Şimdi Ara

Apple'dan Jonathan Ive'nin tasarladığı Leica M fotoğraf makinesi ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple'dan Jonathan Ive'nin tasarladığı Leica M fotoğraf makinesi ortaya çıktı

Afrika'da AIDS'e karşı savaş veren RED derneğinin çalışmalarına gelir elde edebilmek adına RED ibareli birçok farklı teknolojik ürün hazırlanıyor. Yine bu amaç için Apple'ın tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Jonathan Ive tarafından hazırlandığı öğrenilen Lelica M fotoğraf makinesinin ilk görselleri ortaya çıktı.

Dünyanın en prestijli fotoğraf firmaları arasında yer alan Leica'nın geçtiğimiz yıl duyurduğu fotoğraf makinesi M, teknik olarak 24MP çözünürlüğünde FF (Tam Kare) CMOS sensöre, 3-inç 920 bin piksel LCD ekrana, 200-3200 ISO aralığına, Full HD video çekim kapasitesine, RAW çekim desteğine ve lensleri değiştirilebilir bir yapıya sahip. Normalde retro görünümlü bu fotoğraf makinesini RED derneğinin Kasım ayında yapılacak açık arttırması için çok daha modern ve yumuşak hatlara sahip bir görünüm ile oldukça iyi kullandığı alüminyum malzemeden hazırlayan Jonathan Ive, gri rengin ağır bastığı bir tasarım hayata geçirmiş. Üretimi için 1000 farklı prototip parça ve 561 farklı model kullanıldığı belirtilen Leica M RED, 85 günlük bir üretim / tasarım maratonu ile son halini almış.

Yine Leica tarafından geliştirilen APO-Summicron 50mm f/2 ASPH lens modeli ile satılacağı söylenen Jonathan Ive tasarımlı Leica M'in fiyatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmasa da, faydalı amacı doğrultusunda oldukça yüksek bir fiyata satılacağı tahmin ediliyor.

Apple'dan Jonathan Ive'nin tasarladığı Leica M fotoğraf makinesi ortaya çıktı

• Böyle şeylerle uğraşacağına Adam gibi iphone6 tasarlasın

• Şu makine seri üretime geçip bir yerine de By Jonathan Ive yazılsın ekstradan 5 katı satmazsa neyim :))

Pazarlama taktiği budur

• Klasik Leica M 8000 dolar. Bu modele çok yüksek bir fiyat denildiğine göre arabayı satmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 9 Ekim 2013; 12:45:57 >
  • Tasarım güzel ergonami sıfır.

• off yorumlar off yorumlar :) biri daha makinayı eline almada ergonomi sıfır der. öbürü adam gibi başka tasarım yapsın der klavyesi olan yazıyor :) işin tasarımdan markadan çok hizmet ettiği amaç önemli. Nekadar güzel bir iş yapıyorlar. Bizde dikili ağacım var diyene baltayla koşan bir sürü tip var. Bende de gübre ve bir damla suvar diyen yok. Ne çok sever olduk kıyasıya hunharca eleştirmeyi. Biz nezaman böyle bir ülkeye dönüştük

• İos 7 deki menü görünümünden sonra Jonathan Ive benim için bitmiştir.Etrafımda bir tane İos 7 nin menü ikonlarını beğenen yok.

• VlknFX V kullanıcısına yanıt
    Son cümleleri yazmasaydın tam duygularıma tercüman olacaktın ama "ne oldu bizim insanlarımıza" muhabbetine girince hayal kırıklığına uğradım
  • iyide adam bişey tasarlamamış ki olanı alüminyum yapmış. Braunda bişey bulamamış mı ?

• Tasarım guruları konuşmuş yine..
  • amacının dışında bakacak olursak bir leica alıcısının pek de tercih edeceği bir yapıya sahip gibi gelmedi. ayrıca geçen nex serisine bakarken iyice bir aynasıza ebat olarak yakışan lensler ortaya çıktığını gördüm. hani lensleri de küçültünce aynasız almanın bana göre gerçek amacına ulaşılmış olunuyor.

yardım amacı dışında arada kaynayacak bir model gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giogo

İos 7 deki menü görünümünden sonra Jonathan Ive benim için bitmiştir.Etrafımda bir tane İos 7 nin menü ikonlarını beğenen yok.

Ben beğeniyorum Türk insanı zor alışır alışınca da vazgeçemez ;)

• Rengi beğenmedim, siyah her zaman daha iyi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: giogo

İos 7 deki menü görünümünden sonra Jonathan Ive benim için bitmiştir.Etrafımda bir tane İos 7 nin menü ikonlarını beğenen yok.

Uygulama ikonları Jonathan Ive'ın değil, Apple'ın pazarlama departmanının tasarımlarıdır.

• Ergonami sıfırmış :)

• Klasik türk yorumlarını sıralayayım siz zahmet etmeyin;

apple kazıkçı
    ürün çöp
    amerikada bedava veriyorlar.
  • tasarimi çok berbat

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verseler nefessiz kullanırsınız ama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klasik "retro" Leica tasarımını, minimalist, modern tasarımla birleştirmiş ve bence çok da güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeamAnimus

quote:

Orijinalden alıntı: giogoİos 7 deki menü görünümünden sonra Jonathan Ive benim için bitmiştir.Etrafımda bir tane İos 7 nin menü ikonlarını beğenen yok.
    Uygulama ikonları Jonathan Iveın değil, Appleın pazarlama departmanının tasarımlarıdır.

Bende begenenlerdenim ama azınlık sayılırız cevremde begenmeyen cok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.