Şimdi Ara

Samsung, gelecekteki akıllı telefon modelleri için yeni bir kamera sensörü geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung, gelecekteki akıllı telefon modelleri için yeni bir kamera sensörü geliştiriyor

Geçen yıl üst seviye akıllı telefon modellerinde 8MP çözünürlükte kamera sensörünü benimseyen Samsung, bu yıl ise çözünürlüğü 13MP seviyesine çıkarmıştı. Ancak özellikle düşük ışık çekimlerinin kaliteli olmaması ve optik görüntü sabitleme özelliğinin eksikliği nedeniyle eleştirilen Samsung, gelecek yıl kamera konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Güney Kore medyasının verdiği bilgilere göre Samsung, yeni nesil kamera sensöründe de 13MP çözünürlük seviyesini koruyacak. Ancak hali hazırdaki sensörlerden 8 kat daha fazla parlaklık sunacak ve böylece düşük ışık şartlarında da yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilecek.

Kamera sensörünün diğer bir önemli özelliği ise anti-shake adı verilen bir nevi optik görüntü dengeleme fonksiyonu. Yeni sensör ile fotoğraf ve videolarda sarsıntı etkisi en aza indirilecek. Şu anki sensörler 0.7 dereceye kadar açısal hataları giderebilirken, Samsung'un yeni sensörü ise 1.5 dereceye kadar açısal hataları giderebiliyor. 

Samsung, yeni sensörünün hacimli üretimine gelecek yılın ilk aylarında başlamayı planlıyor. Samsung yeni sensörü sadece kendi cihazlarına değil, lider akıllı telefon üreticilerine de sunacağını belirtiyor. 

• Düşük fiyata ragmen ois farki G2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera modülünü plastik yapmamaları şaşırttı.
  • Samsung amca ne zaman ANDROİD MOBİL İŞLETİM SİSTEMİNE yoğunlaşacak......

S2/ace2/s3mini/s3 ve note2 6aydır JB 4.3 bekliyor....

Yazılımın optimizasyonu / yeni sürücüler ve güncel android işletim sisteminin önemini kavrayamadı.

• Bu yılın trendi LG G2
    O kamerayı zaten G2 de yapmışlar...

• olmamış
    ben samsung dan plastik sensör,lens ve modül beklerdim

• 2 gün önceki haber(başka siteden okumuştum)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Samsung amca ne zaman ANDROİD MOBİL İŞLETİM SİSTEMİNE yoğunlaşacak......

Yazılımın optimizasyonu / yeni sürücüler ve güncel android işletim sisteminin önemini kavrayamadı.

Samsung donanımcı bi firmadır yazılımcı değildir. Yazılım işini fazla beklemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Samsung amca ne zaman ANDROİD MOBİL İŞLETİM SİSTEMİNE yoğunlaşacak......

Samsung donanımcı bi firmadır yazılımcı değildir. Yazılım işini fazla beklemeyin.

Kurulduğunda GIDA satıyormuş

Donanım üretip , yazılımı farklı yerde yükletmiyordur inşallah. Ayrıca ÇİN telefonlarını üretenlerde yazılımcı değil, MTK 6589 İŞLEMCİ alıp çeşit çeşit cihaz çıkartıyorlar hemde 4.2.2 hatta android TV BOX / TABLET lerde var.

Bazen donanım üreticilerinden custom rom yapanlar ' sürücü ' bekliyor. Bknz. Vdf945 / ace 2 gibi.

• adamlar neredeyse bir telefonun bütün parçalarını üretebilir hale gelecekler.. işlemci kamera ekran... en önemli parçaları kendileri üretiyor.. yakın gelecekte tamamen kendi üretimini de yapar sanrım.. bu konuda samsung tek firmadır.

• Yeni teknoloji hazır ama eskisini iyice mıncıklamadan yeniye geçmiyorlar. Mpx abanmanın çözüm olmadığı ortada. Teknoloji durdu denildiği zaman ilerliyor...

• Tutturmuşlar bir Samsung=plastik, başka da bir şey bilmiyorlar.

• Bi sony olamaz kamera konusunda akıllı cihazlar içinde en iyi kameralar sony de bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultraslan.1905 -- 9 Ekim 2013; 0:32:46 >
  • Bu cihazların lensleri hep plastik zaten. Çok küçük lens parçaları camdan yontulamayacak kadar küçük. Bu nedenle Nokia 1020'nin altı merceğinden beşi plastik. Sadece en dışta kalan mercek cam. Ve hepsi Zeiss üretimi.
  • Çok önceden haberi yapılmıştı.Halada geliştiriyor,elini çabuk tutması gerekli.

• 8 kat daha fazla parlaklık ne demek yahu ...sözde değil özde olursa düşük ışıkda oldukça başarılı olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.