayısı bi hayli fazla ne yazıkki. :))

• Sadece microsoft istemiyor.Bizde istiyoruz !

• İnşallah kendiside nokia telefonlara androidide ekler.

• Bu Microsoft zamanında milyonlarca adet satmış HTC HD2'ye "3 yerine 5 tuşu var" diye WP7 güncellemesi vermeyen Microsoft değil mi? Ne oldu? Yemedi mi?

Ağzıyla kuş tutsa ömrü hayatımda içinde Windows Phone olan bir cihaz kullanmam...

• Adamlar kendileri de anlamış windows rt'den bir halt olmayacağını

• 600TL Android tableti 700-750TL civarından satmaya başlayacaklar.Normal Windows8 tabletlerden daha ucuz fakat sürümden kazanırlar olan yine bize olur.Androidle para kazanmak derdindeler.Nokia'yı satın aldın bir telefon geliştir , işletimsisteminede sahipsin kendi platformunu kur kullanıcılara açık kaynak kod paylaş uygulama geliştirelim.Nokia620 kullandım gayet hoş bir telefon hızlıda fakat uygulama yok olanlarda ücretli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

İnşallah kendiside nokia telefonlara androidide ekler.

• Microsoft'cuğum; İyi güzel diyorsun da hem Android'den hem de Windows'da lisans bedeli alıyorsun. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. İkisini de lisanssız verirsen bakarız...

• Eğer 2 işletim sistemi olacaksa bunların android ve ios olmasını isterdim.Win phone olmasını istemezdim.Ha o da ekstradan olacaksa olur.
    Ütopyanın dibine vurdum
  • Vay be bu kadar da kurnaz olunmaz yav. Resmen adamların sırtından gecinecekler. Bu vesileyle belki yaygın hale gelirde eksikleri tamamlarlar inşallah.

• Mobil işletim sistemlerinin gittikçe artan hafıza istedigi karşısında 2 işletim sistemi fikri çok saçma,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.